کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان خانه کوچک

کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان خانه کوچک

چیدمان خانه کوچک برخلاف تصور عموم چالش بزرگی نیست، فقط با کمی خلاقیت، می‌توان دکوراسیون داخلی منزل کوچک را در عین سادگی، به زیبایی چیدمان کنید. در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک ساده، توجه به استفاده حداکثری از فضای موجود و کاربردی‌ترین ایده‌ها از اهمیت چشمگیری برخوردار است. خانه کوچک نیز، باید احساس آرامش را به اعضای خانواده منتقل کند. برای ایجاد حس آرامش‌بخش و خوشایند در خانه کوچک، باید از ترفندها و ایده‌هایی برای بزرگ‌تر جلوه دادن آن استفاده کنید. اگر شما هم یک خانه کوچک و نقلی دارید و به دنبال کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان منزل کوچک خود هستید؛ بد نیست به ترفندهای خلاقانه‌ای که در ادامه ذکر کردیم نگاه بیندازید.

میزهای گرد؛ انتخابی هوشمندانه در طراحی چیدمان دکوراسیون خانه کوچک

اگر می‌خواهید یک خانه کوچک را برای سکونت انتخاب کنید؛ بهتر است میزهای گرد و دایره‌ای را برای دکوراسیون منزلتان در نظر بگیرید. استفاده از میزهای دایره‌ای به دلیل لبه‌های گرد، فضای بسیاری را اشغال نمی‌کنند؛ بنابراین خانه شما شلوغ به نظر نمی‌رسد.

اگر شلوغی آزارتان می‌دهد تلویزیون را روی دیوار نصب کنید یا از میز تلویزیون ساده و شیک که متناسب با سایر المان‌های دکوراسیون شما باشد، برای داشتن فضایی بیشتر کمک بگیرید.

استفاده از وسایل غیرضروری در چیدمان خانه کوچک ساده ممنوع

وقت خانه شما کوچک و نقلی باشد، مجبورید چند وسیله را در دکوراسیون منزل کنار بگذارید. پس برای مرتب بودن چیدمان خانه کوچک و دور بودن از شلوغی‌های کلافه‌کننده، بهتر است هر وسیله‌ای که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد را از فضای نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه حذف کنید. این کار باعث نظم‌دهی و ایجاد حس آرامش در فضای خانه خواهد شد.

برای این کار می‌توانید وسایلی که فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند، جایگزین وسایل بزرگ‌‌تر کنید. به‌عنوان مثال به جای لامپ‌های آباژور که فضای کف را شلوغ‌تر جلوه می‌دهند، از چراغ‌های دیوارکوب یا لامپ‌های سقفی استفاده کنید. هم‌چنین استفاده از میزهای و تخت‌های تاشو که دیگر نیازی به تشک ندارند، از کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان خانه کوچک هستند

آینه در دکوراسیون تاثیر شگفت‌انگیزی در چیدمان خانه کوچک دارد

استفاده از آینه در دکوراسیون خانه کوچک و به کار بردن آن در چیدمان اتاق نشیمن یکی از ایده‌های تازه و ترند روز است. با آینه فای خانه کوچک خود را دل‌بازتر، روشن‌تر و درخشان‌تر جلوه دهید. اگر آینه را در جای مناسبی از فضای خانه‌تان قرار دهید، می‌توانید وسعت و عمق فضا را بیشتر کرده و نورپردازی خانه کوچکتان را ماهرانه‌تر کنید.

برای به کار بردن آینه در دکوراسیون منزل کوچک می‌توانید یکی آینه بزرگ در راهروی ورودی به دیوار بزنید یا از آینه‌های کوچک تزیینی طرح‌دار به عنوان دکوری روی دیوار استفاده کنید. البته به‌طورکلی به کار بردن آینه در خانه بستگی به معماری داخلی منزل شما دارد. در بسیاری از خانه‌ها نیز می‌توان از آینه به عنوان یک دیوار کامل و پارتیشن استفاده کرد.

کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان خانه کوچک

رنگ‌های روشن؛ معجزه‌ای در چیدمان منزل کوچک

استفاده از دیوارها و دکوراسیونی به رنگ تیره باعث به هم نزدیک‌تر دیده شدن المان‌ها شده و به این ترتیب، فضا به مراتب کوچک‌تر و تنگ‌تر دیده می‌شود. بنابراین برای چیدمان خانه کوچک ساده از رنگ سفید به همراه سایر رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید. با این ایده برای چیدمان خانه کوچک، فضای مورد نظر شما بزرگ‌تر و روشن‌تر دیده خواهد شد.

شاید تصور کنید، تنها رنگ مناسب برای چیدمان منزل کوچک، سفید است؛ اما چندین پالت رنگی متفاوت و منحصربه‌فرد وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای وسیع و جذاب جلوه دادن فضای خانه کوچکتان بهره ببرید. رنگ آبی مایل به سبز که رنگی مناسب برای سبک ساحلی دکوراسیون است، یک انتخاب مناسب برای طراحی دکوراسیون خانه کوچک خواهد بود. هم‌چنین این رنگ هارمونی بسیار خوبی با سایر رنگ‌ها دارد. برای اینکه چیدمان دکوراسیون خانه کوچک جذاب‌تر به نظر برسد، در کنار رنگ آبی ساحلی، از رنگ‌های با تناژ تیره‌تر نیز استفاده کنید. به‌طورکلی رنگ‌های با تناژ روشن، معجزه‌گر خانه‌هایی با فضای کوچک هستند.

پرده‌های بلند ایده‌ای نو برای چیدمان خانه کوچک

 استفاده از پرده‌های بلند ایده‌ای بی‌نظیر برای چیدمان خانه کوچک است. یک راز کوچک اما بسیار کاربردی بین طراحان دکوراسیون، استفاده از پرده‌های بلند در خانه‌هایی کوچک با سقف‌های کوتاه است. درواقع هرچه پرده به سقف نزدیک‌تر باشد، سقف خانه بلندتر نشان داده می‌شود. هم‌چنین در اتاق‌های کوچکی که یک تخت دونفره در آن قرار گرفته و فضای بسیاری را اشغال کرده است، نصب پرده‌های بلند به رنگ روشن می‌توان این گرفتگی فضا را جبران کند.

برای اتاق‌های کوچک می‌توانید از تخت‌های تاشو که هم صرفه اقتصادی دارند و هم کاربردی‌تر هستند، استفاده کنید. زیرا قیمت تخت خواب دو نفره تاشو مقرون‌به‌صرفه‌تر است؛ بنابراین در خرید پرده برای خانه کوچک، بهتر است مواردی از این قبیل را نیز مدنظر قرار دهید.

کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان خانه کوچک

مبل‌های L در چیدمان خانه کوچک ساده؛ جلوه‌ای چشم‌نواز در دکوراسیون

در خانه‌های با متراژ کوچک، انتخاب مبلمان از اهمیت بالایی برخوردار است. با انتخاب مبلمان L شکل پیوستگی بصری چشم‌نوازی در فضای خانه ایجاد خواهد شد. انتخاب مبلمان کلاسیک و سلطنتی برای چیدمان منزل کوچک پیشنهاد مناسبی نخواهد بود و فضا دلگیرتر و گرفته‌تر خواهد کرد. مبل‌های راحتی ال با رنگ‌های روشن باعث می‌شوند فضای خانه کوچک، بزرگ‌تر از اندازه واقعی به نظر برسد.

از المان‌های عمودی در دکوراسیون داخلی خانه کوچک غافل نشوید

نهایت استفاده از فاصله میان سقف و کف، تکنیکی منحصربه‌فرد در چیدمان خانه‌های کوچک است. برای این کار می‌تواند کابینت‌های آشپزخانه بلندتر از حد معمول استفاده کنید. حتی برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا از طراحی‌هایی با خطوط عمودی نیز غافل نشوید زیرا این خطوط فضا را بلندتر نشان می‌دهند؛ مانند کوسن‌های راه راه عمودی، کاغذ دیواری، مبل‌ها و رومیزی‌هایی با پارچه‌های عمودی راه راه.

با استفاده از این تکنیک، می‌توانید مدیریت بهتری روی بزرگ‌تر جلوه دادن خانه کوچک داشته و جذابیت بصری آن را دوچندان کنید. ایجاد خطای دید در چیدمان منزل کوچک با این ترفند، انتخابی هوشمندانه و بهترین کاری است که با المان‌های عمودی می‌توانید انجام دهید.

با خرید وسایل مناسب فضای کوچک از بلج، خانه خود را بزرگ‌تر جلوه دهید

در دکوراسیون داخلی ایده‌ها و ترفندهای بسیاری وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان فضای منزل کوچک را بزرگ‌تر و وسیع‌تر جلوه داد. چند نمونه از کاربردی‌ترین ایده ها برای چیدمان خانه کوچک را در این مطلب برای شما ذکر کردیم، از مدل‌های پرده و مبلمان گرفته تا استفاده از مدل‌های مناسب میز و تخت‌خواب.

نکته‌ حائز اهمیت این است که در انتخاب المان‌ها و دکوراسیون خانه کوچک خود نهایت دقت را به کار گیرید تا از شلوغ به نظر رسیدن منزل کوچکتان جلوگیری کنید. مانند انتخاب تخت‌خواب، میز تلویزیون،صندلی و مبلمان، کمد و شلف که از مهم‌ترین موارد در دکوراسیون خانه هستند.

فروشگاه اینترنتی بلج، انواع میزها، سرویس خواب متنوع، کنسول و شلف‌های گوناگون را در طراحی‌ها و ابعاد مختلف عرضه می‌کند. شما می‌توانید وسایل مورد نیاز در دکوراسیون خانه کوچک خود را متناسب با طرح، رنگ و سایز دلخواه از این سایت سفارش دهید. بلج رویایی که در ذهن دارید را در خانه و فضای موردنظرتان به واقعیت تبدیل خواهد کرد. برای مشاهده محصولات متنوع بلج می‌توانید به سایت bolej.ir مراجعه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

کمپین جذاب «سه هیچ جلویی» از ایکس ویژن چگونه قبل از خرید نبشی و ناودانی، وزن آن را حساب کنیم؟ راهنمای جامع خرید آمپلی فایر خانگی | به سوی دنیای صوتی حرفه‌ای هتل های تاریخی اصفهان؛ رستوران های مجلل و بازدید از هتل بهترین کاردرمانی شرق تهران ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی در کرج مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا خرید سی پی ارزان از بهترین سایت خرید سی پی ایران در کدام منطقه استانبول، هتل رزرو کنیم؟ متن زیبا برای تبلیغ کاشت مژه؛ مشتریان خود را 10برابر کنید!