بیوگرافی سوگل قلاتیان + زندگی شخصی و هنری و عکس های سوگل قلاتیان

بیوگرافی سوگل قلاتیان

سوگل قلاتیان یکی از بازیگران و کارگردانان ایرانی است. او به دلیل بازی در سریال شرایط خاص معروف شد. او به جز بازیگری، گویندگی هم می کند و صدایی زیبا دارد. سوگل متولد شیراز است. در این بخش از مجله روزانه بیوگرافی سوگل قلاتیان و اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و هنری او را می خوانیم.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

سوگل قلاتیان در دهم اسفندماه سال ۶۴ در شهر شیراز متولد شد. او کـه بعنوان کارگردان و بازیگر در عرصه تئاتر فعالیت دارد در سینما و تلویزیون نیز در قالب بازیگر بـه ایفای نقش پرداخته اسـت. سوگل قلاتیان دانش‌آموخته رشته کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر اسـت.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

او هم چنین مدرک کارشناسی ارشد خودرا در همین رشته از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرده اسـت. سوگل قلاتیان کار خودرا در زمینه بازیگری از هنرستان تئاتر آغاز نمود و فعالیت حرفه‌اي او دراین عرصه از سال ۸۷ شروع شد. حضور سوگل قلاتیان برای اولین بار در سینما و برای بازی در فیلم “سیب و سلما” رقم خورد.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

این فیلم کـه بـه کارگردانی حبیب الله بهمنی ودر سال ۸۹ ساخته شد، در فروردین ماه سال ۹۱ در سینما اکران گردید و توانست نگاه تماشاگران رابه سوی خود جلب کند. حضور سوگل قلاتیان برای اولین بار در قاب تلویزیون برای بازی در مجموعه تلویزیونی “هم چون سرو” بـه کارگردانی بیژن بیرنگ ودر سال ۸۹ اتفاق افتاد.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

او چهار سال پس از اولین حضورش در تلویزیون توانست با بازی در مجموعه طنز و پرمخاطب “در حاشیه” بـه کارگردانی مهران مدیری، بیش از گذشته شناخته شود. سوگل قلاتیان در سری اول “در حاشیه” در نقش رادیولوژیست ایفای نقش می کرد. این مجموعه کـه قرار بود در ۹۰ قسمت تولید شود، در قسمت بیست و ششم و بعلت اعتراض زیاد پزشکان متوقف شد.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

همسر

ادامه این سریال تحت عنوان “در حاشیه ۲” ودر بیست و هفت قسمت ساخته شد اما سوگل قلاتیان در مجموعه دوم آن حضور نداشت. بـه گفته خودش در انتخاب پیشنهادات کاری‌اش وسواس دارد و حاضر نیست کـه بـه هر قیمتی پیشنهاد هر کاری را قبول کند. در انتخاب یک کار، فیلمنامه و کارگردان برایش اهمیت دارند.

او می گوید کـه اگر پیشنهاد خوبی داشته باشد، علاقه دارد کـه درکنار تئاتر در سینما نیز حضوری پررنگ‌تر داشته باشد. سوگل قلاتیان تاکنون ازدواج نکرده و مجرد اسـت. سوگل قلاتیان تاکنون درحدود ۲۰ اثر سینمایی تلویزیونی و تئاتر بعنوان بازیگر یا کارگردان حضور داشته اسـت.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

فیلم های تلویزیونی سوگل قلاتیان

هم چون سرو

در حاشیه

لیسانسه‌ها

شرایط خاص

بیوگرافی سوگل قلاتیان

مصاحبه با سوگل قلاتیان

خلاصه داستان فیلم سینمایی “سیب و سلما”، اولین اثر سینمایی سوگل قلاتیان، درباره طلبه جوانی اسـت کـه بـه خاطر اعتقادات و خصوصیات اخلاقی خود بـه راهی کشیده میشود کـه در انتها خودش بـه نتیجه درست میرسد و راه صحیح را انتخاب میکند.

سوگل قلاتیان درباره باورپذیری این اثر میگوید: «سیب و سلما فیلمنامه بسیار باورپذیری دارد و مخاطب با آن ارتباط خوبی برقرار میکند. مـن با سلما ارتباط بسیار خوبی برقرار کردم تا جاییکه حتی اواخر فیلم سلما را نزدیک بـه شخصیت خودم میدیدیم.»

بیوگرافی سوگل قلاتیان

جوایز و افتخارات

رتبه نخست خوانشگر زن در یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران. تقدیرشده بعنوان برترین کارگردانان جوان سال ۱۳۹۱ درجشن کانون کارگردانان خانه تئاتر. کسب رتبه نخست خوانشگر زن در اولین جشنواره نمایشنامه خوانی استهبان.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

تصاویر جدید

 

نامزد بهترین بازیگر زن در نهمین جشن بازیگر برای بازی در نمایش “بـه خاطر یک مشت روبل” . نامزد بهترین کارگردانی در یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر تجربه برای نمایش “اورستیا”. رتبه نخست بازی‌دهندگی عروسک بخش بزرگسال دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشگاهی ایران.

بیوگرافی سوگل قلاتیان

صفحه اینستاگرام سوگل قلاتیان sogol_ghalatian@

بیوگرافی سوگل قلاتیان

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی ایرج میرزا شاعر ؛ از تولد تا ازدواج، خودکشی فرزند و مرگ او نگاهی بر زندگی عارف قزوینی شاعر نامی ایران؛ از تولد تا انزوا و مرگ نگاهی بر زندگی صادق هدایت؛ زندگینامه او از تولد تا معروف ترین آثار و خودکشی بیوگرافی احمد شاملو شاعر بزرگ؛ درباره زندگی شخصی، آثار هنری و ازدواج با عشقش بیوگرافی همایون شجریان خواننده محبوب؛ از شروع فعالیت تا شهرت و ازدواج بیوگرافی جیسو خواننده و بازیگر جذاب کره‌ای؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری نگاهی بر زندگی سورنا، یکی از نوابغ نظامی تاریخ از تولد تا مرگ نگاهی بر زندگی حسن صباح خداونگار الموت و بنیان گذار فرقه مرموز حشاشین بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او بیوگرافی کیم کارداشیان مدل پرحاشیه؛ درباره زندگی شخصی و لو رفتن فیلم و عمل زیبایی