نمونه کاور لتر برای ویزای توریستی کانادا

نمونه کاور لتر برای ویزای توریستی کانادا

همان‌طور که می‌دانید، راه‌های گوناگونی برای اقامت موقت یا دائم در کانادا وجود دارد و افراد برای فراهم کردن شرایطی بهتر به تمام آن‌ها توجه دارند. نوشتن کاور لتر (Cover Letter) یا نامه پوششی نیز یکی از این راه‌ها به شمار می‌رود که به صورت خلاصه، علاقه‌مندی‌های شما را در یک شغل نشان می‌دهد. این نامه از بخش‌های متنوعی تشکیل شده است و جهت اخذ ویزای توریستی کانادا به کار می‌رود. نوشتن این نامه اصول خاص خود را دارد که در این مطلب به جزئیات مختلف آن اشاره خواهد شد.

کاور لتر چیست؟

کاور لتر باید به همراه رزومه ارسال شود و جهت اعلام علاقه‌مندی‌ها به یک موقعیت شغلی و ارائه خدمات به یک سازمان به کار می‌رود. کاور لتر اکثرا باید به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی باشد که زبان انگلیسی مرسوم‌تر است. اگر خودتان در این زمینه تخصصی ندارید، کارشناسان زیادی این کار را برایتان انجام می‌دهند و می‌توانید از این دسته از خدمات بهره ببرید. این افراد کلیه مراحل نوشتن، ویرایش و نگارش را انجام می‌دهند تا دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشید. البته در اختیار قرار دادن این نامه باید به اشخاص کاربلد و تیم‌های معتبر باشد تا سفارت و سایر ارگان‌هایی که آن را در آینده بررسی می‌کنند، از هر نظر ایرادی از آن نگیرند.

انواع کاور لتر کدامند؟

نامه‌های مربوط به کاور لتر انواعی دارد و شما باید ببینید به کدام مدل نیاز دارید تا مراحل نوشتن، ویرایش و نگارش آن را طی کنید. هر یک از این نامه‌ها محتوا و نقش خود را دارند. با این که اکثر آن‌ها پیرامون علاقه‌مندی‌های شغلی نیستند و موارد دیگر را در ادامه مشاهده خواهید کرد:

نمونه کاور لتر برای ویزای توریستی کانادا

کاور لتر شغلی

کاربرد این نامه، ارسال برای شرکت‌ها و سازمان‌های کشور مقصد برای استخدام شدن در آن‌ها است. افرادی که می‌خواهند موقعیت شغلی مناسب با علاقه‌مندی‌ها و دانش خود را به دست آورند، باید از این فرصت فوق‌العاده استفاده کنند.

کاور لتر پروژه و مقاله

زمانی که می‌خواهید نسبت به ارائه پیشنهاد یا ایده‌ای برای یک پروژه اقدام کنید، بد نیست سر وقت کاور لتر پروژه و مقاله بروید. این نامه نیز به شرکت یا سازمان مربوط به ارسال خواهد شد.

کاور لتر اپلای تحصیلی

از روی نام این نوع از کاور لتر نیز می‌توان به کاربرد آن پی برد. کاور لتر تحصیلی به مراکز آموزشی و موسساتی مانند دانشگاه‌های کشور مقصد فرستاده می‌شود تا به لیاقت‌ها، علاقه‌مندی‌ها و استعدادهای شما در مورد آن رشته تحصیلی پی برده و زمینه را برای آغاز تحصیلتان در آن جا فراهم کنند.

کاور لتر برای درخواست ویزای توریستی کانادا

با این که تعداد کاور لترها بیشتر از این هم هست، اما سعی داشتیم به مهم‌ترین و محبوب‌ترین‌ها اشاره داشته باشیم. یکی از این موارد که برای کشور کانادا به وجود آمده و عده زیادی به دنبال کسب اطلاعات در موردش هستند، کاور لتر ویزای توریستی کانادا است. این نوع از کاور لتر دو بخش اصلی شامل اطلاعات و مستندات مورد نیاز در خصوص ویزا و خود نامه کاور لتر را در خود دارد. در بخش بعدی به شفاف‌سازی این مسئله می‌پردازیم که این نوع نامه پوششی باید چطور نوشته شود.

نمونه کاور لتر برای ویزای توریستی کانادا

نحوه نوشتن کاور لتر جهت اخذ ویزای توریستی

شاید تصور کنید که مسئولین مربوط به این حوزه توجهی به جزئیات کاور لتر شما ندارند که اصلا این طور نیست. ریز به ریز این جزئیات برای خوانندگان مهم و تاثیرگذار است و بنابراین باید وقت کافی را روی نوشتن و نگارش آن بگذارید. اساسا کاور لتر برای ویزای گفته شده شامل موارد زیر است:

  1. در وهله اول هدف خود را از نوشتن کاور لتر مشخص کنید. از میان انواع گفته شده باید یکی را بر اساس نیاز خود برگزینید. گفته شد که اکثر افراد به دنبال درخواست شغلی هستند و این نوع از کاور لتر را انتخاب می‌کنند.
  2. برای برقراری تماس با شما، تمام اطلاعات مرتبط با تماس را در نامه خود درج کنید. نام و نشانی در بالای کاور لتر هرگز نباید فراموش شود. ارائه سایر اطلاعات از جمله نام و نشانی شرکت یا سازمان مد نظر و یا حتی نام آن مخاطب نیز الزامی خواهد بود.
  3. در ابتدای نامه خودتان را به وضوح معرفی و در مورد تحصیلات، سابقه کاری و ارتباطات شغل قدیم با جدید صحبت کنید. سپس بگویید چرا به نبال شغل جدید هستید و چه توانمندی‌هایی در این زمینه دارید. طبیعتا آن سازمان به دنبال این است که بداند در چه زمینه‌هایی می‌تواند روی شما حساب باز کند.
  4. در نهایت نامه خود را به شیوه‌ای مودبانه و درست به پایان برسانید و امضا را هم فراموش نکنید.

سخن پایانی

اخذ ویزای توریستی کانادا از مراحل و راه‌های مختلفی تشکیل شده است و نوشتن کاور لتر برای این کشور را باید یکی از آن‌ها به شمار آورد. این مطلب به شرح جزئیاتی پیرامون کاور لتر اختصاص یافت که امیدواریم استفاده لازم را از آن برده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا و راه‌های دیگر مهاجرت به این کشور، همین حالا با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!

معرفی پارک های مشهد نزدیک حرم با های هتل ارزانترین هتل های استانبول را در بوکینگ پیدا کنید مزایای سفر با قطار چیست؟ لوازم مورد نیاز سفر؛ هرآنچه برای مسافرت نیاز دارید کوهنوردی در زمستان؛ اصول کوهنوردی، نکات ایمنی و لباس مناسب در فصل سرد مهم ترین نکات بهداشتی در هواپیما برای پیشگیری از بیماری ها جلوگیری از یخ زدن ماشین در زمستان؛ قسمت هایی از خودرو که یخ میزنند و پیشگیری از آن تجهیزات مورد نیاز دوچرخه سواری از کلاه ایمنی و عینک گرفته تا لباس مناسب سایت خارجی راهنمای سفر مناطق دیدنی اسکاندیناوی؛ راهنما و نکات سفر به مناطق گردشگری اسکاندیناوی