بیوگرافی روشنک عجمیان + عکس های روشنک عجمیان + اطلاعات زندگی شخصی و هنری

روشنک عجمیان

بیوگرافی روشنک عجمیان

در این قسمت مجله روزانه عکس های روشنک عجمیان و همسرش را آمده کرده ایم. روشنک عجمیان بایگر بدون حاشیه ای است که به دلیل بازی در سریال یک وجب خاک و مسابقه پلکان شناخته شد. جالب است بدانید او بیشتر مجری گری را دوست دارد. روشنک عجمیان ازدواج کرده است و یک دختر به نام آروشا دارد. در ادامه بیوگرافی و اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و هنری این بازیگر می خوانید.

 

زندگینامه روشنک عجمیان

روشنک عجمیان متولد 20 بهمن سال 1355 در شهر تهران است. او بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است و مجری گری هم کرده است.

شاید دورترین تصویری کـه از روشنک عجمیان در ذهن تعداد زیادی از مخاطبان وجوددارد، کارهای خاطره‌انگیز نسبتا قدیمی و کمدی او مانند کوچه اقاقیا و جایزه بزرگ باشد، اما او کار خود رابه صورت حرفه‌اي از سال ها پیش از این آغاز کرده اسـت. عجمیان فعالیت خود رابه بازیگری محدود نکرده ودر اجرا نیز دستی بر آتش دارد.

 

آغاز فعالیت

روشنک عجمیان درسال ۱۳۷۲ و با شرکت در کلاس‌هاي بازیگری وارد عرصه هنر شد. گوهر کمال، نخستین تجربه حرفه‌اي عجمیان در بازیگریست. در کارنامه او بازی‌هاي درخشانی در مجموعه‌هاي تلویزیونی محبوب مانند کوچه اقاقیا، جایزه بزرگ، مرد هزارچهره و… بـه چشم میخورد ودر سینما در آثاری هم چون کارناوال مرگ و ابراهیم خلیل‌الله ایفای نقش کرده اسـت.

روشنک عجمیان

مجری گری

عجمیان خودرا محدود بـه بازیگری در سینما، تئاتر و تلویزیون نکرده و سوابق درخشانی در اجرا ودر مجموعه‌هایي مانند مسابقه پلکان، فرصت برابر، همسران و… دارد. عجمیان بین بازیگری و اجرا، بازیگری را ترجیح می دهد، چون رشته تحصیلی اوست. او تئاتر رفتن را بیشتر از سینما رفتن دوست دارد و فضای حاکم بر سالن‌هاي سینما را نمی‌پسندد.

لگوی بازیگری وی

او می گوید گاهی تماشاگران دریک لحظه تراژیک میخندند و این اتفاق ناخوشایند اسـت. او طرفداران بازی بازیگرانی مانند فاطمه معتمدآریا و پرویز پرستویی اسـت و معتقد اسـت خیلیها الکی بـه این حرفه آمده اند. عجمیان بازی خودش در سریال کوچه اقاقیا، گوهر کمال و کتاب قانون و نیز تله‌فیلم بی‌خوابی شیرین را تأثیرگذارتر از دیگر نقش‌هایش میداند.

تحصیلات

او همچنین خودش را بازیگر خوش‌شانسی نمیداند، اما افتخار میکند کـه بدون پشتوانه‌اي وارد این حرفه شده اسـت و توانسته اهدافش رابه پیش ببرد. روشنک عجمیان دارای مدرک کارشناسی بازیگری اسـت ودر رشته کارگردانی تئاتر برای مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اسـت.

روشنک عجمیان

ازدواج و همسر روشنک عجمیان

او در سال ۱۳۸۲ با همسرش یعنی مهریار حمیدی ازدواج کرد و دختر کوچکی بنام آروشا دارد. آشنایی عجمیان و همسرش در آخرین روز‌هاي بازی در سریال کوچه اقاقیا اتفاق افتاد و مرحوم منوچهر نوذری نقش بسزایی در راهنمایی و مشاوره این ازدواج ایفا کرده اسـت و باعث شده تا این ازدواج سریع‌تر بـه نتیجه برسد.

مهریار حمیدی میگوید کـه داستان آشنایی‌اش با روشنک می تواند یک کتاب شود و برای این آشنایی ممارست‌ها بـه خرج داده اسـت و ۳۰ بار بـه تماشای یکی از نمایش‌ها رفته تا جاییکه دیالوگ آنرا بهتر از خود بازیگران ادا می‌کرده اسـت.

 

زندگی در کانادا و ایران

مهریار حمیدی برای زندگی در کانادا اصرار داشته کـه با مخالفت روشنک مواجه می شود ودر نهایت هردو تصمیم میگیرند بـه حرف هم دیگر احترام گذاشته و برخی فصول سال را در ایران و برخی فصول سال را در کانادا بگذرانند.

 

رابطه روشنک عجمیان با آروشا

عجمیان می گوید کودک درون فعالی دارد و بهمین خاطر رابطه‌اش با آروشا بسیار خوب و صمیمانه اسـت. اولویت عجمیان خانواده اسـت و فعالیت‌هاي حرفه‌اي در اولویت‌هاي بعدی او قرار دارد.

روشنک عجمیان

دهه سوم زندگی‌ اش

روشنک عجمیان دهه سوم زندگی‌اش را دهه پختگی می داند کـه نه میانسالیست و نه جوانی. او می گوید در دهه سوم زندگی‌اش عمیق‌تر و جدی‌ تر بـه بازیگری فکر می کند.

روشنک عجمیان دلایلی برای کم کاری خود دارد. نخستین دلیل او داشتن دختر کوچکی بـه اسم آروشاست. حضور در تله‌ فیلم‌هاي مختلف نیز از جمله دلایلی اسـت کـه دراین سال ها کمتر دیده شده اسـت. او البته کنایه‌اي هم بـه پشت صحنه فضای هنر کشور میزند و میگوید مـن پول و پارتی ندارم!

روشنک عجمیان معتقد اسـت در پشت پرده سینما، کارها خوب پیش نمیرود. اومی‌گوید افراد زیادی بنام بازیگر وارد سینما شده اند کـه اصلا معلوم نیست چگونه وارد شده‌اند و البته دوامی ندارند و سریع از عرصه بازیگری حذف می شوند. معلوم اسـت رابطه و شاید پول عامل ورود چنین افرادی بـه سینماست.

خداحافظی با اجرا

دلیل خداحافظی عجمیان با اجرا بـه دو موضوع باز میگردد. او میگوید روزی آمدند و گفتند کـه مجری آقا با مجری خانم نمی تواند اجرا کند. او این دستور را یک توهین تلقی میکند و این محدودیت را خوشایند نمیداند. دلیل دیگری کـه عجمیان را از اجرا دور کرده اسـت این اسـت کـه در زمان اجرا پیشنهادات خوب بازیگری را از دست داده اسـت و تعداد زیادی از تهیه کنندگان و کارگردانان با مجری بازیگرها کار نمی کنند.

 

گزیده سریال های روشنک عجمیان

سایه روشن «۱۳۹۱»

دانی و مـن «۱۳۸۹»

مهمانپذیر سعادت ۲ «۱۳۸۸»

کارآگاهان «۱۳۸۷»

مرد هزار چهره «۱۳۸۶»

یک وجب خاک «۱۳۸۶»

جایزه بزرگ «۱۳۸۳»

کوچه اقاقیا «۱۳۸۱»

 

گزیده فیلم های سینمایی روشنک عجمیان

این زن حقش را می خواهد «۱۳۹۵»

کارناوال مرگ «۱۳۸۷»

یک اشتباه کوچولو «۱۳۸۷»

ابراهیم خلیل‌ الله «۱۳۸۴»

 

اجراهای روشنک عجمیان در تلویزیون 

مسابقه پلکان «سال ۸۵»

همسران «سال ۸۸»

چهار در چهار «سال ۹۰»

چشم ‌انداز «۱۳۸۴»

جام جم در جام

فرصت برابر

 


 

صفحه اینستاگرام روشنک عجمیان roshanakajamian@

در آخر نیز مروری داریم بر صفحه اینستاگرامی خانم روشنک عجمیان و پربازدیدترین پست هاي منتشر شده توسط وی را می‌بینیم، خانم روشنک عجمیان بیش از 350 هزار دنبال کننده دراین شبکه اجتماعی دارد.

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: بازیگر هرگز نباید در مورد استعداد نگران باشد، بلکه باید نگران فقدان فن، فقدان آموزش، و … فقدان فهم فرایند خلاق باشد. بـه محض آنکه هنرمند هر چیز نامربوط رابه دور افکند، استعداد بی درنگ رشد خواهد کرد. میخائیل چخوف

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: عکس ها جدید نیست اما تازه بـه دستم رسیده،بـه همراه آرام عزیزم و برادر و همکار بزرگوارم رضا امیر احمدی .

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: 🙌بزودی 🎧😇🎭🎬 و راستی میخوام بگم خیلی دوستون دارم….

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: ﻣﺪﺗﻬﺎﺳﺖ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﻡ ﻫﺮ ﮔﺎﻩ ﺍﺯ ﮐﺴﯽ ﺭﻧﺠﯿﺪﻡ ﺑﻪ ﯾﺎﺩ ﺭﻭﺯﯼ ﺑﺎﺷﻢ ﮐﻪ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﻫﺮﮔﺰ ﺩﺭ زندگی ام ﻧﺒﺎﺷﺪ. ﺁﻥ ﺭﻭﺯ ﺭﺍ ﻣﺮﻭﺭ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺁﻧﻘﺪﺭ ﮐﻪ ﻧﺒﻮﺩﻧﺶ ﺭﺍ ﺑﺎﻭﺭ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺑﻌﺪ ﺩﺭ ﺫﻫﻨﻢ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﻣﯿﺸﻮﻡ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺁﺭﺯﻭ میکنم ﮐﺎﺵ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻣﯿﮕﺬﺷﺘﻢ ﺑﻌﺪ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﮕﻮﯾﻢ ﺣﺎﻻ ﺍﻭ ﻫﺴﺖ ﭘﺲ ﺑﺒﺨﺶ ﻭ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﮐﻦ. ﺍﺯ ﺑﺨﺸﺸﻢ ﺷﺎﺩ ﻣﯿﺸﻮﻡ ﻭ ﺍﺯ ﺑﻮﺩﻥ ﺍﻭ ﺷﺎﺩﺗﺮ. ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺭﺍﺣﺘﯽ…

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: روز بازیگر مبارک.

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: اغلب بحثهای بسیار تند، آنهایی هستند کـه طرفین درباره موضوع مورد بحث دلایل کافی ندارند. شکنجه در الهیات بکار می‌رود، نه در ریاضیات، زیرا ریاضیات با علم سر و کار دارد، اما در الاهیات تنها عقیده وجوددارد بنابر این هنگامیکه پی می برید از تفاوت آرا خشمگین هستید، مراقب باشید؛ احتمالا با بررسی بیشتر درخواهید یافت کـه برای باورتان دلایل تضمین کننده اي ندارید.

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: خیلیییییی و شرمنده مهربونی و لطف همیشگیتون هستم،،ببخشید کـه همه ی پیغامهارو نمی تونم جواب بدم.

روشنک عجمیان

او درباره این عکس نوشته: اينجا، بعضى ها زندگى نمى كنند مسابقه دو گذاشته‌ اند! می خواهند بـه هدفى در افق دور دست برسند در حالی‌ كه نفس شان بـه عدد افتاده. مى دوند و زيبايى هاى اطراف خودرا نمى بينند. آن وقت روزى مـى رسد كه پير و فرسوده هستند و ديگر رسيدن يا نرسيدن بـه هدف برای‌ شان تفاوتى ندارد.!

 

گفتگو با روشنک عجمیان

بازیگر یعنی رعایت اخلاق حرفه‌ای

روشنک عجمیان علاوه بر بازیگری تئاتر و سینما تجربه اجرای برنامه‌های تلویزیونی را نیز دارد. او سال ۸۱ با برنامه چشم‌انداز اولین اجرای خود را به عنوان مجری تجربه کرد. با وی گفت‌وگوی کوتاهی انجام دادیم که پیش‌روی شماست.

اسم چند برنامه را که مجری آن بودید، بگویید؟

مسابقه پلکان، همسران … و الان هم برنامه فرصت برابر که از شبکه آموزش سیما پخش می‌‌شود.

بین اجرای مسابقه و برنامه فرصت برابر خیلی اختلاف هست؟

درس خواندن و ادامه تحصیل برایم خیلی اهمیت دارد. همیشه همه را به ادامه تحصیل ترغیب می‌کنم. به همین خاطر برنامه فرصت برابر خیلی برایم جذاب است. سعی می‌کنم از دریچه نگاه مخاطب، فردی که می‌خواهد در امتحان کنکور شرکت کند به برنامه نگاه کنم و خود را در شرایط او قرار دهم. در ضمن، خودم زمانی کنکور را تجربه کردم و همیشه خود را جای مخاطب قرار می‌دهم.

خود شما در چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اید؟

من کارگردانی تئاتر تا فوق‌لیسانس خوانده‌ام و اکنون نیز خود را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری آماده می‌کنم. شاید یکی از دلایلی که باعث شده در اجرای برنامه فرصت برابر راحت با مخاطب ارتباط برقرار کنم همین مساله ادامه تحصیل خودم باشد.
بخش‌هایی از برنامه فرصت برابر مانند مدیریت استرس، مدیریت ذهن در زمان آزمون، تکنیک‌های حافظه، برنامه‌ریزی مطالعاتی و… که در برنامه به آنها پرداخته می‌شود بسیار برایم مفید و سودمند است.

چرا در کار اجرا کمرنگ ظاهر می‌شوید؟

من به بازیگری بیشتر علاقه دارم. نمی‌خواهم خیلی درگیر کار اجرا شوم.

چند کار سینمایی و تلویزیونی خود را نام ببرید؟

کتاب قانون، ابراهیم خلیل‌الله، سریال دانی و من، مرد هزارچهره، کوچه اقاقیا و…

امسال در چه کارهایی بازی داشته‌اید؟

سریال راه در رو که عید از شبکه ۳ سیما پخش شد. تله فیلم مواظب خودت باش، یکی بود یکی نبود و تله فیلم نمای شیدایی که به مناسبت اربعین از تلویزیون پخش می‌شود.

برای کسانی که به بازیگری علاقه دارند چه توصیه‌ای دارید؟

در کلاس‌های بازیگری به ما آموختند اول انسان هستید و بعد بازیگر. معتقدم اگر به این جمله توجه کنیم در همه مراحل زندگی موفق خواهیم بود. به همین دلیل رعایت اخلاق حرفه‌ای و پایبند بودن به اصول اخلاقی خیلی اهمیت دارد.

منظور از اخلاق حرفه‌ای چیست؟

رفتار و منش بازیگری خیلی مهم است. ممکن است کسی سوپر استار باشد، ولی اخلاق حرفه‌ای نداشته باشد. بازیگر باید وارسته و خاکی باشد. بعضی‌ها الفبای بازیگری را نمی‌دانند.

همه چیز در داشتن صورت زیبا نیست. برخی بازیگران چهره زیبایی ندارند، اما بازی خوبی دارند و بیننده از بازی و نقش آفرینی آنها بهره می‌برد. بازیگری که فقط به فکر عمل جراحی صورت خود است و نمی‌تواند اخم بکند، چطور می‌خواهد به بیننده حس خود را انتقال دهد؟ این کارها تمرکز بیننده را می‌گیرد.

در فیلم کتاب قانون هنرمند ارزشمند پرویز پرستویی در پلان‌هایی که بازی نداشت جلوی من و دیگر همکاران می‌ایستاد و حتی گاهی اشک می‌ریخت تا حس من و دیگران خراب نشود. (در شرایطی که دوربین روی ایشان نبود احساس را به ما منتقل می‌کردند)

در فیلم دیگری در زمان فیلمبرداری جلوی یکی از بازیگران ایستادم و بازی کردم ولی او یک پلان هم جلوی من بازی نکرد.

این مطالب را هم ببینید