بیوگرافی ابوالفضل پورعرب؛ عکس های پس از درمان سرطان ابوالفضل پورعرب

ابوالفضل پورعرب از پیشکسوتان و هنرمندان عرصه تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران است که آوازه اش در میان ایرانیان پیچیده است. وی یکی از بازیگران شناخته شده و مطرح ایرانی است که مدتها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کرده و از فضای تلویزیون و سینما دور ماند.

بیوگرافیو عکس های ابوالفضل پورعرب

بیوگرافی ابوالفضل پورعرب

ابوالفضل پورعرب پیشکسوت و بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران متولد 1340/04/01 در تهران می باشد. ایشان تحصیلاتشان را در مقطع فارغ التحصیلی بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانش سرای هنر اخذ نموده اند.

بیوگرافیو عکس های ابوالفضل پورعرب

شروع به فعالیت و شهرت

ابوالفضل پورعرب بازیگری را با تئاتر از سال 59 آغاز نمود. آن زمان 19 سال بیشتر نداشت. علاقه او به بازیگری برمی گردد به فیلم سلطان قلبها با بازی زنده یاد علی فردین، که پورعرب با دیدن این فیلم مصمم شد که هدف بازیگری را در پیش بگیرد.

ایشان قبل از اینکه به کار بازیگری روی بیاورند به صورت حرفه ای دستیار کارگردانی فیلم سینمایی دزد و نویسنده در سال ۱۳۶۴ بوده است.

در سال 69 نخستین تجربه بازیگری خود را با فیلم “عروس” به کارگردانی علیرضا افخمی به دست آورد. او در این فیلم نقش پسری فقیر را بازی می کرد که عاشق دختری ثروتمند شده بود و پدر دختر با این ازدواج مخالفت می کرد اما سرانجام به قاچاق روی آورد تا بتواند به دختر مورد علاقه اش برسد. پورعرب در این فیلم با نیکی کریمی همبازی شده بود و نقش مقابل همدیگر را بازی می کردند.

فیلم سینمایی عروس با آنکه نخستین شروع بازیگری پورعرب بود باعث به شهرت رسیدن وی نیز گردید.

پس از فیلم عروس در سال 70 توانست سه نقش در سه فیلم “قربانی” به کارگردانی رسول صدرعاملی، “نرگس” به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و “آوار تهران” به کارگردانی کامران قدکجیان را به عهده بگیرد.

فیلم های سینمایی زیادی از وی به یادگار مانده است که از آن جمله می توانید به تعدادی اندکی همچون: رابطه پنهانی، دو روی سکه، نیش، غریبانه، مردی شبیه باران، باد و شقایق، عشق کافی نیست، دستهای آلوده، همسر دلخواه من، چند میگیری گریه کنی، مجنون لیلی، سایه های موازی، کاناپه، به وقت خماری و … اشاره نمود.

پورعرب در سال 76 با سریال “تنهاترین سردار” به کارگردانی مهدی فخیم زاده وارد تلویزیون شد. البته درست است که بیشترین فعالیت پورعرب در سینما بوده است اما در سریال های تلویزیونی همچون: مسافر، همراز، عروس، تا غروب، زیرزمین، یک وجب خاک، انتهای جاده، خانه در دست تعمیر، آخرین سرقت، وضعیت سفید و روزهای بیقراری حضور داشته است.

پورعرب در مجموعه نمایش خانگی “شهرداز” در سال 94 نیز حضور پیدا کرده بود. که این حضور بعد از بیماری سرطان وی می باشد.

بیوگرافیو عکس های ابوالفضل پورعرب

بیماری سرطان

چند سالی می شد که خبرهایی شایعه آمیز از مرگ ابوالفضل پورعرب شنیده می شد و فضای مجازی را پر کرده بود. اما این صحت نداشت. ابوالفضل پورعرب به مدت سه سال به علت بیماری سرطان اثنی عشر از سینما و اجتماع دور ماند. اما خوشبختانه این سرطان درمان شد و دوباره به تلویزیون و سینما برگشتند.

پورعرب در رابطه با بیماری سرطانش می گوید: سرطان اثنی عشر خوش خیم داشتم که با شکستگی جناغ سینه ام ایجاد شده بود؛ جناغ سینه وارد اثنی عشر شده بود و همین مشکل ایجاد کرده بود. خوشبختانه سرطانم درمان شد.

بیوگرافیو عکس های ابوالفضل پورعرب

ابوالفضل پورعرب به دلیل تومور خوش‌خیم اثنی عشر ۳۰ دی ماه ۱۳۸۹ در بیمارستان بهمن تهران بستری شد و تحت درمان قرار گرفت و پس مدت‌ها خانه نشینی در مراسم تجمع هنرمندان برای محکومیت اهانت به پیامبر اسلام در برابر دوربین رسانه‌ها قرار گرفت. در روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور وقت ایران از ابوالفضل پورعرب در منزل پدری وی واقع در جنوب تهران به صورت سرزده عیادت کرد.

بیوگرافیو عکس های ابوالفضل پورعرب

پورعرب در یکی از برنامه های دورهمی مهمان مهران مدیری شده بود و طی مصاحبه ای که با ایشان انجام شد فرمودند که تومورش پس از 3 تا جراحی درمان شده است.

بیوگرافیو عکس های ابوالفضل پورعرب

ازدواج

ابوالفضل پورعرب پیشکسوت سینمای ایران و بازیگر 57 ساله، تا به اکنون 3 بار ازدواج کرده و از هر ازدواج صاحب یک فرزند شده است. اما متأسفانه هر سه ازدواج به جدایی ختم شده است. آخرین همسر وی آناهیتا همتی بازیگر زن ایرانی بوده است که از ایشان نیز جدا شده است.

 

 

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی مهران مدیری

بیوگرافی نیکی کریمی

بیوگرافی مهران غفوریان

بیوگرافی حمید لولایی

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی حسین منزوی؛ آغاز فعالیت ادبی، اشعار زیبای او، ازدواج، طلاق و مرگ نگاهی بر زندگی احمدرضا احمدی (از تولد تا اشعار نو او، سبک او، نقد شاعر و اشعار او) نگاهی بر زندگی شمس تبریزی (از تولد، تا بد رفتاری مردم با او و رابطه با کیمیا خاتون) نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ