بیوگرافی ادل خواننده مشهور انگلیسی؛ از ازدواج تا ناگفته های شخصی زندگی

همه ما ادل خواننده و ترانه‌سرای با‌استعداد انگلیسی را می‌شناسیم. ادل یکی از مشهور‌ترین خواننده‌های جهان است که با آلبوم21 به شهرت جهانی رسید. ما امروز در مجله اینترنتی روزانه زندگی شخصی و هنری این خواننده مشهور را زیر ذره‌بین خواهیم برد، پس تا انتها همراه ما بمانید.

بیوگرافی ادل خواننده مشهور انگلیسی؛ از ازدواج تا ناگفته های شخصی زندگی

تولد

ادل لوری بلو ادکینز در 5 مه 1988 در تاتنهام، لندن، انگلستان بدنیا آمد.

خانواده

خانواده

ادل در یک خانواده کم جمعیت بزرگ شد. مادرش پنی ادکینر زمانی که 18 ساله بود او را بدنیا آورد. پدرش  مارک اوانس معتاد به الکل بود و در 2 سالگی‌ ادل آنها را ترک کرد و ادل به تنهایی با مادرش در حالی برای تامین مخارجشان سخت کار می‌کرد، بزرگ شد. مادرش اصالتی انگلیسی دارد و پدرش اصالتا اهل یکی از ایالت های کشور ولز است.

ادل مادرش را بهترین دوست و معشوق خود می‌داند و در سخنرانی اشک بارش در مراسم گرمی 2012 نسبت به مادرش احساساتی شده و گفت: «فقط می‌خواهم بگویم، مادر، دخترت کارش را خوب انجام داد.» ادل همچنین یک برادر ناتنی بنام کامرون دارد. پدر ادل سن در 57 سالگی و در ماه می سال 2021 برا اثر سرطان روده درگذشت. او در حالی درگذشت که گفته میشد به عنوان یک راننده پیک مشغول به کار بود و روزانه تنها 50 پوند درآمد داشت. پدر ادل در مصاحبه ای در همان سال گفته بود پس از سال ها صحبت نکردن با ادل تنها آرزویش این است که دخترش پیش او بازگردد. او همچنین اقرار کرده بود که برای دخترش پدر خوبی نبود.

دوران کودکی

دوران کودکی

ادل به گفته مادرش از همان کودکی علاقه بسیار شدیدی به موسیقی داشت. به همین دلیل وقتی تنها 4 سال داشت با صدای شگفت انگیز خود خواندن را آغاز کرد و سپس با یادگیری «پیتار» در پارک برای دوستانش می نواخت و می خواند. بنا به گفته خودش گروه دختران ادویه، علاقه و اشتیاق بیشتری برای خوانندگی در او ایجاد کردند به گونه ای که جایگاه فعلی خود را مدیون این گروه می داند. گروه دختران ادویه شامل 5 تن از دختران خواننده و رقصنده به نام های گری، ویکتوریا، اما، ملانی c و ملانی B در انگلستان است که شهرت فراوانی دارند.

نقل مکان های متعدد

نقل مکان های متعدد

در سال 1977 و در حالی که ادل فقط 9 سال داشت به همراه مادرش که در یک کارگاه مبل‌سازی کار می‌کرد، مدتی به شهر برایتون واقع در جنوب انگلیس، نقل مکان کردند. در سال 1999 به همراه مادرش دوباره به شهر لندن بازگشتند، آنها ابتدا به شهر بریکستون که واقع در محدوده جنوبی لندن است و سپس در منطقه‌ای به نام West Norwood لندن ساکن شدند. ادل بیشتر دوران نوجوانی خود را در این منطقه و پارک Brockwell واقع در آن گذراند.

به گفته خود ادل او خاطرات بسیار زیادی از این پارک دارد و اغلب در آنجا گیتار می‌زد و با دوستانش آهنگ می‌خواند و خوش می‌گذراند. ادل درباره آن لحظات در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرد: ”من لحظات مهمی از زندگی خود را در آنجا گذراندم و اکنون از آن زمان عبور کردم. فکر کردن به آن روزها اشکم را در  می‌آورد. واقعا دلتنگ روزهای گذشته‌ام.

تحصیلات

ادل بعد از علاقه خاصی که به موسیقی نشان داده بود برای کشف استعداد هایش در خوانندگی، به دبیرستان مشهور هنر های نمایشی بریت واقع در کرویدون رفت و در مه 2006 از آنجا فارغ‌التحصیل شد. او موفقیت در پرورش استعداد هایش را به خاطر دبیرستان می داند. ادل در دبیرستان هنری BRIT با خوانندگانی همچون «جسی جی» و «لیونا لوئیس» همکلاسی بود.

مطلب مشابه: بیوگرافی تیلور سوئیفت؛ از رابطه با افراد مشهور تا ناگفته های خصوصی

قرارداد با XL Recordings

قرارداد با XL Recordings

ادل 4 ماه پس از فارغ‌التحصیلی، 2 ترانه برای شماره چهارم مجله Online Arts فرستاد قبل از اون نیز دموی یک آهنگ را که برای یک پروژه کلاسی‌اش ساخته بود به یکی از دوستانش داده بود. دوست ادل هم این دمو را برای یک شبکه اجتماعی به نام Myspace ارسال کرد، که در نهایت منجر به تماس تلفنی از سوی ریچارد راسل رئیس و ناشر XL Recordings و دعوت به همکاری از او شد.  ادل در ابتدا به این پیشنهاد مشکوک بود، اما در نهایت برای مصاحبه رفت و توانست اولین قرار داد خود را ثبت کند.

ورود به عرصه موسیقی

ادل در سال 2006 بعد از بستن قرارداد با کمپانی ایکس ‌ال رکوردینگز فعالیت خود را بصورت حرفه ای شروع کرد. ادل در ابتدا با جک پینات خواننده انگلیسی در آلبوم My Yvonne همکاری کرد. ادل سپس سال 2007 آهنگ Daydreamer را بصورت زنده در برنامه BBC اجرا کرد که برنده نظرسنجی صدای بی بی سی ش او همچنین آهنگ Hometown Glory که خودش در 16 سالگی نوشته بود را در اکتبر 2007 منتشر کرد. ادل در همان سال موفق به دریافت جایزه منتخب منتقدان بریت شد.

آلبوم 19 و شهرت جهانی

آلبوم 19 و شهرت جهانی

ادل زمانی که 19 ساله بود تصمیم گرفت اولین آلبوم خود را منتشر کند. اولین آلبوم ادل «19» نام داشت. دلیل اسم آلبوم ادل این بود که در 19 سالگی اولین آلبومش را منتشر میکرد. آلبوم 19 در در 28 ژانویه 2008 منتشر شد. این آلبوم در چارت انگلستان در هفته اول فروشش اول شد. این آلبوم همچنین شامل یک بازخوانی از ترانه باب دیلن به نام کاری کنم که عشقم را احساس کنی است.

این آلبوم شامل 4 تک‌آهنگ به نام‌های درخشش شهر، دنبال کردن پیاده‌روها، شانه سرد، کاری کنم که عشقم را احساس کنی بود. در سال 2009 ترانه تعقیب پیاده‌روها برنده جایزه گرمی و نامزد جایزه گرمی برای بهترین ضبط سال و جایزه گرمی برای بهترین ترانه سال شد.  همچنین ادل برنده جایزه گرمی برای بهترین هنرمند جدید شد. ادل بعد از آلبوم 19 دچار بیماری خونریزی تارهای صوتی شد، و چندین بار مورد جراحی قرار گرفت، به همین دلیل تعدادی از کنسرت هایش کنسل شد. وی از طرفداران خود پوزش خواست و به آن ها قول داد که پس از بهبودی کامل مجدد روی صحنه خواهد آمد.

آلبوم 21 و دشت کردن جوایز

آلبوم 21 و دشت کردن جوایز

دومین آلبوم ادل 21 نام داشت. آلبوم 21 در 24 ژانویه 2011 در بیشتر اروپا و در 22 فوریه 2011 در آمریکای شمالی توزیع شد و نام این اشاره به سن ادل در هنگام تولید دارد و آلبوم قبلی که 19 نام داشت نیز در سن 19 سالگی ادل منتشر شده بود. ادل با ترانه سرایان و تهیه‌کنندگان مختلفی از جمله ریک روبین ،کلمبیا رکوردز، پل اپورث، رایان تدر، جیم ابیس و دن ویلسون همکاری کرد.

این آلبوم که پس از جدایی ادل از شریک زندگی خود ساخته شده بود، بیانگر سنت تقریباً خاموش خواننده و ترانه‌سرای اعتراف در کشف دل شکستگی، درون نگری و بخشش است. آلبوم 21 توسط منتقدان بخاطر تولید اشعار، زیبایی آثار و عملکرد آوازی ادل، مورد ستایش و ستایش قرار گرفت، این آلبوم در بیش از 30 کشور در رتبه‌های برتر جدول قرار گرفت و به پرفروش‌ترین آلبوم سال 2011 و 2012 در جهان تبدیل شد.

در انگلستان، این پرفروش‌ترین آلبوم قرن 21 است، چهارمین آلبوم پرفروش‌ترین در همه زمان‌ها، و پرفروش‌ترین آلبوم توسط یک هنرمند انفرادی در همه زمان‌ها، در حالی که دوره 23 هفته ای آن در بالای نمودار جدول‌های انگلستان طولانی‌ترین آلبوم توسط یک هنرمند انفرادی زن است. در ایالات متحده، این آلبوم به مدت 24 هفته مقام برتر رتبه 1 را در بیلبورد 200 را داشت، طولانی‌تر از هر آلبوم دیگر از سال 1985 و طولانی‌ترین آلبوم توسط یک زن انفرادی در تاریخ بیلبورد  200 بود.

علاوه بر این، بیشترین هفته در جدول بیلبورد 200 از هر آلبوم توسط یک زن بود و به عنوان «بزرگترین آلبوم بیلبورد 200 در همه زمان ها» رتبه‌بندی شد. توسط انجمن صنعت ضبط آمریکا به آن گواهی الماس داده شد. این آلبوم شامل 11 تک آهنگ بود. 5 تک آهنگ برای تبلیغ آلبوم منتشر شد که “پشت‌گرمی” و “یکی مثل تو” و “باران را به آتش کشاندن” آهنگ‌های شماره یک بین‌المللی شدند، در حالی که ” شایعه شده‌است” در 20 لیست برتر اروپا و آمریکا شمالی قرار گرفت. این آلبوم با فروشی بیش از 31 میلیون نسخه در سراسر جهان، پرفروش‌ترین آلبوم قرن بیست و یکم و یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ است.

منتقدان و شنوندگان موسیقی به‌طور گسترده‌ای آلبوم 21 را به عنوان یکی از بزرگترین آلبوم‌های تاریخ معرفی کردند. این آلبوم در میان “500 آلبوم برتر رولینگ استون در همه زمان‌ها ” قرار گرفت. ادل 7 گرمی برای این آلبوم به دست آورد، در سال 2012 او برنده جوایز گرمی برای آلبوم سال و بهترین آلبوم آوازی پاپ برای آلبوم 21 رکورد سال، ترانه سال و بهترین ویدیوی کوتاه برای موزیک ویدیو “پشت‌گرمی” و ” بهترین اجرای انفرادی پاپ برای ” یکی مثل تو ” در پنجاه و چهارمین دوره جوایز سالانه گرمی شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی کریستین استوارت؛ از زندگی شخصی و خیانت تا بهترین فیلم های او

آهنگی برای فیلم مشهور Skyfall و اسکار

 آهنگی برای فیلم مشهور Skyfall و اسکار

ادل در سال 2012 تک آهنگی برای فیلم Skyfall «جیمز باند» خواند. این تک‌ترانه تِم اصلی 23 مین فیلم جیمز باند به نام اسکای‌فال بود. این ترانه توسط ادل و پل اپورث سروده شده و تهیه‌کندگی شده‌است. این ترانه در 5 اکتبر 2012 در ساعت 0:07 (007) به وقت تابستانی بریتانیا و در روزی که «روز جهانی جیمز باند» نام گرفته بود، منتشر شد. این روز پنجاهمین سالگرد انتشار اولین فیلم جیمز باند (دکتر نو) بود. ادل با این تک آهنگ موفق به دریافت جایزه اسکار ، گلدن گلوب و جایزه بریت برای آهنگ سال بریتانیا شد.

آلبوم 25

آلبوم 25

آلبوم 25 سومین  آلبوم استودیویی ادل خواننده و آهنگساز انگلیسی است که در 20 نوامبر 2015 توسط کلمبیا رکوردز و ایکس ال رکوردینگ منتشر شد. این آلبوم که تقریباً 5 سال پس از آلبوم قبلی او، آلبوم 21 (2011) منتشر شد. آلبوم 25 شامل 11 تک آهنگ بود. این آلبوم  از منتقدان موسیقی به‌طور کلی نظرات مثبتی دریافت کرد، آنها از تولید آن و عملکرد صدای ادل تمجید کردند، اگرچه برخی از آنها از ماهیت آن و عدم ریسک ادل انتقاد داشتند.

این آلبوم موفقیت عظیم تجاری بود و در 32 کشور در رتبه 1 قرار گرفت و رکورد فروش هفته اول را در چندین کشور از جمله انگلستان و ایالات متحده شکست. در ایالات متحده، آلبوم در هفته اول فروش خود بیش از 3.38 میلیون نسخه فروش کرد. آلبوم 25  سرانجام با فروش 17.4 میلیون نسخه در سال، پرفروش‌ترین آلبوم سال 2015 جهان شد و با فروش بیش از 23 میلیون نسخه در سراسر جهان، این چهارمین آلبوم پرفروش بیست و یکم است. قرن، دومین آلبوم پرفروش دهه 2010 (پشت سر 21) و یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ بود.

پس از آلبوم 21، توسط انجمن صنعت ضبط آمریکا گواهینامه الماس را دریافت کرد و باعث شد ادل تنها هنرمند دهه 2010 باشد که با دو آلبوم به این گواهینامه دست یافت. نخستین تک‌آهنگ آلبوم آهنگ مشهور «سلام» نام داشت که در 23 اکتبر 2015 منتشر شد. این تک آهنگ پس از انتشار در 26 کشور اول شد و توانست در هفته اول بیش از 1 میلیون نسخه به فروش برساند.

آهنگ سلام همچنین به چهارمین تک‌آهنگ ادل تبدیل شد که توانست در آمار آمریکا رتبه اول را به دست آورد. همچنین این ترانه با بیش از 1.5میلیارد بازدید، پنجمین ویدئو بازدید شده در یوتیوب نیز بود. دومین و سومین تک‌آهنگ‌های این آلبوم به ترتیب وقتی جوان بودیم و عشقم را (به معشوق جدیدت) بفرست بودند که در سال 2016 منتشر شدند. آخرین تک‌آهنگ این آلبوم آب زیر پل بود.

آلبوم 30

آلبوم 30 چهارمین آلبوم استودیویی خواننده انگلستانی، ادل است. این آلبوم در 19 نوامبر 2021 از طریق کلمبیا رکوردز و ملتد استون منتشر شد. با الهام از طلاق از همسر سابقش سیمون کونکی، ادل در این آلبوم به موضوع دوری می‌پردازد و در مورد حس مادری و نگاه عمیق به شهرت صحبت می‌کند. او این آلبوم را میان سال‌های 2018 تا 2021 با تهیه‌کنندگان مختلف از جمله توبیاس جسو جونیور، گرگ کرستین، مکس مارتین و شلبک نوشت که ادل در آلبوم پیشین خود، 25 (2015) با این افراد کار کرده بود. 

تک‌آهنگ آغازین آلبوم با عنوان «به من سخت نگیر» در 15 اکتبر 2021 منتشر شد و با موفقیت‌های جهانی همراه بود. این آلبوم با مجموعه‌ای از کمپین‌های تبلیغاتی به‌صورت گسترده تبلیغ شد. در پی انتشار، 30 با ستایش منتقدان همراه بود و برای تولید و اجراهای آوازی قدرتمند مورد تحسین قرار گرفت.

زندگی شخصی

ادل در زندگی هنری خود همیشه بی‌حاشیه بوده و سعی کرده زندگی شخصیش تاثیر زیادی بر حرفه‌اش نگذارد. اما با این حال زندگی شخصی وی حاشیه هایی به همراه داشت که تمام این حاشیه ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

رابطه اول ادل

ادل در سال 2008 فاش کرد که از دوست پسرش که او را خیلی دوست داشت به صورت بی‌رحمانه‌ای جدا شده است. ادل در مصاحبه‌ای عنوان کرد که دوست پسرش با ارسال پیامی به زندگی مشترکشان پایان داده است. از این رو دلشکستگی بزرگی را تجربه کرده است و بعد از این شکست عشقی 2 آلبوم خود یعنی 19 و 21 الهام بخش از آن اتفاق تلخ بوده است. هویت این مرد هرگز توسط ادل پخش نشد.

مطلب مشابه: بیوگرافی الکساندر داداریو بازیگر چشم رنگی زیبا؛ لیست بهترین فیلم های او

رابطه و ازدواج با سیمون کونکی مدیر عامل شرکت نیکوکاری  Drop4Drop

رابطه و ازدواج با سیمون کونکی مدیر عامل شرکت نیکوکاری  Drop4Drop

ادل در سال 2011 با فردی بنام سیمون کونکی که مدیر عامل شرکت نیکوکاری  Drop4Drop بود وارد رابطه شد. ادل و سیمون در مراسم های مختلفی از جمله گرمی حضور می‌یافتند. این زوج در سال 2012 تولد اولین فرزندشان پسری بنام آنجلو را اعلام کردند. این دو در سال 2018 ازدواج کردند، اما رابطه‌شان دوام چندانی نداشت و در سال 2021 از هم جدا شدند. این دو بعد ها بر سر سرپرستی فرزندشان به توافق رسیدند.

طلاق و کاهش وزن

طلاق و کاهش وزن

ادل در سال 2019 و پس از شایعات فراوان، بعد از 7 سال نامزدی و 3 سال ازدواج، از سایمون کُنِکی جدا شد و طلاقش را به دلیل اختلافات شخصی‌ اعلام کرد. در بیانیه ای وکیل ادل عنوان کرد: «اَدل و شریک زندگی اش از هم جدا شده‌اند. آن ها به بزرگ کردن پسرشان با عشق در کنار هم متعهد هستند و مانند همیشه آن ها میخواهند که همه چیز شخصی باقی بماند». ادل بارها گفته‌ است که فرزندش اولویت زندگی اوست و دوست دارد یک مادر تمام وقت باشد؛ از این رو برای سالها از دنیای موسیقی فاصله گرفت.

در سال 2019 صحبت هایی از کاهش وزن ادل به گوش می رسید؛ تا اینکه در سال 2019 و پس از سالها دوری، با کاهش وزن 45 کیلوگرمی در رسانه ها حاضر شد و همه را شگفت زده کرد. او در اینباره می گوید: «بعد از طلاق و جدا شدن از همسرم نیاز به تغییر داشتم. به جایی رسیده بودم حال خیلی خوبی نداشتم و می دانستم که باید تغییری ایجاد کنم. می خواستم بهترین و سالم‌ترین مادر ممکن برای پسرم باشم و نمیخواستم در آینده بیماری سراغم بیاید؛ پس تصمیم گرفتم که لاغر شوم».

ادل پیشتر به اعتیادش به چای و قند و الکل اعتراف کرده بود؛ کاهش مصرف قند و ترک الکل به همراه رژیم، عامل کاهش وزن تدریجی او از سال 2012 تا 2021 بود. ادل درباره واکنش های منفی به لاغری‌اش میگوید: «واکنش‌های منفی به کاهش وزن]من را بهت‌زده یا حتی پریشان نکرد. در تمام طول دوران حرفه‌ای من به بدنم نگاهی شیءانگارانه شده است. اینکه آیا بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک هستم، آیا جذابیت دارم یا نه یا هرچه – من به هیچ‌کس به خاطر بدنش نگاه نکرده‌ام.» ادل ادامه می‌دهد: «در آن زمان به بدنم مثبت‌ نگری داشتم و حالا هم دارم. وظیفه من این نیست که احساس مردم در مورد بدن‌هایشان را اعتبارسنجی کنم. احساس بدی دارم که باعث شد کسی نسبت به خودش احساس وحشتناکی داشته باشد، اما این ربطی به من ندارد.»

رابطه و ازدواج با ریچ پل مدیر تیم ورزشی و دوست دیرینه لبرون جیمز

رابطه و ازدواج با ریچ پل مدیر تیم ورزشی و دوست دیرینه لبرون جیمز

ادل در سال 2021 با ریچ پل مدیر تیم ورزشی و دوست دیرینه لبرون  جیمز در یک بازی بستکبال آشنا شد، این دو بعد از مدتی وارد رابطه شدند. ادل در رسانه ها فاش کرده بود که با ریچ در رابطه است. سپس ادل و پل با انتشار عکسی از  عروسی‌اشان در سپتامبر در اینستاگرام  این خبر را رسمی کردند. این زوج در بسیاری از بازی های NBA با هم دیده شده‌اند و در فوریه 2023 آنها با هم در مراسم گرمی شرکت کردند.

تجاوز به حریم خصوصی و خسارت کلان

ادل و همسرش از همان ابتدا حساسیت ویژه‌ای نسبت به حریم خصوصی خود داشتند و عکس‌های زیادی از این زوج تاکنون منتشر نشده است.در سال 2013 ادل و همسرش  پرونده‌ای علیه آژانس عکاسی در بریتانیا تشکیل دادند که عکس‌هایی که پاپاراتزی‌ها از پسرشان در یک سفر خانوادگی گرفته بودند، چاپ کرده بود. وکلای ادل توانستند در ژوئیه 2014، از طرف کمپانی خسارت کلانی دریافت کنند.

ادل و ابراز علاقه به پدربزرگش

ادل در 10 سالگی پدربزرگ خود را از دست داد. وی در مصاحبه ای ابراز کرده بود که پدربزرگ خود را بیشتر از دنیا دوست داشته و پس از مرگ او غم سنگینی را متحمل شده است. به همین دلیل انگیزه پیدا کرده بود که دکتر شود و مشکلات قلبی مردم را درمان کند. به همین دلیل از سال بعد به کلاس های زیست در مدرسه مراجعه کرد. اما به گفته خودش زمانی که با سرگرمی و پسرها آشنا شد، از فکر دکتر شدن بیرون آمد و آن را نیمه کاره رها کرد.

ادل حق استفاده از توییتررا ندارد!

ادل در سال 2015 در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که اجازه استفاده از حساب توییتر خود را ندارد چرا که تا کنون توییت‌های بسیاری در حال مستی ارسال کرده که باعث دردسر و جنجال شده‌اند.

معنی آهنگ HOLD On از زبان ادل

معنی آهنگ HOLD On از زبان ادل

ادل در گفت‌وگو با اپرا وینفری در برنامه ویژه یواس تی‌وی (US TV) به نام «ادل: فقط یک شب» گفت که این ترانه را از توصیه دوستانش الهام گرفته است. وینفری در حالی که قسمتی از شعر ترانه ادل را برایش می‌خواند، گفت: «شعر این ترانه بسیار صادقانه است.» ادل در ترانه جدیدش می‌خواند: «چنان سردرگمم/هر چه بیشتر سعی می‌کنم، بیشتر به عقب برمی‌گردم/ من بدترین دشمن خودم/ حالا واقعا از من بودن متنفرم.» وقتی اپرا وینفری از او در مورد معنی آن ترانه پرسید، ادل پاسخ داد: «وقتی احساسم شبیه شعر این ترانه می‌شد، دوستانم همیشه به من می‌گفتند صبر کن. اما سروکله زدن با آن خیلی خسته‌کننده است. یک فرآیند است. می‌دانید که، فرآیند طلاق، فرآیند والد مجرد بودن.» «وقتی مادر شدم، فرآیندی چون ندیدن بچه‌ام حتی برای یک روز، اصلا در برنامه‌ام نبود.» و در ادامه توضیح داد: «این فرآیند که هر روز به خودت برسی، هر روز گرفتار کارهای خودت باشی، و همچنان خانه‌ای را هم بگردانی، کسبی را اداره کنی.»

پشیمانی از کنسل کردن کنسرت

ادل در سال 2008 کنسرت خود را برای وقت گذراندن با دوست سابقش کنسل کرد که این کار او با حواشی و واکنش‌های زیادی مواجه شد. ادل نیز بعدها از این تصمیم خود بسیار پشیمان شده بود. البته این تصمیم ادل اثری بر روی حمایت طرفدارانش از او نداشت.

موسیقی به من کمک میکند!

موسیقی به من کمک میکند!

ادل در مصاحبه‌ای عنوان کرد: موسیقی در وضعیت‌های گوناگون به من کمک می‌کند، و مایلم همین تأثیر را بر روی مردم داشته باشد… تا به یاد بیاورند که تنها نیستند.» او ادامه می‌دهد: «لحظاتی بود که در حال نوشتن یک آهنگ بودم، یا در حال گوش دادن دوباره به اثری و فکر می‌کردم: «شاید این موضوع بیش از حد خصوصی باشد. اما هیچ‌چیز به اندازه آنچه در این 2 یا 3 سال گذشته پشت در‌های بسته بر من گذشت ترسناک نیست؛ بنابراین نمی‌ترسم.»

رابطه ادل و پدرش

رابطه ادل و پدرش

ادل درباره رابطه پرتنش خود با پدرش و می‌گوید «بزرگ‌ترین زخم» زندگی‌اش در دوران کودکی «عدم حضور و تلاش» این مرد بوده است. این رابطه بر تمامی روابط دیگر زندگی خواننده تأثیر می‌گذارد: «هیچ انتظاری از هیچ‌کس نداشتم، چون به‌واسطه پدرم چنین یاد گرفته بودم. دلیل اینکه رابطه‌ای کاملاً عاشقانه با یک فرد نداشته‌ام او بوده.» ادل با این حال در چند سال اخیر رابطه خود با پدرش که بیمار شده بود و آوریل امسال درگذشت را اصلاح کرد.

او توضیح می‌دهد که گوش دادن به ترانه‌هایش برای پدرش «به‌شدت دردناک» بوده است: «وادارش کردم گوش دهد، و هر دو گریه کردیم؛ و بعد اینکه او به نحوی واقعاً زخم‌های کودکی من را از طریق آهنگ‌ها درک کرد برای من شگفت‌انگیز بود… سپس وقتی برای او آلبوم را اجرا کردم – به تمامی قطعات آلبوم‌های «19»، «21» و «25» گوش داد – مادرم در روز‌های آخر به او کمک می‌کرد. آهنگ‌های محبوبش همان آهنگ‌های محبوب من بودند، و این شگفت‌آور بود.»

ادل و الکل

ادل پس از جدایی و وقتی بر روی آلبوم 30 کار می‌کرد تصمیم گرفت که نوشیدن الکل را ترک کند. او در این باره گفت: «الکل پدرم را از من گرفت. در ابتدا صنعت مشروبات الکلی را زنده نگه داشته بودم، اما وقتی متوجه شدم که باید روی خودم کار کنم، از نوشیدن دست کشیدم و شروع کردم به کار بر روی مسائلی که باعث می‌شد تمرکز کنم.»

نوشتن آهنگ فقط در 10 دقیقه!

نوشتن آهنگ فقط در 10 دقیقه!

ادل اولین تک آهنگ خود “Hometown Glory” را که در آلبوم “19” او قرار دارد را تنها در 10 دقیقه نوشت. وقتی آن را نوشت 18 ساله بود. این آهنگ که در مورد زندگی در لندن است، گزارش شده است که به عنوان اعتراضی پس از تلاش مادر ادل برای ترغیب خواننده جوان به ترک شهر و رفتن به دانشگاه نوشته شده است.

فعالیت های بشردوستانه

فعالیت های بشردوستانه

ادل فردی به شدت نیکو کار است. در   سال 2007 و 2008 با درآمد حاصل از کنسرتهایش به افراد دارای اختلال یادگیری کمک کرد. در سال 2011 او یک کنسرت رایگان برای موسسه خیریه مختص دگرباشان جنسی انجام داد و همچنین یکی از مشارکت کنندگان اصلی موسسه خیریه MusiCares بود. ادل حامی MusiCares است، یک موسسه خیریه که توسط گرمی راه اندازی شده و به نوازندگان نیازمند کمک می کند. او از سال 2007 در بسیاری از رویدادهای خیریه آواز خوانده است و از SANDS نیز حمایت  کرده است. در ژوئن 2017 ، ادل در مراسم یادبود قربانیان آتش سوزی برج گرنفل شرکت کرد و طرفداران خود را تشویق کرد تا به جای هدر دادن پول برای چیزهای بیهوده برای کمک به قربانیان آتش سوزی پول اهدا کنند.

یکی از ثروتمند‌ترین افراد جهان

یکی از ثروتمند‌ترین افراد جهان

ادل یکی از ثروتمند‌ترین هنرمندان جهان است. ادل از زمانی که مادر شد فعالیت‌های موسیقی‌اش را کمتر کرد اما این مسئله باعث نشد که درآمد او کم شود. علارغم اینکه 4 سال آلبوم جدیدی منتشر نکرده بود اما روزانه 80 هزار پوند به درآمدش افزوده می‌شد.وی صاحب دو کارخانه است که طی 22 ماه 54 میلیون پوند درآمد داشته‌است. ثروت وی در سال 2024 معادل بر 220 میلیون دلار برآورد شده است.

دانستنی های جالب و جذاب درباره ادل

دانستنی های جالب و جذاب درباره ادل
 • او زمانی که از لندن دور است از دلتنگی رنج می برد و پرواز را دوست ندارد.
 • ادل در فهرست پردرآمدترین افراد مشهور زیر 30 سال فوربس در سال 2012 در رتبه ششم قرار گرفت.
 • هنگامی که در مدرسه آهنگ «Rise» گابریل را خواند، مردم برای اولین بار از صدای او شگفت زده شدند.
 • بسیاری از خوانندگان و ترانه سراها می گویند که برای کار روی هنر خود به سکوت مطلق نیاز دارند. این در مورد ادل صدق نمی‌کند، او می‌گوید بهترین آهنگ‌هایش زمانی نوشته شده است که او تحت تأثیر چند نوشیدنی الکلی بیش از حد بوده است.
 • در سال 2015، او خود را “فمینیست” نامید و گفت که به برابری برای همه، فارغ از جنسیت، نژاد یا جنسیت اعتقاد دارد.
 • ادل در 6 سالگی کتاب خواندن را متوقف کرد و بر آواز خواندن تمرکز کرد. «ماتیلدا» نوشته رولد دال آخرین کتابی بود که او از خواندنش به یاد آورد!
 • او با وجود تجربه شهرت جهانی و تماشاگران هزاران نفری، هنوز از ترس صحنه رنج می برد و در گذشته گفته است که گاهی اوقات دچار حملات پانیک می شود و پشت صحنه پرت می کند.
 • هنرمندان زیادی در یوتیوب پیدا شده‌اند، اما موفقیت ادل از MySpace سرچشمه می‌گیرد، پلتفرم رسانه‌های اجتماعی که دوستش از آن برای ارسال پروژه آهنگ ادل از مدرسه استفاده می‌کرد.
 • به عنوان یک بریتانیایی واقعی، ادل عاشق یک فنجان چای خوب است و آن را با دو قند می نوشد.
 • به نظر می رسد که او مطمئناً طرفدار خوانندگان کلاسیک است و یک داشوند به نام لوئیس آرمسترانگ دارد.
 • در کودکی، موسیقی مورد علاقه ادل از Spice Girls بود. او همچنین گفته است که اتا جیمز و داستی اسپرینگفیلد تأثیرگذار بوده اند.
 • او از حزب کارگر حمایت می کند، اما در سال 2011، برخلاف دیدگاه حزب سیاسی، از کاهش مالیات برای افراد بالاتر حمایت کرد.
 • او قبلاً در عمارتی متشکل از 10 اتاق خواب زندگی می کرد اما به دلیل استفاده از 9 اتاق خواب آن را فروخت.
 • در 12 ژوئن 2016 و بنا بر طبق عادت عاطفی، اجرای خودش در آنتورپ بلژیک را به قربانیان تیراندازی باشگاه شبانهٔ اورلندو تقدیم کرد.
 • ادل 5 خالکوبی دارد که دوتا از آن ها به افتخار پسرش است. او پس از تولد فرزندش، روی دست چپ خود نام آنجلو و بهشت را در سال 2012 خالکوبی کرده است.
 • ادل نخستین خواننده زن است که دو آلبوم و دو تک آهنگ او دارای 5 رتبه ی اول در فهرست محبوب ترین های کشور انگلستان است و موفق شده 3 رکورد را در کتاب گینس به نام خود ثبت نماید.
 • او با دریافت 10 جایزه گرمی و یک جایزه اسکار تاکنون توانسته نیمی از راه را برای رسیدن به لقب EGOT پشت سر بگذارد. لقب EGOT به هنرمندانی داده می شود که موفق به دریافت جوایز بزرگ گرمی، اسکار، امی و تونی شده باشند.
 • ادل تا 94 روز پس از تولد فرزندش، نام او را در رسانه ها اعلام نکرد. خرید یک پلاک طلا با نام آنجلو در فروشگاه لس آنجلس باعث شد که بسیاری از افراد نام پسرش را حدس بزنند.
 • انجلو پسر ادل 9 ساله برای اولین بار اجرای ادل را در «رصدخانه گریفیث» لس‌آنجلس به صورت زنده می‌دید. ادل می‌گوید پسرش در جلسات تمرین خوانندگی او را از نزدیک دیده، اما هیچ‌وقت به همراه مخاطبین در کنسرت‌هایش حضور پیدا نکرده بوده است.
 • وقتی ادل در سال 2008 در برنامه زنده شنبه شب ظاهر شد، در همان برنامه سارا پیلین حضور داشت. این سریال نه تنها در 14 سال گذشته 17 میلیون بیننده و رتبه اول را به خود اختصاص داد، بلکه ادل پس از آن گفت که پیلین به ساخت حرفه او کمک کرد.
 • خواننده برای سرودن برخی از بهترین آثارش به آرامش و سکوت نیاز ندارد. در واقع، او اظهار داشت که خلاقیت او زمانی به بالاترین حد خود می رسد که چند نوشیدنی بیش از حد می خورد.

آیا ادل لاغر شده است؟

ادل در سال 2022 چیزی حدود 45 کیلوگرم وزن کم کرده و همه را با شگفتی روبرو کرد. او همچنان اصرار بر لاغری دارد و هر روز ورزش می‌کند.

همسر ادل کیست؟

ادل در سال 2022 با یک شخصیت ورزشی به نام ریچ پل ازدواج کرده و حتی از وی صاحب یک پسر شده است. این شخصیت ورزشی از دوستان نزدیک لبرون جیمز است.

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت نگاهی بر زندگی سیمین دانشور نویسنده و شاعر از تولد تا ازدواج، آثار ادبی و درگذشت او نگاهی بر زندگی نظامی گنجوی؛ بیوگرافی از تولد تا آثار معروف او و درگذشت بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر اسطوره بدنسازی؛ از مهاجرت تا موفقیت های ورزشی و سینمایی او نگاهی بر زندگی نیما یوشیج؛ از تولد این شاعر تا عاشقی، زندگی در روستا و اشعار نیمایی نگاهی بر زندگی خواجه نصیر الدین طوسی؛ از تولد تا مرگ و معروف ترین آثار او نگاهی بر زندگی سهراب سپهری؛ زندگینامه این شاعر از تولد تا شهرت و مرگ او