شرایط سنی تحصیل در انگلیس؛ آنچه باید بدانید

شرایط سنی تحصیل در انگلیس؛ آنچه باید بدانید

انگلیس، به دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر و کیفیت آموزشی بالا، به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان محسوب می شود. بریتانیایی‌ها در سن سه سالگی وارد سیستم آموزشی شده و تا 16 سالگی موظف به حضور در مدرسه (تحصیل اجباری) هستند. البته ادامه تحصیل پس از این دوره به انتخاب خود فرد بستگی دارد. اگر به فکر مهاجرت تحصیلی و ورود به سیستم آموزشی انگلستان هستید و به اطلاعاتی در مورد شرایط سنی تحصیل در انگلیس نیاز دارید، مطالعه این مقاله خالی از لطف نیست. 

تحصیل اجباری در سیستم آموزشی انگلیس؛ مخصوص کودکان 5 سال تا نوجوانان 16 سال

سیستم آموزشی انگلیس به‌طور‌کلی پنج مرحله آموزشی دارد:

  1. سال‌های اول (Early Years)
  2. سال‌های ابتدایی (Primary Years)
  3. آموزش متوسطه (Secondary Education)
  4. تحصیلات تکمیلی (Further Education یا FE)
  5. آموزش عالی (Higher Education یا HE)

آموزش‌های ابتدایی و متوسطه جز تعلیمات اجباری در انگلیس بوده و هر کودک باید تا 16 سالگی در مدارس انگلیس آموزش ببیند. افراد زیر 18 سال که واجد شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس هستند برای ورود به مدرسه، با‌توجه‌به شرایط خود، باید نسبت به ارسال درخواست اقدام کنند.

کودکان بین 5 تا 16 سال ملزم به تحصیل در سه مقطع تحصیلی تا انتهای دوره متوسطه هستند. آموزش اجباری در انگلستان به سه مرحله کلیدی تقسیم شده که با سن دانش‌آموز مشخص می‌شود. مرحله اول شامل کودکان 5 تا 7 سال است و مرحله سوم و آخر از 11 سالگی تا 16 سالگی ادامه دارد. در ادامه هر مرحله را به‌طور جداگانه توضیح خواهیم داد:

مرحله اول و دوم تحصیل اجباری انگلستان؛ مرحله یادگیری دروس پایه

در مرحله اول و برای کودکان 5 تا 7 سال یعنی کلاس اول و دوم، دروس زبان انگلیسی، ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، تربیت بدنی و موسیقی تدریس می‌شود. علاوه‌بر این دروس، در این دوره، مهارت‌های شنیداری و درک مطلب کودکان نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

برای دانش‌آموزان بین 7 تا 11 سال که در مرحله دوم و کلاس‌های سوم تا ششم قرار دارند، علاوه‌بر تدریس مباحث قبلی به‌طورپیشرفته‌تر، روخوانی انگلیسی، گرامر، علائم نگارشی و املای انگلیسی، ریاضیات و علوم پایه نیز آموزش داده می‌شود. 

شرایط سنی تحصیل در انگلیس؛ آنچه باید بدانید

دو دوره آخر تحصیل اجباری؛ مخصوص دانش‌آموزان 11 تا 16 سال

دانش‌آموزان مرحله سوم بین 11 تا 14 سال سن دارند و در کلاس‌های هفتم تا نهم درس می‌خوانند. درس‌هایی که در مرحله سوم به دانش‌آموزان تدریس می‌شود شامل انگلیسی، ریاضیات، علوم پایه، تاریخ، جغرافیا، هنر و طراحی، موسیقی، تربیت بدنی، زبان‌های خارجی مدرن و طراحی و فناوری و محاسبات است. 

در کلاس‌های دهم تا دوازدهم دانش‌آموزان 14 تا 16 سال حضور داشته و آخرین سا‌ل‌های تحصیل اجباری خود‌را می‌گذرانند. در این سال‌ها دروس انگلیسی، ریاضیات، علوم پایه، محاسبه، تربیت بدنی و علوم تربیتی تدریس می‌شود. در دوره چهارم، مدارس موظف‌اند بین هنر، طراحی و فن‌آوری، علوم انسانی و زبان‌های خارجه مدرن نیز یکی را تدریس کنند و دانش‌آموزان را برای شرکت در آزمون‌های ارزیابی ملی مانند GCSE یا موارد دیگر سوق دهند.

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس برای ورود به دانشگاه

دانشگاه‌های انگلیس به‌خاطر استانداردها و کیفیت بالای خود شناخته شده‌اند. لندن به‌عنوان پایتخت جهانی آموزش عالی شهرت داشته و چهار دانشگاه آن در‌بین ده دانشگاه برتر جهان قرار دارند. دانشگاه‌های دولتی برای تحصیل ارزان یا رایگان دانشجویان مستعد، شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان را تدوین کرده اند که در هر دانشگاه متفاوت است. 

در سیستم آموزشی انگلستان، برخلاف آموزش عالی آمریکا، بین کالج و دانشگاه تفاوت وجود دارد. در سیستم آموزشی انگلستان کالج یک موسسه آموزشی بوده که دانشجویان را برای کسب مدرک آماده می‌کند، در‌حالی‌که دانشگاه یک موسسه HE مجوزدار است که دانشجویان در پایان تحصیلاتشان مدرک دریافت می‌کنند.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس؛ آنچه باید بدانید

نکات مهم برای مهاجران تحصیلی؛ آنچه برای تحصیل در انگلیس باید بدانید

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در بریتانیا بهتر است با امکاناتی که دولت این کشور در اختیار مهاجران قرار داده آشنا شوید تا دوران تحصیل بهتری داشته باشید. یکی از این امکانات، دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS) است. شما با پرداخت هزینه اضافی در زمان درخواست ویزا می‌توانید به خدمات درمانی دولت انگلیس دسترسی داشته باشید. 

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در انگلستان، کار به‌صورت محدود مجاز است. با ویزای دانشجویی، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند. یکی از چالش‌ها برای دانشجویان بین المللی یافتن شغل مناسب با شرایط دانشجویی است. در هر دانشگاه به‌طورمرتب مشاغل در محوطه دانشگاه تبلیغ می‌شود. اگر در شهر بزرگی مانند لندن دانشجو هستید، مشاغل فراوانی را می‌توانید در نزدیکی دانشگاه خود پیدا کنید. در شهرهای بزرگ مانند لندن کارفرمایان به استخدام دانشجو عادت دارند.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس؛ آنچه باید بدانید

انتخاب محل تحصیل؛ گامی مهم در افزایش شانس تایید درخواست ویزا

در این مقاله در مورد سیستم آموزشی کشور انگلستان صحبت شد. محدودیت سنی تحصیل در انگلستان برای ورود به دانشگاه 18 سال است؛ درحالی‌که کودکان 5 تا 16 سال در انگلستان مجبور به گذراندن دوران تحصیل اجباری هستند. اگر به‌دنبال مهاجرت تحصیلی و ورود به مدارس یا دانشگاه‌های انگلستان هستید، دریافت یک مشاوره خوب رایگان می‌تواند به بسیاری از چالش‌های ذهنی شما پاسخ دهد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ایران کانادا و تماس با کارشناسان ما پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

هتل‌های پاریس نزدیک مرکز شهر فولاد st52 از کجا بخریم؟ برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند؟ کامل‌ترین بررسی برند سیکو + معرفی کالکشن چند کالکشن محبوب کاپ قاعدگی چیست ؟ ۹ علائم سکته قلبی قبل از وقوع که باید جدی بگیرید! 19 تا از بهترین دبیران فیزیک کنکور بهترین دبیران ریاضی کنکور بهترین دبیران شیمی کنکور مراحل راه اندازی قالیشویی