کدام نوع زیورآلات برای شما مناسب تر است؟ طلا یا نقره

کدام نوع زیورآلات برای شما مناسب تر است؟ طلا یا نقره

دو فلز ارزشمند که خانم‌ها همیشه در انتخاب یکی از آن‌ها مردد هستند طلا و نقره است. طلا و نقره دو فلز با ویژگی‌های شیمیایی منحصر به فرد هستند که به عنوان زیورآلات و گاها در بعضی از وسائل زینتی استفاده می‌شوند. این فلزات با هم تفاوت‌هایی دارند اما هر دو زیبا و کاربردی هستند. چنین اکسسوری‌هایی برای زیباتر کردن استایل‌ و لباسی که می‌پوشید ضروری‌اند. بدون اکسسوری‌ها قسمت‌هایی از بدن برهنه و بدون جذابیت خواهند شد. برای انتخاب درست بین این دو فلز جذاب با ما همراه باشید تا تم استایل خود را کمی متفاوت کنید.

کدام فلز محبوب‌تر است؟

سوال قدیمی همیشه این بوده است که کدام یک از جواهرات نقره یا طلا محبوب تر هستند؟ احتمالا همه اینطور فکر می‌کنند که طلا محبوب‌تر است. از نظر آماری این فلز محبوبیت و ارزش بیشتری دارد اما سلیقه افراد همیشه متفاوت از آنچه فکر می‌کنید خواهد بود. افراد زیادی هستند که ترجیح می‌دهند از نقره به جای طلا استفاده کنند یا به طلا حساسیت دارند. برای کسانی که به فکر سرمایه‌گذاری هستند طلا حرف اول را می‌زند. آنها طلا کم اجرت یا طلا بدون اجرت را می‌خرند تا زمانی که به آن نیاز داشتند از سود فروش آن چیزی دستگیرشان شود. با بالا رفتن قیمت طلا آن را با اطلاع از قیمت لحظه ای طلا می‌فروشند و از این راه پول خوبی بدست می‌آورند.

فقط قصد سرمایه گذاری دارید؟

کدام نوع زیورآلات برای شما مناسب تر است؟ طلا یا نقره

قبل از خرید هرنوع زیورآلات هدف خود از خرید آن را تعیین کنید. شما نیاز دارید بدانید دقیقا می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟ اگر قصد شما از خرید زیورآلات صرفا سرمایه گذاری است توصیه می‌شود از شمش طلا یا شمش نقره استفاده کنید. با خرید شمش طلا یا شمش نقره هیچ هزینه‌ای بابت اجرت پرداخت نخواهید کرد و البته دلبستگی‌ای به آن نخواهید داشت. عموما خانم‌ها به زیورآلات خود دلبسته هستند اما خرید شما این مشکل را برطرف خواهد کرد. قیمت خرید این محصول به صرفه‌تر از زیورآلات است بنابراین می‌توانید از آن به عنوان یک سرمایه گذاری فکر شده استفاده کنید.

پوست شما چه رنگی است؟

کدام نوع زیورآلات برای شما مناسب تر است؟ طلا یا نقره

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که کدام رنگ از فلزات (طلا یا نقره) برای پووست شما مناسب‌تر است؟ رنگ پوست شما تاثیر زیادی در انتخاب زیورآلات‌تان خواهد داشت. تناژ‌های مختلفی از پوست وجود دارد و برای هر شخص نوع خاصی از اکسسوری زیبا و جذاب خواهد بود اما چگونه رنگ پوست خود را به بهترین شکل با اکسسوری‌هایی که می‌خریم تطبیق دهید؟ اگر برای شما هم سوال است که چگونه این کار را انجام دهید ابتدا باید تناژ پوست خود را کشف کنید. برای فهمیدن این که پوستتان به سردی و سفیدی می‌زند یا به گرمی و برنزی از یک چراغ قوه کوچک استفاده کنید. می‌توانید نور چراغی را بر روی رگهای موجود در مچ دست خود بگیرید. اگر رگ‌های شما به رنگ آبی یا بنفش به نظر می‌رسند، پوست شما سفید و سرد است. اگر آنها زرد یا سبز هستند، پس شما یک پوستی گرم و برنز یا گندمی دارید. اگر رگهای شما قابل مشاهده نیست ، احتمالاً رنگ پوست شما خنثی است.

تطبیق زیورآلات با رنگ پوست

نگاهی به رنگ موهای طبیعی خود بیندازید. غالباً ، آنهایی که موهای بلوند یخی یا قهوه‌ای روشن دارند دارای پوستی سرد و سفید هستند ، در حالی که موهای قهوه‌ای تیره ، سیاه و کاراملی معمولاً پوستی گرم و گندمی دارند. موهای قرمز هم می‌توانند رنگ پوست سرد و سفید یا خنثی داشته باشند. البته ، اگر موهای خود را رنگ کنید ، این امر روی پوست طبیعی شما تأثیر نمی‌گذارد و جواهرات در برابر پوست شما تغییر نمی‌دهد. اگر برای شما سوال است که با توجه به شرایطی که گفتیم کدام رنگ پوست ب کدام فلز هماهنگی بیشتری دارد باید بگوییم از نظر سلیقه انتخاب با شما است. اما این شاید کاملا درست نباشد.

کدام جواهرات با کدام رنگ پوست بهتر است؟

وقتی صحبت از رنگ پوست و جواهرات نقره‌ای در مقابل طلا می‌شود ، هماهنگی رنگ پوست سرد و سفید اغلب با جواهرات نقره‌ای نتیجه بهتری خواهد داشت، در حالی که قطعات طلا با رنگ‌های گندمی، برنزی و پوست‌های گرم هماهنگی بیشتری دارد. جواهرات طلا ممکن است کسی را که دارای یک پوست سفید است رنگ پریده جلوه دهد، در حالی که جواهرات نقره روی پوست یک فرد سفید درخشان‌تر از آنچه هست جلوه می‌کند. اگر به هر دلیلی نقره دوست ندارید یا به آن حساسیت دارید طلا سفید را امتحان کنید. آن‌ها بیش از نقره زیبا و درخشان هستند و می‌توانند هرچه بیشتر پوستتان را جذاب نشان دهند. اگر رزگلد را به تمام مدل‌های دیگر ترجیح می‌دهید بهتر است بیشتر به پوست خود توجه کنید. این رنگ هم بیشتر مناسب کسانی است که پوستی سفید و سرد دارند اما اگر پوست شما به قرمزی می‌زند بهتر است از انتخاب و خرید طلای رزگلد خودداری کنید. این رنگ چندان برای شما مناسب نخواهد بود.

مخلوط کردن فلزات

مخلوط کردن فلزات دیگر یک چیز بزرگ و عجیب نیست. هنگامی که به درستی این کار انجام شد ، مخلوط کردن طلا و نقره می‌تواند شیک به نظر برسد در حالی که همزمان معضل شما را در انتخاب یکی از دیگری حل می‌کند. می‌توانید این کار را به روشی ظریف امتحان کنید. می‌توانید از دو زنجیر با سایز‌های مختلف از نقره و طلا استفاده کنید که مکمل هم باشند؛ همچنین می‌توانید از حلقه‌های مختلف طلا و نقره استفاده کنید. استفاده از چند انگشتر و حلقه این روز‌ها از ترند‌های جذاب میان نوجوانان و جوانان است.

گزینه های بیشتری نسبت به طلا و نقره وجود دارد. رزگلد جایگزین زیبایی است که می‌توانید از آن به جای رنگ‌های طلایی و نقره‌ای استفاده کنید و تقریبا برای همه عالی به نظر می‌رسد. طلای سفید نیز وجود دارد. اگر به دنبال رنگ آمیزی استایل خود هستید ، سنگهای قیمتی گزینه محبوب دیگر برای شما است. الماس بدون در نظر گرفتن رنگ فلزی می‌تواند بخشی از هر قطعه باشد و ظاهر شما را کاملاً تغییر می‌دهد و البته کلاسیک‌ترین اکسسوری که می‌توانید داشته باشید و همواره شیک و جذاب به نظر برسید مروارید است.

نویسنده: سارااقبالی

این مطالب را هم ببینید