بهزاد لیتو بیوگرافی و عکس های بهزاد لیتو و نامزدش

بهزاد لیتو

بیوگرافی و عکس های بهزاد لیتو خواننده رپ و عکس های نامزدش

بهزاد داورپناه معروف به بهزاد لِیتو (متولد ۵ اسفند ۱۳۷۰ در اصفهان) خواننده، ترانه‌سرای و آهنگساز هیپ هاپ و ساکن دبیاست. او خواننده هیپ هاپ و رپ است. وی تا ۱۶ سالگی در تهران زندگی کرد و پس از آن به دبی رفت. او در ابتدا با عضویت در گروه پایدار شناخته شد و پس از آنتک آهنگ‌های زیادی مانند، فوق‌العاده و فردا (Live Tomorrow Remix) و دادیم رفت تو رو را با سوگند منتشر کرد.

او همچنین بخشی از شهرت خود را پس از همکاری‌های موفق خود با گروه زدبازی بدست آورد. همان‌طور که او در مصاحبه‌های خود اشاره کرده‌است تحت تأثیر سبک خوانندگی Drake (رپر آمریکایی ،کانادایی‌تبار) قرار دارد و همواره سعی می‌کند آهنگ‌های خود را به سبک او تولید کند.

بهزاد لیتو

 

همکاری‌ها

لیتو درطول فعالیت هنری خود با هنرمندانی همچون عرفان، خشایار، جی جی و سیجل، پایا و جی دال، خلسه، سامی بیگی و همچنین باسوگند در آهنگ دادیم رفت تورو همکاری داشته‌است که این آهنگ پر بازدیدترین آهنگ سال ۱۳۹۳ در رادیو جوان شد. و با سرکش و افرا و تهم (در آهنگ پایدار ۱) و سهراب ام جی (در آهنگ های ویتامین ۳۰ و لیلا و…) و همچنین با سپهرخلصه (در آهنگ‌های پروپاچه و نگو مثه اونام و گل من و…) است.

پایدار

بهزاد لیتو پس از ملاقات با عرفان در دبی و دوست شدن با او به همراه سینا تهم، سوگند، پایا، جی دال، افرا و سرکش گروه پایدار را تشکیل دادند. بهزاد اولین آهنگ خود به نام «کارگردان» را در سال ۱۳۹۰ با حضور عرفان بعنوان خواننده مهمان منتشر کرد. سپس لیتو پس از مدتی از پایدار جدا شد و او دلیل این کار را پیشرفت بیشتر خود عنوان کرد. اما شایعاتی مبنی بر اینکه بهزاد لیتو با سینا تهم عضو رسمی تیم پایدار دچار مشکل شده‌است منتشر شد که بهزاد در مصاحبه خود با رادیو رپبازی اعلام کرد مسائلی بوده اما دلیل اصلی جدایی سینا تهم نیست.

بهزاد لیتو در صفحه فیسبوک خودش و در جواب به طرفداران دربارهٔ جدایی از گروه پایدار گفت:

من رابطهٔ خیلی خوبی با عرفان دارم، جزو صمیمی‌ترین دوستام هستش تقریباً هر روز هم همو می‌بینیم، حتی وقتی گروه پایدار رو درست کرد من با جون و دلم سعی کردم که گروه بهترین گروه باشه، ولی دیدم سخت برای من تو یه گروه کار کنم و حس کردم تنهائی می‌تونم بهتر کار کنم، الان هم عضو هیچ گروهی نیستم و دارم روی آلبوم تکی دارم کار می‌کنم، با عرفان و پایا هم بزودی چندتا ترکِ باحال ضبط می‌کنیم. 

بهزاد لیتو

زدبازی

پس از جدایی از پایدار، لیتو سیجل را که یکی از اعضای زدبازی بود ملاقات کرد. بعد از آن لیتو با او و علیرضا جی جی عضو دیگر زدبازی شروع به همکاری کرد. اولین همکاری او، با جی جی در ساخت فردا (Live Tomorrow Remix) بود که این آهنگ یه سبک جدید برای لیتو به‌شمار می‌رفت.

اولین همکاری لیتو با گروه زدبازی متعلق به آهنگ «ساعت وایسه» می‌باشد که این آهنگ در ۴ مرداد ۱۳۹۱منتشر شد. همچنین او در اولین آلبوم استودیویی زدبازی به نام زاخارنامه شرکت کرد.

همچنین او آهنگ «فوق‌العاده» را به همراه سیجل و با حضور سامی بیگی به عنوان خواننده مهمان منتشر کرد[۲] که یکی از آهنگ‌های موفق وی با تعداد پلی بالا در رادیو جوان است.

بهزاد لیتو

آلبوم خاکستری

در اکتبر ۲۰۱۴ (مهرماه ۱۳۹۳) اولین آلبومش را با نام «خاکستری» منتشر کرد و برخی از آهنگ‌های تکی خود را هم مانند «پلنگ»، «ناب» «سخت میگذره» و «سرگرمی» در آن قرار داد.[۱۵] این آلبوم شامل آهنگ‌های:

 1. خاکستری
 2. نباشی دوستام هستن
 3. پلنگ
 4. میکروفنم
 5. چتو مست
 6. سخت میگذره
 7. ناب
 8. ایکس
 9. سرگرمی
 10. آدم نمیشه
 11. پیش به سوی

می‌باشد

بیست و سه

در نوامبر ۲۰۱۵ (آبان ماه ۱۳۹۴) دومین آلبوم وی با نام «بیست و سه» منتشر شد.

 1. بیست و سه
 2. دیره یه ذره (سیجل. سپهر خلسه)
 3. پنگوئن (سپهر خلسه)
 4. اون بالا سری (سامانتا)
 5. باهاتم داشم (سیجل)
 6. پتک
 7. جام خوبه (عرفان)
 8. بد نشو بام (سیجل. علیرضا جی جی)
 9. خاک (سیجل. نسیم پاریزه)
 10. اگه من برم

بهزاد لیتو

تراپی

در ۵ دی ۹۵ منتشر شد. این آلبوم کاری مشترک از بهزاد لیتو و خلسه بود که هنرمندانی چون سیجل، علیرضا جی جی، آنیتا، سیاوش راد و… در آن همکاری دارند.[نیازمند منبع]

۱. از الان به بعد

۲. سامسونت

۳. تریپ

۴. با تو یکی نه

۵. نوش دارو

۶. تراولا رفت

۷. دست فروش

۸. نگو مثه اونام

۹. اکیپم

۱۰. پلیز دونت گو

زاخارنامه

لیتو در آلبوم زاخارنامه ی گروه زدبازی به عنوان خوانندهٔ مهمان در آهنگ «نکنی باور» و «ساعت وایسه» حضور داشت.

یادگاری

لیتو در آلبوم یادگاری سپهر خلسه به عنوان خوانندهٔ مهمان حضور داشت.

ودر ترک های”گل من”و”سرده نگاه” و”شرباتونداریم”و”سیاه مث برف”حضور داشت

خداحافظی

لیتو در آلبوم خداحافظی عرفان به عنوان خوانندهٔ مهمان حضور داشت.

بهزاد لیتو

ویدئو کلیپ‌ها

تا کنون هشت موزیک ویدئو داشته که یکی از آنها برای جی جی و سیجل ونسیم است به نام تهران مازراتی[۱۸] و یکی «دوستام هستن» از آلبوم خاکستری که این موزیک را تکی خوانده اما در موزیک ویدئوی این آهنگ سیجل و هم شرکت داردمنتشر شده‌است که ویدئو کلیپ تهران مازراتی به عنوان پربازدیدترین کلیپ سال ۲۰۱۴ در سایت رادیو جوان انتخاب شد. ویدئو کلیپ کی خوبه کی بد و اون بالا سری و خواب در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی از رادیو جوان پخش شد.

ویدئو کلیپ نگو مث اونام از آلبوم مشترک لیتو و خلسه «تراپی» در ۱۸ آذر ۱۳۹۵ منتشر شد.

ویدئو کلیپ مث خودته بهزاد لیتو در ۶ تیر ۱۳۹۶ منتشر شد.

ویدئو کلیپ تو چه بالایی بهزاد لیتو نیز در 24 اذر ۱۳۹۶ منتشر شد

بهزاد لیتو

تک‌آهنگ لیلا

بهزاد در این تک‌آهنگ که ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ منتشر شد و اولین سینگل از آلبوم یکسین سهراب ام جی است، با علیرضا جی جی بعنوان خواننده مهمان حضور داشتند.

مثه خودته

او این تک‌آهنگ را در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ و با آهنگسازی دارا (از اعضای پایدار) در سبک ترپ منتشر کرد

بگو یادته

این ترک در خرداد ۱۳۹۶ منتشر شده و کاری از گروه وانتونز است. لیتو در این تک‌آهنگ به عنوان آرتیست مهمان در کنار اعضای وانتونز یعنی کوروش، آرتا، رها و سامی لو حضور دارد.

بهزاد لیتو

پیدا نکردم

او این ترک را در ۲۱ تیر ۱۳۹۶ تحت لیبل رادیو جوان منتشر کرد که در این ترک آنیتا بعنوان خواننده مهمان حضور دارد.

به موقعش

این ترک در ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ تحت لیبل رادیو جوان منتشر کرد. این ترک با آهنگ بعدی او یعنی میام بالا سرت ارتباط دارد.

میام بالا سرت

آهنگی با سبک هیپ پاپ که با بازدید بسیار زیادی در رادیو جوان مواجه شد.

تو چی بالایی

اهنگی با سبک رپ و هیپ هاپ که بازدید زیادی در رادیو جوان و شبکه های مجازی داشته و اخیرا ویدئو کلیپ ان منتشر شده است

من و تو

اهنگی با سبک رپ و هیپ هاپ تحت لیبل رادیو جوان با همکاری پوبون(poobon) منتشر شد

مصاحبه‌ها

درسال ۲۰۱۴ بهزاد لیتو در برنامه مستند زدبازی که توسط اردشیر امیراحمدی تهیه و تولید شده بود شرکت کرد و درمورد این گروه صحبت‌هایی انجام داد.

در سال ۲۰۱۵ هم بهزاد لیتو مصاحبه‌ای با یورونیوز داشت و درمورد وضعیت خود و همین‌طور رپ فارسی به گفتگو پرداخت داشت.

در۱۴خرداد ۹۶ بهزاد لیتو در مستندی دربارهٔ خودش به اسم «باور» حضور پیدا کرد، این مستند از سایت رادیوجوان انتشار پیدا کرد.

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی عارف قزوینی شاعر نامی ایران؛ از تولد تا انزوا و مرگ نگاهی بر زندگی صادق هدایت؛ زندگینامه او از تولد تا معروف ترین آثار و خودکشی بیوگرافی احمد شاملو شاعر بزرگ؛ درباره زندگی شخصی، آثار هنری و ازدواج با عشقش بیوگرافی همایون شجریان خواننده محبوب؛ از شروع فعالیت تا شهرت و ازدواج بیوگرافی جیسو خواننده و بازیگر جذاب کره‌ای؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری نگاهی بر زندگی سورنا، یکی از نوابغ نظامی تاریخ از تولد تا مرگ نگاهی بر زندگی حسن صباح خداونگار الموت و بنیان گذار فرقه مرموز حشاشین بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او بیوگرافی کیم کارداشیان مدل پرحاشیه؛ درباره زندگی شخصی و لو رفتن فیلم و عمل زیبایی بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او