چه نکاتی را برای طراحی اتاق کنفرانس در نظر بگیریم؟

اتاق کنفرانس یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر اداره‌ای محسوب می‌شود. به همین دلیل لازم است تا طراحی آن با دقت بسیاری صورت بپذیرد. برای طراحی اتاق کنفرانس و میز کنفرانس مجهز و البته با دکوراسیون عالی باید بدانید چه تجهیزاتی نیاز دارید و هر کدام از این موارد را بر چه اساسی لازم است انتخاب کنید. ما مهم‌ترین نکات را در این مقاله در اختیار شما قرار داده‌ایم. با ما همراه شوید.

انتخاب رنگ در طراحی اتاق کنفرانس

اولین نکته در انتخاب رنگ اتاق کنفرانس، تناسب آن با کسب و کار شما است. اگر در نماد خود از رنگ خاصی استفاده کرده‌اید بهتر است چند عنصر از آن را در اتاق کنفرانس استفاده کنید تا بتوانید با این تناسب آن را در ذهن مشتری حک کنید. با این حال، از رنگ‌های بسیار تند مانند قرمز دوری کنید؛ زیرا به صورت ناخودآگاه بر مشتری تأثیر منفی گذاشته و او را از شما دور می‌کند. رنگ‌های تیره می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ زیرا در اثر مرور زمان و مراودات بسیار به سرعت آلوده نمی‌شود و نیاز به تمیز کردن مداوم آن ندارید.

ابعاد اتاق کنفرانس چقدر باشد؟

چه نکاتی را برای طراحی اتاق کنفرانس در نظر بگیریم؟

اولین نکته‌ای که باید در طراحی اتاق کنفرانس به آن توجه کنید اندازه این اتاقاست. برای این کار باید تعداد جلسات و افراد حاضر در هر جلسه را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین مکان را انتخاب کنید. اگر تعداد جلسات زیادی ندارید یا افراد کمی حضور دارند نیاز به اتاق بسیار بزرگ نیست و می‌توانید این فضا را برای امور دیگر صرف کنید. در مقابل، اگر تعداد جلسات و افراد حاضر بسیار هستند، در نظر بگیرید ابعاد اتاق به شکلی باشد که همه به سهولت در آن جا شوند.

بررسی تجهیزات اتاق کنفرانس

از مهم‌ترین عناصری که در اتاق کنفرانس باید به آن دقت کنید تجهیزات اتاق کنفرانس است. البته بهتر است متناسب با نیاز شرکت و سازمان، این لوازم و ابزار انتخاب شوند؛ اما برخی از نکاتی که ما در ادامه مطرح کرده‌ایم می‌تواند در میان همه شرکت‌ها و سازمان‌ها با کاربری‌ها و فعالیت‌های متنوع متفاوت باشد.

میز اتاق کنفرانس چگونه باشد؟

تمایل دارید سبک اداری شما مدرن باشد یا به دنبال خرید تجهیزات با سبک کلاسیک هستید؟ متناسب با نیاز خود می‌توانید یکی از انواع میزهای کنفرانس مستطیلی که کلاسیک است را انتخاب کنید یا برای دکوراسیون مدرن از میزهای دایره بهره ببرید. اگر در اداره شما بیشتر کلاس‌های جمعی و با تعداد اندک نیز برگزار می‌شود، میزهای مستطیلی گزینه بهتری هستند که می‌توانند میزان دید افراد و دسترسی به لوازم را به یک اندازه کند.

صندلی اتاق کنفرانس را چگونه انتخاب کنیم

چه نکاتی را برای طراحی اتاق کنفرانس در نظر بگیریم؟

مهم‌ترین نکته در هنگام انتخاب صندلی کنفرانس آن است که بدانید قرار است چند صندلی در این اتاق قرار بگیرد و هرکدام با یکدیگر چقدر فاصله دارند. درنتیجه می‌توانید به‌خوبی بزرگی و کوچکی آن‌ها را در نظر بگیرید. اگر تعداد زیاد است و فاصله بین صندلی‌ها بسیار نیست، در نتیجه بهتر است از صندلی با پایه چرخدار استفاده نکنید. از طرف دیگر، نکته مهمی که باید در نظر بگیرید تعداد جلسات و استفاده از صندلی در این اتاق است. این بدان دلیل است که اگر قرار است دفعات نشستن و برخاستن از روی صندلی زیاد باشد، لازم است تا مقاوم‌ترین نمونه را برگزینید.

از طرف دیگر فراموش نکنید که افراد در هنگامی که قرار است در جلسه باشند، باید از نظر جسمی نیز در آسایش باشند تا بتوانند تمرکز خود را در جلسات حفظ کنند. به همین دلیل باید از نظر ساختار نیز با ارگونومی بدن تناسب داشته باشد. این نکات را در هنگام خرید در نظر داشته باشید.

استفاده از سیستم آکوستیک در اتاق کنفرانس

سیستم آکوستیک می‌تواند کمک کند تا صداهای اضافی خارج از محیط و نویزها جذب شده و مزاحم صدای سخنران در جلسه نشود. از طرفی باعث می‎‌شود تا شنوندگان به‌خوبی و با وضوح، صدای فرد گوینده را بشنوند. برای این کار می‌توان از پنل‌های جذب صدا استفاده کرد یا از پارچه‌ها و کاشی‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند بهره برد. همه این موارد می‌تواند به کیفیت جلسات کمک کند.

کفپوش؛ عنصر مهم در اتاق کنفرانس

زمانی که برای خرید کفپوش برای اتاق کنفرانس اقدام می‌کنید، باید نحوه تمیز کردن آن، میزان تردد و درنتیجه مقاومت و همچنین تناسب با سایر اجزا را در نظر بگیرید. در این اتاق‌ها تردد چندانی نمی‌شود؛ درنتیجه مقاومت در درجه دوم اهمیت قرار دارد. در مقابل نیز باید بر جنبه زیبایی‌شناختی تأکید بیشتری داشته باشید. موکت‌های لوکس یا کفپوش‌های وینیل بهترین انتخاب برای این مکان محسوب می‌شوند.

استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری مناسب

یکی از مهم‌ترین لوازمی که در این مکان باید وجود داشته باشد، تجهیزات صوتی و تصویری است. چه برای کلاس‌هایی که در این مکان تشکیل می‌شود و چه برای قرار ملاقات با مشتریان، نیاز است تا از انواع ابزارهای صوتی و تصویری برای رساندن مفهوم به بهترین شکل استفاده شود. به همین دلیل لازم است تا برخی نکات را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، بهترین اقدام آن است که روبه‌روی هر صندلی یک میکروفون قرار داده شود و بلندگوها به نحوی چیده شوند که صدا به‌خوبی به همه افراد برسد. افراد باید بتوانند به‌راحتی اسلایدها را ببینند و هرکس تمایل داشت بتواند با اتصال رایانه شخصی خود به سیستم اتاق کنفرانس، موارد مورد نیاز را به سمع و نظر دیگران برساند.

به نورپردازی اتاق کنفرانس توجه کنید

نورپردازی مناسب باعث می‌شود تا طراحی دکوراسیون به بهترین شکل دیده شود تا در جلب نظر مشتری مؤثر باشد؛ اما سؤال این است که اصول نورپردازی در اتاق کنفرانس چیست؟ اینکه از چه نوع نورپردازی استفاده می‌کنید بیشتر به نوع جلسات شما ارتباط دارد؛ اما بهتر است ترکیبی از نور روز، رنگ زرد و رنگ سفید را انتخاب کنید یا در برخی قسمت‌ها نورهای تزیینی قرار دهید که بتواند تمرکز را بر بخشی از اتاق بیشتر کند.

طراحی اتاق کنفرانس کوچک

چه نکاتی را برای طراحی اتاق کنفرانس در نظر بگیریم؟

اگر اتاق کنفرانس شما کوچک است، یعنی ظرفیت بیش از 6 نفر را ندارد. در نتیجه نیاز نیست تا میز کنفرانس بزرگ تهیه کنید. جای کمتری نیز اشغال می‌شود. سعی کنید در اتاق کنفرانس کوچک حتماً از نور طبیعی روز بهره ببرید و اگر این در توانتان نیست، اتاق را پر از نور کنید تا کوچکی آن کمتر دیده شود. کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های افقی باشد و از رنگ‌های بسیار روشن بهره ببرید. رنگ‌های تیره یا میزهای مجلل و پر از کنده‌کاری فضا را کوچک می‌کنند. از قرار دادن ابزار و لوازم اضافی حتماً خودداری کنید.

طراحی اتاق کنفرانس به کمک مبلمان اداری فضاگویا

برای صاحبان کسب و کار پیدا کردن مشتریان جدید، برگزاری کلاس‌های توجیهی برای کارمندان تازه وارد یا برگزاری جلسات با افراد مختلف بسیار اهمیت دارد و یکی از پایه‌های اصلی کسب و کار محسوب می‌شود. به همین دلیل، اغلب آن‌ها سعی می‌کنند تا بهترین طراحی اتاق کنفرانس را داشته باشند. اگر شما هم به دنبال شرکت تولیدی برای خرید مبلمان اداری، پارتیشن، دیوارکوب، کتابخانه، فایل اداری، صندلی اداری و قفسه می‌گردید، شرکت مبلمان اداری فضاگویا با بیش از سه دهه فعالیت آمادۀ خدمت‌رسانی به شما است. برای دیدن نمونه‌کارها، دریافت اطلاعات و سفارش کالا به سایت www.fazagooya.com مراجعه کنید یا با شماره تلفن 02189387 تماس بگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!

کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن