پرطرفدارترین ژانرهای فیلم

پرطرفدارترین ژانرهای فیلم

تماشاکردن فیلم و سریال یکی از پرطرفدارترین و در دسترس‌ترین سرگرمی‌ها برای مردم در جهان امروزی است، و اکثرا ما در روزهای بیکاری خود به دنبال فیلم و یا سریالی می‌گردیم که بتوانیم اوقات فراغتمان را با تماشای آن پر کنیم.یکی از عواملی که به ما کمک می‌کند که فیلم یا سریالی که انتخاب می‌کنیم مطابق میل ما باشد و پس از تماشای آن احساس نکنیم که وقتمان را تلف کرده‌ایم آن است که ژانر فیلمی که انتخاب می‌کنیم منطبق بر سلیقه‌ی ما باشد.

امروزه در سراسر جهان هرساله فیلم‌ها و سریال‌های زیادی در طیف گسترده‌ای از ژانرهای متنوع ساخته‌می‌شوند که این طیف می‌تواند سلیقه‌ی تمام مخاطبان سینما را پوشش دهد. ممکن است که ما تنها تعداد کمی از ژانرهای سینما که شناخته‌شده‌تر از بقیه هستند را بشناسیم مانند ژانر اکشن، درام، ترسناک، جنایی و… اما ژانرهای سینما به این تعداد محدود ختم نمی‌شود و بسیار گسترده‌تر از آن است. ما در این مقاله قصد داریم که پرطرفدارترین ژانرهای فیلم جهان را به شما معرفی کنیم. معمولا دانلود فیلم و تماشای آن در این ژانر ها بسیار بیشتر است. اما باید به این نکته دقت کرد که پرطرفدارترین ژانرهای فیلم جهان لزوما بهترین ژانرها نیستند چرا که این ژانرها براساس سلیقه‌ی عامه‌ی مردم انتخاب می‌شوند و براساس استانداردهای سینمایی ارزیابی نمی‌شوند.

بنابراین از آنجایی که انتخاب ژانر، یک انتخاب سلیقه‌ای است، پرطرفدارترین ژانرها در کشورهای مختلف با هم متفاوت‌اند و وابسته به نظرات مردم آن کشورها هستند. حال اگر شما علاقه دارید که محبوب‌ترین ژانرهای فیلم در جهان را بشناسید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ژانر اکشن

یکی از پرطرفدارین ژانرها در سینمای جهان به ویژه سینمای هالیوود ژانر اکشن می‌باشد. داستان غالب فیلم‌های اکشن این‌گونه است که معمولا یک قهرمان یا گروهی از قهرمانان اصلی فیلم باید سعی کنند که بر دشمنان خود غلبه کنند و برای این کار از فنون رزمی، جنگی و یا ابزارها و سلاح‌ها بهره می‌گیرند. فیلم‌های ژانر اکشن در دهه‌ی 1970 بیش از پیش توسعه یافتند و مورد توجه قرار گرفتند.

نمونه‌ی به یا ماندنی ژانر اکشن مجموعه فیلم‌های بروس لی است که در زمان انتشار محبوبیت بسیار زیادی کسب کرد. باید اشاره کرد که خود ژانر اکشن دارای زیرژانرهای متعددی مانند اکشن-ماجراجویی، اکشن-ترسناک، اکشن-هنری، فیلم جاسوسی و… می‌باشد. از جمله فیلم‌های تحسین‌شده‌ی این ژانر می‌توان به فیلم‌های هفت سامورایی، بیگانه‌ها، جان‌سخت و مکس دیوانه اشاره کرد.

پرطرفدارترین ژانرهای فیلم

ژانر کمدی

دومین ژانر پرطرفدار این لیست ژانر کمدی است. همه‌ی ما آثار کمدی را به عنوان آثار خنده‌دار می‌شناسیم که همین‌طور نیز می‌باشد اما باید توجه داشت که آثار کمدی معمولا واقعیت‌های تلخ را به صورت خنده‌دار بیان می‌کنند، به همین دلیل است که ژانر کمدی جزء ژانرهای دشوار نیز به حساب می‌آید. ژانر کمدی خود به سه دسته تقسیم می‌شود:کمدی موقعیت، کمدی کلامی و کمدی شخصیت.

در کمدی موقعیت معمولا قهرمان داستان در وضعیتی نامطلوب و متضاد با موقعیتش قرار می‌گیرد، اما در کمدی شخصیت، ویژگی‌های شخصیتی قهرمان با آنچه در جامعه عرف است در تضاد می‌باشد که‌ نمونه‌ی آن شخصیت خسیس هارپاگون می‌باشد. ژانر کمدی علاوه بر اینکه یکی از ژانرهای محبوب در جهان است، در سال‌های اخیر در ایران نیز بسیار موفق عمل کرده‌است و می‌توان گفت که بیشترین تعداد تماشاگر را داشته‌است.

ژانر ماجراجویی

پرطرفدارترین ژانرهای فیلم

فیلم‌هایی که در ژانر ماجراجویی ساخته‌می‌شوند شباهت‌های بسیاری به ژانر اکشن دارند، اما تفاوت آن‌ها این است که در ژانر ماجراجویی به جای صحنه‌های خشونت‌آمیز، جنگ و درگیری با سفرکردن، کشف رمز و رازها و یافتن چیزهای عجیب و جدید مواجه هستیم.ژانر ماجراجویی قابلیت ترکیب شدن با ژانر فانتزی را دارد و همین ترکیب شدن جذابیت این ژانر را دو چندان می‌کند، به همین دلیل است که فیلم‌های محبوب ژانر ماجراجویی دارای تم فانتزی نیز می‌باشند.

از این دست فیلم‌ها می‌توان به ارباب حلقه‌ها، جادوگر شهر اُز و بازگشت به آینده اشاره کرد. معمولا قهرمانان آثار ژانر ماجراجویی پس طی پستی و بلندی‌های فراوان در طول فیلم در نهایت درس‌های زیادی از سفر خود و اتفاقاتی که افتاده‌است می‌گیرند و به شخصیت‌های بهتر و کامل‌تری تبدیل می‌شوند و این یکی از ویژگی‌های مشترک آثار ژانر ماجراجویی می‌باشد.

ژانر جنایی

فیلم‌های ژانر جنایی معمولا برداشت از داستان‌های واقعی و یا رمان‌ها و آثار ادبی هستند و همین مسئله است که جذابیت این آثار را چند برابر می‌کند. قطعا برای شما نیز اتفاق افتاده‌است که وقتی متوجه می‌شوید فیلمی براساس یک داستان واقعی ساخته‌شده‌است بیشتر به تماشای آن جذب می‌شوید به خصوص اگر فیلم هیجان‌انگیز و در ژانر جنایی باشد.پس می‌توان گفت ژانر جنایی تنها ژانری است که هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود.

در فیلم‌های جنایی معمولا پلیس یا وکیلی وجود دارد که به دنبال کشف رازهای مربوط به یک جنایت است و مخاطب را با خود همراه می‌کند. معمولا فیلم‌های جنایی برای افراد بالای 18 سال هستند و مخاطب آنها رنج سنی بزرگسال می‌باشد. از آثار محبوب و خوش‌ساخت ژانر جنایی می‌توان به فیلم‌های پدرخوانده، سکوت بره‌ها، روانی و صورت زخمی اشاره کرد.

ژانر وحشت

یکی از محبوب‌ترین ژانرهای فیلم در سراسر دنیا برای اکثر رده‌های سنی ژانر ترسناک یا وحشت می‌باشد. سازندگان ژانر وحشت ترس‌ها و کابوس‌های انسان را در قالب قصه به تصویر می‌کشند و مخاطب در قالب یک فیلم با ترس‌هایش روبه‌رو می‌شود، که شاید همین مسئله یکی از علل جذابیت ژانر وحشت برای مخاطب می‌باشد.

درواقع ژانر وحشت هی‌چوقت برای یک مدت طولانی افت نکرده‌است و با موفقیت به راه خود ادامه داده‌است، دلیل این موفقیت آن است که ژانر وحشت بدون ترس از اینکه مجبور باشد در قبال آنچه که به تصویر می‌کشد پاسخگو باشد، دغدغه‌های اجتماعی را در قالب داستان‌های ترسناک به نمایش می‌گذارد.

ژانر عاشقانه

آخرین ژانر محبوب که در این لیست به آن اشاره خواهیم‌کرد ژانر عاشقانه است. موضوعات عاشقانه از چنان جذابیتی برای مخاطب برخوردارند که حتی در اکثر فیلم‌هایی که در ژانرهایی غیر از عاشقانه نیز ساخته‌ می‌شوند می‌توانیم المان‌هایی از ژانر عاشقانه را مشاهده کنیم. فیلم‌های عاشقانه معمولا پایان خوشی دارند اما شاید بتوان گفت که فیلم‌های عاشقانه با پایان غم‌انگیز جذاب‌تر هستند و در ذهن مخاطب ماندگاری بیشتری دارند. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به تایتانیک اشاره کرد که هنوز هم با گذشت سال‌ها از انتشار آن در دل و ذهن مخاطب جای دارد.

البته عده‌ای نیز معتقدند که اگر یک فیلم عاشقانه پایان خوشی نداشته باشد نمی‌توان از آن به عنوان یک فیلم عاشقانه یاد کرد، که این اعتقاد خیلی درست نیست. بیشتر مخاطبان فیلم‌های عاشقانه را بانوان تشکیل می‌دهند، این نشان می‌دهد که معمولا بانوان ارتباط بیشتری با این ژانر برقرار می‌کنند.

مطالب مشابه را ببینید!

استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن اصول اساسی مدیریت ریسک در فارکس + آموزش حرفه‌ای