قوانین نانوشته در اجاره ویلا 

اجاره ویلا

قوانین نانوشته در اجاره ویلا

برای اجاره ویلا نیاز است نکاتی را در نظر داشته باشید که شاید این موارد برای اجاره هتل خیلی به کار شما نیاید. زمانی که شما تصمیم می‌گیرید یک ویلا را به‌صورت دربست برای خود و اعضای خانواده‌تان اجاره کنید بدون تردید تمام مسئولیت آن از خرابی تا حوادث پیش‌بینی‌نشده با شما است. این امر در خدمات مرتبط با هتل داری در پیش روی شما قرار ندارد. از همین رو در زمان عقد قرارداد برای اجاره یک ویلا نیاز است تمامی مواردی که حتی در آن قرارداد نوشته‌نشده است با صاحب‌خانه در میان گذاشته شود. این امر به شما کمک می‌کند تا بی‌هیچ دردسر و مشکلی یا بدون صرف هزینه اضافه‌ای به خانه برگردید و از مسافرت خود نهایت لذت را ببرید. در همین راستا نیاز است مواردی که به‌عنوان قانون ناشناخته، شناخته‌شده است را با شما در میان بگذاریم.

قوانین نانوشته در اجاره ویلا

اجاره کردن ویلا برای جشن‌ها و دورهمی های شبانه افرادی که به‌صورت خانوادگی به مسافرت می‌روند مزیت‌های بی‌شماری را به همراه دارد. شما برای اجاره ویلا از علی بابا می‌توانید به این وب‌سایت معتبر سری بزنید و بعد از بررسی نظرات مهمان‌های پیشین برای اجاره ویلا مدنظر خود اقدام کنید.

قوانین اجاره ویلا

از بهداشت اتاق‌ها چیزی در قرارداد ذکر نشده است

هیچ صاحب‌خانه‌ای در قراردادی که برای اجاره ویلای خودتنظیم کرده است نمی‌نویسد که ملافه‌های تخت خواب من تمیز است و مانع از بروز بیماری به شما و اطرافیانتان می‌شود. حال‌آنکه شاید با این مضمون که وسایل تماماً سالم است این قرارداد نوشته شود. این سلامت به تخت خواب شما مربوط می‌شود نه به رختخواب شما پس اگر وسواس دارید نیاز است حتماً پیش از حضور از صاحب‌خانه در مورد شرایط بهداشتی پرس‌وجو کنید. شما باید از شرایط بهداشتی آشپزخانه، اتاق‌خواب و سایر بخش های دیگر مطمئن شوید چون این امر بسیار گزینه مهمی است. شما باید نکات بهداشتی لازم را جویا شوید و در صورت کم و کسری آن را از صاحب‌خانه طلب کنید. برفرض اگر با خود ملافه تمیز همراه ندارید حتماً بعد از عقد قرارداد این مهم را طلب کنید تا برای خرید به خرج نیفتید.

از سلامت تجهیزات ویلا مطمئن شوید

حتماً قبل از اقامت در حضور کسی که ویلا را به شما اجاره داده است به بررسی تمامی وسایل ویلا بپردازید؛ مثلاً از سلامت آب‌گرم‌کن، گاز، یخچال، تلویزیون و سایر وسایل برقی دیگر خاطرجمع شوید. یا اگر در فصل تابستان برای اقامت خود ویلا را انتخاب کرده‌اید بعد از اجاره ویلا از علی بابا به چک کردن کولر و وسایل و تجهیزات استخر بپردازید. این کارها را در حضور صاحب‌ملک انجام دهید و خرابی‌ها را روی کاغذ یادداشت کنید و مجدد در زمان تخلیه این موارد را به‌دقت بررسی کرده و بازهم به صاحب‌ملک موارد مهم را گوش زد کنید. این کار اگر با دقت نظر و تیزبینی دنبال نشود قطع به‌یقین شمارا متضرر خواهد کرد؛ مثلاً شکسته بودن یک شیشه، یا خرابی تخت خواب، پاره بودن استر رویه مبل، سوخته بودن فرش و بسیاری موارد دیگر ازاین‌دست اگر بررسی نشود شمارا دچار ضرر و زیان می‌کند.

در مورد تعداد افراد و هزینه‌های مرتبط اطلاعات کسب کنید

اجاره ویلا آن‌قدرها هم که شما تصور می‌کنید ساده نیست؛ مثلاً ویلا به شش نفر اجاره داده می‌شود و شما برای تخلیه شاهد آن هستید که به خاطر حضور یک مهمان اضافه باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. این موارد بنا به دلیلی ممکن است برای اجاره ویلا در قرارداد ذکر نشده باشد. به همین خاطر شما باید اطلاعات لازم را برای هزینه‌ای که هر نفر باید پرداخت کنند به دست آوید. در صورت حضور مهمان اضافه‌هزینه هر شب اقامت وی را هم همان ابتدا مشخص کنید تا بار مالی زیادی به شما و دستانتان برای پرداخت اجاره تحمیل نشود.

اجاره ویلا

هزینه کنسلی و اقامت بیشتر را می‌دانید؟

شاید به‌صورت کلی در قرارداد درصدی به‌عنوان جریمه به شما اطلاع داده‌شده باشد. به یاد داشته باشید که به‌طور دقیق باید هزینه کنسلی را خود مطلع شوید؛ مثلاً شما یک ویلا را برای سه شب اجاره کرده‌اید اما بنا به دلایلی شب دوم تصمیم به تخلیه اتاق می‌گیرید. بدون شک آن درصدی که شما در قرارداد شاهد آن بوده‌اید این بار دیگر در پیش روی شما نیست. به هزار و یک دلیل صاحب‌خانه سعی می‌کند آن‌یک شب کنسلی را با شما حساب کند و این امر بدون شک شمارا ناراحت خواهد کرد. پس بهتر است مطلع شوید در صورت تخلیه زودتر از موعد مقرر و اقامت بیشتر از حد قرارداد ذکرشده چه میزان جریمه و پرداختی باید داشته باشید.

کلام آخر در مورد قوانین ناشناخته اجاره ویلا

شما حتی اگر اجاره ویلا از علی بابا را دنبال کرده باشید به دلیل اینکه هیچ ارکان مشخصی روی اجاره ویلای شما نظارت ندارد. خود باید تمامی قوانین مرتبط با کنسلی، اقامت بیشتر، سلامت وسایل مربوط به ویلا و سایر قوانینی که برای صاحب‌خانه مهم است و به شما گوش زد کرده را مطلع شوید. بدون شک با در نظر نگرفتن این موارد حتی اگر شما تمام موارد را به‌درستی لحاظ کرده باشید ممکن است صاحب‌خانه از ترفندهای خودیاری بگیرد و هزینه بیشتری را به شما تحمیل کند. بسیار پیش‌آمده که افراد بعد از پرداخت هزینه و هماهنگی با مالک، وارد ویلا شده‌اند، امّا امکانات لازم را دریافت نکرده‌اند و پس‌ازآن مالک هزینه را برنگردانده است و آن ها مجبور به اقامت در آن ویلا بدون هیچ خدماتی شده‌اند. پس برای اینکه پشیمانی در کار نباشد موبه‌مو نکات عنوان‌شده را بعد از عقد قرارداد موردبررسی قرار دهید تا با صاحب‌ملک در زمان تخلیه به مشکل جدی برنخورید.

مطالب مشابه را ببینید!

معرفی هتل داریوش کیش تمام امکانات هتل 5 ستاره از لابی مجلل و لاکچری تا رستوران و کافی شاپ معرفی پارک های مشهد نزدیک حرم با های هتل ارزانترین هتل های استانبول را در بوکینگ پیدا کنید نمونه کاور لتر برای ویزای توریستی کانادا مزایای سفر با قطار چیست؟ لوازم مورد نیاز سفر؛ هرآنچه برای مسافرت نیاز دارید کوهنوردی در زمستان؛ اصول کوهنوردی، نکات ایمنی و لباس مناسب در فصل سرد مهم ترین نکات بهداشتی در هواپیما برای پیشگیری از بیماری ها جلوگیری از یخ زدن ماشین در زمستان؛ قسمت هایی از خودرو که یخ میزنند و پیشگیری از آن