وزن انواع پروفیل درب و پنجره

وزن انواع پروفیل درب و پنجره

با درنظرگرفتن این موضوع که هر سازه‌ای نیاز به استفاده از مقاطع فولادی خاصی برای ساخت در و پنجره دارد، ازاین‌رو لازم است که وزن پروفیل درب و پنجره را به‌عنوان عاملی برای تعیین قیمت این محصولات مورد بررسی قرار داد.

هر ساختمانی شامل چندین در و پنجره است که استفاده از مقاطع فولادی مناسب نه‌تنها به زیبایی ظاهری سازه کمک می‌کند، بلکه درزمینه جلوگیری از اتلاف انرژی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

اطلاعاتی درباره وزن پروفیل درب و پنجره

ضخامت و شکل ظاهری، در تعیین وزن نهایی پروفیل در و پنجره تاثیر زیادی دارد ازاین‌رو توجه به انواع مختلف مقاطعی که برای ساخت در و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در صنعت ساختمان‌سازی برای تولید در و پنجره از مقاطع باز و بسته استفاده می‌شود که برای بررسی وزن باید اطلاعات مناسبی دررابطه‌با آن‌ها در اختیار داشته باشید. مهم‌ترین مدل‌ها برای این کار به شرح زیر هستند.

وزن پروفیل سپری 507 در و پنجره

یکی از مهم‌ترین مقاطع بسته که برای تولید در و پنجره به‌ کار می‌رود، در بازار با نام سپری 507 معروف است که به روش نورد سرد و با توجه به استانداردهای G3132، DIN 2395 و JIS G3131 تولید می‌شود.

طولی که برای این محصول در نظر گرفته می‌شود برابر با 6 متر است و ضخامت‌هایی همچون 1.5، 2 و 2.5 میلی‌متر دارد که وزن پروفیل درب و پنجره از نوع سپری 507 شامل موارد زیر می‌شود:

  • 11.2 کیلوگرم
  • 15 کیلوگرم
  • 18 کیلوگرم
وزن انواع پروفیل درب و پنجره

پروفیل لنگه دری 508

وزن پروفیلی که با عنوان لنگه دری 508 شناخته می‌شود با توجه به نوع ورق مورد استفاده و ضخامت آن تعیین می‌شود که ساختاری بسته دارد و برای طراحی چهارچوب به‌ کار می‌رود. جدول وزن این محصول بر اساس ضخامت به‌صورت زیر است:

پروفیل لنگه دری 508
ضخامت (میلی‌متر)وزن (کیلوگرم)
1.511.2
215
2.518

وزن پروفیل درب و پنجره چهارچوب 509

بر اساس شکل ظاهری خاصی که این محصول دارد معمولا با نام پروفیل تک لبه معروف است که علاوه ‌بر در و پنجره در برخی موارد برای ساخت نرده‌های فلزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه این نوع مقطع فولادی در طول 6 متری و ضخامت‌های 1.5، 2 و 5 میلی‌متری ساخته می‌شود معمولا از نظر وزن تفاوتی با دیگر انواع پروفیل 507 و 508 ندارد.

پروفیل فرانسوی درب و پنجره

از سری مدل‌های خاصی که برای چهارچوب در و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد، پروفیل فرانسوی است که به‌ طور معمول با استفاده از ورق ST 37 و در ضخامت‌های 2 و 2.5 میلی‌متری به بازار عرضه می‌شود.

وزن پروفیل درب و پنجره فرانسوی با دیگر مقاطعی که برای این منظور به‌ کار می‌رود تفاوت دارد، چرا که این محصول را در طول 6.6 متری می‌سازند و بر همین اساس دارای وزن 24.6 و 31 کیلوگرمی است.

به این نکته توجه کنید که اندازه‌گیری وزن انواع پروفیل‌های در و پنجره به شما این امکان را می‌دهد تا قیمت پروفیل را به ‌دست آورید، پس چنانچه ترجیح می‌دهید تا هزینه نهایی این محصول را بر اساس وزن بررسی کنید، وب‌سایت آهن باکس این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

وزن انواع پروفیل درب و پنجره

جمع‌بندی

وزن پروفیل درب و پنجره از این جهت اهمیت پیدا می‌کند که قیمت نهایی این محصولات در زمان فروش متناسب با چنین معیاری بیان می‌شود که به‌طورکلی براساس ضخامت قابل تغییر خواهد بود. انواع پروفیل‌هایی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل سپری 507، لنگه دری 508، چهارچوب و فرانسوی است.

مطالب مشابه را ببینید!

هتل‌های پاریس نزدیک مرکز شهر فولاد st52 از کجا بخریم؟ برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند؟ کامل‌ترین بررسی برند سیکو + معرفی کالکشن چند کالکشن محبوب کاپ قاعدگی چیست ؟ ۹ علائم سکته قلبی قبل از وقوع که باید جدی بگیرید! 19 تا از بهترین دبیران فیزیک کنکور بهترین دبیران ریاضی کنکور بهترین دبیران شیمی کنکور مراحل راه اندازی قالیشویی