افرادی که زیاد سفر می کنند چگونه بلیط می‌ خرند؟

حتما در اطراف شما هم، هستند افرادی که بیشتر ایام سال را در خوشگذرانی و مسافرت به سر می‌برند. این افراد همیشه در حال سفر از شمال به جنوب و یا بازدید از نقاط دیدنی جهان هستند. گاهی مسافرت‌های آن‌ها بسیار کم هزینه و ساده بوده و از ترفندهای ویژه‌ای برای رزرو و خرید بلیط قطار، اتوبوس یا هواپیما استفاده می‌‌کنند. شاید شما هم با دیدن سبک زندگی چنین افرادی دلتان هوس مسافرت و گردش کرده باشد. ولی با انجام یک حساب و کتاب سرانگشتی و فهمیدن هزینه سفر، قید آن را بزنید. اما سوال اینجاست؛ این افرادی که زیاد سفر می‌کنند، چگونه بلیط می خرند؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا یک سری ترفند برای خرید بلیط را به شما آموزش دهیم.

افرادی که زیاد سفر می کنند چگونه بلیط می‌خرند؟

راهکارهایی برای خرید بلیط گردشگری

1 – برقراری ارتباط با آژانس‌های مسافرتی

ساده‌ترین شیوه برای پیدا کردن بلیط‌های چارتری یا قیمت مناسب، ارتباط با آژانس‌های مسافرتی است. چون با برقراری یک پل ارتباطی با ارائه دهنده خدمات، می‌توان از بلیط‌های لحظه آخری هواپیما مطلع شد. یا اینکه با ثبت نام در برخی سایت‌های گردشگری، از آن‌ها بخواهید تا شرایط استفاده از تخفیف‌های ویژه برای خرید بلیط را از طریق پیامک یا ایمیل به شما اعلام کنند. اغلب گردشگران از این روش برای خرید بلیط مسافرتی خود با قیمت مناسب استفاده می کنند.

2 – مسافرت با تورهای گردشگری

مزیت تورهای گردشگری به لحاظ هزینه و برنامه ریزی، به مراتب بیشتر از سفرهای شخصی یا خانوادگی است. چون در مسافرت با تور، دیگر نگرانی‌های مربوط به رزرو محل اقامت و تامین خورد و خوراک را نخواهید داشت. از بابت خرید بلیط هم خیالتان راحت است که مسئول تور تمامی کارها را انجام داده و بلیط مسافرت شما با حداقل هزینه خریداری می‌شود. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم تا گردشگری را با خرید بلیط‌های ارزان قیمت هواپیما و همراهی با تورهای گردشگری تجربه کنید.

3 – خرید از شرکت‌های معتبر

کار دیگری که گردشگران برای کاهش هزینه‌های سفر و بلیط خود انجام می‌دهند، همکاری با شرکت‌های معتبر است. چون شاید شما در ابتدا بلیط سفر خود را از یک شرکت یا سایت نامعتبر تهیه کنید. اما بعدا این شرکت یا به کلی کلاهبردار از آب درآمده و یا خدماتی که به شما ارائه می‌دهد به مراتب بی‌کیفیت تر از موارد توافقی است. پس زرنگی دیگری که اغلب گردشگران در هنگام خرید بلیط به خرج می‌دهند، همکاری با شرکت های معتبر است.

4 – همیشه آنلاین باشید

برای خرید بلیط هواپیما و یا دیگر وسایل نقلیه، دو روش مجازی و حضوری پیش روی شما است. در روش حضوری لازم است که به شرکت‌ها یا تعاونی‌های مسافرتی مراجعه کرده و بلیط خود را خریداری کنید. اما در روش حضوری کلیه کارهای سفارش و صدور بلیط به صورت اینترنتی انجام می‌شود. پس اگر به دنبال بلیط هواپیمای ارزان قیمت هستید، باید بیشتر تایم روز را آنلاین بوده و تخفیف‌های ویژه شرکت‌ها مطلع شوید.

5 – آشنایی با انواع بلیط

مشکلی که اغلب افراد در پیدا کردن بلیط‌های مناسب برای سفر خود دارند، بی اطلاعی از شرایط و ماهیت بلیط های مسافرتی است. مثلا اگر قصد مسافرت با هواپیما را دارید، باید فرق بین بلیط چارتری با نوع سیستمی را بدانید. چون فهمیدن تفاوت بین این دو نوع از بلیط هواپیما، به شما کمک خواهد کرد تا مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

در نوع چارتری شما بلیط را از آژانس مسافرتی می‌خرید که از قبل صندلی‌های هواپیما را پیش خرید کرده است. امکان جایگزینی و یا تغییر این نوع از بلیط ها وجود ندارد. اما در نوع سیستمی اگر برنامه شما تغییر به هر دلیلی تغییر کند، می‌توانید بلیط را پس داده و با بلیط هواپیمایی دیگر جایگزین کنید. که البته همین موضوع هم باعث شده تا اغلب گردشگران استفاده از بلیط‌های سیستمی را به نوع چارتری آن ترجیح دهند.

6 – کمی متفاوت فکر کنید

هر وقت که ترافیک مسافرت و میزان گردشگری بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری برای خرید بلیط پرداخت کنید. این یک قانون همیشگی برای تعیین قیمت بلیط هواپیما و وسایل نقلیه است که از قانون عرضه و تقاضا گرفته شده است. پس اگر به دنبال خرید بلیط ارزان برای سفر خود هستید، این بار را مخالف جهت آب شنا کنید. یعنی زمانی را برای مسافرت انتخاب کنید که ترافیک پروازی یا مسافرتی نباشد. زمان باز بودن مدارس و اواسط هفته بهترین زمان برای خرید بلیط های ارزان قیمت است.

7 – استفاده از پروازهای توقف دار

پروازهای توقف دار گزینه مناسبی برای افرادی است که به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت هستند. چون شاید در ابتدا این توقف‌ها خوشایند نباشد، اما پایین آمدن قیمت بلیط و صرفه جویی در هزینه‌ها، می‌تواند دیدگاه شما نسبت به این موضوع را تغییر دهد. به همین خاطر است که گردشگران خرید این نوع از بلیط هواپیما را به نمونه‌های دیگری ترجیح می دهند.

8 – روزهای مسافرت خود را مهندسی کنید

شاید قصد سفر در تعطیلات را داشته و از طرفی هم دوست دارید تا به مانند افرادی که زیاد سفر می‌کنند، بلیط بخرید. اما این دو موضوع کاملا متضاد هستند. چون میزان مسافرت در ایام تعطیل زیاد است و همین موضوع باعث گران شدن هزینه خرید بلیط می‌شود. در چنین شرایطی باید کمی تاریخ سفر را جابجا کنید. مثلا در عوض خرید بلیط در تاریخ 29 اسفند یا 1 فروردین، بلیط هواپیما را برای 25 یا 26 بخرید. اینطوری هم در هزینه خرید بلیط صرفه جویی می‌شود و هم پول اضافی برای خوشگذرانی در مقصد خواهید داشت.

9 – در نظر گرفتن کلاس پرواز یا نوع خدمات

همیشه ارزان بودن به معنای خوب بودن یک کالا یا خدمت نیست. چون انواع مختلفی از کلاس‌های پرواز با سطح خدمات مختلف وجود دارد. پس زمانی شما خریدی موفق خواهید داشت که با هزینه‌ای مناسب، بلیطی با خدمات مناسب را تهیه کنید. این موضوع حتی برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند هم بسیار حائز اهمیت است.

سفر چه با بلیط ارزان باشد چه با بلیط گران قیمت، بهرحال لذت مخصوص به خود را دارد. اما وقتی می‌توان مانند افراد گردشگر بلیط ارزان خرید و پول اضافی را صرف خوشگذرانی در مقصد کنیم، چرا اینکار را انجام ندهیم؟

چون برای اکثر مردم سوال است که افرادی که زیاد سفر می‌کنند، چگونه بلیط می‌خرند؟ در این مطلب یک سری از ترفندهای مورد استفاده توسط گردشگران را به شما توضیح دادیم. شما هم می توانید از این روش ها برای خرید بلیط ارزان و کاهش هزینه‌های مسافرتی خود در سایت فلای تودی استفاده کنید و با بررسی قیمت‌ها، به رزرو بلیط اقدام کنید.

این مطالب را هم ببینید