بیوگرافی حامد آهنگی و همسرش + اطلاعات زندگی شخصی و هنری آقای مجری

در این بخش بیوگرافی حامد آهنگ مجری و استندآپ کمدین معروف ایرانی را ارائه کرده ایم با ما همراه باشید.

مدتی است که یکی از کمدین های ایرانی، اسمش برسر زبان‌ها افتاده است، و این هنرمند با مجری گری و استنداپ کمدین ‌های بسیار خوبش در میان مردم محبوبیت پیدا کرده است، نام این هنرمند دوست داشتنی حامد آهنگی است که در ۱۷ تیرماه سال ۱۳۵۸ در شهر بندر انزلی متولد شده است.

بیوگرافی حامد آهنگی مجری معروف

حامد آهنگی سال های زیادی است که زمینه های مختلف مشغول به فعالیت می ‌باشد اما مدت کمی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ناگفته نماند او استعداد فراوانی در زمینه استنداپ کمدین و مجری گری دارد و اخیرا نیز هم در یک نمایش خانگی از او دعوت شده است که در این برنامه هم بسیار درخشیده است و محبوبیت چند برابری پیدا کرده است؛ او علاقه بسیار زیادی به سری ماشین های برند BMW  دارد. در ادامه قصد داریم تا بیوگرافی حامد آهنگی را به طور کامل شرح دهیم با ما همراه باشید.

آغاز فعالیت حامد آهنگی

حامد آهنگی در سال 1372 فعالیت خود را در زمینه هنر آغاز کرده است. در این سال حتما خبر نداشته است که در آینده قرار است محبوبیت بسیار زیادی بین مردم پیدا کند.

خانواده حامد آهنگی

او در یک خانواده ۵ نفره به دنیا آمده است که مادر و خواهرش در قید حیات هستند اما پدر و برادر بزرگترش را از دست داده است . حامد آهنگی در تئاتر در یک کار مشترک با همسرش ، صفورا آغاسی در سال ۱۳۸۶ در سن 28 سالگی آشنا شد و پس از گذشت مدتی از آشنایی با یکدیگر ازدواج کردند و در سال ۱۳۹۲ صاحب فرزندی به‌ نام آراد شدند.
صفورا آغاسی در رشته کارگردانی تئاتر تحصیل کرده و همچنین بازیگر تئاتر نیز می باشد، گویا اکنون دیگر در این زمینه فعالیتی ندارد.

حامد آهنگی

تحصیلات حامد آهنگی

حامد آهنگی دارای لیسانس میباشد، همچنین دکترای افتخاری بازیگری را از دانشگاه علوم و فنون دریافت کرده است که این مدرک را بعد از گذراندن یک دوره یک ساله گرفته است. حامد آهنگی ترجیح می‌دهد در این باره زیاد گفت و گو نکند و اصرار دارد که مرا با نام دکتر هرگز صدا نزنید. قبل از او استاد ایرج و سالار عقیلی نیز از دانشگاه علوم و فنون مدرک دکترای افتخاری را دریافت کرده‌اند.

حامد آهنگی

فوتبال تا بازیگر شدن حامد آهنگی

حامد آهنگی قبل از اینکه وارد دنیای هنر شود در کودکی به فوتبال علاقمند بوده و در رده نونهالان در باشگاه ملوان بندر انزلی حضور پیدا کرد و بعد از مدتی در تیم نوجوانان و جوانان پست مهاجم را دریافت کرد، اما پس از مدتی از فوتبال کناره گیری کرد.

حامد آهنگی

فعالیت هنری حامد آهنگی

حامد آهنگی در سال 1372 هنگامی که 14 سال سن داشت به همراه پسر خاله‌هایش که در دانشگاه سوره تحصیل کرده بودند وارد گروه‌های نمایشی شهر بندر انزلی شد. بعد از چند سال در تئاتر «درام» به کارگردانی جناب آقای محمدعلی انتظاری در جشنواره نمایش دانش آموزی استان ، اولین هدیه بازیگری ‌اش را دریافت کرد.

او اجراهای موفقی در ویژه برنامه های جام جم داشت که همین موضوع سبب شد یکی از خوانندگان حامد آهنگی را به جناب آقای حمید خندان معرفی کند، او بنا به درخواست حمید خندان برای اجرای برنامه به کیش رفت و در برنامه‌ ی شب ‌های کیش مشغول به کار شد. با اینکه حامد آهنگی صحبت ها و شوخی هایی که در برنامه هایش داشت مناسب تلوزیون و سینما نبود اما پس از مدتی به طور کامل خود را با این قاب وقف داد. حامد آهنگی به دلیل اجرا در برنامه ‌ی کیش برای مدتی به این شهر مهاجرت کرد.

حامد آهنگی

شهرت حامد آهنگی

اولین اجرای او در کیش با 13 تماشاچی آغاز شد اما پس از گذشت یک هفته تمامی بلیط های اجرا فروخته شد، همینجا بود که حامد آهنگی به شهرت رسید و سی دی‌ های اجرایش پخش شد. در آن سال ‌ها با استقبال خوبی مواجه شد و دعوت های زیادی از سوی ارگان های دولتی و خصوصی دریافت کرد و به همین دلیل به شهرهای زیادی سفر کرده است.

او در سال 1380 کار جنگ شبانه را به همراه رضا نظری شروع کرد و در سال 1384 به طور رسمی بازیگری را با ورود به یک گروه نمایشی آغاز کرد. او در سال 1382 همکاری ‌اش را با صدا و سیمای گیلان، شبکه باران آغاز کرد و در همان مابین در چند سریال فعالیت داشته است.

حامد آهنگی

شخصیت حامد آهنگی

با توجه به گفته‌های خود حامد آهنگی ایشان آدمی صبور و باجنبه است ، به طور مثال گفته است که باید بپذیری و جنبه داشته باشی بدی ‌هایت را در مقابلت بگویند. حامد آهنگی معتقد است، اگر صد بار هم به عقب برگردد باز هم همین شغل را انتخاب می‌ کند.

حامد آهنگی

نویسندگی و کارگردانی او

حامد آهنگی نویسندگی و کارگردانی نمایش های مختلفی را برعهده داشته است که می توان‌ به : سفر پرماجرا، کنکور، ماهواره 1 و 2، کلاس درس، داماد تصادفی، منشی قلابی و غیره اشاره کرد.

حامد آهنگی

سابقه تدریس

حامد آهنگی در یکی از آموزشگاه های شهر رشت به مدیریت جناب اقای فرهاد پاک سرشت مدتی تدریس کرد و به هنرجویانی که علاقمند بودند تجربیات خود را انتقال می داد.

حامد آهنگی

ممنوع الکار شدن حامد آهنگی

حامد آهنگی مدتی به علت حاشیه‌هایی که برایش ایجاد شده بود ممنوع الکار شده بود، گویا به علت توهین به بازیگر پیسکسوت بوده است اما پس از مدتی فعالیت خود را با انرژی و انگیزه بیشتر آغاز کرد.

حامد آهنگی

حضور حامد آهنگ در برنامه خندوانه

حامد آهنگی اولین بار در 7 دی ماه سال 1395 در برنامه شاد خندوانه حضور پیدا کرد، که با استقبال خوبی مواجه شد، در تابستان 1396 که خندوانه دور جدید ادا بازی را آغاز کرد او با جناب آقای نصرالله رادش هم تیمی بود.
تیم مورد علاقه او در برنامه خندوانه با توجه به گفته‌های خودش آقای پژمان نوری، مازیار زارع و آقای عزت اللهی پدر جناب آقای سعید عزت اللهی بودند گویا با این اشخاص از قبل ‌تر آشنایی داشته است.

حامد آهنگی در برنامه عمو پورنگ

حامد آهنگی برای مدتی همکاری با عمو پورنگ در برنامه بچه محل به کارگردانی جناب اقای احمد علی درویشی داشته است که در این برنامه او نقش دایی منوچهر، یعنی دایی عمو پورنگ در برنامه را داشت. این برنامه دارای مخاطب‌های بسیار زیادی بوده است. حامد آهنگی در 18 تیر ماه سال 1399 وارد برنامه بچه محل شده و نقش خود را در این برنامه آغاز کرد. شغل او در این برنامه خرید و فروش پرنده بود.

حامد آهنگی

مجری گری در برنامه شوتبال

مسابقه شوتبال در شبکه نسیم به کارگردانی جناب آقای محمد پیوندی پخش می ‌شد که در این برنامه حامد آهنگی و مبینا نصیری بعد از اجرای آقای امیرحسین رستمی، اجرای برنامه را برعهده گرفتند. این برنامه یکی از برنامه ‌های پرهیجان شبکه نسیم بوده است. این برنامه در دو فصل تولید شده است و برروی آنتن رفته است. مسابقه شوتبال از روز شنبه تا روز پنج شنبه ساعت 9 شب پخش می‌شد که خانم‌ها و آقایان به رقابت با یکدیگر می ‌پرداختند. حامد آهنگی در مسابقه، مجری بخش مسابقه مردان بود.

شب های آهنگی با حامد آهنگی

طی سال های اخیر تاک شوهای فراوانی به تولید رسیده است که بعضی موفق و بعضی هم به جایی نرسیده ‌اند، اما برنامه تاک شو شب آهنگی به دلیل مجری محبوبش طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، در این برنامه حامد آهنگی اصلا نقش بازی نمی کند کاملا پیدا است که خود واقعی ‌اش است، همین موضوع باعث جذاب و خاص بودن این برنامه شده است. او در این برنامه دائم به مهمانان یاد آوری می‌کند که حرف‌هایش شوخی است و به دل نگیرند.

جنبه در برنامه‌های حامد آهنگی حرف اول را می ‌زند. او در این برنامه جدا از اینکه با مهمانان شوخی می کند با تماشاچیان نیز شوخی می کند، شاید این شوخی ‌ها خیلی بانمک نباشند اما بی نمک هم نیستند. جالب اینجاس مهمانانی که به این برنامه می ‌آیند و بر روی صندلی می ‌نشینند ابتدا میزان جنبه‌ ی خود را اعلام می کنند. کسانی که در اتاق فکر این برنامه قرار دارند با توجه به جنبه میهمان سوالاتی طراحی می کنند و به دست حامد آهنگی می ‌رسانند. در این برنامه حامد آهنگی ثابت کرده است که نیاز نیست بر روی صندلی مجری حتما یک سوپر استار باشد تا برنامه جذاب، خاص و پرمخاطب باشد.
تهیه کننده‌ی برنامه‌ی شب های آهنگی جناب آقای محمد رضا صابری است، که هر سه شنبه در فیلم نت و یوتیوب پخش می شود.

حامد آهنگی

صحبت های حامد آهنگی

از حامد آهنگی پرسیدند که شما را دلقک خطاب می کنند ناراحت نمی شید؟ ایشون گفتن خیر، هر انسانی که انسان دیگر را بخنداند ممکن است با القاب های مختلفی خطاب شود این دلیل نمی ‌شود که من از کارم خجالت بکشم و کناره گیری کنم. اما خیلی از آدم‌ها هم انرژی مثبت به من دادند و گفتند که خدا خیرت بدهد که مردم را می خندانی.

ماجرای درگیری حامد آهنگی با تماشاچی

به گفته خود حامد آهنگی یک بار یکی از تماشاچیان را زده است! این جریان برای اوایل کارش در کیش بوده است. گویا در هنگام اجرای او بر روی صحنه، این تماشاچی که یک پسر جوان بوده است، حواس حامد آهنگی را با تیکه‌هایی که می‌انداخت پرت میکرد و آنقدر این کار را تکرار کرده است تا به قول حامد آهنگی صبرش لبریز شده و بعد اجرا با خستگی‌های فراوانی که داشته بود به سمت پسر رفته و یک مشت به او زده است.

حامد آهنگی در این باره گفته است که این پسر آمده بود که حال مرا بگیرد و بعد از اجرا حال من خیلی بد بود. او خیلی کم عصبانی میشود ولی اگر عصبانی بشود جز آن دسته از افراد است که خیلی شدید عصبی می‌شود.

حامد آهنگی

حامد آهنگی در جوکر

اخیرا برنامه ای به نام جوکر که برگرفته از یک برنامه‌ی جهانی میباشد در ایران تولید شده و به پخش رسیده است. در این برنامه بازیکنان باید یکدیگر را بخندانند ولی اصلا خودشان حق خندیدن ندارند. در فصل 5 این برنامه او با اصرار فراوان تماشاچیان به سیامک انصاری و عوامل این برنامه برای اولین بار حضور پیدا کرد، حامد آهنگی در این برنامه حسابی خودش را نشان داد و از همه‌ی تجربیاتش برای خنداندن رقیب‌ها استفاده کرد. بسیار هم موفق بود زیرا علاوه بر بازیکنان جوکر تماشاچیان داخل خانه نیز بسیار از رفتارهای حامد آهنگی در این برنامه رضایت داشتند و این فصل را با اشتیاق خاصی تماشا کردند.

از آنجا که حضور حامد آهنگی در جوکر با موج عظیمی از رضایت مخاطب روبه رو شد برای فینال نیز از حامد آهنگی دعوت شد تا دوباره در بازی شرکت کند. قسمت دوم فینال که حامد آهنگی حضور داشت ، فصل پایانی برنامه جوکر بود و حامد آهنگی با رفتارها و حرف‌های بسیار خنده‌دارش خاطره خوبی از این برنامه در ذهن مخاطبان ثبت کرد.

سخن پایانی

با توجه به همه‌ی صحبت‌هایی که کردیم، حامد آهنگی به مرور زمان خودش را در دل مردم جا کرده است، البته ناگفته نماند که این محبوبیت بدون زحمت به‌دست نیامده است و پشت همه‌ی این خاطره‌های خوبی که برای مردم به جا گذاشته است مقدار زیادی تلاش قرار دارد. او در برنامه‌های جوکر، خندوانه و شب های آهنگی به اوج خود رسید. امیدواریم که این بازیگر و مجری بسیار با استعداد را در برنامه‌های بیشتری ببینیم و شاهد پیشرفت ایشان باشیم .

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی نیما شعبان نژاد از شروع بازیگری تا زندگی خصوص و ازدواج او نگاهی بر زندگی صائب تبریزی شاعر معروف (بیوگرافی از تولد تا درگذشت و اشعار او) بیوگرافی نازنین بیاتی؛ ار شروع بازیگری تا صداپیشگی و فیلم ها و سریال های او بیوگرافی هوتن شکیبا؛ از شروع بازیگر تا صداپیشگی و ازدواج و 5 فیلم برتر او بیوگرافی پژمان جمشیدی بازیگر و فوتبالیست (از زندگی شخصی و فوتبالی تا بازیگر شدن) بیوگرافی سروش صحت؛ خالق برنامه کتاب باز، نویسنده، کارگردان و بازیگر مشهور ایرانی نگاهی بر زندگی فریدون مشیری از تولد تا درگذشت این شاعر و گزیده اشعار وی نگاهی بر زندگی قیصر امین پور شاعر (از تولد تا شاعری و درگذشت و گزیده اشعار او) بیوگرافی لیلا حاتمی بازیگر؛ از شروع بازیگری در کودکی تا جوایز مختلف و ازدواج نگاهی بر زندگی خسرو شکیبایی بازیگر (شروع فعالیت هنری، معروفیت و درگذشت)