بیوگرافی امیر تتلو؛ بیوگرافی و عکس های امیر تتلو خواننده پرحاشیه، ماجرای دستگیری امیر تتلو

امیر تتلو یکی از پرحاشیه ترین خوانندگان جوان ایرانی است که با آهنگهای زیرزمینی شروع به کار نمود و چندین بار به دلایل متعدد دستگیر و سپس آزاد شد. در ادامه به این خواننده پرحاشیه خواهیم پرداخت.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

بیوگرافی امیر تتلو

امیرحسین مقصود لو، ملقب به امیر تتلو، متولد 1366/06/30 در تهران در یک خانواده 5 نفره می باشد و اصالتاً آذری می باشد. امیر تتلو فرزند آخر خانواده و تک پسر می باشد. وی دو خواهر بزرگتر از خود دارد.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

ملیتی ایرانی دارد و سبک های رپ، پاپ و ریتم اند بلوز (R&B) را در کارهای خود به کار برد.

امیر تتلو، در رابطه با علت انتخاب لقب تتلو می گوید که تتلو یک اسم ساختگی است و معنی خاصی ندارد و در واقع فقط خواسته است که لقبی خاص که تنها مختص به خودش باشد را انتخاب کند.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

امیر تتلو دوران نوجوانی را به خاطر وضعیت مالی خوبی که نداشته اند کارگری کرده و چند سال را نیز به خاطر شغل پدرش در رشت زندگی کردند. همچنین او مدتی در کارگاه نجاری و مدتی هم در یک سوپر مارکت شاگرد بود.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

خصوصیات اخلاقی

در رابطه با خصوصیات اخلاقی تتلو، همان گونه که خودش اذعان داشته است:  رفیق باز، لج باز، یه دنده ، مهربون ، احساساتی ،بد دهن، غیرتی، غد می باشد و در مسائل مالی کلاً بیخیال است.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

می گوید عاشق لواشک است ولی از شیرینی خامه ای بخاطر اینکه دل می زنه بدش می آید اما شیرینی دانمارکی می خورد و عاشق آب میوه طبیعی است.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

شروع به فعالیت

امیر تتلو خوانندگی را از 17 سالگی در سبک پاپ شروع کرد. در 13 سالگی با سبک رپ خو گرفت و سرانجام در سال 80 در 14 سالگی به دبی رفت و زیر نظر شاهرخ سالار سبک R&B را فرا گرفت و دوباره به ایران بازگشت.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

امیر تتلو در سال 1382 شروع به کار نمود و برای انتشار کارهایش از وبلاگی که یکی از نزدیک ترین دوستانش به نام امین دانکر ایجاد کرده بود استفاده کرد.

وی در سال ۲۰۱۲ میلادی، نخستین آلبومش را با نام «زیر همکف» منتشر کرد.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

امیر تتلو، با حسین تهی نیز همکاری هایی را داشته اند. وی با حسین تهی در سال 83 یک گروه TNT را تشکیل دادند و بعد از چند کار مشترک از هم جدا شدند و به صورت مستقل فعالیت کردند.

در حین مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در سال 2015 ترانه انرژی هسته ای را روی عرشه ناو جنگی با همکاری ارتش خواند که بعدها موجب مواخذه فرمانده وقت ارتش نیز شد

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

تلاش امیر تتلو برای کسب مجوز

امیر تتلو پس از دستگیری و آزادشدن در صفحهٔ رسمی فیس‌بوک خود این اخبار را منتشر کرد.

تتلو چندین بار نسبت به اشتباهاتش اقرار کرد و در یک پروندهٔ صوتی خبر از پشیمان شدنش داد. چندی بعد، اخبار مبنی بر انتشار ندامت‌نامه‌ای از او و تلاشش برای کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

ماجرای بازداشت امیر تتلو

امیر تتلو در ۱۲ آذر ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی ایران بازداشت شد که پس از مدتی در ۱۴ آذر ۱۳۹۲ آزاد شد.

امیر تتلو در ۲ شهریور ۱۳۹۵ دوباره بازداشت شد. در چند روز قبل از آن وی به دادسرا احضار شده بود. وی پس از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

در ۱۵ آبان ۱۳۹۵، دادستان تهران اعلام کرد یکی از خوانندگان زیرزمینی به اتهام «تشویق جوانان به فساد و فحشا» به تحمل ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده ولی به دلیل رضایت یکی از شاکیان نصف مجازات او بخشیده شده است. رسانه‌ها این خواننده را امیر تتلو عنوان کردند. معاون هنری وزیر ارشاد اعلام کرد محکومیت امیر تتلو به خاطر فعالیت هنریش نبوده است.

امیرتتلو در بهار ۱۳۹۶ اعلام کرد از آنجا که اطلاعات سیاسی ندارد، یکی از دوستان وی که در «اطلاعات سپاه» کار می‌کند و اطلاعات سیاسی خوبی دارد، مطالب سیاسی را برای او «فوروارد» می‌کند و او هم آن را به کانال تلگرام خود ارسال می‌کند.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

خداحافظی از موسیقی

26 اسفند سال 96 بود که امیر تتلو پستی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و زیر آن پست اعلام کرد که به طور موقت از دنیای موسیقی خداحافظی می کند.

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

بازی در فوتبال و اخراج شدن امیر تتلو

امیر تتلو اعلام کرد که پس از آهنگ «مردمان بی عشق» از موسیقی خداحافظی می‌کند و می‌خواهد فوتبالیست شود. امیر تتلو در روز ۲۲ مهرماه ۱۳۹۳ به طور سرزده به تمرین تیم پرسپولیس وارد شد و اعلام کرد می‌خواهد جای علی کریمی را در این تیم بگیرد. طبق نوشته‌های مطبوعات در روزهای بعد اعلام شد امیر تتلو در همان روز توسط حمید درخشان سرمربی وقت پرسپولیس از تمرین این تیم اخراج شده است. خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس نیز بیان کرد که محترمانه از امیر تتلو خواسته است که برود. بعد از این حواشی امیر تتلو در صفحه فیس بوک خودش اعلام کرد نمی‌خواهد برای پرسپولیس حاشیه سازی کند و قصد دارد فوتبال را در تیم راه آهن شروع کند. اما چند روز پس از این سخنان امید گلمکانی معاون رسانه‌ای باشگاه راه آهن اعلام کرد: «با توجه به اینکه از ابتدای لیگ چهاردهم بنای باشگاه راه آهن بر مبنای آن قرار گرفته که تمرینات تیم به دور از هرگونه هیاهوی رسانه‌ای برگزار شود تا کادرفنی و بازیکنان تمام تمرکز خود را بر روی مسائل فنی قرار داده و مطرح شدن مسائل حاشیه‌ای بویژه خارج از فوتبال، تمرکز تیم را برهم نزند، ضمن ادای احترام به اظهارنظرهای مختلف در این زمینه، با عرض عذرخواهی، از حضور افراد متفرقه در جریان تمرینات تیم راه‌آهن، ممانعت خواهد شد.»

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

آلبوم‌های امیر تتلو

  • زیر همکف (۱۳۹۰)
  • تتلیتی (۱۳۹۲)
  • من (۱۳۹۳)
  • شماره ۶(۱۳۹۴)
  • قهرمان (۱۳۹۵)

بیوگرافی و عکس های امیر تتلو

تک‌آهنگ‌های امیر تتلو

جفت شیش – آسوده بخواب – اگه راستشو بخوای – تعادل – بعد زمستون – حسش کن – زندگی کو – الو – بگو بینم ندیدیش – نه دروغه – کمک کن – من آرومم – داد نزن – شب – چشای وحشی – یه طرف درد – بابا اون بالاست – بدتر شد – اینو میدونم که می‌دونی – کی از پشت لباستو می‌بنده – مغز دررفته – سنه حیران – دختر توپر – حس معمولی – خونه خوبه – الو ۲ – خیلی بالام – جوونای ژاپنی – شهریوری – من دلم پاکه – حس خوب – اریکه ایران و میلاد – بذار تو حال خودم باشم – من خوابم نمی‌بره – نگفته بودی – بیخیال – یه خواهش – نمی‌تونی مثل من باشی – مرس – حس معمولی – بگو کی – بهاره – بنبست – ما به هم بیمار بودیم – از شب اول – با تو – اطمینان – کاریکاتور – مرد – تموم شد – زمین مال ما نیست – اون الان حالش خوبه – تو تو دیده من نیستی – واسه تو همیشه می‌خندم – منم یکی از اون یازده تام – دختر رشتی – ممنوع – انرژی هسته‌ای (موزیک ویدئو) – دیگه دوست ندارم – مامان تو – تو کوچه ما هم عروسی میشه – تو نمی‌فهمی – شهدا – سناریو – الکل اینجا ممنوعه – مگه میشه – امام رضا – قهرمان

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی حمید صفت

بیوگرافی محسن ابراهیم زاده

بیوگرافی مسیح و آرش AP

بیوگرافی میثم ابراهیمی

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی نیما شعبان نژاد از شروع بازیگری تا زندگی خصوص و ازدواج او نگاهی بر زندگی صائب تبریزی شاعر معروف (بیوگرافی از تولد تا درگذشت و اشعار او) بیوگرافی نازنین بیاتی؛ ار شروع بازیگری تا صداپیشگی و فیلم ها و سریال های او بیوگرافی هوتن شکیبا؛ از شروع بازیگر تا صداپیشگی و ازدواج و 5 فیلم برتر او بیوگرافی پژمان جمشیدی بازیگر و فوتبالیست (از زندگی شخصی و فوتبالی تا بازیگر شدن) بیوگرافی سروش صحت؛ خالق برنامه کتاب باز، نویسنده، کارگردان و بازیگر مشهور ایرانی نگاهی بر زندگی فریدون مشیری از تولد تا درگذشت این شاعر و گزیده اشعار وی نگاهی بر زندگی قیصر امین پور شاعر (از تولد تا شاعری و درگذشت و گزیده اشعار او) بیوگرافی لیلا حاتمی بازیگر؛ از شروع بازیگری در کودکی تا جوایز مختلف و ازدواج نگاهی بر زندگی خسرو شکیبایی بازیگر (شروع فعالیت هنری، معروفیت و درگذشت)