بیوگرافی رویا تیموریان؛ عکس های رویا تیموریان و ماجرای طلاق و ازدواج دومش

رویا تیموریان از بازیگران و پیشکسوتان عرصه تلویزیون و سینمای ایران است. ایشان همسر مسعود رایگان بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای مطرح و شناخته شده ایران هستند. همچنین خانم تیموریان در چندین جشنواره فجر و جشن خانه سینما به عنوان کاندیدا بهترین نقش اول و دوم زن توانسته است جوایزی را از آن خود کند.

بیوگرافی رویا تیموریان؛ عکس رویا تیموریان با همسرش مسعود رایگان و فرزندانش

بیوگرافی رویا تیموریان

رویا تیموریان بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران متولد 1338/12/27 در تهران می باشد. وی تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی بازیگری و کارگردانی به اتمام رسانده است.

تیموریان فرزند در یک خانواده شش نفره به دنیا آمد. او فرزند آخر خانواده است و سه خواهر بزرگتر از خودش دارد.

 

شروع به فعالیت و شهرت

رویا تیموریان علاقه بسیار زیادی به کار تئاتر دارد. به گفته خودش نسبت به تئاتر غیرتی دارد که به تلویزیون و سینما ندارد. در تئاترهای زیادی حضور پیدا کرده است که نخستین آن نمایش “ماهی سیاه کوچولو” در سال 58 بوده است.

خانم تیموریان بازیگری را به طور جدی از سال 73 با بازی در فیلم سینمایی “حسرت دیدار” به کارگردانی محرم زینال زاده آغاز نمود.

رویا تیموریان در سریال ها و فیلم های زیادی بازی کرده است که از آن جمله می توانیم به سریال “حضرت مریم” به کارگردانی شهریار بحرانی اشاره نمود. این سریال از شبکه 2 سیما روی آنتن می رفت.

از دیگر سریال های او می توان به تعداد معدودی همچون محاکمه، شبحی در تاریکی، شب دهم (که در دهه اول محرم از شبکه یک سیما روی آنتن می رفت)، ریحانه، مدار صفر درجه، ساعت شنی، شمس العماره، دیوار به دیوار و … اشاره نمود.

از مجموعه فیلم های سینمایی او می توان به فیلم هایی همچون: بازگشت، مرد بارانی، کافه ستاره، سنتوری، روی خط صفر، پستچی سه بار در نمی زند، شیفتگی، من ناصر حجازی هستم و پشت دیوار سکوت اشاره نمود.

هم اکنون نیز در سریال حوالی پاییز که از شبکه 3 سیما هر شب از شنبه تا پنجشنبه روی آنتن می رود حضور پیدا کرده است.

بیوگرافی رویا تیموریان؛ عکس رویا تیموریان با همسرش مسعود رایگان و فرزندانش

ماجرای طلاق و ازدواج دومش

رویا تیموریان بازیگر 59 ساله ایرانی متأهل می باشد. ابتدا با میرولی الله مدنی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو دختر به نام دنیا و درنا می باشد. که دخترش دنیا با علیرضا کمالی بازیگر تلویزیون و سینمای ایران ازدواج کرده است. این ازدواج سرانجامی نداشت و بالاخره این دو از هم جدا شدند.

بیوگرافی رویا تیموریان؛ عکس رویا تیموریان با همسرش مسعود رایگان و فرزندانش

بیوگرافی رویا تیموریان؛ عکس رویا تیموریان با همسرش مسعود رایگان و فرزندانش

رویا تیموریان پس از جدایی از همسرش با آقای مسعود رایگان بازیگر تلویزیون و سینمای ایران ازدواج کرد. ایشان از ازدواج با مسعود رایگان صاحب فرزندی نیستند.

 

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی مسعود رایگان

بیوگرافی حسین مهری

بیوگرافی لیلا اوتادی

بیوگرافی آن ماری سلامه

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی حسین منزوی؛ آغاز فعالیت ادبی، اشعار زیبای او، ازدواج، طلاق و مرگ نگاهی بر زندگی احمدرضا احمدی (از تولد تا اشعار نو او، سبک او، نقد شاعر و اشعار او) نگاهی بر زندگی شمس تبریزی (از تولد، تا بد رفتاری مردم با او و رابطه با کیمیا خاتون) نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ