وکیل شهرداری کیست و چگونه میتوان یک وکیل با تجربه شهرداری را پیدا کرد؟

همانطور که می دانید شهرداری یکی از نهادهای عمومی و غیر دولتی می باشد که اختیارات و وظایفی دارد، قدرتی که این ارگان دارد باعث شده تا گاهی اوقات حقوق شهروندان زیر پا گذاشته شود، اما جای نگرانی نیست چرا که با کمک گرفتن از یک وکیل شهرداری به راحتی می توان به هدف خود رسید، اگر دوست دارید راجع به وکیل شهرداری بیشتر بدانید پس ادامه ی مطالب را از دست ندهید چرا که خالی از لطف نیست.

وکیل شهرداری کیست و چگونه میتوان یک وکیل با تجربه شهرداری را پیدا کرد؟

وکیل شهرداری کیست و وظایف آن چیست؟

به شخصی که در دعاوی مختلف بتواند در جهت پیروزی به دیگران کمک کند وکیل گفته می شود وکیل شهرداری نیز دعاوی و شکایات مربوط به شهرداری را پذیرش و رسیدگی می کند، پرونده هایی که در خصوص شهرداری هستند به مراجع قضایی مثل دیوان عدالت کشوری ارائه می شود تا در آن جا مورد بررسی قرار گرفته و حکم مربوط به آن ها صادر شود. لازم به ذکر است شخصی که به عنوان وکیل شهرداری شناخته می شود بایستی به قوانین و مقررات عام و خاص شهرداری تسلط و آشنایی کافی داشته باشد، از جمله این قوانین می توان به کمیسیون های شهرداری، آئین نامه ها، بخشنامه ها و… اشاره کرد.

 • وکیل شهرداری چه ویژگی های مثبتی باید داشته باشد؟

زمانی که ما یک شخص را به عنوان وکیل استخدام می کنیم در کنار کاری که قرار است انجام دهد یکسری انتظارات از او داریم، منظور از انتظارات همان ویژگی های مثبت است که به شرح زیر می باشند:

 • بروز بودن

همانطور که می دانید هر چند سال یک بار برخی از قوانین در کشور ما تغییر می کند یا این که قوانین جدید به موارد قبلی اضافه می شود وکیل شهرداری بایستی بروز باشد و از جدید ترین قوانین آگاهی داشته باشد در غیر این صورت نمی تواند به خوبی کار را پیش ببرد.

 • امین و امانت دار بودن

در هر شرایط یک وکیل باید امین و امانت دار اطلاعات و رازهای موکل خود باشد، این موضوع تا به اتمام رسیدن پرونده و حتی پس از آن نیز باید ادامه داشته باشد.

 • پرهیز از بیان توانایی های غیر قانونی و کذب

یک وکیل شهرداری نباید مسائلی را بیان کند که توانایی ارائه یا حل آن ها را ندارد و عملا کذب یا حتی غر قانونی به شمار می آیند، این موضوع نه تنها کاری از پیش نمی برد بلکه ممکن است اوضاع را بدتر کند پس بهتر است توضیحات درست و راه های قانونی عنوان شود.

 • پیشنهاد بهترین و کم هزینه ترین راه برای رسیدن به هدف

اگر دقت کرده باشید گفتیم که یک پرونده ممکن است از یک یا چند راه به سرانجام برسد حال این سرانجام می تواند خوب یا بد باشد، وکیل شما باید بداند کوتاه ترین و کم هزینه ترین راه کدام است سپس آن را به شما معرفی کند. برای آگاهی از این موضوع او باید تمام اسناد و مدارک را به خوبی بررسی کند.

 • برخورداری از رفتار محترمانه

برخورداری از رفتار محترمانه تنها برای موکل نیست بلکه وکیل شهرداری بایستی با طرف مقابل پرونده نیز محترمانه ترین رفتار را داشته باشد.

 • برخورداری از یک یا چند تخصص

درست است که شاید برخورداری از یک یا چند تخصص وکیل شهرداری ارتباطی به این موضوع نداشته باشد یا نتواند کاری از پیش ببرد اما زمانی که او در مواضع مختلف به وکالت نشسته است مطمئنا تجربه ی بیشتری کسب کرده در نتیجه بهتر می تواند به شما کمک کند.

 • داشتن فن بیانی قوی

اگر به صحبت کردن وکلا دقت کرده باشید می بینید که همه آن هایی که در این زمینه ی حرفی برای گفتن دارند و با تجربه هستند فن بیان قوی داشته و به طور صریح صحبت می کنند، این یک ویژگی مثبت است که اگر وکیل شهرداری از آن برخوردار باشد کار را بهتر انجام داده و پیش می برد.

برای اینکه بیشتر بدانید که وکیل شهرداری کیست و چه وظایفی دارد سایت مقاله وکلای دیوان را مورد بررسی قرار دهید.

وکیل شهرداری کیست و چگونه میتوان یک وکیل با تجربه شهرداری را پیدا کرد؟

 • هنگام انتخاب وکیل شهرداری باید به چه نکاتی دقت کرد؟

مانند هر چیز دیگری که پیش از انتخاب آن تحقیق می کنیم و وسواس زیادی به خرج می دهیم برای انتخاب وکیل شهرداری نیز بایستی به درستی پیش برویم، هر چقدر تحقیقات در این زمنیه بیشتر باشد امکان این که روند پرونده بهتر پیش برود بیشتر است، از جمله مواردی که پیش از انتخاب وکیل شهرداری باید به آن دقت کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توجه به پیشینه ی وکیل

منظور از پیشینه ی وکیل این است که سال های کاری او چگونه پیش رفته است آیا توانسته در مدت زمان کوتاهی به موفقیت شغلی برسد یا این که ثبات داشته است.

 • توجه میزان تجربه ی آن

داشتن تجربه برای وکلا از مهم ترین ویژگی هایی است که می توانند خود را با آن توصیف کنند، لازم به ذکر است که میزان تجربه ی وکیل شهرداری به سن یا جنسیت آن هیچ ارتباطی ندارد بلکه هر کس با توجه به تلاشی که دارد یا دانشی که به دست آورده می تواند موفق باشد.

 • توجه به روند پرونده هایی که پیش برده است

از دیگر موارد مهم در این زمینه توجه به روند پرونده هایی است که پیش برده، به بیان دیگر این که چند درصد از پرونده ها به موفقیت رسیده اند یا این که وکیل شهرداری در چه مدت زمانی توانسته آن ها را خاتمه دهد.

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره وظایف وکیل شهرداری هستید سایت وکلای پایتخت نیز گزینه مناسبی میباشد!

 

 • بهترین راه برای پیدا کردن یک وکیل شهرداری با تجربه چیست؟

زندگی انسان ها امروزه به دو دسته ی حقیقی و اینترنتی تقسیم شده است، به طوری که بسیاری از امورات را می توان از همین دو روش انجام داد یا پیگیری کرد، جالب است بدانید که حتی برای پیدا کردن وکیل نیز می توان از هر دو راه پیش رفت اما این که بهترین راه برای پیدا کردن وکیل چیست باید بگوئیم که سرچ در اینترنت بهترین راه است چرا که با پرس و جوی محلی و به اصطلاح کلامی تنها زمان از دست می رود علاوه بر آن ممکن است وکیلی که پیدا می کنید انتظارات شما را برآورده نکند، اما جست و جو در اینترنت و سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند نه تنها سرعت بیشتری به کار می دهد بلکه شخص مطمئن تری را نیز می تواند به شما معرفی کند.

وکیل شهرداری کیست و چگونه میتوان یک وکیل با تجربه شهرداری را پیدا کرد؟

سایت های زیادی در این حیطه فعالیت می کنند اما مسلما نمی توان به همه ی آن ها اعتماد کرد، ما به شما موسسه تهران وکیل را معرفی می کنیم، آن ها سال هاست در این زمینه تجربه کافی دارند پس می توانند به خوبی شما را راهنمایی کرده تا به هدفتان برسید. توصیه می کنیم با مشاورین آن ها ارتباط برقرار کنید.

 

 • هزینه ی وکیل شهرداری چقدر است؟

نوسان قیمت و هزینه در کشور ما راجع به هر چیزی وجود دارد این موضوع حتی برای وکیل شهرداری نیز صدق می کند پس نمی توان به طور حتم گفت که هزینه ی آن چقدر است از آن گذشته هزینه های وکیل یا بهتر است بگوئیم حق الزحمه ی آن به موارد مختلفی بستگی دارد که هر یک از آن ها مستقیما می تواند بر هزینه ها موثر باشد، از جمله عوامل موثر بر هزینه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت زمان پرونده

مدت زمان پرونده یکی از عوامل موثر بر هزینه هاست، هر چقدر که پرونده مدت زمان بیشتری طول بکشد مسلما وکیل شهرداری هزینه ی بیشتری از موکل خود دریافت می کند.

 • موضوع پرونده

برخی از موضوعات برای وکلای برجسته بسیار ساده است و در زمان کوتاهی آن را به خاتمه می رسانند اما برخی دیگر از مسائل به قدری پیچیدگی دارند که یک کیل شهرداری به راحتی یا در زمان کوتاهی نمی تواند آن را وکالت کند، پس این که موضوع پرونده چیست نیز می تواند هزینه ها را افزایش یا کاهش دهد.

 • تجربه ی وکیل

شاید با خود بگوئید که تجربه ی وکیل در این زمینه نمی تواند تاثیر داشته باشد اما باید بگوئیم که این باور غلط است، وکلایی که تجربه ی بیشتری در دعاوی دارند و پرونده های بیشتری را حل کرده اند بهتر می توانند به شما کمک کنند، ممکن است یک پرونده از چند راه امکان رسیدگی و بررسی داشته باشد اما یک وکیل مجرب شما را از کوتاه ترین و کم هزینه ترین راه به هدفتان برساند پس اگر تجربه ی وکیل بیشتر باشد معمولا هزینه ی بیشتری نیز دریافت می کند.

از این که مثل همیشه ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید سپاسگزاریم، هدف ما از ارائه مطالب فوق آشنایی هر چه بیشتر شما با موضوع مربوطه بود امیدواریم که رضایت مند بوده باشد.

 

منبع : تهران وکیل

مطالب مشابه را ببینید!

کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن