راز آرایش چشم زیبا

شاید سخت‌ترین و در عین حال زیباترین قسمت آرایش کردن، آرایش چشم باشد. این آرایش جلوه زیبای چهره شما را دوچندان می‌کند و مهارت زیادی را در انتخاب نوع و رنگ محصولات آرایشی می‌طلبد. در این میان سایه چشم، خط چشم و سایه ابرو محبوبیت فراوانی دارند. هرکدام از این محصولات انواع مختلف خود را دارند و برای بهترین نتیجه از آ‌ها باید بدانید کدام یک را انتخاب کنید. در این مقاله به طور خلاصه انواع این سه محصول پرطرفدار را معرفی می‌کنیم.

راز آرایش چشم زیبا

سایه چشم

به طور کلی سایه چشم به شش نوع تقسیم می‌شود: سایه پودری، سایه پودری مایع، سایه کرمی، سایه مدادی، سایه مایع، سایه پخته شده.

سایه پودری گزینه مناسبی برای تمام افراد است. استفاده راحتی دارد و در هر رنگی که بخواهید تولید شده است. علاوه بر این از آن به عنوان رژگونه یا خط چشم هم می‌توان استفاده کرد.

سایه کرمی بافت نرم‌تری از سایه پودری دارد ولی کنترل آن سخت‌تر است.

سایه پودری مایع را بیشتر افراد حرفه‌ای استفاده می‌کنند.

سایه مدادی به خاطر کاربرد آسان پرطرفدار است و گزینه مناسبی برای استفاده روزانه به شمار می‌آید.

سایه مایع براق و بسته‌بندی آن مثل رژلب‌های مایع است. ناگفته نماند که این نوع سایه به سرعت خشک می‌شود و برای استفاده از آن باید سرعت عمل داشته باشید.

در نهایت سایه چشم پخته شده یا سنگی هم به حاطر قابلیت ترکیب مناسبش کاربردی است.

سایه‌های چشم از لحاظ درخشندگی به این ترتیب دسته‌بندی می‌شوند: سایه‌های مات، سایه‌های نیمه مات، سایه‌های براق و سایه‌های متالیک. رنگ‌های سایه نیز به دو دسته رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد تقسیم می‌شوند. رنگ‌های گرم مانند نارنجی، قهوه‌ای، قرمز،… بیشتر برای افرادی با پوست‌های گندمی و تیره توصیه می‌شود. رنگ‌های سرد مانند آبی، سبز، نقره‌ای و… نیز بیشتر متناسب با لباس و رنگ گونه و لب انتخاب می‌شوند.

 

خط چشم

برای تصمیم بهتر راجع‌به خرید خط چشم و آگاهی از قیمت آن باید با انواع آن آشنا باشید. خط چشم به سه نوع تقسیم می‌شود: خط چشم مدادی، خط چشم ژلی، خط چشم مایع.

ساده‌ترین خط چشم برای شروع خط چشم مدادی است. خط چشم مدادی را همه ما دیده‌ایم و می‌دانیم که به خاطر شکل مدادی کنترل خیلی بیشتری روی آن دارید. تنها نقطه ضعف آن شاید این باشد که دنباله خط چشم به تمیزی خط چشم ژلی یا مایع نمی‌شود.

خط چشم ژلی دنباله زیبایی می‌سازد و به راحتی روی پوست لیز می‌خورد. نقطه قوت این خط چشم دوام زیاد آن است. نقطه ضعف آن هم این است که به راحتی پخش می‌شود.

در نهایت خط چشم مایع خط چشمی زیبا با دنباله‌ای تمیز به شما هدیه می‌دهد اما کار با آن سخت‌تر است و باید برای خشک شدنش صبر کنید.

برای استفاده از خط چشم مدادی باید آن را تیز کنید و به دستتان بکشید تا نرم شود. به این ترتیب خط چشم‌تان تمیز می‌شود. برای استفاده از خط چشم ژله‌ای حوصله و زمان بیشتری می‌خواهید. چرا که این نوع خط چشم اثری پررنگ دارد و برای پاک کردن آن باید از پاک‌کننده آرایش استفاده کنید. اگر رنگ‌های متنوع خط چشم مایع شما را وسوسه می‌کند باید بدانید که استفاده از آن نیاز به تمرین دارد. خط چشم مایع سریع خشک می‌شود و فرصت تصحیح اشتباه کم است!

انواع مدل‌های خط چشم بسیار متنوع هستند. در اینجا به چند مدل پرطرفدار اشاره می‌کنیم: خط چشم کلاسیک، خط چشم گربه‌ای، خط‌‌ چشم مناسب چشم‌های بادامی، گرد یا پف دار. برای خط چشم کشیدن توصیه می‌شود با چشمی شروع کنید که خط چشم کشیدن برایش سخت‌تر است. در این صورت بهتر وقت را مدیریت می‌کنید و خط چشم بعدی را مثل چشم دیگر می‌کشید.

راز آرایش چشم زیبا

سایه ابرو

قیمت سایه ابرو شاید به نظر ارزان باشد ولی این محصول نقشی مهم در آرایش صورت ایفا می‌کند. به طور کلی چند نوع محصول آرایشی برای ابرو وجود دارد: ژل ابرو، مداد ابرو، سایه ابرو، ماژیک ابرو، واکس ابرو… هرکدام از این محصولات کاربرد خاص خود را دارند. سایه ابرو مانند سایه چشم حالت پودری دارد و کاربردهای آن شامل پوشاندن نقاط خالی ابرو، قرینه کردن ابرو و پرکردن دنباله ابروست. انتخاب رنگ محصولات مرتبط با ابرو از اهمیت زیادی برخوردار است. توصیه می‌شود که اگر ابروهایی تیره دارید، رنگ سایه ابرو را کمی روشن‌تر از ابروهایتان انتخاب کنید تا بر اثر چربی پوست ابروهایتان خیلی تیره نشود. اگر ابروهایی روشن دارید، رنگ سایه را کمی تیره‌تر از ابروهایتان انتخاب کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!

کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن