روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی

روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی

امروزه جمعیت با سرعت زیادی در حال افزایش بوده و روند فروش خانه سیر صعودی پیدا کرده است. از مسائلی شایع در ساختمان های مسکونی می‌توان به گرفتگی لوله‌ها اشاره کرد. چیزی که اگر در لحظه پیگیری نشود، سبب بالا آمدن آب و کثیفی خانه شما و همسایه‌هایتان خواهد شد و هیچ کس دلش نمی‌خواهد روزی به تماشای این صحنه بنشیند و خانه‌اش خراب شود. این مسئله ممکن است برای ساختما‌ن‌های قدیمی تهران بیشتر رخ دهد؛ در اینجا به لوله بازکنی جنوب تهران و لوله بازکنی راه آهن به عنوان دو مرکز مهم که به لوله بازکنی فوری نیاز دارند خواهیم پرداخت.

چه عواملی باعث گرفتگی لوله می‌شود؟

گرفتگی لوله باعث آزاد شدن بوی نامطبوع در خانه و راهروی ساختمان مسکونی می‌شود؛ اگر با این مسئله در خانه‌تان مواجهه شده‌اید، به افراد حرفه‌ای لوله بازکنی تهران مراجعه کرده و برای باز کردن لوله، از افراد متخصص کمک بگیرید. از عوامل شایع در گرفتگی لوله به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

گرفتگی لوله پشت بام

 اگر به‌تازگی پشت بام خود را قیرگونی کرده‌اید ممکن است قیر‌های اطراف لوله خارج کننده آب باران وارد محفظه شده باشند و نگذارند آب باران به زمین برسد. این موضوع از مسائل بسیار مهم برای ساختمان هاست که برطرف نشدن‌اش سبب جمع شدن آب در بالای سقف خواهد شد.  علاوه بر قیر،  مصالح ساختمانی نیز ممکن است در زمان ساخت و ساز وارد لوله تخلیه آب باران شود.

 گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه

روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی

 احتمال زیادی وجود دارد که قسمت فاضلاب آشپزخانه به یک متخصص لوله بازکنی نیاز پیدا کنید.  روغن مایع از عوامل شایع گرفتگی لوله است که پس از سرد شدن حالت جامد و سفت به خود گرفته و به اتصالات لوله می‌چسبد.  در صورتی که با گرفتگی لوله فاضلاب مواجه شده‌اید، استفاده از محلول آتشی میایی و اسید برای تخلیه لوله توصیه نمی‌شود. حتی خرده ریزه‌های غذا و تفاله چایی و قهوه هم از عوامل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه هستند.

 گرفتگی لوله توالت و توالت فرنگی

 افتادن دستمال یا اجسام و جمع شدن مو درون لوله فاضلاب دستشویی یکی از علل گرفتگی لوله است. این مدل گرفتگی‌ها از موارد سختی هستند که اگر ساکن غرب تهران هستید برای لوله بازکنی فوری آن بهتر است از متخصص لوله بازکنی بلوار فردوس کمک بگیرید. با فشار آوردن به لوله و عدم  تخلیه درست آن با دست خودتان، احتمال اینکه کار باز کردن لوله را توسط افراد متخصص سخت‌تر کنید بالا می‌رود.

از دیگر دلایل گرفتگی لوله می توان به انداختن صابون، ته سیگار، پوشک، آدامس، گرم شدن رسوب و غیره اشاره کرد. متخصصین ما با ابزار و تجهیزات حرفه ای استفاده از روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی به کمک شما خواهند آمد.

آیا می‌توانیم خودمان لوله بازکنی را انجام دهیم؟

روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی

لوله بازکنی با روش‌های سنتی و استفاده از مواد شیمیایی به شما ضررهای جبران ناپذیری وارد می‌کند؛ از پر شدن ساختمان مسکونی شما با بوی نامطبوع، تا احساس خفگی برای افراد خانه به دلیل شوینده‌ها و اسیدهای قوی استفاده شده، همگی از معایب انجام لوله بازکنی بدون کمک گرفتن از متخصصین لوله بازکنی حرفه‌ای است. از طرفی تمام لوله ها شکل صاف ندارند و ممکن است حالت یو شکل یا ماتیک داشته باشند؛ به همین دلیل تخلیه آنها به چیزی بیشتر از یک فشار برای باز شدن لوله نیاز دارد.

 خوشبختانه متخصصین شرکت لوله بازکنی فوری، لوله های فاضلاب را در زمان کم از گرفتگی رها می‌کنند.

روش‌های رایج لوله بازکنی چیست؟

موارد زیر جزو راه‌های لوله بازکنی دستی هستند که در خانه می‌توانید آن را تست کنید.

  • محلول‌های لوله بازکنی
  • سیم خم شده
  • سرکه
  • جوش شیرین
  • جاروبرقی صنعتی
  • ریختن آب جوش به درون لوله
  • کاستیک سودا
  • فنر لوله بازکنی

هرچند استفاده از ابزار و محلول‌های خانگی برای لوله بازکنی روش چندان اصولی نیست. پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان استفاده کنید.

 ابزار‌های مهم و حرفه‌ای در لوله بازکنی ساختمان

مهم ترین ابزار‌های لوله بازکنی عبارت‌اند از:

فنر لوله بازکن

روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی

برای گرفتگی لوله‌ها از دو روش فنرزنی دستی و فنرزن برقی استفاده می‌شود؛ در این حالت فنر را به موتور برقی متصل می‌کنند تا برق لازم برای چرخش ایجاد شود.

سر فنر لوله بازکنی مدل نیزه‌ای، اسیدی، الماسی، فنری، برسی، ابزار گیر، چاقویی و نیزه‌ای: درست است که استفاده از فنر در لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی می‌توان استفاده کرد؛ اما اگر به صورت حرفه‌ای و سریع قصد تخلیه لوله را دارید بهتر است از سر فنر لوله بازکنی در شکل‌های مختلف استفاده کنید. از این مدل سر فنر‌ها برای تخلیه سینک استفاده می‌شود.

دریل لوله بازکنی

 پس از روشن کردن دریل لوله بازکنی، سر فنر قسمت قبلی را به آن متصل می‌کنند تا عملیات تخلیه سریع‌تر انجام شود. دقت کنید استفاده از دریل باید توسط افراد متخصص باشد؛ پیشنهاد می‌کنیم کار لوله بازکنی را به شرکت لوله بازکنی فوری بسپارید. این مدل دریل‌ها قابلیت تنظیم دور موتور دارند تا بسته به نوع گرفتگی رخ داده، عملیات لازم را برای پاکسازی لوله‌ها از کثیفی انجام دهند.

پمپ تراکم هوا

روش های اصولی لوله بازکنی برای ساختمان مسکونی

 در صورتیکه گرفتگی فاضلاب داشته باشید استفاده از پمپ تراکم هوا را توصیه می‌کنیم. البته تمام گرفتگی‌های فاضلاب با پمپ تراکم هوا تخلیه نمی‌شود و در صورت تشخیص نادرست ممکن مجرای ورودی بسته‌تر شود!

ژنراتور لوله بازکنی

 جایگزین استفاده از دریل، ژنراتور لوله بازکنی است که فنر را از وس خود عبور داده و موقعیت راحت‌تری جهت تخلیه لوله ایجاد می‌کند.

انبر لوله بازکنی

 اگر وسیله‌ی مهمی مثل گوشی یا انگشترتان درون لوله افتاده باشد، انبر لوله بازکنی چاره کار شما است! روش کار با انبر به نحوی است که پس از وارد شدن به مجرای آب، دور وسیله قلاب شده و با جمع شدن و سفت کردن سیم‌ها، به بیرون کشیده می‌شود.

آچار لوله گیر

دریچه و لوله‌های خانه مسکونی‌تان گرفته است؟ آچار لوله بازکنی وسیله‌ای مناسب برای رفع گرفتگی لوله‌ها است. به علت حساسیت کار و امکان پاره شدن لوله به دلیل فشار زیاد توسط آچار، بهتر است از کارشناسان لوله بازکنی کمک بگیرید.

سخن آخر

همانطور که می‌بینید، وسایل لوله بازکنی بسیار حرفه‌ای هستند و عملیات تخلیه لوله را سریع‌تر از روش‌های خانگی انجام می‌دهند. اما اگر در دستان افراد غیر حرفه‌ای قرار بگیرد، خسارات جبران ناپذیری را شامل حالتان خواهد کرد. شرکت لوله بازکنی فوری به شما در عملیات تخلیه لوله ساختمان مسکونی‌تان کمک خواهد کرد. برای دریافت مشاوره و درخواست برای لوله بازکنی غرب تهران و لوله بازکنی بلوار فردوس، با شماره‌ی درج شده تماس حاصل فرمایید: 09123053123

منبع:  loolebazkonifori.com

این مطالب را هم ببینید