15 نکته برای افزایش فروش کسب‌ و‌ کارها با (SMS) مارکتینگ

برای ورود به پنل اس ام اس به این صفحه سر بزن تا با یک پنل جذاب اس ام اس مارکتینگ آشنا شوید.

15 نکته برای افزایش فروش کسب‌ و‌ کارها با (SMS) مارکتینگ

افزایش فروش کسب‌ و‌ کارها با (SMS) مارکتینگ

درست است که اکنون روش‌های بسیاری برای تبلیغات وجود دارند، اما همچنان باید بازاریابی پیامکی را روشی مؤثر، کم هزینه و مناسب برای انجام کارهای تبلیغاتی دانست. اگر شما هم به دنبال این هستید که فروش خود را افزایش دهید، باید با مزایا و روش‌های افزایش فروش کسب و کارها با (SMS) مارکتینگ آشنا شوید. این کار سبب خواهد شد که بتوانید از این روش مؤثر به سادگی برای جذب مشتریان جدید استفاده کنید. پس توصیه می‌کنیم این مطلب از ایده پردازان را از دست ندهید و تا انتها همراه ما باشید.

مزایای استفاده از (SMS) مارکتینگ

15 نکته برای افزایش فروش کسب‌ و‌ کارها با (SMS) مارکتینگ

مزایای استفاده از (SMS) مارکتینگ

دلایل زیادی باعث شده اند که مجموعه‌های گوناگون هنوز از (SMS) مارکتینگ برای انجام کارهای متفاوت تبلیغاتی خود استفاده کنند. در ادامه با برخی از مهم ترین مزایای (SMS) مارکتینگ آشنا خواهیم شد.

1- هزینه پایین

ارسال پیامک تبلیغاتی در مقایسه با بسیاری از روش‌های تبلیغاتی دیگر مانند نصب بیلبورد، تبلیغ تلویزیونی و بسیاری موارد مشابه دیگر، هزینه بسیار پایین تری به همراه دارد. همین امر سبب می‌شود که یک مجموعه با بودجه ای کمتر بتواند کار تبلیغاتی خود را به شکلی مناسب انجام دهد.

2- ارتباط ساده با تعداد زیادی از افراد

15 نکته برای افزایش فروش کسب‌ و‌ کارها با (SMS) مارکتینگ

ارتباط ساده با تعداد زیادی از افراد

تقریباً این روزها تمام افراد تلفن همراه دارند. همین امر سبب شده که با استفاده از اس ام اس مارکتینگ بتوان به جامعه هدف بالاتری دسترسی داشت. این مورد سبب خواهد شد که مجموعه شما به افراد بیشتری معرفی شود. در نتیجه احتمال این که به تعداد مشتریان شما افزوده شود، بالا خواهد رفت.

3- فرآیندی ساده و آسان

فرآیند ارسال پیامک تبلیغاتی بسیار ساده است. برای ورود به پنل اس ام اس به این صفحه سر بزن تا با یک پنل جذاب اس ام اس مارکتینگ آشنا شوید. همان طور که در این صفحه مشاهده خواهید کرد، شما تنها لازم است که متن پیامک خود را وارد کنید، شماره افرادی که قصد دارید برای آن‌ها پیامک ارسال کنید یا به عبارت بهتر جامعه هدف را مشخص کنید، زمان ارسال را تعیین کنید و باقی کار را به سیستم مجموعه بسپارید. همین فرآیند ساده سبب خواهد شد که بتوانید به سرعت کارهای تبلیغاتی خود را انجام دهید.

4- قابلیت بررسی و آنالیز

یکی دیگر از مزایای استفاده از اس ام اس مارکتینگ، قابلیت بررسی آمار است. شما می‌توانید تعداد و نحوه واکنش به اس ام اس‌های خود را بررسی کنید. این واکنش‌ها شامل مواردی مانند شرکت در نظرسنجی‌ها، کلیک روی لینک‌های مد نظرتان و چندین مورد دیگر هستند. بررسی این آمار سبب خواهد شد تا بتوانید استراتژی مناسب تری برای آینده داشته باشید.

5- دسترسی به جامعه هدف

پیامک‌های تبلیغاتی را می‌توان با توجه به جامعه هدف ارسال کرد. مواردی مانند جنسیت، سن، موقعیت مکانی (یک شهر یا یک منطقه خاص) و چندین مورد دیگر را می‌توانید انتخاب کنید تا کسانی که در جامعه هدف شما قرار دارند، پیامک را دریافت کنند. این کار نه تنها باعث کاهش هزینه و تعداد پیامک تبلیغاتی خواهد شد، بلکه می‌توان به مخاطبان مناسب دسترسی داشت که این امر می‌تواند سبب افزایش مشتریان شود.

نکاتی برای افزایش فروش کسب و کارها با (SMS) مارکتینگ

باید بدانید که توجه به برخی نکات باعث خواهد شد تا در زمان استفاده از اس ام اس مارکتینگ، موفقیت بیشتری را تجربه کنید و کار تبلیغات را به شکلی بهتر انجام دهید. از مهم ترین نکاتی که باید به آن‌ها توجه داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- استفاده از خدمات مجموعه‌های معتبر

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتماً برای کار تبلیغات پیامکی از مجموعه‌های معتبر استفاده کنید. یک مجموعه معتبر و مناسب مانند ایده پردازان می‌تواند خدمات بهتر، باکیفیت‌ تر و مناسب تری را با قیمت مناسب به شما ارائه کند. برای ورود به پنل اس ام اس به این صفحه سر بزن تا با پنل پیامکی یکی از معتبرترین سامانه‌های ایران یعنی ایده پردازان آشنا شوید. این کار سبب خواهد شد تا به راحتی بسیاری از مشخصات یک مجموعه مناسب را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مشاهده کنید. از مهم ترین ویژگی‌های یک مجموعه ارائه دهنده خدمات پیامکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- مدت فعالیت بالا

یکی از مواردی که توجه به آن می‌تواند نشان دهنده معتبر بودن یک مجموعه ارائه دهنده خدمات پیامکی باشد، قدمت و مدت فعالیت بالای آن است. این امر نشان می‌دهد که این مجموعه در طول سال‌ها توانسته کیفیت خدمات خود را حفظ کند و مشتریان از استفاده از خدمات آن راضی هستند.

2- داشتن پشتیبانی

دومین امری که می‌تواند کیفیت یک مجموعه را نشان دهد، داشتن پشتیبانی مناسب برای تمام ساعات شبانه روز است. این امر باعث خواهد شد تا شما بتوانید کارهای تبلیغاتی خود را با راحتی بیشتری انجام دهید و در صورتی که در زمان انجام کار با مشکلات یا سؤالاتی مواجه شدید، بدون دغدغه و نگرانی با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید و از کمک آن‌ها برای رفع مشکل استفاده کنید.

3- خدمات متنوع

مجموعه‌های معتبر خدمات تبلیغات پیامکی متنوعی را ارائه می‌کنند. ارسال پیامک زمان بندی شده، ارسال برای ساکنین یک شهر یا یک منطقه خاص، ارسال بر اساس جامعه هدف مانند سن و جنسیت و بسیاری موارد مشابه دیگر از جمله خدماتی هستند که وجود داشتن آن‌ها می‌تواند باعث شود تا شما افزایش فروش کسب و کار خود را با استفاده از اس ام اس مارکتینگ تجربه کنید.

4- کاربری ساده

پنل کاربری ساده و آسان یکی دیگر از مواردی است که اختصاصی بودن آن باعث راحت تر شدن کار کاربران خواهد شد. برای ورود به پنل اس ام اس به این صفحه سر بزن تا با پنل پیامکی ایده پردازان آشنا شوید. این پنل را می‌توان یک پنل ساده، مناسب و راحت برای استفاده دانست و افراد تنها با سپری کردن اندکی وقت در آن می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

5- ارسال به تمام اپراتورها

اپراتورهای متفاوتی در ایران وجود دارند. یک سامانه پیامکی خوب باید بتواند به همه آن‌ها پیامک ارسال کند. این کار سبب خواهد شد که شما بتوانید به راحتی به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید و مشتریان بالقوه خود را تنها به دلیل ناتوانی سامانه پیامکی از دست ندهید.

2- ارسال پیامک در ساعات مناسب

نکته دیگری که می‌تواند در افزایش فروش به شما کمک کند، ارسال پیامک در ساعات مناسب است. مطمئن باشید هیچ فردی دوست ندارد در نیمه شب تنها به خاطر دریافت پیامک تبلیغاتی از خواب بیدار شود. پس به همین دلیل باید این کار را در ساعات مناسب انجام دهید. به طور کلی ساعت مناسب را باید با توجه به جامعه هدف تعیین کرد. مثلاً ارسال پیامک در عصرها برای کارمندان مناسب تر است. در حالی که برای بانوان خانه دار بهتر است پیامک تبلیغاتی را در صبح‌ها ارسال کنید. به طور کلی سه بازه زمانی مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی وجود دارد که آن‌ها عبارتند از:

  • 10 تا 11.30 صبح
  • 1 تا 2 ظهر
  • 5 تا 7 عصر

3- ارائه اطلاعات در خصوص جشنواره‌ها و تخفیف‌های موجود در آن‌ها

بسیاری از کسب و کارها در زمان‌های متفاوت در سال اقدام به برگزاری جشنواره‌ها و ارائه تخفیف‌های متنوع به مشتریان خود می‌کنند. در صورتی که این موضوع را در زمان مناسب و به درستی به اطلاع افراد برسانید، می‌توانید انتظار داشته باشید که در آن زمان افزایش فروش را تجربه کنید.

4- ارائه اطلاعات در خصوص محصولات جدید یا پرطرفدار

برخی از محصولات جدید خود را می‌توانید با استفاده از پیامک به مشتریان قدیمی و افراد جدید معرفی کنید. همچنین در بسیاری از کسب و کارها یک یا چند محصول بسیار پر طرفدار وجود دارد که موجودی آن‌ها به سرعت تمام می‌شود. می‌توانید از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی در خصوص زمان موجود شدن مجدد آن‌ها به مشتریان خود اطلاعات دهید. این کار سبب خواهد شد که آن‌ها بتوانند به راحتی محصول مورد نظر خود را تهیه کنند و به تبلیغات شما اهمیت بیشتری دهند.

5- برگزاری نظرسنجی

برگزاری نظرسنجی یکی از امکاناتی است که در سامانه‌های پیامکی معتبر به راحتی به آن دسترسی دارید. شما با برگزاری نظرسنجی‌های متفاوت از مشتریان خود می‌توانید متوجه شوید که آن‌ها به چه محصولاتی بیشتر علاقه دارند، از کسب و کار شما چه انتظاری دارند یا اینکه از کدام خدمات شما راضی یا ناراضی هستند. بررسی نتایج به دست آمده از این نظرسنجی‌ها به شما کمک خواهد کرد که استراتژی‌های خود را برای آینده به شکلی بهتر برنامه ریزی کنید تا مشتریان خود را حفظ و به تعداد آن‌ها اضافه کنید.

6- برگزاری مسابقات

برگزاری مسابقات پیامکی یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توانید به کمک آن کسب و کار خود را به افراد بسیاری معرفی کنید. این روش بسیار ساده، کم هزینه و راحت است و شما به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

7- ایجاد حس رضایت در مشتری

میزان اعتماد مشتریان به یک کسب و کار را باید یکی از مهم ترین مواردی دانست که در موفقیت آن مجموعه نقش دارد. هر چه میزان مشتریان وفادار یک مجموعه بیشتر باشد، فروش بیشتری را تجربه خواهد کرد و افراد بیشتری آن را به دیگران معرفی خواهند کرد. یکی از راه‌های افزایش اعتماد مشتریان، ایجاد حس رضایت در آن‌هاست. برای این کار می‌توانید از سامانه‌های پیامکی و اس ام اس مارکتینگ به راحتی استفاده کنید. تنها کافی است که پس از دریافت سفارش، برای آن‌ها پیامکی حاوی تأییدیه سفارش ارسال کنید. همچنین پس از خرید یا دریافت کالا از آن‌ها در خصوص مواردی نظرسنجی کنید. این کار سبب می‌شود که مشتریان احساس کنند که برای کسب و کار شما مهم هستند و به مجموعه شما علاقه بیشتری پیدا کنند.

8- ایجاد حس فوریت در مشتری

15 نکته برای افزایش فروش کسب‌ و‌ کارها با (SMS) مارکتینگ

ایجاد حس فوریت در مشتری

یکی از روش‌های افزایش فروش کسب و کارها با (SMS) مارکتینگ، ایجاد حس فوریت در آن‌هاست. در این روش باید با استفاده از عباراتی مانند تنها تا آخر هفته، برای مدت محدود و عبارات مشابه دیگر در آن‌ها حس فوریت ایجاد کنید. این کار سبب خواهد شد تا در صورتی که آن‌ها به کالاها و محصولات شما نیاز داشته باشند، با سرعت بیشتری اقدام به ثبت سفارش یا مراجعه برای خرید کنند و همین امر سبب افزایش فروش شما خواهد شد.

9- ارسال پیامک‌های شخصی سازی شده

شاید افراد مختلف در هفته چندین پیامک تبلیغاتی دریافت کنند. یکی از مواردی که می‌تواند سبب افزایش فروش کسب و کارها با (SMS) مارکتینگ شود، ارسال پیامک‌های شخصی سازی شده است. استفاده از نام یا نام خانوادگی افراد در پیامک یکی از مواردی است که سبب خواهد شد آن‌ها به پیامک تبلیغاتی شما توجه بیشتری کنند. همچنین تبریک روز تولد یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند سبب خوشحال شدن مشتریان شود و همین امر در افزایش میزان علاقه و اعتماد آن‌ها به کسب و کار شما مؤثر است.

10- ارسال پیامک واضح

پیامک را باید با توجه به اهداف خود بنویسید و برای مشتریان ارسال کنید. در زمان نوشتن این پیامک‌ها باید حتماً حرف و نکات خود را به صورت واضح بنویسید تا مشتریان بدانند که باید چه اقداماتی انجام دهند. به عنوان مثال اگر هدف شما از ارسال پیامک تبلیغاتی، دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی است، باید در پیامک آدرس شبکه اجتماعی مد نظر را هم وارد کنید. این کار سبب خواهد شد که افراد بیشتری اقدامات مد نظر شما را انجام دهند.

11- استفاده از خلاقیت

در هنگام نوشتن متن و ارسال پیامک تبلیغاتی، خلاقیت را فراموش نکنید. اگر مجموعه‌های موفق ایران و دنیا را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که آن‌ها در تبلیغات متنوع خود از خلاقیت به شکلی مناسب استفاده می‌کنند. این کار سبب خواهد شد که پیامک شما با سایر مجموعه‌ها و رقبا متفاوت باشد و بتواند توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند.

12- مختصر نویسی

درست است که یک پیامک می‌تواند چند بخش باشد و از تعداد زیادی کاراکتر تشکیل شده باشد، اما هر چقدر که متن پیامک شما ساده تر، واضح تر، جذاب تر و کوتاه تر باشد، تأثیر بیشتری روی مشتری خواهد داشت. بسیاری از مشتریان و مخاطبان پیامک‌های طولانی تبلیغاتی را مطالعه نمی‌کنند و همین امر سبب خواهد شد تا تمام تیرهای شما به سنگ بخورد و به اهداف بازاریابی خود نرسید.

13- دریافت اجازه از مشتریان

بسیاری از افراد از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خوششان نمی‌آید. همین امر سبب می‌شود که میزان اعتماد آن‌ها به مجموعه‌ها و کسب و کارهایی که پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنند، کاهش پیدا کند. پس اگر قصد دارید تا لیستی از شماره تماس مشتریان خود را برای ارسال پیامک تبلیغاتی آماده کنید، حتماً از آن‌ها در این خصوص اجازه بگیرید و در صورتی که دوست ندارند برای آن‌ها پیامک تبلیغاتی ارسال شود، شماره آن‌ها را در این لیست قرار ندهید.

14- عدم زیاده روی در ارسال پیامک تبلیغاتی

ارسال تعداد زیاد پیامک در مدت زمان کوتاه نه تنها باعث افزایش فروش کسب و کارها با (SMS) مارکتینگ نخواهد شد، بلکه می‌تواند سبب کاهش مشتریان نیز شود. در صورتی که تعداد پیامک‌های شما در مدت زمان کوتاهی زیاد باشد، بسیاری از مشتریان اقدام به مسدود کردن شماره شما خواهند کرد. این کار سبب خواهد شد که حتی جذاب ترین پیامک‌های شما هم به دست آن‌ها نرسد و دیگر آن‌ها را به عنوان مشتری یا مخاطب نداشته باشید. به همین دلیل به تعداد پیامک توجه بسیاری داشته باشید.

15- شناسایی موقعیت‌های مناسب

همیشه برای ارسال پیامک خود یک استراتژی مناسب داشته باشید. برخی زمان‌ها مانند مناسبت‌های مختلف سنتی یا مذهبی و پایان فصل و موارد مشابه دیگر، موقعیت مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی است. به عنوان مثال اگر شما در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی یا عطر و ادکلن فعالیت می‌کنید، مناسبت‌هایی مانند روز مادر، روز دختر و ولنتاین را نباید از دست بدهید. ارسال پیامک تبلیغاتی قبل از این روزها سبب خواهد شد تا افرادی که می‌خواهند برای نزدیکان خود کادو بخرند، به فکر خرید از شما بیفتند.

مطالب مشابه را ببینید!

دستگاه تولید زغال و راه اندازی خط تولید زغال برای رفع جوش های صورتمان از کدام ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟ خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی با گارانتی طلایی شرکت آبگونه دستور تهیه زرشک پلو به روش رستورانی دلیل و درمان خستگی بهاری سوالات متداول درباره بلیط اتوبوس تهران تبریز  آیا تزریق فیلر بینی برای درمان انحراف بینی تاثیرگذار است؟ مردان خوش تیپ از چه اکسسوری ‌هایی استفاده می‌ کنند؟ تحولات و تاثیرات ریخته‌گری در پیشرفت فناوری لزوم خرید ادکلن اصل و معرفی فروشگاه عطریوم جهت خرید عطر