از کجا بفهمیم کاربران اینستاگرام آنلاین هستند؟

بسیاری از افراد مرتب سؤال می‌کنند که از کجا بفهمیم کاربران اینستاگرام آنلاین هستند؟ فهمیدن این موضوع بسیار راحت است. برخی افراد دوست دارند بدانند که سایر کاربران چه زمانی در شبکه‌های اجتماعی آنلاین بودند. با چنین قابلیتی شما به‌راحتی می‌فهمید که کدام یک از فالوورهای شما برای چت کردن در دسترس هستند.  البته این قابلیت گاهی اوقات برای افراد دردسر نیز ایجاد می‌کند.

از آن جایی که این ویژگی مربوط به حریم خصوصی افراد است، چنانچه کاربری مایل نباشد، می‌تواند با دست‌کاری تنظیمات برنامه آنلاین بودن خود را مخفی نماید. اگر کاربری آنلاین بودن خود را مخفی نکرده باشد، هنگام بازدید از دایرکت، لیست افراد آنلاین را در بالای صفحه خود مشاهده می‌کند. فهمیدن آنلاین بودن افراد در اینستاگرام نیاز به انجام تنظیمات خاصی ندارد.

از کجا بفهمیم کاربران اینستاگرام آنلاین هستند؟

می‌توانم آنلاین بودن افراد را در اینستاگرام تشخیص دهم؟

این موضوع به شرایط گوناگونی بستگی دارد که در این جا به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. کاربران تنها قادرند آنلاین بودن افرادی را بینند که آن‌ها را فالو دارند یا افرادی که به طور مستقیم برای آن‌ها پیام فرستادند.
  2. هنگامی که کاربر موردنظر شما اکتیو بودن خود را خاموش کرده باشد، به هیچ صورتی قادر به تشخیص آنلاین بودن آن نیستید.
  3. چنانچه آنلاین بودن خود را خاموش کنید، قادر به دیدن اکتیو بودن سایر کاربران نیستید. همچنین آخرین بازدید آن‌ها از برنامه را نیز مشاهده نخواهید کرد.

اکنون به شما یاد می‌دهیم که چطور آنلاین بودن افراد در اینستاگرام را به‌صورت یکجا مشاهده کنید. این کار را باید از داخل برنامه اینستاگرام انجام دهید.

چطور بدانم چه کسی در اینستاگرام آنلاین است؟

در این بخش قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه متوجه آنلاین بودن افراد در اینستاگرام شوید. اگر شما تنظیمات خود را به شیوه‌ای اعمال کردید که اکتیو بودنتان در این برنامه مشخص نباشد، مراحل زیر را برای فعال کردن نشان دادن اکتیو بودن در برنامه و فهمیدن آنلاین بودن افراد در اینستاگرام انجام دهید.

  1. در گام اول باید اطمینان حاصل کنید که از آخرین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می‌کنید.
  2. چنانچه وضعیت اکتیو بودن خود را فعال نکردید آن را روشن نمایید. برای روشن‌کردن این قابلیت، ابتدا به setting > privacy > activity status بروید سپس دکمه Show activity status را فعال کنید.

از کجا بفهمیم کاربران اینستاگرام آنلاین هستند؟

اکنون شما می‌توانید فعالیت افراد را در برنامه اینستاگرام ببینید. حال که مراحل بالا را انجام دادید، برای مشاهده افراد آنلاین به دایرکت خود بروید. افرادی که در این لحظه در اینستاگرام آنلاین باشند، یک چراغ سبز در کنار نام کاربری آن‌ها دیده می‌شود. همچنین کلیه این افراد در بالای صفحه دایرکت شما لیست می‌شوند.

کاراکترهایی که در دایرکت دیده می‌شوند چه معنایی دارند؟

زمانی که شما صفحه چت اینستاگرام خود را بررسی می‌کنید، ممکن است با نوشته‌هایی روبه‌رو شوید که ندانید چه معنایی دارند. در این بخش معنای این نوشته‌ها را به شما می‌گوییم.

:Active 46m ago این عبارت به این معناست که کاربر موردنظر 46 دقیقه پیش در اینستاگرام فعال بوده است.

:Active 3h ago آخرین فعالیت کاربر موردنظر در اینستاگرام به 3 ساعت پیش بازمی‌گردد.

:Active now کاربر هم اکنون در اینستاگرام فعالیت دارد.

از کجا بفهمیم کاربران اینستاگرام آنلاین هستند؟

البته نکته‌ای در مورد آنلاین بودن افراد در اینستاگرام وجود دارد که باید به آن توجه کنید. شما باید تفاوت بین آخرین چت با فرد موردنظر و آخرین وضعیت آنلاین بودن او در اینستاگرام را تشخیص دهید. همان‌طور که در تصاویر واضح است، عبارت Active زیر تصویر پروفایل شخصی یا بیزینسی اینستاگرام کاربر دیده نمی‌شود. نوشته 5h مربوط به زمان آنلاین بودن فرد مقابل نیست. بلکه زمان آخرین پیامی که بین شما ردوبدل شده است را بیان می‌کند. این کاربر آنلاین بودن خود را مخفی کرده است. به همین دلیل نمی‌توانید زمان حضور وی در این برنامه را بدانید.

از کجا بفهمیم کاربران اینستاگرام آنلاین هستند؟

مشاهده افراد آنلاین از طریق لایو

یکی دیگر از گزینه‌هایی که آنلاین بودن برخی از فالوورها را به شما نشان می‌دهد، ویدیوهای لایو است. هنگامی که شما در اینستاگرام لایو می‌گذارید، می‌توانید آنلاین بودن برخی از فالوورهای خود را بدانید. این موضوع می‌تواند در انتخاب زمان بهتر برای گذاشتن ویدیوهای لایو نیز مؤثر باشد و بازدیدکنندگان لایو شما را افزایش دهد. البته باید این موضوع را به شما متذکر شویم که چنین قابلیتی تنها در این صورت برای شما وجود دارد که آنلاین بودن کاربران مخفی نباشد. چنانچه فالوورهای شما تنظیمات خود را دست‌کاری کرده باشند، در هیچ حالتی نمی‌توانید  از آنلاین بودن افراد در اینستاگرام باخبر شوید. اینستاگرام در تمام بخش‌های برنامه حفظ حریم خصوصی را برای کاربران در نظر گرفته است. زیرا به طور مثال شما می‌توانید استوری خود را از برخی افراد پنهان کنید یا کامنت‌های خود را ببندید.

باگ اینستاگرام در نشان‌دادن بازدیدها

برخی از افراد گاهی اوقات با اشکالاتی در این برنامه مواجه می‌شوند. به طور مثال افراد آنلاین بودن خود را از دیگر کاربران مخفی نکردند، اما اکتیو بودن آن‌ها در اینستاگرام مشخص نیست. این مشکل می‌تواند به این دلیل پیش بیاید که شما حساب برخی کاربران را رستریکت کرده باشید. البته در برخی از شرایط نیز هنگامی که نسخه‌های جدید برنامه ارائه می‌شود، باگ‌هایی در آن دیده می‌شود. بنابراین امکان دارد که چنین حالتی به دلیل باگ برنامه نیز باشد که با به‌روزرسانی برطرف می‌شود. اگر فردی هم اکنون در اینستاگرام فعالیت دارد، اما آنلاین بودن وی برای دیروز نشان داده می‌شود، مشکل پیش آمده از سوی برنامه است که با به‌روزرسانی برطرف می‌شود.

مخفی کردن آنلاینی در اینستاگرام

اگر کاربری در بخش تنظیمات اینستاگرام show activity status را خاموش کند، هیچ کاربری قادر به دیدن آنلاین بودن او نیست. در این شرایط آنلاین بودن افراد در اینستاگرام را نمی‌توانید از طریق نصب برنامه‌های مختلف نیز متوجه شوید. اما گاهی افراد می‌خواهند تنها یک نفر از آنلاین بودن آن‌ها در برنامه مطلع نشود. در چنین حالتی می‌توانید به بخش دایرکت بروید. بعد از آن اکانتی که مایلید اکتیو بودن خود را از وی مخفی کنید را بیابید. حالا انگشت خود را برای چند ثانیه روی نام کاربری اکانت نگه دارید و روی گزینه mute message کلیک کنید. با ای کار، دیگر این کاربر نمی‌تواند آنلاین بودن شما را بداند. البته دقت داشته باشید که شما با این کار چت کردن با این اکانت را بی‌صدا کردید. بنابراین هنگام پیام دادن این اکانت به شما، نوتیفیکیشن روی گوشی ظاهر نمی‌شود.

جمع‌بندی

اطلاع از آنلاین بودن افراد در اینستاگرام برای برخی از کاربران اهمیت زیادی دارد. البته این موضوع سرک کشیدن در کار دیگران نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کاربران برنامه دوست ندارند، برخی فالوورهای آنان چیزی از این موضوع بدانند. در پایان، پیشنهاد می کنیم برای آموزش های بیشتر، به سایت ادمین اینستاگرام دیدوگرام حتما سر بزنید.

مطالب مشابه را ببینید!

بهترین کاردرمانی شرق تهران ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در کرج مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا خرید سی پی ارزان از بهترین سایت خرید سی پی ایران در کدام منطقه استانبول، هتل رزرو کنیم؟ متن زیبا برای تبلیغ کاشت مژه؛ مشتریان خود را 10برابر کنید! نمایندگی مجاز تعمیرات جنرال الکتریک: سرعت، دقت، کیفیت بهترین سوغاتی یزد چیست؟ تسکین سرفه با شربت ضد سرفه‌ی گیاهی دوئوپکت – فورت جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیز سوئد