بیوگرافی معین؛ زندگینامه معین و عکس های شخصی معین و همسرش

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

بیوگرافی معین

معین خواننده ایرانی که در نجف آباد اصفهان متولد شده است و 67 سال سن دارد. از سال 1352 فعالیتش را در زمینه موسیقی پاپ و اصیل ایرانی آغاز کرده است. معین خیلی بی دردسر و یک شبه ره صد ساله را پیمود راهی که خیلی از خوانندگان برایش زحمت زیادی کشیدند.

همه نام معین را به عنوان خواننده موسیقی اصیل ایرانی خوب می شناسند اما درواقع نام اصلی وی نصرالله معین نجف آبادی است که متولد 1330/10/29 زاده نجف آباد اصفهان است.

عود و گیتار از سازهای تخصصی معین است و در تمام مدت فعالیتش سبک موسیقی پاگ فارسی و اصیل ایرانی را حفظ کرده است. خانواده معین کاملاً مذهبی بوده و کم جمعیت هم نبوده اند. معین 7 خواهر بزرگ و 3 برادر دارد. یک خانواده 13 نفره مذهبی با عقاید مذهبی پدر و مادر خانواده.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

معین از همان نوجوانی دست به کار شده و در دوران نوجواني و جواني قرآن را با صوت و اشعار و غزليات شعراي بزرگ را با لحني زيبا ميخواند. او در همان دوران با دوستان خود در مجالس شادماني برنامه هاي بسياري در شهر خود و ديگر شهرهاي استان اصفهان اجرا ميکرد.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

او 18 ساله بود که شاگردی اساتید بزرگی چون تاج اصفهانی و حسن کسایی کرده و در خدمت این بزرگان گوشه ها و دستگاه های آواز ایرانی را یاد گرفت. در هتل عباسی اصفهان و کاباره هزار و یک شب به اجرای برنامه مشغول شد.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

معین هنوز هم تعصبات مذهبی خود را به شدت حفظ کرده است. معین خمس و زکات خود را هر ساله پرداخت می‌ کند، در ماه‌ های حرام و روز های وفات کنسرت برگزار نمی‌ کند و عواید برخی از کنسرت‌ هایش را به یکی از موسسات خیریه معروف تهران اهدا می‌ کند

شایعاتی زیادی از فعالیت های غیر شرعی وی در آمریکا (فمار خانه و مشروب فروشی) به گوش می رسد که وی بارها تکذیب کرده و خود را مقید به دین اسلام می داند و تنها راه درآمدش را خوانندگی و تدریس عنوان کرده و می گوید از مشروب متنفر است

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

اولین آهنگ

معین اولین آهنگ خود را به نام «یکی را دوست می دارم» در سال 1359 منتشر کرد. اما چقدر معین خوش شانس بود که اولین اثرش آن چنان در دل مردم جا باز کرد و ماندگار شد که حتی خوانندگایی همچون ابی، عارف و هایده که از ایران به آمریکا مهاجرت کرده بودند نیز این ترانه را خواندند.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

فعالیت حرفه ای در خارج از ایران

در سال 57 بود که خوانندگی در ایران دچار محدودیت شد و خیلی از خوانندگان به خارج از ایران مهاجرت کردند. معین نیز در سال 57 به اسپانیا مهاجرت کرد. مدت زمان کوتاهی نگذشته بود که به کمک هایده توانست پناهندگی خود را در آمریکا بگیرد.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

3 سال بعد یعنی در اوایل سال 1360 معین فعالیت خوانندگی خود را به طور جدی ر آمریکا آغاز کرد.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

انتشار نخستین آلبوم در خارج از ایران

معین در سال ۱۳۶۲ نخستین آلبوم مستقل خود را با نام «می‌پرستم» (ناشر: شرکت ترانه) راهی بازار کرد. معین در طول دوران فعالیت خود با شماری از سرشناس‌ترین چهره‌های موسیقی پاپ ایران همچون صادق نوجوکی، منوچهر چشم آذر، آندرانیک، جهانبخش پازوکی و ترانه‌سرایان سرشناس مانند لیلا کسری، هما میرافشار و اردلان سرفراز همکاری و نیز با هایده همخوانی داشته است.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

هایده کمک زیادی در این زمینه به معین کرد و آلبوم گلهای غربت را با معین منتشر نمود.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

معین در طول دوره فعالیت خود برنامه‌های گوناگونی را در سراسر جهان اجرا کرده است. از جمله کنسرت‌های موفق او می‌توان به کنسرت در یونیورسال آمفی تئاتر در لوس آنجلس در سال ۱۹۹۳ (به سرپرستی آندرانیک) اشاره کرد. در سال ۱۳۷۹ معین آلبوم «پرواز» را منتشر کرد و دو سال بعد آلبوم «لحظه‌ها» را روانه بازار کرد.

در پاییز سال ۱۳۸۶، معین آلبوم «طلوع» را که حاصل همکاری او با بابک بیات، بابک صحرایی، فضل‌الله توکل، صادق نوجوکی، کاظم عالمی و بابک رادمنش بود منتشر ساخت.

معین از سال 88 به جای انتشار آلبوم به تک آهنگ روی آورد و دیگر آلبومی از وی دیده نشد.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

دوستی با محمد اصفهانی

معین و محمد اصفهانی در دبی برای نخستین بار همدیگر را دیدند. این زمانی بود که محمد اصفهانی به همراه بهروز صفاریان و مرحوم ناصر عبدالهی در دبی کنسرت داشتند. آشنایی آنها از همان جا شروع شد و تا به اکنون نیز ادامه دارد.

رابطه آنها به حدی نزدیک است که محمد اصفهانی، معین را فردی با انسانیت و با محبت می داند و از بزرگواری های وی بارها سخن گفته است.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

علت نابینایی معین

سالهای زیادی شایعه بر این بود که معین به دلیل نابینایی هر دو چشم عینک آفتابی می زند در صورتی که همچین چیزی صحت نداشته و فقط یکی از چشمان وی به دلیل صدمه دید عصبی غیر متعادل زیاد پلک می زند.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

از ازدواج تا طلاق

در سال 1368 وقتی معین 38 ساله بود با خانمی اسپانیایی آشنا شده و ازدواج می کنند و این ازدواج 6 سال بیشتر دوام نمی آورد. حاصل این ازدواج یک دختر بنام پریچه است بعد از 6 سال زندگی مشترک در حالی که دخترش 4 سال بیشتر نداش از همسرش جدا میشود و دخترش را پش خود نگه داشته و در کنار خواهرش اشرف زندگی می کرد.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

4 سال بعد از طلاق و جدایی از همسر اولش د ر سال 1378 با یک خانوم ایرانی به نام پانته آ ازدواج می کند و ماحصل این ازدواج نیز یک دختر بنام ستاره است.

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

آثار منتشر شده

آلبوم‌ها

کعبه ۱۳۶۳ (شرکت ترانه)

هوس ۱۳۶۴ (شرکت ترانه)

یکی را دوست می‌دارم ۱۳۶۵ (شرکت ترانه)

سفر ۱۳۶۶ (شرکت ترانه)

آرزو ۱۳۶۶ (شرکت ترانه)

بی‌بی گل ۱۳۶۷ (شرکت ترانه)

صبحت بخیر عزیزم ۱۳۶۸ (شرکت ترانه)

به تو می‌اندیشم ۱۳۶۹ (شرکت ترانه)

پریچهر ۱۳۷۰ (شرکت پارس ویدئو)

نماز ۱۳۷۱ (شرکت کلتکس ریکوردز)

تولد عشق ۱۳۷۳ (شرکت ترانه)

مسافر ۱۳۷۴ (شرکت ترانه)

پنجره ۱۳۷۶ (شرکت ترانه)

معما ۱۳۷۸ (شرکت کلتکس ریکوردز)

پرواز ۱۳۷۹ (شرکت کلتکس ریکوردز)

لحظه ها ۱۳۸۱ (شرکت کلتکس ریکوردز)

عاشقانه‌ها ۱۳۸۲ (شرکت ترانه)

مست ۱۳۸۲ (شرکت ترانه)

ریتم موسیقی ۱۳۸۶ (شرکت کلتکس ریکوردز)

دنیای عشق ۱۳۸۶ (شرکت کلتکس ریکوردز)

طلوع ۱۳۸۶ (شرکت MZM)

بیوگرافی معین و عکس های همسرش

تک آهنگ‌ها

۱۳۸۸ خاطره‌(ها)

۱۳۸۹ همدم

۱۳۹۰ خون سیاوش

۱۳۹۱ دلم تنگته

۱۳۹۱ مجنون

۱۳۹۱ مردم

۱۳۹۱ گل ناز

۱۳۹۱ پرنده

۱۳۹۱ آغوش

۱۳۹۲ ترکم نکن

۱۳۹۲ هوای خونه

۱۳۹۲ به تومدیونم

۱۳۹۳توکه تموم دنیامی

۱۳۹۴ شمال

۱۳۹۴ آتش دل

۱۳۹۴ عاشق که بشی

۱۳۹۴ بی تو نمی‌تونم

۱۳۹۵ چه سالی بشه امسال

این مطالب را هم ببینید