فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت

فواید لیزر صورت

در طی سالیان گذشته، افراد برای رهایی از موهای زائد در ناحیه صورت و دیگر قسمت‌ های بدن خود، از روش هایی شامل اپیلاسیون، وکس، شیو کردن با تیغ، بند انداختن و… استفاده می کردند. هیچ یک از این روش ها، موهای زائد صورت را ریشه کن نمی کنند و روشی برای رفع موقتی موهای زائد به شمار می روند. با روی کار آمدن لیزر موهای زائد و افزایش آگاهی عمومی نسبت به فواید لیزر صورت، امروزه اغلب افراد برای رفع موهای زائد در ناحیه صورت خود، از این روش استفاده می کنند. در ادامه قصد داریم به مزایا و فوایدی که لیزر صورت به همراه دارد، بپردازیم. اگر تصمیم دارید موهای صورت خود را لیزر کنید، مطالعه این محتوا راهنمای مناسبی برای شماست. همراه ما باشید.

فواید لیزر صورت چیست؟

لیزر موهای زائد صورت

امروزه اغلب افراد لیزر موهای زائد صورت را به عنوان موثرترین روش برای از بین بردن موهایی که بر روی صورت رشد می‌ کنند و برای هیچ کس نیز خوشایند نیستند، می شناسند. با اینکه لیزر موهای زائد در مقایسه با دیگر روش ها، هزینه بر به نظر می رسد، با این حال دارای مزایای بسیار زیادی است و آن را تبدیل به یک روش محبوب کرده است.

در ادامه به فواید لیزر صورت پرداخته ایم که اطلاع از آن ها، تصمیم گیری برای دریافت و یا عدم دریافت این خدمات را ساده تر می کند.

1- یک روش با نتایج موثر و ماندگار

به طور کلی لیزر روشی دائمی برای رفع موهای زائد بدن نیست؛ اما دارای نتایج طولانی مدتی می باشد. اگر از روش هایی از جمله شیو کردن و یا وکس برای رفع موهای زائد استفاده کنید، پس از مدت زمان کوتاهی، شاهد رشد دوباره موهای زائد در صورت خود خواهید بود.

با این حال اگر منظم در جلسات لیزر موهای زائد صورت، شرکت کنید؛ به تدریج از موهایی که ناخواسته در صورت رشد کرده‌ اند، کم می شود. در ادامه و پس از اتمام جلسات لیزر نیز اگر برای شارژ لیزر اقدام کنید، تعداد این موهای زائد کم و کم تر می شود و نتیجه برای یک بازه زمانی طولانی ماندگار خواهد بود. 

البته بخاطر داشته باشید که برای نتیجه گیری مطلوب میبایست به مراکز لیزر و کلینیک های زیبایی معتبر مراجعه نمایید . این تفاوت بخاطر استفاده کلینیک ها و مراکز لیزر معتبر از دستگاه های روز دنیا همچنین ارائه خدمات زیر نظر پزشک است .

2- جلوگیری از بروز مشکلات پوستی

پوست صورت اغلب افراد حساس است. به طوری که در هنگام استفاده از برخی روش ها از جمله شیو کردن و یا استفاده از وکس، ملتهب می‌ شود و حتی جوش می زند. ضمن اینکه در شیو صورت با تیغ، احتمال بریدگی پوست نیز وجود دارد. از فواید لیزر صورت این است که موهای زائد بدون تجربه هیچ عارضه ای از بین خواهند رفت.

3 – بدون نیاز به سپری کردن دوره نقاهت از فواید لیزر صورت

به طور کلی لیزر موهای زائد روشی کم عارضه است و مشکلات خاصی را برای پوست ایجاد نمی کند و صرفا ممکن است افرادی که دارای پوست حساسی هستند، کمی قرمزی و تورم را در ناحیه لیزر موهای زائد تجربه کنند.

بنابراین پس از لیزر موهای زائد صورت، نیازی به سپری کردن دوره نقاهت خاصی نیست. بلافاصله بعد از لیزر و با رعایت برخی نکات ساده از جمله عدم قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید، می توان به روال روزانه و عادی برگشت.

بنابراین اگر زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و از ضد آفتاب نیز استفاده کنید، نیازی به نگرانی نخواهد بود. چراکه از فواید لیزر صورت این است که غیرتهاجمی می باشد.

4- عدم آسیب به پوست

لیزر موهای زائد روشی دقیق برای رفع موهای ناخواسته که در صورت رشد می‌ کنند، به شمار می رود. این روش فقط موهای زائد را مورد هدف قرار می دهد و هیچ گونه آسیبی را به پوست وارد نمی کند.

جالب است بدانید حتی لیزر موهای زائد، می‌ تواند احتمال ابتلا به برخی بیماری های پوستی را نیز کاهش دهد. بر اساس گفته پزشکان، لیزر صورت، احتمال ابتلا به برخی بیماری ها از جمله فولیکولیت را کم می کند.

5- روشی سریع

از دیگر فواید لیزر صورت، سریع بودن این روش از رفع موهای زائد است. دستگاه های لیزر از نظر فناوری، پیشرفته هستند. به طوری که چندین تار مو را در یک حرکت از بین می برند. بنابراین جلسات لیزر شما کوتاه خواهد بود. به طوری که با این روش در بازه زمانی کوتاهی، می توانید موهای زائد صورت و یا دیگر قسمت های بدن خود را از بین ببرید.

6 – بدون درد

لیزر موهای زائد روشی غیرتهاجمی و بدون درد است. بسیاری از افراد این روش را بدون درد می دانند، در حالی که تعداد کمی از افراد، درد و ناراحتی کمی را در جلسات ابتدایی لیزر گزارش کرده‌ اند.

دستگاه های لیزر موهای زائد با فناوری جدید، مجهز به سیستم کولینگ قوی هستند که احتمال احساس درد را به حداقل می رساند. ضمن اینکه در بسیاری از مراکز از ژل خنک کننده نیز استفاده می شود که با کاهش درد و احساس آرامش همراه است.

7 – دارای کم ترین عارضه جانبی

از دیگر فواید لیزر صورت، همراه بودن با کم ترین عارضه جانبی است. با روش هایی شامل اصلاح و اپیلاسیون، معمولا پوست قرمز و ملتهب می ‌شود. یا روش وکس با درد زیادی همراه است.

این موارد همگی در شرایطی است که با لیزر صورت، موهای زائد در این ناحیه با کم ترین عارضه جانبی از بین می روند. تنها عارضه این روش در افراد با پوست حساس، کمی قرمزی است که به تدریج از بین می رود.

8 – جلوگیری از رشد موهای زیرپوستی از فواید لیزر صورت

لیزر موهای زائد، فولیکول های مو را از بین می برد. وقتی ریشه موها مورد هدف قرار می گیرد، احتمال زیرپوستی شدن آن ها به حداقل می رسد.

با اصلاح و شیو کردن، صرفا موهای روی سطح پوست از بین می روند و همین موضوع می تواند منجر به رشد موهای زیرپوستی شود. حتی با روش اپیلاسیون نیز بسیاری از افراد، موهای زیرپوستی را تجربه می کنند.

با لیزر ضمن اینکه شانس رشد موهای زیرپوستی به حداقل می رسد، احتمال خارش پوست و تحریک پوست بعد از لیزر نیز کم می شود.

9- نازک تر شدن مو

از دیگر فواید لیزر صورت، نازک تر شدن موهاست. خبر خوب برای کسانی که در برخی قسمت ها از صورت خود، دارای موهای ضخیم و فراوان هستند، این است که لیزر باعث نازک تر شدن و روشن تر شدن موهای زائد نیز می شود. لیزر ممکن است تمامی موهای زائد را از بین نبرد، اما در طولانی مدت باعث نازک تر شدن موهای زائد در بدن شما خواهد شد.

آیا لیزر، موهای کرکی صورت را نیز از بین می برد؟

لیزر صورت

به طور کلی نتیجه لیزر موهای زائد با جنس و رنگ پوست و ضخامت موهای افراد رابطه مستقیمی دارد. به طوری که دستگاه لیزر نیز باید متناسب با مواردی که به آن ها اشاره کردیم، انتخاب شود تا افراد بتوانند از این روش، بیشترین بازدهی را دریافت کنند.

اگر صورت شما موهای کرکی دارد، بهتر است برای بهره مندی از فواید لیزر صورت، ابتدا با پزشک مشورت کنید. معمولا برای کسانی که دارای موهای کرکی هستند، استفاده از دستگاه الکساندرایت کندلا پیشنهاد می شود. با اینکه در حالت کلی لیزر موهای زائد بر روی موهای تیره و ضخیم جوابدهی بیشتری دارد، با این حال این دستگاه تا حد زیادی در رفع موهای کرکی در صورت و بدن موثر است.

سخن آخر

امروزه لیزر موهای زائد به عنوان موثرترین روش برای از بین بردن موهایی که به صورت ناخواسته در نواحی مختلفی از بدن رشد می کنند، شناخته می شود. این روش برای رفع موهای زائد در هر نقطه ای از بدن و صورت قابل استفاده است.

اگر قصد استفاده از لیزر صورت را دارید، می توانید ابتدا از پزشک مشاوره دریافت کنید و سپس از این روش برای رفع موهای زائد لب بالا، چانه، کنار گونه و… استفاده نمایید و پوستی صاف و براق را تجربه کنید. از فواید لیزر، رفع بیش از 70 درصد از موهای زائد و نتایج ماندگار است. ضمن اینکه این روش با کم ترین عارضه نیز همراه می باشد.

امیدواریم مطالعه این محتوا پیرامون فواید لیزر صورت، برای شما با اطلاعات مفیدی همراه بوده باشد و بتوانید با بررسی این اطلاعات، تصمیم گیری بهتری برای دریافت و یا عدم دریافت این خدمات زیبایی داشته باشید. از همراهی شما متشکریم.

مطالب مشابه را ببینید!

استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن اصول اساسی مدیریت ریسک در فارکس + آموزش حرفه‌ای با تیشرت مردانه چه شلواری ست کنیم؟