بیوگرافی سوگند خواننده و اطلاعات درباره زندگی شخصی و هنری اش

بیوگرافی سوگند سهیلی خواننده زن

سوگند سهیلی خواننده محبوبی است که امروزه در میان جوانان و نوجوانان طرفداران بسیاری دارد. اما این خواننده جوان کیست؟ در این مقاله به زندگی نامه و حواشی زندگی شخصی سوگند می پردازیم.

سوگند سهیلی در بیست و دوم مرداد ماه در سال یک هزار و سیصد و شصت و شش در اصفهان زاده شد. در کودکی به همراه خانواده به اروپا مهاجرت کرد. سپس به تحصیل رشته طراحی داخلی در کشور آلمان پرداخت. فعالیت های هنری اش را از سبک رپ آغاز کرد و اکنون در کنار رپ به سبک های موسیقایی آر اند بی و فانک می پردازد. با اینکه فعالیت های او در خارج از کشور ایران است با این همه از شهرت و محبوبیت بسیاری نزد ایرانی ها برخوردار است.

سوگند

اجرای سبک های مختلف

آهنگ های زیادی تاکنون توسط سوگند منتشر شده است که حکایت از توان بالای تکنیکی این خواننده جوان دارد. او در سبک های پاپ و سنتی، رپ و هیپ هاپ به تجربه پرداخته و از آنجا که علاوه بر خوانندگی و آواز، به اجرای سازی نیز بسیار علاقه مند بوده، سازهای پیانو و گیتار را آموخته و به خوبی می نوازد. برای شناخته شدن بیشتر در بین مردم سوگند ابتدا به همکاری با دو خواننده مشهور رپ به نام لیتو و رضا پیشرو پرداخت.

فعالیت در ایران و خارج ایران

سوگند تعدادی از کارهای خود را در خارج از کشور ضبط و منتشر کرده است. تعدادی از کارهای خود را نیز در ایران منتشر کرده است. در واقع زمانی که او به ایران سفر کرد حوادثی برای او اتفاق افتاد که در ادامه این مقاله برای شما بازگو می کنیم. این خواننده مشهور و محبوب که متاهل نیز می باشد، هم اکنون فرزندی به نام میراث دارد.

بارداری و دوری از موسیقی

بارداری این رپر باعث شده بود او مدتی از کار کناره گیری کند. همین قضیه باعث شده بود که کمتر به فعالیت های هنری و موسیقی بپردازد. ولی پس از تولد فرزندش میراث، دوباره فعالیت های خود را مانند گذشته شروع کرده و با تلاش بسیار زیاد آهنگ های بسیار زیبایی نیز منتشر می کند. تمامی آهنگ های این خواننده زیبا پر طرفدار و محبوب هستند و دلیل این پر طرفداری و محبوبیت، متن های زیبای آهنگ های او می باشد که تمامی آهنگ های او را پر طرفدار کرده است.

خانواده سوگند

پدر و مادر سوگند این خواننده مشهور خود دستی بر موسیقی و شعر داشتند. مادرش اهل شعر و نوحه سرایی بود و پدرش به خوبی سازهای سنتور و پیانو را می نواخت و به آموزش آن‌ ها می پرداخت. به همین دلیل از کودکی ذوق موسیقی در وجود او شکوفا شد. سوگند تنها یک برادر دارد که کوچکتر از اوست.

سوگند

مهاجرت به آلمان و شروع کار حرفه ای

سوگند وقتی تنها پنج سال داشت در سال هفتاد و یک به همراه خانواده به کشور آلمان مهاجرت کرد و از نه سالگی به فراگیری موسیقی نزد پدر پرداخت. سوگند سهیلی زاده در اصفهان متولد شد و سپس از تهران به آلمان و نهایتاً به انگلستان مهاجرت کرد. البته سوگند در این مدت مدام به ایران، آلمان و انگلستان سفر داشته و مراوده زیادی با هنرمندان مختلف ایرانی و غیر ایرانی داشته است.

سوگند که در خانواده ای اهل موسیقی پرورش یافته است به انواع سبک ها آشناست. پدر او با سبک موسیقی سنتی ایرانی به خوبی آشناست و فعالیت گسترده ای در زمینه موسیقی ملی ایرانی داشته است. بنابراین سوگند به خوبی با موسیقی ایرانی نیز آشناست. سوگند اینک بیشتر به سبک های هیپ هاپ و رپ می پردازد و توانسته در کار موسیقی راه خود را پیدا کرده و به پیش رود. او همکاری زیادی با خوانندگان مختلف و مطرح رپ داخل و خارج کشور داشته است و اینک از محبوب ترین خوانندگان در میان ایرانی هاست.

بیوگرافی سوگند

زندگی حرفه ای

سوگند هنگامی که نوجوان بود در نخستین برنامه استعداد یابی خوانندگان که از کانال ای پی ان پخش می شد شرکت کرد. در همان مسابقات نفر اول شد. جایزه این مسابقات هزینه ساخت موزیک ویدیو توسط شبکه بود ولی برای سوگند این جایزه بسیار با ارزش بوده و شاید روشنگر راه زندگی اش شد.

اشتیاق سوگند به سبک آر اند بی به تجربه کاری او باز می گردد. به هنگام نوجوانی، در کشور آلمان همراه با گروهی موسیقایی به نام آر اند ام شروع به آهنگسازی با آهنگ های این سبک کرد. این سرآغازی مهم در تحولات هنری بعدی سوگند بود.

پس از دو سال همکاری با آن گروه، تصمیم به ترک آن ها گرفت تا خود به صورت تنها به فعالیت هنری بپردازد. او بعدتر به همراه دختری ایرانی به نام فریناز گروه هیپ هاپی تشکیل داد که نامش را انتقام گذاشتند. البته همکاری آن ها پس از مدتی، به دلیل مشکلاتی نامعلوم پایان یافت و کار به جدایی و تعطیلی گروه انجامید. هنوز کسی اطلاع دقیقی از علت جدایی آن‌ ها ندارد و خبرهای شنیده حکایت از آن دارد که فریناز دیگر به خوانندگی علاقه ندارد و به اجرا نمی پردازد.
پس از مدتی سوگند همکاری با خوانندگان مختلفی را تجربه کرد. از جمله این خوانندگان می توان به عرفان، رضا پیشرو، صادق، بهزاد لیتو، حصین و … اشاره کرد. بعدتر سوگند با اعتماد به نفس و اجراهای خوب خود فعالیت هنری مستقل خود را پی گرفت.
از تک آهنگ های سوگند به همراه این خوانندگان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راه نجات، با فریناز
  • یادته، با رضا پیشرو
  • برد و باخت، با صادق
  • منتظر، با رضا پیشرو
  • حال من خوبه، با عرفان
سوگند

همسر سوگند کیست؟

امیرعلی خسروجردی همسر سوگند خواننده محبوب نسل جوان است. شما می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام سوگند عکس های این دو را مشاهده کنید. این زوج در سال نود و هشت خورشیدی دارای فرزندی به نام میراث شدند. همسر سوگند نیز مانند خود وی یکی از خوانندگان مشهور موسیقی ایرانی است که موسیقی ها و کارهای شخصی او منتشر شده است.

از دبی تا ایران

سوگند هرگز ارتباطش را با ایران قطع نکرده و چندین بار به کشور سفر کرده است. حتی بعضی از آثار او در ایران ضبط شده اند. در اسفند نود و سه، وقتی بیست و هفت ساله بود بعد از اجرای کنسرتی در دبی با تهیه بلیط به کیش آمد. سپس تصمیم گرفت مدتی ایران بماند و همانجا فعالیت خود را ادامه دهد. تا یک سال فعالیت ساخت موزیک را ادامه داد تا اینکه دستگیر شد.

سوگند

دستگیر شدن

 او در سال نود و چهار، در حالی که در جزیره کیش بود بازداشت شد و پس از یک هفته بازداشت از جزیره کیش به تهران منتقل شد. او در مصاحبه با بهزاد بلور در سال دو هزار و هجده میلادی به ذکر اتهاماتش پرداخت که طبق گفته های او اتهاماتی چون دایر کردن مرکز فساد، تولید و توزیع ویدیوهای مبتذل و رابطه نامشروع را شامل می شد. زمانی که خبر دستگیری سوگند در رسانه های همگانی و اینترنت منتشر شد تا مدت ها رسانه ها هر روزه به این موضوع و حواشی می پرداختند. او عنوان کرد در طی این مدت فشار زیادی را تحمل کرده و این یکی از رخدادهای تلخ و ناخوشایند زندگی اش بوده است.

او پس از یک ماه زندانی شدن، با وثیقه از زندان آزاد شد و پس از مدتی زندگی در خاموشی و خلوت و بی حاشیه، از ایران خارج شد.

سوگند

خروج دوباره از ایران

سوگند به دلیل وثیقه سنگینی که داشت سه سالی در ایران فعالیت موسیقی خود را تعطیل کرد و امکان فعالیت در این عرصه را به طور کامل از دست داد. مدتی به تمرینات تئاتر پرداخت که سرانجام موفق به اجرا نشد و سسب شد به کار طراحی لباس بپردازد. او به تعلیم چند هنرجوی خوانندگی و آواز نیز پرداخت تا اینکه سرانجام پس از آزادی کامل در سال نود و هفت به آلمان بازگشت و فعالیت های هنری خود را مجدداً پی گرفت.

آلبوم های سوگند

سوگند از خوانندگان پرکار و پرتلاش می باشد و آلبوم های زیادی را منتشر و روانه بازار موسیقی نموده است. یکی از مهم ترین آلبوم های سوگند که پس از انتشار جنجال های فراوانی نیز به پا کرد آلبوم من بود که در سال نود و نه خورشیدی منتشر شد و از بهترین کارهای اوست. در این آلبوم او به اجرای آهنگ هایش با توان بالایی پرداخت. امروز بیش از هر رده سنی دیگری، نوجوانان و جوانان هستند که به موسیقی و آهنگ های او اقبال نشان می دهند و یکی از دلایل این استقبال اجرای سوگند در سبک های مختلف موسیقی و رپ می باشد.

فیت های سوگند

ابتدا به توضیح واژه فیت می پردازیم. فیت به معنای این می باشد که یک خواننده مشهور از متن خواننده و هنرمند دیگری استفاده کرده و آن را با صدای خود بازخوانی کند. سوگند نیز به عنوان خواننده ای محبوب دست به این عمل زده و از متن های آهنگ های دیگر خوانندگان بهره برده است. البته ناگفته نماند هر شخص که خواستار چنین کاری است باید مبلغی به خواننده اصلی بپردازد و پس از پرداخت به اجرای فیت بپردازد که از فوایدش به شهرت رسیدن بیشتر آن شخص است.

سوگند

آیا می توان این خواننده را به عنوان بهترین رپ فارسی معرفی کرد؟

در زمینه موسیقی زیرزمینی کشور ایران بی شک سوگند یکی از بهترین هاست. صدای منحصر به فرد او سبب شده طرفداران زیادی بدست آورد. او در سبک های مختلف موسیقی فعالیت زیادی داشته و یکی از هنرمندان فعال عرصه موسیقی می باشد. بی تردید به همین دلایل او از بهترین خوانندگان رپ فارسی است.

دانلود آهنگ جدید سوگند به چه صورت انجام می شود؟

از آنجا که سوگند محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد آهنگ هایش به راحتی قابل دانلود است. شما می توانید با استفاده از سایت هایی که به بارگذاری موسیقی می پردازند آهنگ های این خواننده را دریافت کنید.

همچنین با کمک ربات های تلگرامی و جست و جوی در گوگل و نیز از طریق اپلیکیشن های مخصوص موسیقی، می توانید به صورت آنلاین از شنیدن آهنگ ها لذت ببرید و یا آن ها را دانلود کنید. امروزه آهنگ های خوانندگان مشهور از جمله سوگند به سهولت قابل دانلود است.

حضور در مسابقه کشف صدای ویس

او به همراه 3 خواننده دیگر (لیلا فروهر، بیژن مرتضوی و کامیار) به عنوان مربی در مسابقه استعدادیابی The Voice شبکه ام بی سی پرشیا حضور پیدا کرد.

کنسرت سوگند

سوگند تنها در میان ایرانیان محبوب نیست بلکه طرافداران پر و پا قرصی نیز در سرتاسر جهان دارد. کنسرت های او تنها ویژه ایرانیان نیست. در کنسرت هایش بسیاری از مردم از کشورهای گوناگون شرکت می کنند. او در کشورهای زیادی از جمله ترکیه، آمریکا و انگلیس کنسرت برگزار کرده و افراد بسیاری برای شنیدن آهنگ هایش به اجرای او رفته اند.
امکان تماشای اجراهای این خواننده محبوب در شبکه های اجتماعی و صفحه اینستاگرام سوگند مقدور است.

این رپر هم اکنون ساکن کدام کشور می باشد؟

همان طور که پیش تر گفته شد او در اصفهان دیده به جهان گشود و تا جوانی در تهران سکونت داشت. سپس به انگلستان مهاجرت کرد و هم اینک ساکن شهر لندن است و در این شهر به فعالیت های موسیقی و حرفه ای می پردازد.

در این نوشتار به بیوگرافی سوگند خواننده و رپر محبوب نسل جوان پرداختیم. او خواننده ای است که سبک های مختلف موسیقی را تجربه کرده است و با اینکه ساکن خارج از کشور است اما شهرت بالایی در میان ایرانیان دارد. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی ایرج میرزا شاعر ؛ از تولد تا ازدواج، خودکشی فرزند و مرگ او نگاهی بر زندگی عارف قزوینی شاعر نامی ایران؛ از تولد تا انزوا و مرگ نگاهی بر زندگی صادق هدایت؛ زندگینامه او از تولد تا معروف ترین آثار و خودکشی بیوگرافی احمد شاملو شاعر بزرگ؛ درباره زندگی شخصی، آثار هنری و ازدواج با عشقش بیوگرافی همایون شجریان خواننده محبوب؛ از شروع فعالیت تا شهرت و ازدواج بیوگرافی جیسو خواننده و بازیگر جذاب کره‌ای؛ درباره زندگی شخصی و کار های هنری نگاهی بر زندگی سورنا، یکی از نوابغ نظامی تاریخ از تولد تا مرگ نگاهی بر زندگی حسن صباح خداونگار الموت و بنیان گذار فرقه مرموز حشاشین بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او بیوگرافی کیم کارداشیان مدل پرحاشیه؛ درباره زندگی شخصی و لو رفتن فیلم و عمل زیبایی