پروتز سینه چیست و چه کاربردی دارد؟

پروتز سینه

بسیاری از خانم ها بر این باورند که سینه های آن ها کوچک و نامتقارن بوده و رشد لازم را ندارد. گاها تصور می کنند آن گونه که باید سینه های جذابی ندارند. در برخی از خانم ها به دنبال بارداری، زایمان و شیردهی فرم سینه ها تغییر شکل پیدا می کند و همین مسئله موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود.

این افراد در این راستا برای دستیابی به اندازه و فرم سینه مورد خود، اقدام به جراحی پروتز سینه می کنند. این جراحی با قرار دادن پروتز پشت بافت طبیعی پستان خانم ها انجام می شود. پروتزها کیسه هایی به شکل پستان هستند که با ژل سیلیکون یا سرم نمکی پر شده اند. آن ها برای بهبود ظاهر پستان، در بالای عضله اصلی قفسه سینه یا در زیر آن قرار می گیرند.

روش جراحیایجاد برش زیر سینه یا زیر بغل
مدت زمان جراحی45 دقیقه
بیهوشیدارد
دوره نقاهتهمان روز مرخص می‌شوید و به زندگی روزمره باز‌می‌گردید.

معرفی انواع پروتز

انواع پروتز از لحاظ برجستگی

پروتز سینه از لحاظ برجستگی به 3 دسته تقسیم می شود:

1.برجستگی کم (Low Profile)

2.برجستگی متوسط (Moderate Profile)

3.برجستگی زیاد(High Profile)

جراح متخصص با توجه به صلاحدید خود و یا انتظارات بیمار یکی از این نوع ها را استفاده می‌کند.

انواع پروتز از نظر جنس

1.پروتز آب نمکی : پروتز آب نمکی یا سالینی با محلول آب نمک استریل شده پر شده است و پوسته‌ای از جنس سیلیکون دارد. در برخی از این مدل‌ها، آب نمک بعد از قرار دادن پروتز در محل موردنظر به آن وارد می‌شود و سیلیکون حجیم می‌شود. در این پروتزها احتمال پارگی و ترکیدن وجود دارد.

پروتزهای سالینی چون حاوی آب نمک هستند، در صورت پاره شدن هیچ عوارضی برای بدن ایجاد نمی‌کند و آب نمک داخل آن‌ها جذب بدن می‌شود. به دلیل جنس آن ها، قیمتشان نیز به نسبت پروتزهای سیلیکونی پایین‌تر است.

2.پروتز سیلیکونی : پروتز سیلیکونی رایج‌ترین نوع پروتز است که تماماً از جنس سیلیکون ساخته‌شده است. درون آن از ژل سیلیکون پر شده و ساختار بسیار نرمی دارد. به‌این‌ترتیب، بافت طبیعی سینه کاملاً شبیه‌سازی می‌شود. این نوع پروتز فرم و شکل‌های مختلفی دارد.

پروتزهای سیلیکونی به دلیل دوامی که دارند، احتمال پاره شدن و ترکیدن در آن‌ها بسیار پایین است. در صورت پارگی نیز به دلیل یکپارچگی ساختارشان در بدن پخش نمی‌شوند و ازاین‌جهت مشکلی برای بدن فرد ایجاد نمی‌کنند.

انواع پروتز از نظر شکل

  • پروتز گرد

افرادی که به دنبال داشتن سینه‌های برجسته هستند و یا می‌خواهند سینه‌هایشان بافت نرم و خوش‌فرمی داشته باشد، معمولاً این نوع ایمپلنت سینه را انتخاب می‌کنند.

  • پروتز آناتومیکال (اشکی)

افرادی که می‌خواهند سینه‌شان طبیعی باشد و بافت سینه‌شان بسیار کم است و در واقع سینه‌های تخت و بدون شکلی دارند، بهتر است از پروتز قطره اشکی استفاده کنند.

پروتز سینه برند سبین (Sebbin)، مزایا و نحوه تهیه در ایران

ایمن ترین برند پروتز سینه طبق مطالعات بالینی 10 ساله

download 2023 12 11T235939.104

کمپانی سبین (Sebbin) یک کمپانی فرانسوی است در سال 1986 تأسیس شد. این کمپانی محصولاتی مانند پروتز سینه، پروتز باسن، پروتز چانه، پروتز گونه، پروتز بیضه، پروتز دوقلو پشت پا، تیشو اکسپندر (Tissue Expander) و سایر محصولات را برای جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی ایجاد، توسعه، تولید و به بازار عرضه می‌کند. پروتزهای سینه سبین پرفروش ترین محصول در اروپا هستند. هم اکنون محصولات سبین در بیش از 65 کشور دنیا در حال استفاده می باشد و یکی از محدود تولیدکنندگانی است که مطالعات بالینی 10 ساله برای محصولات خود را انجام می دهد. تا کنون بیش از 15 میلیون پروتز سینه سبین در سراسر دنیا استفاده شده است. از نتایج تجربه و تخصص سبین تولید 400 نوع ایمپلنت سیلیکونی است.

پروتزهای سبین با تکنولوژی Shape Memory تولید می گردد که تضمین ماندگاری شکل پروتز است. طراحی پروتزهای سینه سبین به بیمار این امکان را داده است که در حجم های یکسان نسبت به سایر برندها، برآمدگی بیشتر (تا 10 درصد برآمدگی بیشتر) و درنتیجه زیبایی و رضایت بیشتری داشته باشند.

پرفروش ترین برند پروتز سینه در اروپا

با 10 سال گارانتی در ایران

کیفیت

پروتزهای سبین در جهان به عنوان پروتز با کیفیت برتر (Premium Quality) شناخته می شوند. همه پروتزهای سبین ساخت دست و درنتیجه دارای بالاترین درجه کنترل کیفی هستند؛ برای توضیح بیشتر می توان گفت برای پروتزی که شما عزیزان از آن استفاده می کنید مراحل و آزمایش های بسیاری در زمینه کشش، استقامت و … توسط اعضای فنی کمپانی انجام شده است. سبین الزامات بسیار سختگیرانه و ریزبینانه برای اطمینان خاطر از رعایت همه استانداردها در خط تولید دارد.

جهت اطمینان از رعایت استانداردهای کیفیت برتر سبین، از هر 100 پروتز سینه ساخته شده، 3 پروتز صرفا به آزمایش های کنترل کیفی اختصاص می یابد.

کیفیت سبین به دلیل استفاده از سیلیکون های درجه پزشکی قابل کاشت طولانی مدت در بدن است که توسط FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) ثبت شده است. استفاده از استاندارد ISO 13485 در داخل شرکت مطابق با الزامات دستورالعمل EC 93/42 است.

بهترین برند پروتز سیته سبین

بین بانوان ایران، یکی از محبوب ترین محصولات ارائه شده توسط سبین، پروتزهای سینه سیلیکونی پر شده با ژل هستند. همه پروتزهای سینه سبین با ژل سیلیکونی منسجم پر شده‌اند. با این حال از نظر سفت بودن ژل و شکل پروتز متفاوت هستند تا راه‌حل‌هایی برای همه سلیقه ها ارائه دهند. برآمدگی های مختلف در حجم های متفاوت موجود است. تنوع پروتزهای سینه سبین به بیماران اجازه می دهد تا خود را از نظر زیبایی و روانی بازسازی کنند.

از نظر شکل، پروتزهای سبین در دو نوع پروتز سینه گرد و پروتز سینه اشکی تولید می شوند که در ایران، پروتز سینه گرد سبین توسط نمایندگی سبین ایران عرضه شده است.

انواع پروتزهای سینه گرد برند سبین (Sebbin)

  1. Sublimity: پروتز سینه گرد با سطح نیمه صاف
download 2023 12 11T235955.991

پروتزهای سینه گرد نیمه صاف سبین (SUBLIMITY) با ژل Naturgel 2ارائه می گردد. این ژل چسبندگی زیاد و درنتیجه قوام بیشتری دارد که درنتیجه پروتز سفت تر خواهد بود.

سطح نیمه صاف و مخملی ایمپلنت های Sublimity مزایای هردو پروتز صاف و بافت دار را در یک محصول ارائه می دهد. طراحی منحصر پروتزهای سینه سبین این امکان را برای بیمار فراهم می کند تا در هر حجم، بیشترین برآمدگی را داشته باشد.

  1. Volupty: پروتز سینه گرد با سطح میکروتکسچر
download 2023 12 12T000009.098

پروتز سینه گرد میکروتکسچر سبین (VOLUPTY) با ژل Naturgel 2ارائه می گردد. این ژل چسبندگی زیاد و درنتیجه قوام بیشتری دارد که درنتیجه پروتز سفت تر خواهد بود.

طراحی پروتزهای سینه سبین این امکان را برای بیمار فراهم می کند تا در هر حجم، بیشترین برآمدگی را داشته باشد.

کدام پروتز مناسب من است؟

سایز پروتز و بافت آن با توجه به آناتومی بدن بیمار و صلاحدید پزشک جراح فوق تخصص پلاستیک انتخاب می گردد. لذا اگر قصد انجام جراحی پروتز سینه را دارید، حتما به جلسه ویزیت با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی بروید. جهت اطلاع از لیست جراحان مورد تایید، می توانید از سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران بازدید کنید و یا با سبین ایران تماس بگیرید.

تهیه پروتز سینه سبین (Sebbin) در ایران

خوشبختانه سبین در ایران دفتر نمایندگی رسمی دارد. شرکت کیان طب سنجش (سبین ایران) نماینده انحصاری کمپانی بزرگ سبین در ایران است که پروتزهای این برند را در اختیار هموطنان عزیز و جامعه پزشکی قرار می دهد. همه پروتزهای سبین دارای تاییدیه وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی است و با برچسب اصالت قابل استعلام ارائه می گردد. سبین در بسیاری از شهرهای ایران دفتر نمایندگی دارد و شما با خیال راحت می توانید پروتز را از دفتر نمایندگی با اطمینان خاطر تهیه نمائید. جهت اطلاع از نحوه تهیه پروتز در شهرتان و برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات سبین به سایت سبین ایران مراجعه نمائید.

شماره های تماس: 22915295-021

021-22916782

مطالب مشابه را ببینید!

جدیدترین مدل کیف و کفش چرم زنانه و کاربرد آن‌ ساخت پروتئین وی خانگی با پودر سفیده تخم مرغ چگونه است؟ کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا