بیوگرافی حسین تهی؛ زندگینامه و عکس های حسین تهی خواننده رپ

حسین تهی، یکی از خوانندگان جوان دهه شصت است که خوانندگی را به صورت زیرزمینی شروع کرد و آهنگ هایش گرایش به سبک رپ فارسی دارد.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

بیوگرافی حسین تهی

حسین تهی، خواننده جوان ایرانی با نام واقعی سید حسین موسوی ملقب به حسین تُهی می باشد. حسین تهی متولد 1364/11/06 می باشد. وی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر می باشد. هم اکنون ساکن لندن می باشد و در آنجا به کار خوانندگی ادامه می دهد.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

شروع به خوانندگی

حسین تهی از سال 79 به دلیل علاقه ای که به سبک رپ داشت وارد حوزه موسیقی و خوانندگی شد اما ورودش به دنیای موسیقی به صورت غیرحرفه ای بود. یعنی به این گونه بود که حسین ترانه هایش را در استودیوی خانگی خودش ضبط می کرد.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

اواخر سال 81 کارهایی را به صورت رپ در استودیوی خانگی اش ضبط می کرد مانند ادعای باحالی، دیس فتال و … که هرگز پخش نشده بودند و صرفاً به خاطر دل خودش ضبط کرده بود.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

او تا کنون بیش از ۵۰ ترانه خوانده‌است. شعرهای او شامل مفاهیم عاشقانه اجتماعی، دنس و پارتی، خدا و حتی مذهبی می‌شود. حسین تهی کارهای زیادی را با همراهی تتلو از خود به جای گذاشت.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

شهرت

تهی با ترانه «رقص اندام» و با ترانه «کلید» توانست طرفداران خود را پیدا کرده و به محبوبیت و شهرت برسد.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

ماجرای خواندن آهنگ رپ “فساد”

حسین تهی در رابطه با هدفش از خواندن آهنگ “فساد” می گوید که هدفش این بود که به دیگران بفهماند که جامعه را فساد برداشته و تکانی به خود بدهند و با آنکه مدت زمان کمی نیز برای آن اختصاص دادند اما کار بسیار پرطرفداری شد. در مورد خواندن این آهنگ نیز حسین تهی می گوید که: من اول قرار بود آهنگ << رسم بازی زندگی >> رو باحسین ابلیس بخونم اما به دلایلی نشد و حسین اونوبا کیلر خوند بعداز اون کار من به حسین پیشنهاد دادم اهنگ فساد رو باهم بخونیم واونم قبول کرد.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

ارادت حسین تهی به امام حسین (ع)

حسین تهی ارادت خاصی به امام حسین (ع) دارد و در مورد احساسش به امام حسین می گوید: من از امام حسین (ع) در کودکی شفا گرفته ام. اعتقاد من و خانواده ام به امام حسین (ع) از انتخاب اسمم معلوم است. به ایشان یک اعتقاد قلبی داریم. وقتی حدود پنج شش سالم بود یک بیماری عجیب و بدی سراغم آمد و درست در ایام دهه اول محرم بستری شدم. یک شب روی تخت بیمارستان به شدت حالم بد بود. تب شدیدی داشتم و از پنجره بیمارستان دسته های عزاداری را می دیدم.

مادرم بالای سرم بود و تنها بودیم. با حسرت بیرون بیمارستان را نگاه کردم و گفتم: کاش حالم خوب بود، توی دسته دهل می زدم و شربت می دادم. مادرم این حرف های من را ناخودآگاه شنید و گریه کرد. زیر لب دعا می خواند و از امام حسین شفای من را می خواست. شب خوابیدم و روز بعد حالم به طرز معجزه واری بهتر شد.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

حتی جوری که صبح روز عاشورا از بیمارستان مرخص شدم و توانستم نذرم را ادا کنم. از آن زمان تا حالا هیچ تغییر در عقیده من نسبت به محرم و روز عاشورا به وجود نیامده و همین باعث شده هر سال عاشورا با همان حس و حال آن سال ها دهل بزنم. روزها گذشتند و در سن 15 سالگی قطعه «آقاجون» را برای امام حسین (ع) ساختم. قطعه ای که در آن، همه احساسم به آقا را آورده بودم و هنوز هم زمانی که آن را می شنوم، یاد آن لحظات می افتم.

بیوگرافی و عکس های حسین تهی خواننده رپ فارسی

جوایز و افتخارات

حسین تهی در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه بهترین خواننده هیپ هاپ پارتی و همچنین برنده جایزه بهترین آهنگ هیپ هاپ در مسابقه جهانی دف باما موزیک شد. وی نیز در سال ۲۰۱۷ برای دومین بار برندهٔ این مسابقهٔ جهانی شد.

 

همجنین بخوانید:

بیوگرافی امیر تتلو

بیوگرافی حمید صفت

بیوگرافی امیرعباس گلاب

بیوگرافی محسن ابراهیم زاده

بیوگرافی مسیح و آرش AP

بیوگرافی میثم ابراهیمی

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی ایرج میرزا شاعر ؛ از تولد تا ازدواج، خودکشی فرزند و مرگ او نگاهی بر زندگی عارف قزوینی شاعر نامی ایران؛ از تولد تا انزوا و مرگ نگاهی بر زندگی صادق هدایت؛ زندگینامه او از تولد تا معروف ترین آثار و خودکشی بیوگرافی احمد شاملو شاعر بزرگ؛ درباره زندگی شخصی، آثار هنری و ازدواج با عشقش بیوگرافی همایون شجریان خواننده محبوب؛ از شروع فعالیت تا شهرت و ازدواج بیوگرافی جیسو خواننده و بازیگر جذاب کره‌ای؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری نگاهی بر زندگی سورنا، یکی از نوابغ نظامی تاریخ از تولد تا مرگ نگاهی بر زندگی حسن صباح خداونگار الموت و بنیان گذار فرقه مرموز حشاشین بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او بیوگرافی کیم کارداشیان مدل پرحاشیه؛ درباره زندگی شخصی و لو رفتن فیلم و عمل زیبایی