کاهش وزن دائمی با بای پس معده

امروزه با وجود جراحی‌های لاغری، دیگر کاهش وزن غیر ممکن نیست. بای پس معده یکی از انواع جراحی‌های لاغری رایج است که برای افرادی با وزن بسیار بالا انجام می‌گیرد و نتایج رضایت بخشی از عمل حاصل شده است.

با وجود ایمن بودن عمل، پزشک همیشه از بیمار می‌خواهد که ابتدا روش‌های خانگی را برای لاغری امتحان کند، در صورت عدم موفقیت برای کاهش وزن به فکر انجام عمل جراحی باشند.

برخی از افراد به دلیل اضافه وزن زیاد و بیماری‌های ناشی از چاقی، کاهش وزن به روش‌های طبیعی برایشان امکان‌پذیر نیست.

در این مواقع برای کاهش وزن باید به متخصص لاغری مراجعه کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به وضعیت عمومی بدن و میزان وزنی که دارید، بهترین روش جراحی لاغری به شما توصیه خواهد شد.

اگر شما هم جز افراد بسیار چاق هستید و به هیچ روشی موفق به کاهش وزن نبوده‌اید، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه را که باید در خصوص این جراحی بدانید، برای شما توضیح دهیم.

کاهش وزن دائمی با بای پس معده

کاهش وزن با عمل بای پس چگونه امکان پذیر است

قبل از انجام هرگونه اقدامی باید آزمایش‌های مختلفی انجام دهید تا پزشک اطمینان داشته باشد که جراحی برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند.

علاوه بر این در رابطه با محدودیت‌های غذایی و دارویی که باید قبل و بعد از عمل داشته باشید به شما توضیح می‌دهد.

قبل از شروع عمل بیهوش می‌شوید، این جراحی لاغری توسط آقای دکتر محمد جواد باقری به صورت بسته یعنی به روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد.

در طی جراحی بخش کوچکی از معده به عنوان معده جدید برش می‌خورد؛ اما برخلاف اسلیو معده، معده بزرگتر خارج نخواهد شد.

معده کوچک به قسمت پایینی روده متصل می‌شود، طی این پروسه زمانی که غذا می‌خورید بخش زیادی از معده و قسمت اول روده کوچک دور زده می‌شود.

در این حالت کالری کمتری جذب می‌کنید، همچنین به دلیل کوچک‌تر شدن معده پس از کمی غذا خوردن احساس سیری خواهید داشت.

عمل بای پس مناسب چه افرادی است؟

این عمل و دیگر جراحی‌های لاغری تنها در صورتی انجام می‌گیرد که بیمار تمامی معیارهایی را که پزشک در نظر گرفته است، داشته باشد.

یکی از معیارهای مهم وزن بیمار است، افرادی که 45 کیلوگرم یا بیشتر، اضافه وزن داشته باشند و به عبارتی شاخص توده بدنی 40 یا بالاتر یا شاخص توده بدنی 35 همراه با بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، دیابت و… دارند، جراحی‌های لاغری از جمله بای پس انجام می‌گیرد.

علاوه بر این، محدودیت سنی نیز برای جراحی در نظر گرفته‌اند، تایید انجام جراحی از سوی پزشک برای افراد 18 تا 60 سال در صورتی که از سلامت عمومی قابل قبولی برخوردار باشند، داده خواهد شد.

کاهش وزن دائمی با بای پس معده

بیماری‌های قابل درمان با جراحی لاغری

چاقی علاوه بر تغییرات ظاهر باعث بسیاری از بیماری‌های جدی نیز می‌شود. همانطور که می‌دانید این عمل جراحی علاوه بر لاغری به رفع بسیاری از بیماری‌های ناشی از چاقی نیز کمک می‌کند.

با کاهش وزن به روش ایمن، از مزیت‌های زیادی برخوردار می‌شوید. بیماری‌هایی که با جراحی لاغری از جمله عمل جراحی بای پس معده بهبود پیدا می‌کند به شرح زیر است:

 • بیماری کبد چرب غیرالکلی و استئاتوهپاتیت
 • کلسترول بالا و بیماری‌های شریانی
 • درد مفاصل و آرتروز
 • دیابت نوع 2 و مقاومت به انسولین
 • آپنه خواب
 • بیماری‌های قلبی
 • و…

آیا عمل جراحی بای پس معده عوارضی برای بیمار ندارد؟

همانطور که از ابتدای مقاله گفته‌ایم، چاقی باعث ایجاد مشکلات زیادی می‌شود، به همین دلیل مهم‌ترین درمانی که برای رفع این موارد می‌توان در نظر گرفت، کاهش وزن است.

افرادی که قصد جراحی لاغری دارند نگران عوارض عمل هستند، این نکته را باید بدانید که عوارض ناشی از چاقی بسیار بیشتر و خطرناک‌تر از عمل جراحی است.

جراحی‌های لاغری همانند هر جراحی دیگری همراه با خطرات احتمالی است؛ اما آنقدر جدی نیست که مانع انجام جراحی شود.

همچنین لازم به ذکر است که نسبت به عمل‌های بزرگ دیگری مانند تعویض مفصل خطرات به شدت کمتری دارد. در صورتی که در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید، احتمال ایجاد عوارض به حداقل می‌رسد.

همچنین از آنجایی که این عمل جراحی به صورت بسته، به روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، بیمار روند بهبودی سریعی را طی می‌کند و با مشکلات مرتبط با زخم و برش روبه‌رو نخواهد شد.

پزشک از هرگونه عوارض احتمالی اطلاع دارد و اقداماتی برای پیشگیری از عوارض برای بیمار در نظر خواهد گرفت.

کاهش وزن دائمی با بای پس معده

هزینه بای پس معده

هزینه‌هایی که برای انجام این عمل‌های جراحی برای شما تعیین می‌شود، در هر کلینیک متفاوت است و بسته به موارد زیر محاسبه خواهد شد:

 • شهری که ساکن هستید.
 • کلینیکی که مراجعه می‌کنید.
 • میزان مهارت و تجربه‌ای که پزشک شما دارد.
 • مدتی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید.
 • نوع تجهیزات و داروهایی که طی این مدت برای شما استفاده می‌شود.
 • نوع جراحی لاغری که انجام داده‌اید.
 • و…

اگر انتخاب شما پزشکی با مهارت، آقای محمد جواد باقری است، برای اطلاع دقیق از قیمت باید به صورت حضوری مراجعه کنید.

این مطالب را هم ببینید