6 نکته اساسی در انتخاب تابلو مغازه بدانید

نظر افراد را به خود جلب کنید و به درآمد برسید. این هدفی است که همه کسب و کار‌ها در صدد رسیدن آن، از شیوه‌های مختلف تبلیغاتی استفاده می‌کنند. با توجه به بستر فروش و نوع کسب و کار، روش‌های بازاریابی و جلب مشتری متفاوتی وجود دارد. یکی از ابزارهای کاربردی برای ارتقا فروش در فروشگاه، ساخت تابلو مغازه مدرن است.

تابلو سر درب مغازه باید منحصر به فرد باشد و افراد را به خرید از آن فروشگاه ترغیب کند. برای این‌که بتوانید به انتخاب درستی در این زمینه داشته‌باشید؛ ما 6 مورد از نکات مهم در خرید تابلو فروشگاه را برای شما ذکر می‌کنیم.

6 نکته اساسی در انتخاب تابلو مغازه بدانید

خصوصیات یک تابلو فروشگاه خوب

شما برای ورود به بازار‌های مختلف کسب و کار همواره با خیل عظیمی از رقبا با سابقه سر و کار دارید. در واقع امروزه دیگر کسب و کاری وجود ندارد که شما بدون وجود رقیب در آن یکه تاز بازار باشید. برای این‌که بتوانید در چنین شرایطی فروشی موفق داشته باشید؛ روش‌های مختلف تبلیغاتی به کمک شما می‌آیند.

نظر مخاطب را به خود جلب کنید و با این کار کسب و کار خود را رونق ببخشید. طراحی تابلو مغازه یکی از راهکارهای کاربردی برای معرفی مغازه و در عین حال تبلیغ است. تابلو سر درب مغازه اولین جزء از فروشگاه شما است که در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد. خرید تابلو فروشگاه به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به 6 مورد از مهم‌ترین نکات انتخاب و طراحی تابلو مغازه می‌پردازیم:

برند خود را در ذهن افراد ثبت کنید.

اهمیت اسم فروشگاه به قدری است که بخش اعظمی از مساحت تابلو را به خود اختصاص می‌دهد. استفاده از نمادهای جذاب سبب می‌شود هویت برند شما در بین سایر رقبا شناخته شود. داشتن لوگو یکی از راه‌هایی است که اعتماد مخاطبان به کسب و کار شما را افزایش می‌دهد. طرح تابلو مغازه شما باید منحصر به فرد باشد. هرگونه کپی برداری از طراحی‌های سایر رقبا وجه بدی دارد و تبلیغی منفی برای شما به حساب می‌آید. سعی کنید طرحی انتخاب کنید که در بردارنده نوع کسب و کار و برند شما باشد. طراحی تابلو مغازه باید سرگرم کننده باشد و در عین حال علائم و لوگو برند شما را به خوبی در خود جای دهد.

خوانایی اطلاعات تابلو را در نظر بگیرید.

هدف شما از نصب تابلو سر درب مغازه این است که بتوانید مسیر رهگذران را به سمت فروشگاه خود تغییر دهید. جذاب بودن تابلو در نگاه اول افراد را به خود جذب می‌کند. برای ادامه دار شدن این نگاه باید اطلاعاتی ارزشمند به مخاطب در همین مدت زمان کم ارائه دهید. خوانایی هر یک از بخش‌های تابلو نقطه مهمی است که باید آن را به دقت بررسی کنید. امروزه فونت‌های مختلفی برای نوشتار ابداع شده‌اند. فونت‌های گرافیکی جذابیت طرح تابلو مغازه مدرن را افزایش می‌دهند؛ ولی در عین حال خواندن برخی از آن‌ها دشوار است

خلاقیت را چاشنی کار خود کنید و از تغییر نهراسید.

روزانه افراد با صدها تابلو مغازه مواجه می‌شوند و برخی از آن‌ها حتی در این شلوغی‌ها دیده نمی‌شوند. برای این‌که بتوانید تبلیغی موثر با تابلو سر درب مغازه برای خود داشته‌باشید؛ آن را متفاوت از سایر نمونه‌های موجود انتخاب کنید. در طراحی تابلو جسور باشید و از این تنوع در راستای مثبت بهره ببرید. همرنگ جماعت بودن در چنین موقعیت‌هایی شما را به نتیجه دلخواه‌تان نمی‌رساند. البته متفات بودن به معنی زیاده روی و شلوغ بودن تابلو ایرانی نیست. در عین سادگی و زیبایی سعی کنید هدف نهایی خود را به مخاطب برسانید.

6 نکته اساسی در انتخاب تابلو مغازه بدانید

انواع تابلو مغازه برای کسب و کار‌ها را بشناسید.

با توجه به اهمیت فراوان تابلو ایرانی برای فروشگاه، امروزه انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد. شناخت انواع تابلو مغازه به شما کمک می‌کند تا انتخاب درستی داشته‌باشید. هر یک از این تابلو‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. با توجه به نوع کسب و کار، شرایط محیطی، محل نصب و بودجه‌ای که در اختیار دارید؛ تابلو مورد نظر خود را می‌توانید انتخاب کنید. تابلو روان از پرکاربردترین انواع تابلو مغازه است.

تابلو روان یکی از روش‌های تبلیغ است که با شیوه‌های نوین تکنولوژی در هم آمیخته شده‌است. محتوا‌های نمایش داده شده توسط تابلو روان تنها محدود به تصویر و نوشته ثابت نیست. تابلو led مغازه امکان نمایش محتوای متحرک و پویا را برای شما فراهم می‌کند. نمایش تصاویر با کیفیت بالا و به صورت رنگارنگ، نگاه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. از این نوع تابلو led مغازه می‌توان در هر ساعت از شبانه روز استفاده کرد. به روز رسانی محتوای تابلو روان به راحتی و در مدت زمان کمی امکان پذیر است. وجود این ویژگی‌ها سبب شده که امروزه کاربرد گسترده‌ای برای تبلیغ و بازاریابی در کسب و کار‌های گوناگون داشته باشند.

اندازه تابلو خود را واقع بینانه انتخاب کنید.

اندازه تابلو باید به گونه‌ای باشد که از فاصله چندین متری به راحتی دیده شود. با توجه به نوع کسب و کار اندازه مناسب تابلو مغازه تعیین می‌شود. اگر مغازه کوچکی داشته‌باشید؛ استفاده از تابلویی با اندازه بزرگ انتخاب مناسبی نیست. قیمت تابلو مغازه نیز با افرایش ابعاد آن به صورت صعودی بالا می‌رود. در صورتی که کسب و کار شما دارای چندین فروشگاه شعبه‌ای در سرتاسر شهر یا کشور باشد؛ تابلو بزرگ برای آن توصیه می‌شود. محل نصب تابلو نیز موضوع مهمی است. باید قبل از نصب محل تابلو روان را امتحان کنید. از خوانایی تابلو از فواصل دور و قابل مشاهده بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر تابلو در ارتفاع خیلی بالا یا پایین نصب شود؛ خواندن آن برای افراد دشوار می‌شود.

از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنید.

استفاده از انواع تابلو مغازه مدرن، در واقع نوعی سرمایه گذاری طولانی مدت برای کسب و کار شما است. طرح تابلو مغازه باید مقاومت کافی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی داشته باشد. این تابلو ماه‌ها ممکن است در معرض نور خورشید قرار گیرد. در صورتی از مواد با کیفیت پایین ساخته شده باشد؛ در مدت زمان کوتاهی دچار رنگ پریدگی و پارگی می‌شود. تابلو فروشگاه آسیب دیده، نوعی تبلیغ منفی برای مغازه شما است.

6 نکته اساسی در انتخاب تابلو مغازه بدانید

نحوه خرید تابلو فروشگاه

تابلو مغازه مدرن یکی از ابزارهای تبلیغی است که برای طولانی مدت می‌توان از آن استفاده کرد. این تابلو سر درب مغازه شما قرار می‌گیرد و اهمیت آن با ویترین برابری می‌کند. باید در طراحی تابلو مغازه نیز دقت کافی را داشته باشید. تاثیر تابلو مغازه بر روی جذب مشتری و بالا رفتن میزان سود خود را در مدت زمان کمی می‌توانید به وضوح مشاهده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن اصول اساسی مدیریت ریسک در فارکس + آموزش حرفه‌ای