چرا به روانشناس نیاز داریم؟ مشاوره روانشناختی برای سلامتی ذهن و روان با رفتاردرمانی عقلانی هیجانی REBT

چرا به روانشناس نیاز داریم

چه سوال خوبی!

چرا به روانشناس نیاز داریم؟

امروز ما با شما هستیم تا درباره اهمیت مشاوره و خدمات درمانی روانشناسی در حوزه های مختلف رفتاری صحبت کنیم.

اگر قبلاً تجربه مراجعه به روانشناس را نداشته‌اید؛ راحت باشید، ما نکات مهم برای جستجوی روانشناس خوب در تهران و سایر شهرها را با شما درمیان می‌گذاریم.

پوشش بیمه‌ای خدمات روان درمانی به شما فرصت بهره‌مندی از کمک حرفه ای یک روانشناس خوب در عین آرامش نسبت به هزینه را می‌دهد.

روانشناس خوب چه کمکی به ما می‌کند؟

همهٔ ما تجربه‌های آشنا از زمان‌های مواجهه با مشکلات پرفشاری را داریم که نظم برنامه‌های مهم زندگی، روابط فردی و شغلی‌مان را دچار اختلال کرده‌اند.

ممکن است احساس تنهایی کنید و فکر کنید معنا و هدف را در زندگی گم کرده‌اید، یا در حال حاضر احساس ‌کنید زندگی به چرخه‌ای از مشکلات و پیچیدگی‌ها تبدیل شده است!

با فرزندانتان در مسیر فرزندپروری چالش‌های طاقت‌فرسا دارید؛ دلتان برای احساس آرامش تنگ شده است، اما خشم، عصبانیت و نگرانی شما را رها نمی‌کنند!

یا نارضایتی از رفتار و نحوه عملکرد خود یا دیگران شما را خسته کرده و کیفیت زندگی فردی و اجتماعی‌تان را مختل کرده است؟

اگر پاسخ شما به سوالاتی ازاین‌دست مثبت است؛ یک روانشناس خوب به شما کمک می‌کند تا به‌سلامت، دشواری‌های مسیر دستیابی به بهبودی فردی و روابط را پشت سر بگذارید.

اگر در حال تجربهٔ استرس مداوم، اضطراب و افسردگی یا اختلالات روانی دیگر هستید؛ مشاوره روانشناختی برای سلامتی ذهن و روان با رفتاردرمانی عقلانی هیجانی REBT روشی مؤثر برای بازگرداندن کیفیت به زندگی شما است.

روانشناسان و مشاوران روانشناسی تخصصی برای درک و حل مشکلات ذهنی و روانی افراد آموزش‌دیده‌اند.

یک روانشناس خوب می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات رفتاری را شناسایی کنید؛ درباره علل بیماری‌ و اختلال روان خود یا عزیزانتان آگاه شوید، و روش‌های سالم مدیریت و مقابله با آن بیماری و اختلال را بیاموزید.

روانشناس خوب درتهران

متخصصین روانشناس شناخت درمانی REBT در بهبودی کدام اختلالات و بیماری‌های روان به ما کمک می‌کنند؟

برخی از رایج‌ترین اختلالات و بیماری های سلامت روان که با کمک حرفه‌ای روانشناس متخصص شناخت درمانی REBT به‌خوبی بهبود می‌یابند عبارت‌اند از:

 • بیماری وسواس فکری اجباری OCD
 • اختلال افسردگی Depression
 • انواع افسردگی در زنان
 • اختلالات اضطرابی Anxiety
 • اضطراب در کودکان
 • اختلال ADHD در کودکان که با عنوان کمبود توجه و بیش‌فعالی در کودکان نیز شناخته می‌شود.
 • اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی در بزرگسالان که به‌عنوان ADHD در بزرگسالان قابل‌تشخیص است.
 • اختلال دوقطبی Bipolar disorder

به این صورت؛ یک روانشناس خوب شما را در سفر به‌سوی سلامتی همراهی می‌کند تا شما بتوانید به خودتان در عبور از دشواری‌ها کمک کنید.

قبل از انتخاب روانشناس لازم است درباره ویژگی های روانشناس خوب بیشتر بدانید! همچنین نیاز دارید درباره رویکردهای درمانی اختلالات روان اطلاعات اولیه داشته باشید.

مجموعه مقالات دانشنامه انستیتو رفتار اطلاعات مفید و جامعی در اختیارتان می‌گذارد تا آگاهانه روانشناس خوب هماهنگ با مشکلتان را انتخاب کنید.

در رسیدگی به بیماری های سلامت روان استفاده از روش‌ها و تکنیک های درمانی برای بهبودی اختلالات روان دارای اهمیت هستند.

رفتاردرمانی عقلانی هیجانی REBT یک رویکرد شناخت درمانی پویا و عمل‌گرا است که بر مشکلات احساسی، هیجانی و رفتاری اکنون شما تمرکز می‌کند.

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی رفتار raftar دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور با بیش از یک دهه ارائه خدمات مؤثر در حوزه سلامت روان تا بهبودی کامل همراه شما است.

ارائه بیمه خدمات درمانی روانشناسی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کلینیک رفتار raftar است. برای اطلاع از پوشش بیمه‌ای خدمات روان درمانی و روان‌ شناختی کلینیک رفتار raftar بر روی بیمه‌های طرف قرارداد کلیک کنید.

روانشناس خوب کیست؟ و ویژگی های روانشناس خوب چیست؟

برای جستجوی یک روانشناس خوب در تهران و سایر شهرها لازم است از مهم‌ترین ویژگی هایی که یک روانشناس دارای مجوز درمان باید داشته باشد، مطلع باشید.

مدرک معتبر قابل‌پیگیری

در انتخاب یک متخصص روانشناس مهم است تا از درجات تحصیلی آکادمیک، مدرک معتبر، همچنین مجوز درمان روانشناس اطمینان حاصل کنید.

یک روانشناس بالینی دارای مجوز درمان دارای عضویت سازمان نظام روانشناسی است که با شماره ثبت مشخصی معرفی می‌شود.

همچنین دوره‌های تخصصی و آموزشی مرتبط با حوزه درمانی مورد فعالیت خود را گذرانده است و دارای مهارت‌های ویژه است.

احساس امنیت و راحتی در درمان

در مشاوره روانشناختی و روان درمانی فردی شما، مکالمات بین شما و درمانگر کاملاً محرمانه است و مربوط به حریم شخصی شما می‌شود.

بنابراین، توجه به این نکته مهم است که روانشناس خوب برای شما متخصصی است که از صحبت‌کردن با او احساس امنیت و راحتی می‌کنید.

رازداری

صحبت‌های بین شما و درمانگرتان بخشی از حریم خصوصی شما محسوب می‌شود و محرمانه باقی می‌ماند.

احساس امنیت و اعتماد به شما و درمانگر فرصت می‌دهد تا در یک محیط امن به مشکلات سلامتتان رسیدگی کنید؛ زیرا درمان روانشناسی یک فرایند همکاری دوطرفه متعهدانه است.

لازم به یادآوری است که هر زمان ضرورت مداخله‌ای برای کمک به درمان شما نیاز باشد، روانشناس از پیش با شما در میان می‌گذارد.

اگر نیاز به کمک در مدیریت مشکلات ذهنی یا اختلالات روان دارید، با یک روانشناس REBT تماس بگیرید.

مشاوره روانشناختی برای سلامتی ذهن و روان با رفتاردرمانی عقلانی هیجانی REBT به شما کمک می‌کند تا به بهبود سلامت فردی و روابط بین‌فردی، افزایش خودآگاهی و بهبود کیفیت زندگی خود کمک نمایید.

زندگی بهتر و سالم‌تری منتظر شماست.

برای دسترسی به روانشناس خوب در تهران می‌توانید به نوبت‌دهی آنلاین کلینیک رفتار raftar مراجعه کنید.

یا با شماره‌های تماس مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی رفتار تماس بگیرید.

بهترین کلینیک روانشناسی در تهران

Rebt چیست؟

Rebt مخفف نام یک رویکرد روانشناسی در زمینه شناخت درمانی است. عنوان Rational Emotive Behavior Therapy به معنی رفتار درمانی عقلانی هیجانی است که به‌اختصار REBT نامیده می‌شود.

متخصصین روانشناس خوب در کلینیک رفتار (NoFollow) raftar با رویکرد رفتار درمانی عقلانی هیجانی REBT به شما کمک می‌کنند با تمرکز بر شناخت، آموزش و تمرین و بازنگری، بتوانید به سلامت ذهن، احساس و رفتار دست پیدا کنید.

نظریه rebt الیس که دکتر آلبرت الیس Dr.Albert Ellis آن را در دهه ۱۹۵۰ ارائه داده است؛ تأکید می‌کند رفتار ما انسان‌ها به احساسات و هیجانات ما وابسته است.

همچنین احساس و هیجان ما نسبت به یک رویداد، به افکار و باورهای ما نسبت به آن رویداد مربوط می‌شود؛ بنابراین تکنیک های درمانی الیس که در طول زمان با پژوهش‌های علوم رفتاری توسعه یافته‌اند، بر روی تصحیح افکار غیرمنطقی و ناکارآمد، و ایجاد تغییر در رفتار کار می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با این رویکرد روانشناسی و شناخت درمانی می‌توانید به REBT به زبان ساده مراجعه کنید.

در جستجوی روانشناس خوب در تهران هستید؛ تیم تخصصی درمانگران کلینیک رفتار را به شما معرفی می‌کنیم.

روانشناس متخصص رفتاردرمانی عقلانی هیجانی REBT می‌تواند در کاهش علائم اختلالات و افزایش بهداشت سلامت روان بسیار مؤثر عمل کند.

تکنیک های حل مسئله و افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی در زمینه‌های زیر را از روانشناس خوب REBT در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی رفتار raftar بخواهید.

روانشناسی کودک و نوجوان شامل:

 • کنترل خشم در کودکان و نوجوانان
 • ترس از تنهایی در کودکان
 • استعدادیابی کودکان و نوجوانان
 • درمان اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان

افزایش مهارت‌های فردی شامل:

 • مدیریت استرس stress management
 • تقویت اعتماد‌به‌نفس و غلبه بر احساس تنهایی
 • افزایش مهارت‌های دوست‌یابی و کاهش آسیب‌های دوستیابی آنلاین

روانشناسی رابطه شامل:

 • رسیدگی به مشکلات رابطه
 • کاهش آسیب های طلاق
 • مشاوره طلاق سالم
 • کاهش آسیب‌های خیانت همسر
 • خانواده‌درمانی
 • گروه درمانی REBT

ارائه آزمون‌های تشخیصی و تست‌های روانشناختی و ارزشیابی در کلینیک رفتار rafter

 • انجام تست‌های استعدادیابی
 • تست هوش، هیجان، شخصیت
 • انجام آزمون‌های شغلی و سازمانی به شکل گروهی و فردی
 • برگزاری آزمون‌های DISC و کلیفتون
 • ارائه تست هالند و آزمون MBTI

با انستیتو رفتار RaftarInstitute در تهران آشنا شوید

انستیتو رفتار RaftarInstitute تنها موسسه REBT دارای نمایندگی رسمی از انجمن AEI – موسسه البرت الیس – و مجوز آموزش و درمان در ایران است.

بنیان‌گذار انستیتو RaftrInstitute رفتار دکتر هومن نامور Dr.Hooman Namvar به‌عنوان تنها نماینده رسمی و دارای مجوز آموزش REBT در خاورمیانه از انجمن – AEI موسسه البرت الیس همراه تیم روانشناسان متخصص و باتجربه، تازه‌ترین تکنیک‌های درمان روانشناختی پویا را به شما ارائه می‌دهند.

انستیتو رفتار با برگزاری کارگاه‌های آموزشی – مهارتی، پیش‌گام در خدمات روان‌شناختی با رفتاردرمانی عقلانی هیجانی REBT است.

برای اطلاع از تقویم برگزاری کارگاه‌های آموزشی فرا رفتار می‌توانید بر روی این گزینه کلیک کنید.

همچنین می‌توانید از تازه‌های علمی و پژوهشی، کتاب‌ و نشریات روانشناسی و روانشناختی از طریق ارتباط با انتشارات و فصلنامه روان‌شناسی و هنر رفتار استفاده کنید.

از امتیازات ویژه باشگاه مخاطبین انستیتو رفتار با عضویت در سایت رفتار raftar بهره‌مند شوید.

با کلینیک رفتار raftar در تماس باشید.

مطالب مشابه را ببینید!

کاپ قاعدگی چیست ؟ ۹ علائم سکته قلبی قبل از وقوع که باید جدی بگیرید! 19 تا از بهترین دبیران فیزیک کنکور بهترین دبیران ریاضی کنکور بهترین دبیران شیمی کنکور مراحل راه اندازی قالیشویی هتل‌های قیمت مناسب پاریس بررسی کشورهای آمریکا و انگلستان از نظر هزینه تحصیل با موسسه اصطهباناتی هنوز پول ارسال میدی؟ بهترین کد تخفیف دیجی کالا برای ارسال رایگان تحلیل بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران