مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان با هزینه های مقرون به صرفه

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان یک موقعیت عالی برای  دانشجویان بین المللی که سالانه با استقبال زیادی از دانش آموزان در خصوص تحصیل در دانشگاه های عالی رتبه قرار گرفته است. در سپتامبر 2006، یک سیستم آموزش عالی مدرن که توسط اتحادیه اروپا آغاز شد، در مجارستان نیز معرفی شد، که به فرآیند بولونیا معروف است، که به دانشجویان فرصتی می ‌دهد تا تحصیلات خود را در یک سیستم آموزش عالی اروپایی منعطف و پویا دنبال کنند. برنامه های آموزشی سنتی در سطح کالج و دانشگاه با یک سیستم سه سطحی متشکل از یک برنامه آموزشی پایه BA، BSc، یک برنامه سطح کارشناسی ارشد MA، MSc، و یک برنامه سطح دکترا  PhDو DLA  جایگزین شدند.

درباره مجارستان

به راحتی می توان فهمید که چرا این کشور انتخاب محبوبی در بین دانشجویان است. مجارستان دومین کشور بزرگ اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. همچنین یکی از اولین کشورهایی بود که در قرن بیستم حکومت کمونیستی داشت و همچنان تحت تأثیر سوسیالیسم قرار گرفته است. مجارستان به دلیل مکان‌ های تاریخی و حومه‌های بکر، یک مقصد گردشگری شناخته شده است. تحصیل در مجارستان بهترین برنامه های کارشناسی ارشد، فرصت های شغلی، حقوق را ارائه می دهد.

در جدول زیر شاهد میزان افزایش متقاضیان مهاجرت به مجارستان جهت تحصیل هستید:

میزان افزایش متقاضیان مهاجرت به مجارستانسال
40%2021
32%2022
36%2023

اقتصاد مجارستان در چند سال گذشته شاهد بهبود مستمر بوده است و تحصیل در مجارستان مزایای زیادی دارد. فرصت های شغلی در حال افزایش است، حقوق ها در حال افزایش است و برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه ها در دسترس است. اگر به دنبال گزینه ای در خارج از اروپا با استانداردهای آموزشی بالا هستید، مجارستان یک انتخاب عالی است. این کشور در رتبه بندی های بین المللی از نظر کیفیت زندگی دارای رتبه بالایی است که بیشتر به دلیل رتبه بالای سیستم آموزشی آن است. در حال حاضر، مجارستان از نظر تولید کل در بین 10 کشور برتر موفق قرار دارد و پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی قوی برای امسال دارد.

مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان با هزینه های مقرون به صرفه

بررسی تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

برنامه های دوره اول 6-8 ترم (3-4 سال) طول می کشد و منجر به مدرک لیسانس می شود. برنامه های دوره دوم منجر به مدرک کارشناسی ارشد می شود و 2-4 ترم (1-2 سال بسته به رشته تحصیلی) طول می کشد. برنامه های کارشناسی ارشد یک ردیفه، تقسیم نشده و بلند مدت (5 تا 6 سال) در برخی از رشته های تحصیلی، به عنوان مثال در پزشکی انسانی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، معماری، حقوق و در چند برنامه آموزش هنر ارائه می شود. یک برنامه دکتری 4 ساله یک جایگزین برای تحصیلات تکمیلی است که ممکن است از هر مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن پیروی کند.

در نمودار زیر شاهد نرخ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان هستید:

مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان با هزینه های مقرون به صرفه

سطح نمره بندی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

در پایان ترم دانشجویان باید امتحانات کتبی یا شفاهی را بگذرانند. سمینارها معمولاً گروه های مطالعه غیررسمی برای 10 تا 20 دانش آموز هستند که در آن اتاق برای مشاوره فردی، بحث در مورد مطالب و حل تمرین ها وجود دارد. آنها معمولاً با یک مقاله نوشته شده مستقل یا یک امتحان به پایان می رسند.

سیستم نمره دهی که عموماً توسط مؤسسات آموزش عالی مجارستان استفاده می شود به شرح زیر است:

  • بالاترین نمره 5 عالی است.
  • درجه 4 خوب است.
  • درجه 3 متوسط ​​است.
  • درجه 2 یک قبولی است.
  • درجه 1 شکست است – دوره باید تکرار شود.

مزایا تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

مجارستان به یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان تبدیل شده است. با داشتن محیط تحصیلی عالی، شهریه و هزینه های زندگی دانشجویی، دانشجویان می توانند از تحصیل خود در مجارستان بهره بیشتری ببرند. برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان، متقاضیان باید تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده باشند و در یک برنامه دانشگاه یا کالج ثبت نام کرده باشند (یا قبلاً فارغ التحصیل شده باشند). شروع تحصیل یا کارآموزی در مجارستان یک تجربه شگفت انگیز است که به رشد حرفه ای و شخصی شما کمک می کند.

در بخش زیر شاهد مزایا تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان هستید:

مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان با هزینه های مقرون به صرفه

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان به دلیل قدرت خرید بالا بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. از آنجایی که این مکان مقرون به صرفه است، بسیاری از سازمان ها دفتر مرکزی خود را به آنجا منتقل می کنند. مجارستان کشوری با اقتصاد است که به سرعت در حال رشد است. هزینه زندگی در مجارستان کم است و متوجه خواهید شد که تحصیل، مراقبت های بهداشتی و مسکن همگی بسیار مقرون به صرفه هستند. این کشور را برای دانشجویانی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند و در عین حال حقوق خوبی کسب می‌کنند، عالی می‌کند.

یکی از بزرگترین موانع برای دانشجویانی که مایل به تحصیلات عالی هستند، تلاش برای کشف نحوه پرداخت شهریه های نجومی است. بنابراین، ممکن است تحصیل در مجارستان از نظر مالی بسیار قابل دستیابی باشد. دانشکده پزشکی به طور خاص می تواند دانشجویان را با مقادیر هنگفت وام دانشجویی بگذارد، اما در مجارستان اینطور نیست. مدارک بین المللی و طیف گسترده ای از رشته و گرایش ها در کشورهای جهان مورد قبول هستند که به این معنی که شما می توانید تحصیلات عالی را با هزینه و کیفیت عالی دریافت کنید. دانشجویان پزشکی می توانند سالانه $16500 (دلار) برای یک مدرک 6 ساله هزینه کنند.

 اقامت در حین تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

بوداپست یکی از زیباترین شهرهای اروپاست و حدود 1.7 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. این شهر از دیگر کشورهای اروپایی نیز بسیار قابل دسترسی است، زیرا با قطار تنها چند ساعت از لندن فاصله دارد. پس از ورود به بوداپست، می توانید از طریق EasyRent یک آپارتمان پیدا کنید. بوداپست تعداد زیادی دانشجو دارد و جمعیت آن به سرعت در حال افزایش است. پس از اتمام تحصیلات، می توانید به راحتی از طریق وب سایت اتاق بازرگانی مجارستان کار پیدا کنید. با این اوصاف، هزینه زندگی در بوداپست بسیار بالا است. بنابراین، قبل از شروع برنامه های کارشناسی ارشد خود در اینجا مطمئن شوید که برای آن آماده هستید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سوابق درخشان و موفق در خصوص اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع ارشد مشاور و یاری رسان شما در این مسیر می باشد.

مطالب مشابه را ببینید!

دستگاه تولید زغال و راه اندازی خط تولید زغال برای رفع جوش های صورتمان از کدام ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟ خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی با گارانتی طلایی شرکت آبگونه دستور تهیه زرشک پلو به روش رستورانی دلیل و درمان خستگی بهاری سوالات متداول درباره بلیط اتوبوس تهران تبریز  آیا تزریق فیلر بینی برای درمان انحراف بینی تاثیرگذار است؟ مردان خوش تیپ از چه اکسسوری ‌هایی استفاده می‌ کنند؟ تحولات و تاثیرات ریخته‌گری در پیشرفت فناوری لزوم خرید ادکلن اصل و معرفی فروشگاه عطریوم جهت خرید عطر