لاتاری 2024 کی شروع میشه؟

زمان ثبت نام لاتاری 2024

لاتاری گرین کارت آمریکا، یک دوره قرعه کشی است که سالانه توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار می‌شود. این قرعه کشی، به منظور اعطای حق اقامت در کشور آمریکا به 55 هزار برنده است که با نام “گرین کارت” شناخته می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد تا در کشور آمریکا مانند یک شهروند به زندگی بپردازد با این تفاوت که تنها از حق رای دهی برخوردار نخواهد بود.

این دوره قرعه کشی، به آن منظور هرساله برگزار می‌شود تا کشور آمریکا، تنوع نژادی خود را حفظ کند و از آنجایی که برخی از کشور‌ها، خارج از برنامه لاتاری، نرخ مهاجرین بسیار کمی به کشور آمریکا دارند و تنوع نژادی برخی از کشور‌ها کم است، شهروندان این کشور‌ها از شانس بسیار بیشتری برای برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت برخوردار هستند. حال سوالی که ممکن است ذهن بسیاری از شما را مشغول کرده باشد، آن است که زمان ثبت نام لاتاری 2024 چه زمانی است و از کی آغاز خواهد شد؟

زمان شروع دوره ثبت نام لاتاری 2024

دوره ثبت نام لاتاری، هر ساله از اوایل ماه اکتبر میلادی (اواسط مهر ماه) آغاز می‌شود و تا اواسط ماه نوامبر میلادی، (اواسط آبان ماه) ادامه می‌یابد. بنابراین با توجه به روال سال‌های گذشته، می‌توان در نظر داشت که برای امسال نیز ثبت نام لاتاری از اواسط مهر ماه 1401 آغاز می‌شود و تا اواسط آبان ادامه می‌یابد.

دریافت ویزای آمریکا

نکته حائز اهمیت در خصوص ثبت نام لاتاری آن است که به منظور طی شدن روند قرعه کشی و منتشر شدن نتایج و طی مراحل دریافت ویزا، حدودا بین یک سال و نیم تا دو سال پروسه دریافت ویزا به طول می‌انجامد. به همین دلیل است که ثبت نام لاتاری سال 1401 با عنوان ثبت نام لاتاری 2024 شناخته می‌شود.

از چه زمانی می‌توان در لاتاری 2024 ثبت نام کرد؟

ثبت نام لاتاری را می‌توان پیش از شروع دوره لاتاری در مجموعه‌های مختلف انجام داد. نکته مهم در خصوص ثبت نام لاتاری، نحوه انجام آن است؛ لذا پیشنهاد می‌شود که ثبت نام لاتاری را باید به یک مجموعه معتبر سپرد تا از صحت روند ثبت نام، بتوان اطمینان حاصل کرد. زیرا در صورتی که ثبت نام لاتاری شما طبق اصول صورت نگیرد، باعث خواهد شد تا در صورت برنده شدن، از دریافت ویزا آمریکا باز بمانید.

به همین منظور، مجموعه‌ها، امکان پیش ثبت نام لاتاری را در تمام طول سال ایجاد می‌کنند تا متقاضیان بتوانند با ایجاد سفارش در تمام طول سال و تکمیل آن به مرور زمان، احتمال بروز اشتباه را کاهش دهند. همچنین ممکن است مدت زمان دریافت پاسپورت کمی طول بکشد. به همین منظور وجود قابلیت پیش ثبت نام باعث خواهد شد تا فرد متقاضی با اطمینان خاطر نسبت به برطرف کردن نواقص اقدام کند و نگران از دست رفتن فرصت نباشد.

بنابراین می‌توان گفت که اگر شخص متقاضی تمایل دارد تا ثبت نام لاتاری خود را به مجموعه‌ معتبر بسپارد، می‌تواند از قبل از شروع رسمی دوره لاتاری، پیش ثبت نام خود را انجام دهد تا در زمان شروع لاتاری، مجموعه مربوطه اطلاعات شخص را به دقت کارشناسی و ترجمه کند و نسبت به ثبت نام او اقدام نماید.

برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت آمریکا

چه مدارک و شرایطی در زمان ثبت نام لاتاری 2024 مورد نیاز است؟

فرد متقاضی برای آنکه از بتواند در لاتاری سال 2024 ثبت نام کند، باید تا زمان ثبت نام، حداقل مدرک دیپلم و یا دو سال سابقه کار تخصصی در 5 سال گذشته را داشته باشد. همچنین داشتن پاسپورت برای افراد بالای 21 سال الزامی خواهد بود. در نتیجه افراد زیر 21 سال می‌توانند به صورت زیر مجموعه والدین خود ثبت نام کنند تا نیازی به ارائه پاسپورت نداشته باشند. اما در صورتی که فرزند بین 18 تا 21 سال سن داشته باشد، در صورتی که بخواهد یک شانس مستقل نیز در لاتاری داشته باشد، باید حتما پاسپورت داشته باشد.

به همین منظور در صورتی که فرد بخواهد در لاتاری 2024 ثبت نام داشته باشد، باید پاسپورت داشته باشد و مابقی شرایط اعلام شده را نیز فراهم آورد. در نتیجه، در صورتی که فرد، با شروع دوره اقدام به دریافت پاسپورت کند، ممکن است امکان ثبت نام لاتاری را به دلیل دیر رسیدن پاسپورت خود از دست بدهد.

به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود، قبل از شروع دوره ثبت نام لاتاری، پاسپورت‌ها دریافت شود و تا حد امکان، پیش از شروع دوره، فرآیند پیش ثبت نام لاتاری طی شود، تا سفارش فرد کارشناسی شود، ویرایش عکس‌ها طبق استاندارد صورت بگیرد و ترجمه اطلاعات، تا قبل از زمان شروع دوره تکمیل شود و فقط درج اطلاعات در اداره مهاجرت باقی بماند.

از کجا می‌توان برای ثبت نام لاتاری 2024 اقدام کرد؟

ثبت نام لاتاری می‌تواند نقطه پرتاب فرد به سمت آرزو‌هایش باشد. به همین منظور باید مراحل آن با دقت تمام صورت بگیرد تا شانس شرکت در قرعه کشی و دریافت ویزا را داشته باشد. وجود مجموعه‌های معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا، ثبت نام لاتاری و… می‌تواند شخص را در طی این مراحل کمک کند.

منبعکارت سبز

مطالب مشابه را ببینید!

استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن اصول اساسی مدیریت ریسک در فارکس + آموزش حرفه‌ای