از کجا بفهمیم فردی قبلا رابطه جنسی داشته؟؛ چگونگی تشخیص رابطه جنسی

قاعدتاً هر دختر و پسری که قصد ازدواج دارد، تمایل دارد همسرش قبل از ازدواج با کسی تجربه رابطه جنسی نداشته باشد اما آیا مثلاً مردی که خودش تمایل دارد همسرش کاملاً دست نخورده باشد، خودش نیز به همین صورت می باشد؟ سؤالات متعددی در این زمینه پیش می آید که از کجا بفهمیم همسرمان قبل از ازدواج با کسی رابطه نامشروع داشته است یا خیر؟ در ادامه بیشتر می دانیم.

از کجا بفهمیم فردی قبلاً رابطه جنسی داشته است یا نه؟

روابط جنسی نامشروع

این روزها، روابط جنسی نامشروع یک امر خیلی عادی و جزوی از کلاس شخصیتی شده است. پسر و دختر فکر می کنند که اگر می خواهند ازدواج کنند و فرد موردنظرشان که قصد دارد همسرش شود قبلاً رابطه جنسی داشته و حالا که قصد ازدواج کرده صادقانه بگوید قبلاً رابطه جنسی داشته و حتی پرده بکارتش را نیز از دست داده است پس این نشان از روشنفکری می باشد و به راحتی نیز کنار می آیند اما برخی خیر این امر را نمی پذیرند و برایشان موضوع سنگینی است.

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته 64.2  درصد از پسران حاضر نیستند با دختری که قبلاً با جنس مخالف رابطه جنسی داشته ازدواج کنند. در سال های نزدیک به قرن بیست‌و‌یکم، در اغلب کشورها، تأخیر در ازدواج و همچنین تجرد قطعی به طور فزایندهای شایع شد.

بر اساس مطالعه صورت گرفته در پژوهشگاه مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه روابط دختر و پسر قبل از ازدواج منجر به تاخیر در ازدواج جوانان می شود.

 

تأثیر رابطه نامشروع در زمان مجردی بر ازدواج

رابطه و دوستی های نامشروع در قبل از ازدواج به شدت باعث کاهش ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج شده است. این موضوع برای مردان از اهمیت بیشتری برخوردار است. معمولاً دختران راحت تر با این قضیه کنار می آیند اما پسران خیر.

فقط داشتن قصد ازدواج در تعجیل در ازدواج مؤثر نیست و شرایط و آمادگی اقتصادی و روانی هر دو نفر در یک رابطه و رضایت خانواده نیز از شروط دیگر است که می‌تواند این ابهام را توجیه کند.

اعتماد در ازدواج یکی از شروط ردیف اول می باشد. اگر شروع زندگی مشترک بر پایه بی اعتمادی شکل بگیرد، پیامد و سرانجام خوبی در بر نخواهد داشت. پس اگر به فرد مورد نظرتان اعتماد ندارید بهتر است یا نظرتان را عوض کنید و به او اعتماد کنید و یا اینکه قید ازدواج با او را بزنید.

از کجا بفهمیم فردی قبلاً رابطه جنسی داشته است یا نه؟

ترمیم پرده بکارت

بعضی از دختران در زمان مجردی پرده بکارت خود را از دست داده و حالا که می خواهند ازدواج کنند به دنبال راه چاره ای برای ترمیم پرده بکارتشان می گردند. اما اگر ترمیم پرده بکارت بخاطر فریب همسر باشد گناهی بس بزرگ است و حتی این عمل توسط پزشک نیز غیرقانونی می باشد.

 

بیان رابطه جنسی قبل از ازدواج

اگر شما قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته اید نیاز نیست بازگو کنید، این یک امر مربوط به گذشته شما بوده و حالا که پشیمان هستید و می خواهید یک زندگی ایده آل را تشکیل بدهید پس گذشته را کنار بگذارید و به آینده نگاه کنید.

از کجا بفهمیم فردی قبلاً رابطه جنسی داشته است یا نه؟

تشخیص رابطه جنسی قبل از ازدواج

اگر دختری قبل از ازدواج پرده بکارتش را ترمیم کرده باشد و گمان می کند که همسرش متوجه نخواهد شد کاملاً در اشتباه می باشد. اگر همسرش، تیز و باهوش باشد توسط پزشک می تواند از این قضیه مطلع شود. اما ممکن است اصلاً متوجه این قضیه هم نشود.

اینکه آیا آزمایشی هست که نشان دهد فرد با کسی رابطه جنسی داشته سات یا خیر باید بگوییم: خیر، چنین آزمایشی وجود ندارد. همسر شما میتواند شما را برای انجام معاینه پزشکی نزد پزشک متخصص ببرد. پزشک متخصص صرفا میتواند در خصوص باکره بودن یا نبودن، داشتن رابطه مقعدی و زمان وقوع آخرین رابطه جنسی نظر قطعی خود را بیان نماید. معاینات تخصصی در خصوص ادعای تجاوز یا روابط نامشروع صرفا توسط پزشکی قانونی صورت میگیرد.
همچنین بررسی و معاینه توسط پزشکی قانونی صرفا با شکایت شاکی و یا اعلام جرم توسط ضابطین قضایی و با معرفی نامه مرجع قضایی صورت میگیرد.لذا تا زمانیکه همسرتان با دلایل و مدارک کافی به اتهام رابطه نامشروع از شما شکایت ننماید و یا اینکه به اتهام رابطه نامشروع دستگیر نشوید پزشکی قانونی ورود پیدا نمیکند.
حالا بر فرض اینکه همسرتان قصد شکایت از شما و ارجاع به پزشکی قانونی جهت معاینه مربوطه را داشته باشد اگر شما به عقدشان در آمده باشید که این شکایت پذیرفته می شود اما اگر در دوران نامزدی به سر می برید ایشان نفعی از این جریان نبرده و شکایتشان پذیرفته نمی شود.

حتی گاهی در ادعای تجاوز قربانی باید ظرف 72 ساعت پس از وقوع رابطه جنسی جهت نمونه برداری از ترشحات داخل واژن برای تست دی ان ای به پزشکی قانونی مراجعه نماید .چرا که پس از گذشت چند روز نمونه برداری و تست دی ان ای به دشواری امکان پذیر می باشد.در غیر اینصورت تنها در صورت مرگ قربانی با خارج کردن رحم و آزمایشات مربوطه توسط پزشکی قانونی تشخیص دی ان ای ممکن می باشد.

اما چه بهتر است که مرتکب گناه نشوید و خود را آلوده به روابط نامشروع نکنید تا گرفتار استرس و نگرانی و عذاب وجدان نشوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید