12 روش موثر و مهم مدیریت زمان در وبلاگ نویسی

12 روش موثر و مهم مدیریت زمان در وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی در عین اینکه می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، گیج‌کننده است! ممکن است شما در تمام طول روز به این موضوع فکر کنید که به چه شکلی نویسندگی محتوا برای وبلاگ را پیش ببرید که مطالب جذاب و زیبا باشند. علاوه بر آن باید به بقیه زندگی خودتان هم رسیدگی کنید. این در حالی است که گاهی اوقات نویسندگی وبلاگ ممکن است تمام زندگی شما را تحت کنترل خود بگیرد و اجازه زندگی کردن به شما ندهد!

12 روش مهم در وبلاگ نویسی با مدیریت زمان

اگر به موقع برای این موضوع راه‌حل مناسبی پیدا نکنید، خواهید دید که زندگی شما در تسخیر این کار است و وبلاگ نویسی تبدیل به کاری بی‌پایان خواهد شد. در عین حال این مشکل می‌تواند استرس و اضطراب زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

با توجه به اهمیت موضوع مدیریت و برنامه‌ریزی در طول روز، در ادامه این صفحه قصد داریدم راه‌ها و نکات مهم برای مدیریت نویسندگی وبلاگ را بررسی کنیم.

 • اهداف خاصی را در هنگام وبلاگ نویسی برای خودتان تعریف کنید: شما در طول روز قصد دارید چه مطالبی را بنویسید؟ تمامی آن‌ها را به‌عنوان اهداف صریح کاری خود تعیین و روی آن‌ها تمرکز کنید. در این صورت به‌خوبی می‌دانید که امروز قرار است چگونه کارها را پیش ببرید.
 • زمانی کار کنید که بیشترین بهره‌وری را دارید: همه ما در ساعات مختلف شبانه روز، انرژی متفاوتی برای انجام کارهای روزمره داریم. نوشتن محتوا برای وبلاگ نیاز به آرامش دارد و باید متنی باکیفیت بنویسید. به همین دلیل حتما این کار را در زمانی انجام دید که خسته نیستید و آرامش بیشتری دارید.
 • کارهای مشابه را باهم انجام دید: فرض کنید می‌خواهید برای 3 پشت وبلاگ، حدود 20 تصویر انتخاب کنید. به جای اینکه جداگانه هر پست را تکمیل کنید، تمامی تصاویر را برای 3 پست پیدا کنید. در این صورت در وقت خود صرفه‌جویی کردید و کمتر خسته می‌شوید. علاوه بر آن با استفاده از این روش تمرکز شما بیشتر می‌شود و کارهای بیشتری را در زمان کمتر پیش می‌برید.
 • یک دفترچه برای ثبت ایده‌های خود داشته باشید: برای نوشتن محتواهای جذاب نیاز به ایده‌های جذاب دارید. بهتراست در تمام طول روز یک دفترچه در کنار خود داشته باشید د ایده‌هایی که به ذهنتان خطور میکند، در آن ثبت کنید. در این صورت مجبور نخواهید بود هرروز به صفحه خالی وبلاگ نگاه کنید و نگران پیدا کردن ایده باشید. برای این کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌ها و یا مجلات ایده بگیرید. فراموش نکنید که دنیای پر از خلاقیت و ایده‌های جدیدی است که تا به حال به ذهن شما نرسیده است. از این فرصت‌ها استفاده کنید.
 • ویرایش اولیه متن را فراموش کنید: وقت شما گران‌بها است و نباید آن را با کندی تلف کنید. ممکن است نوشتن و ویرایش یک مطلب آن‌قدر از شما وقت بگیرد که حتی نتوانید به کارهای روزمره مانند غذا خوردن و یا پرداخت قبض موبایل برسید. به همین دلیل به دنبال راه‌های سریع برای صرفه جوی در وقت باشید. یکی از روش‌های موثر این است که ویرایش کردن مطلب را در ابتدا انجام ندهید. بهتر است بعد از پایان نوشتن و تایپ، به عقب برگردید و ویرایش دقیق آن را انجام دهید. مطمئن باشید با این کار تا حد زیادی در وقت خود صرفه‌جویی کردید.
 • ایمیل خودتان را ببندید: زمانی که پای لپ‌تاپ می‌نشینید تا یک مطلب را به‌طور کامل و با تمرکز بنویسید، اعلان‌های مختلفی به شما هجوم می‌آوردند. پیامک‌ها، پیام‌های ایمیل، اعلان‌های فیس بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی هرروز شما را وسوسه می‌کنند که اول آن‌ها را بخوانید و حواس شما را پرت می‌کنند. همچنین این کار به‌سرعت می‌تواند وقت شما را هدر بدهد. به همین دلیل برای فرار از این اعلانها، همه آن‌ها را ببندید.
 • بررسی حساب و کتاب‌ها را به وقت دیگری موکول کنید: ممکن است امروز متوجه شوید که شارژ گوشی رو به پایان است و یا اینکه اقساط عقب ‌مانده را پرداخت نکردید. البته نمی‌توان پرداخت این حساب‌ها را متوقف کرد؛ اما سعی کنید در زمان دیگری که حوصله نوشتن ندارید و وقت بیشتری در اختیار دارید، به آن‌ها رسیدگی کنید. به‌طور مثل ابتدای روز و قبل از اینکه لپ‌تاپ را روشن کنید، با خرید شارژ مورد نیاز مانند کد شارژ مستقیم همراه اول خیال خودتان را برای بقیه روز راحت کنید. این کار روشی برای مدیریت بهتر زمان است.
 • همیشه، همه چیز کامل نیست، پس نگران نباشید! شما به‌عنوان یک نویسنده وبلاگ دوست دارید که به بهترین شکل و بدون عیب و نقض بنویسید. البته داشتن این اعتقاد کمک میکند که هرروز کیفیت نوشتاری شما بهتر شود؛ اما در عین حال می‌تواند وقت زیادی را از شما بگیرد و به شما استرس بدهد. به همین دلیل نگران نباشید. خوانندگان مطلب شما دوست دارند مطلبی کامل بخوانند؛ اما اگر فقط به اندازه کافی خوب بنویسید، کافی است!
 • یک کارآموز وبلاگ نویسی استخدام کنید: برای اینکه بتوانید در مسیر وبلاگ نویی پیشرفت کنید، نیاز به وقت بیشتری دارید و باید داشن خود را هرروز گسترش دهید. در این میان نوشتن وبلاگهای متعدد بدون وقت استراحت و دانش‌افزایی، می‌تواند جلوی پیشرفت کاری شما را بگیرد. به همین دلیل در اولین فرصت برای مدیریت بهتر زمان و افزایش دانش خود، یک وبلاگ نویس مبتدی استخدام کنید و برخی از کارها را به او بسپارید.
 • هر شب فهرستی از کارهایی که باید فردا انجام دهید، برای خودتان آماده کنید: اگر شما در خانه مشغول به کار باشید، به‌خوبی میدانید که تنها وظیفه شما وبلاگ نویسی نیست. انبوهی از کارهای مختلف هشتند که باید آن‌ها را هم به بهترین شکل مدیریت کنید. بنابراین قبل از خواب، تمامی کارهایی که فردا باید انجام دهید، برای خود مشخص کنید و بر اساس اولویت، آن‌ها را انجام دهید. خواهید دید که روز بلندتر از چیزی بود که تصور می‌کردید و همه کارها به خوبی پیش رفتند.
 • همه کارها را خودتان انجام ندهید: برخی از کارها زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرند و در بهره روی کاری شما تاثیر منفی دارند. برای این امور بهتر است به دنبال یک دستیار باشید تا کارها به شکل بهتری پیش برود. برای مثال برخی از کارهای وبلاگ نویسی مانند طراحی حرفه ای را برون‌سپاری کنید و یا در صورتی که یک خانم هستید، کارهای نظافتی خانه را به شرکتهای خدماتی بسپارید. با انتخاب این روش می‌توانید در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید و آن را صرف کارهای مهمتر نمایید.
 • از تکنیک پومودورو استفاده کنید: در این تکنیک جالب شما باید 25 دقیقه از وقت خود را به‌طور کامل به انجام یک کار اختصاص دهید، بدون اینکه در میان آن قصد انجام کار دیگر  و یا استراحت داشته باشید. بعد از آن 5 دقیقه استراحت کنید؛ بدون اینکه کار دیگری انجام دهید. این روش می‌توانید تمرکز شما را روی کارهای پیش رو افزایش دهد و از اتلاف وقت جلوگیری کند.

مطالب مشابه را ببینید!

با مجله اینترنتی روتین به روز باش هدیه شب یلدا برای همسر چی بگیریم؟ خرید جم موبایل لجند هفتگی و واریز در کمتر از 3 دقیقه از اوریکس‏ گیم جاهای دیدنی کیش در شب کارت ویزیت هوشمند جایگزین کارت قدیمی و تاثیر آن در تبلیغات معرفی رستوران‌ های معروف استانبول در محله تکسیم “می ارزه” بازار آنلاین فروش تخصصی کالاهای برق و الکترونیک شام چی درست کنیم؟ 20 ایده برتر غذای حاضری 12 ایده هدیه تبلیغاتی برای شب یلدا بزرگترین شرکت تولید کننده و کارخانه فرش ماشینی در ایران و جهان