تعویض شبانه روزی باتری در محل

تعویض باتری ماشین کار سختی نیست اما بهتر است آن را به کارشناسان نصب باتری بسپارید. تعویض و نصب باتری ماشین باید به درستی انجام گیرد و تمامی مراحل آن به صورت صحیح طی شود تا به باتری یا خودرو آسیبی وارد نشود.

تعویض شبانه روزی باتری ماشین در محل یکی از خدماتی است که فروشندگان اینترنتی باتری ماشین ارائه می دهند که بسیار مفید است.

اما قبل از اینکه بخواهید باتری خودروتان را تعویض کنید با بدانید که باتری ماشین و علائم خرابی آن چیست و روش تعویض آن به چه صورت است؟

باتری ماشین چیست و چگونه کار می کند؟

باتری ماشین یک وسیله ذخیره انرژی است که برای تولید الکتریسیته به واکنش شیمیایی درون باتری متکی است. انرژی الکتریکی ذخیره شده برای راه اندازی اولیه موتور استارت، سیستم جرقه زنی و سیستم سوخت در وسیله نقلیه شما استفاده می شود. هنگامی که موتور خودرو کار می کند، دینام برق مورد نیاز برای تمام سیستم های خودرو را تامین می کند و باتری را شارژ می کند تا انرژی الکتریکی مصرف شده هنگام استارت زدن خودرو را جایگزین کند.

باتری ماشین انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی لازم برای تامین انرژی ماشین شما تبدیل می کند و ولتاژ را به استارت می رساند. همچنین وظیفه ثابت نگه داشتن جریان الکتریکی را برعهده دارد.

چه زمانی باتری خودرو را تعویض کنیم؟

به طور کلی باتری های خودرو به طور معمول حدود 2 تا 3 سال عمر می کنند. عواملی مانند گرما، استفاده زیاد و نگه‌داشتن ناایمن باتری همگی می‌توانند بر طول عمر باتری تأثیر بگذارند. علائم خرابی باتری ماشین در زیر توضیح داده شده است:

  • خودرو روشن نمی شود. یک باتری ظرفیت مشخصی برای تامین انرژی دارد. از این ظرفیت به عنوان آمپر باتری یاد می شود. با بالا رفتن سن باتری، آمپرهای واقعی که باتری می تواند تامین کند کمتر از میزان اولیه آن می شود، هنگامی که آمپرهای میل لنگ به زیر آستانه بحرانی می رسند، روشن کردن خودرو دشوار یا غیرممکن خواهد بود.
  • چراغ هشدار باتری یا سیستم شارژ روشن می شود. اگر چراغ هشدار باتری یا سیستم شارژ روشن شود، باید چند آزمایش اساسی را برای تعیین اینکه آیا نیاز به تعویض باتری دارد انجام دهید.
تعویض شبانه روزی باتری در محل

قطعات الکتریکی کار نمی کنند. هنگامی که باتری شروع به از کار افتادن کرد و ولتاژ تولید شده توسط باتری افت کرد، اجزای الکتریکی خودرو مانند سیستم امنیتی ممکن است دچار اختلال شوند. اگر با نقص های الکتریکی مواجه هستید، آزمایش باتری ایده مناسبی است.

انتخاب بهترین نوع باتری می تواند سبب کاهش هزینه ها و افزایش کارایی باتری شود، بنابراین بهتر است هنگام انتخاب باتری برای اتومبیلتان، مشخصات تعیین شده از طرف شرکت سازنده خودرو، میزان برق مصرفی خودرو، قدرت دینام برای شارژ، فضای موجود برای باتری را در نظر بگیرید یا با کارشناسان خرید باتری ماشین کیان باتری تماس بگیرید و از آنها برای انتخاب باتری مناسب برای خودروتان کمک بگیرید. همچنین کیان باتری خدمات بسیاری از جمله تعویض شبانه روزی باتری در محل را نیز ارائه می دهد.

یکی از راه‌های خرید مطمئن و سریع باتری خودرو با قیمت مناسب، درخواست تعویض باتری خودرو در محل است. برای دریافت خدمات تعویض باتری خودرو در محل می‌توانید از خدمات کیان باتری استفاده کنید و در هر ساعت شبانه روز، با متخصصان حرفه‌ای کیان باتری تماس بگیرید. با بررسی سایت کیان باتری می توانید تمامی باتری های موجود در بازار را بررسی کرده و همچنین می‌توانید یک باتری با کیفیت برای خودروی خود سفارش دهید تا یک متخصص ماهر در سریع‌ترین زمان ممکن با باتری نو به منزل یا محل کار شما بیاید.

روش تعویض باتری ماشین

تعویض شبانه روزی باتری در محل

اما به صورت کلی مراحل تعویض باتری ماشین به صورت زیر است.

قبل از هرچیزی لازم است ایمنی را رعایت کنید، از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید.

موتور خود را خاموش کرده و خودرو را در پارک قرار دهید. ترمز دستی را بکشید. یک حوله را روی گلگیر خودرو پهن کنید تا رنگ را از هر گونه اسید خورنده محافظت کنید. همیشه ابتدا دفترچه راهنمای ماشین خود را بخوانید.

مراحل تعویض باتری ماشین

روش معمول برای تعویض باتری به شرح زیر است:

مرحله 1. کابل ها را از پایانه های باتری جدا کنید.

برای خودروهایی که زمین منفی دارند، پیچ و مهره ای را که گیره کابل باتری را روی ترمینال منفی نگه می دارد باز کنید (که با علامت منفی یا NEG  مشخص می شود). اگر خودروی شما دارای زمین مثبت است، ابتدا کابل مثبت را باز کنید (دفترچه راهنمای خودرو به شما می گوید که خودروتان کدام یک را دارد و ترتیب صحیح برداشتن کابل های باتری را مشخص می کند).

مرحله 2. پیچ ها یا بست های نگهدارنده باتری را بردارید. سپس باتری را بلند کنید

به یاد داشته باشید که پیچ های باتری را کجا قرار داده اید و مراقب باشید که گک نشوند. در حالی که باتری را با دقت بیرون می آورید، دستکش بپوشید.

مرحله 3. سینی که باتری قدیمی روی آن قرار داشت را بررسی کنید

اگر سینی زیر باتری زنگ زده است یا رسوبات خورنده در آن وجود دارد، کمی جوش شیرین را در مقداری آب حل کنید و از این محلول برای تمیز کردن سینی استفاده کنید. این کار را بدون دستکش انجام ندهید. در همین حین میتوانید پایانه های باتری را نیز تمیز کنید.

مرحله 4. باتری جدید ماشین را روی سینی قرار دهید

بررسی کنید که باتری در همان جهتی که باتری قبلی قرار داشت، قرار دارد و آن محکم کنید.

مرحله 5. پیچ ها/بست ها را روی باتری جدید قرار دهید تا در جای خود محکم شود

باتری اکنون باید عاری از هرگونه «تکان» احتمالی باشد.

مرحله 6. کابل های باتری خود را به ترتیب معکوس که آنها را جدا کرده اید، دوباره وصل کنید

تعویض شبانه روزی باتری در محل

(به عنوان مثال در یک ماشین زمین منفی، کابل مثبت ابتدا دوباره وصل می شود). مطمئن شوید که گیره ها و پایانه های باتری به خوبی محکم شده باشند.

نکته: لازم به ذکر است که در هنگام خرید باتری جدید لازم است باتری قدیمی خود را به فروشنده باتری تحویل دهید. در این صورت مقداری از هزینه باتری جدید کم خواهد شد و علاوه بر آن به بازیافت مناسب آن و محیط زیست کمک خواهید کرد.

نکته: قبل از تعویض باتری باید آن را تست کنید. ممکن است همیشه مشکل از باتری نباشد و مشکل اصلی از جای دیگری از سسیتم شارژ خودرو باشد: برای مثال، مشکلات دینام، اتصال کوتاه یا سایر مشکلات الکتریکی. یک تست تشخیصی حرفه ای می تواند علت واقعی مشکل را مشخص کند. اگر به این موارد توجه نشود، باتری جدید نیز تمام می شود و ماشین دوباره روشن نمی شود.

تعویض شبانه روزی باتری در محل یکی از خدمات شرکت کیان باتری است که علاوه بر مشاوره در زمینه خرید باتری، امدادگران به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشند. همچنین کیان باتری در زمینه بازیافت و خرید باتری های فرسوده نیز فعالیت داشته و می توانید باتری قدیمی خود را برای بازیافت به امدادگران ارسالی تحویل دهید.

اگر باتری خودروتان تمام شده و در راه گیر کرده اید، چراغ های خودرو سوسو میزنند و یا خودروتان استارت نمی خورد کیان باتری یک امداد باتری شبانه روزی است که در تمامی ساعات روز می توانید از آن ها بخواهید امدادگران را به یاریتان بفرستند. تعویض شبانه روزی باتری در محل، تست باتری، تست دینام، حمل و نصب رایگان همگی از خدمات کیان باتری هستند.

همچنین امدادگران کیان باتری در صورتی که متوجه شوند با باتری به باتری مشکل باتری خودروتان حل خواهد آن را نیز برایتان انجام خواهند داد.

آیا رانندگی با باتری خراب بی خطر است؟

بله، اما اگر باتری ضعیفی دارید یا اگر باتری کاملاً خالی شده باشد و نتوانید ماشین خود را روشن کنید، ممکن است در جایی گیر بیفتید. باتری معیوب ممکن است به طور بی مورد دینام را اضافه بار کند و بر عملکرد سیستم الکتریکی خودرو از جمله سیستم امنیتی خودرو و قفل دنده تأثیر منفی بگذارد.

هنگام تعویض باتری به یاد داشته باشید:

  • کیفیت اتصالات الکتریکی به پایه های باتری مهم است. اتصالات باید تمیز، عاری از خوردگی و به درستی سفت شده باشند.
  • باتری های ماشین معمولی فقط 12 ولت تولید می کنند، بنابراین احتمال خطرناکی  از وارد شدن شوک وجود دارد. با این حال، باتری ها می توانند صدها آمپر تولید کنند، بنابراین هرگز یک شی فلزی مانند آچار را بین ترمینال های مثبت و منفی باتری لمس نکنید تا ببینید آیا باتری جرقه می زند یا خیر. این کار جریانی مشابه قوس جوشکاری ایجاد و تولید می کند که ممکن است به ابزار، باتری و  یا شما آسیب برساند! باتری‌ها مقدار زیادی انرژی ذخیره می‌کنند و در صورت اتصال کوتاه، باتری می‌تواند منفجر شود و تخلیه‌های شدیدی ایجاد کند که می‌تواند به بینایی شما آسیب برساند.
  • به طور کلی یک باتری خودرو بین 2 تا 3 سال عمر مفید خواهد داشت. اگر آزمایش بار روی باتری کاهش قابل توجهی در ظرفیت باتری برای تامین انرژی نشان داد، به جای اینکه منتظر بمانید تا باتری قدیمی به طور کامل از کار بیفتد، باید یک باتری جدید بخرید.
  • باتری ها را فقط در صورتی باید جدا کرد که موتور خاموش باشد و دینام کار نکند. قطع کردن باتری خودرو در حالی که دینام کار می کند می تواند باعث افزایش ولتاژ شود که به قطعات الکترونیکی حساس خودرو مانند ECU آسیب می رساند.
تعویض شبانه روزی باتری در محل

کیان باتری به عنوان یک استارت آپ تخصصی شبانه روزی در زمینه فروش سپاهان باتری، باتری صبا، باتری وایا و تمامی برندهای ایرانی و خارجی و ارائه انواع بهترین باتری ماشین، همچنین خرید باتری فرسوده به فعالیت می پردازد. حمل، نصب و تست دینام و سیستم برقی خودرو کاملا رایگان بوده و به جز هزینه باتری شما هیچ هزینه دیگری پرداخت نخواهید کرد. و همچنین تعویض باتری ماشین در محل انجام می شود. ما با ایجاد بستری امن، سفارش رضایت بخش در فضای اینترنتی را رکن اصلی توسعه‌ ی فعالیت‌های خود در زمینه خدمات فروش باطری ماشین قرار داده ایم.

این مطالب را هم ببینید