6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن

میسلار واتر

میسلار واتر و تونر هر 2 از جایگاه مهمی در روتین پوستی برخوردار هستند و به شما در داشتن پوستی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی کمک می‌کنند. اما شناخت تفاوت این 2 محصول از‌آن‌‌جایی اهمیت دارد که از تاثیر هرکدام آگاه باشید و هیچ‌‌یک را جایگزین دیگری نکنید.

تونر و میسلار ازنظر نحوه استفاده تا حدودی شبیه به یک‌‌دیگر هستند، اما زمان استفاده از آن‌ها متفاوت است. همچنین تاثیر این 2 محصول با یکدیگر یک‌سان نیست، از این‌رو باید هر دوی آن‌ها را در روتین مراقبتی خود داشته باشید. درصورتی‌ که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید، قطعا از اهمیت استفاده از این‌ محصولات آگاه می‌شوید و برای خرید آن‌ها اقدام می‌کنید.

تفاوت میسلار واتر و تونر در چیست؟

تونرها از محصولاتی هستند که پس‌از شستن پوست باید مورد استفاده قرار گیرند. این در حالی است که میسلار واتر باید در اولین مرحله از روتین استفاده شود. این‌ مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میان این 2 محصول کاربردی دانست. البته تفاوت‌های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به‌معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

تفاوت میسلار واتر و تونر در ساختار

میسلار واتر

میسلارها از محبوب‌ترین محصولات مراقبتی به‌شمار می‌آیند که البته استفاده از آن‌ها برای همه افراد مناسب نیست. در واقع افرادی که اهل آرایش‌کردن نیستند و همواره پوست طبیعی خود را ترجیح می‌دهند، لازم نیست این محصول را در روتین مراقبتی خود داشته باشند.

به‌طور کلی باید گفت میسلار محلولی است که بر پایه آب ساخته می‌شود و در فرمولاسیون آن، روغن نیز نقش مهمی دارد. برندهای مختلف، از ترکیبات یکسان ازجمله آب تصفیه‌شده و مرطوب‌کننده در تولید این محصول استفاده می‌کنند تا قابلیت پاک‌کردن آرایش موجود روی‌ پوست را داشته باشد.

در مقابل، تونر ترکیباتی کاملا متفاوت از میسلار دارد که از آن‌ها باید به آنتی‌اکسیدان، گلیسیرین و اسید اشاره کرد. همچنین این‌ محصول در مدل‌های مختلف و با فرمولاسیون‌های متفاوت تولید می‌شود تا علاوه‌بر کاربردهای اصلی خود به روشن‌کنندگی، لایه‌برداری یا آب‌رسانی پوست نیز بپردازد.

تفاوت تونر و میسلار واتر در کاربرد

مهم‌ترین دلیل استفاده از ترکیبات مختلف در ساختار تونر و میسلار، ایجاد کاربردهای متفاوت در این محصولات است. پس‌ باید گفت یکی دیگر از تفاوت‌های اساسی میان این 2 محصول، به کاربرد آن‌ها و تاثیری که روی پوست می‌گذارند، برمی‌گردد.

در واقع میسلار برای پاک‌سازی مواد آرایشی از روی پوست تولید شده است. پس در روزهایی که آرایش نکرده‌اید و تنها به‌دلیل آلودگی‌های احتمالی می‌خواهید صورت را بشویید، لازم نیست از میسلار برای پاک‌سازی استفاده کنید.

در مقابل تونر از محصولاتی محسوب می‌شود که پس ‌از شستن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و به تنظیم PH پوست می‌پردازد. این موضوع به‌خوبی تفاوت میان میسلار و تونر و دلیل استفاده از هرکدام را نشان می‌دهد.

تفاوت تونر و میسلار واتر در زمان استفاده

میسلار واتر

تفاوت مهم‌ دیگری که بین این 2 محصول وجود دارد، زمان استفاده از آن‌ها است. در واقع به‌دلیل ساختار و فرمولاسیون متفاوتی که در تولید تونر و میسلار استفاده می‌شود، این محصولات جایگاه متفاوتی در مراحل روتین پوستی دارند.

میسلار گام اول برای پاک‌سازی پوست محسوب می‌شود. زمانی که آرایش دارید و می‌خواهید پوست را از همه آلودگی‌ها پاک کنید، اولین محصولی که باید مورد استفاده قرار دهید، میسلارواتر است. این محصول با ساختار به‌خصوص خود، تمام مواد آرایشی را پاک می‌کند.

در مقابل تونر زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهید PH طبیعی پوست را به آن برگردانید. این یعنی میسلار در مرحله اول و تونر در مرحله سوم‌ پاک‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس نمی‌توان انتظار نتیجه یکسانی از آن‌ها داشت.

تفاوت میسلار واتر و تونر در آب‌کشی صورت

به‌طور کلی باید گفت میسلار نیازی به آ‌ب‌کشی ندارد، اما با توجه به روتین اصولی مراقبت از پوست، بهتر است پس‌از پاک‌سازی صورت با این محصول، پوست را با یک شوینده مناسب شست تا آلودگی‌ها و مواد آرایشی روی سطح آن کاملا از بین ‌بروند.

این درحالی ‌است که تونرها در مواقع بیشتری نیاز به آبکشی ندارند. البته در برخی مدل‌ها ممکن است به‌دلیل ساختار به‌خصوص لازم باشد پس ‌از آغشته‌سازی پوست به تونر، آن را با آب شست. اما باز هم در این زمان نیازی به استفاده از شوینده نخواهید داشت.

تفاوت تونر و میسلار واتر در نحوه استفاده

تونر و میسلار از محصولاتی هستند که بافت یکسان و محلولی دارند. به همین دلیل نحوه استفاده از آن‌ها معمولا شبیه به‌هم است. البته برخی افراد ترجیح می‌دهند تونر را بدون پد و به‌صورت مستقیم به صورت خود بزنند. پس می‌توان گفت این 2 محصول در نحوه استفاده نیز ممکن است تفاوت داشته باشند.

تفاوت تونر و میسلار واتر در خواص و مزایای استفاده

تونر علاوه‌بر این‌‌که سطح PH پوست را تنظیم می‌کند، باعث کوچک شدن منافذ نیز می‌شود. همچنین این محصول با ایجاد لایه محافظت‌کننده به حفظ شادابی پوست کمک می‌کند. ضمن اینکه برخی مدل‌های آن از خواصی مانند آب‌رسانی، لایه‌برداری و روشن‌کنندگی نیز بهره‌مند هستند.

در مقابل میسلار بدون این‌‌که چربی طبیعی پوست را بگیرد، آلودگی‌های آن را از بین می‌برد تا سایر محصولات مراقبتی تاثیر بهتری از خود برجای بگذارند. میسلارها همچنین باعث کاهش خشکی پوست می‌شوند.

روش استفاده از میسلار واتر و تونر

برای استفاده از میسلار به پد سکه‌ای نیاز دارید. پس ‌از این‌‌که پد را به محلول آغشته کردید، باید آن را به‌ آرامی روی پوست بکشید تا محصولات آرایشی از روی آن پاک شوند. توجه داشته باشید برخی میسلارها برای استفاده اطراف چشم مناسب نیستند.

لازم است بگوییم تونر نیز نحوه استفاده مشابهی دارد و با کمک یک پد سکه‌ای و آغشته‌سازی آن به مقدار مناسبی از محلول، می‌توانید به پاک‌سازی و تنظیم PH بپردازید. البته با توجه به بسته‌بندی محصول، گاهی امکان اسپری کردن تونر روی صورت وجود دارد. اگر پوست خود را به‌طور کامل پاک‌سازی کرده‌اید، لازم نیست در این مرحله از پد استفاده کنید.

جمع‌بندی

آشنایی با تفاوت‌های میسلار واتر و تونر باعث می‌شود به‌درستی از این محصولات استفاده کنید و از جایگزینی آن‌ها و تنها خرید یک محصول بپرهیزید. با این کار نتیجه بهتری از روتین پوستی‌تان به‌دست می‌آورید.

از مهم‌ترین تفاوت‌های موجود میان محصولات باید به تفاوت در ساختار، زمان و نحوه استفاده، ویژگی‌ها، کاربرد و خواص آن‌ها اشاره کرد. برای خرید این محصولات با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا مراجعه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر اصول اساسی مدیریت ریسک در فارکس + آموزش حرفه‌ای با تیشرت مردانه چه شلواری ست کنیم؟