تزریقات در منزل شبانه روزی – خدمتی راحت ازنبض اول

به احتمال زیاد همه ما در طول زندگی چندین بار به تزریقات نیاز پیدا کرده‌ایم. از واکسن های دوره‌ای بگیرید تا آمپول‌های درمانی یا تقویتی. حتی می‌توان گفت که تزریقات یکی از پرتکرار ترین اقدامات ما در حوزه‌ی درمان و سلامت است. بیایید پیش از توضیح درمورد تزریقات در منزل که موضوع محوری این مطلب است،‌ تعریف دقیق تزریق و انواع آن را مرور کنیم:

تعریف تزریق

تزریق در علوم پزشکی به معنی روشی است به منظور وارد کردن دارو یا واکسن مایع به داخل بدن با استفاده از سرنگ و سرسوزن تیز.

انواع تزریق

انواع تزریق بر اساس تشخیص پزشک از طریق رگ‌ها، بافت و ماهیچه، پوست و یا استخوان‌ها انجام می‌شود. از این رو تزریق آمپول، واکسن و سرم با روش های متفاوتی انجام می‌شود که عبارتند از:

تزریق عضلانی

تزریق عضلانی روشی است برای رساندن دارو به عمق ماهیچه‌ها که به جریان خون اجازه می‌دهد، دارو به سرعت جذب بدن شود. برای تزریق عضلانی می توان از ناحیه بازو، لگن، باسن و ران استفاده کرد. این تزریقات به طور عادی با سوزن و سرنگ انجام می‌شود. احساس درد، کبودی و یا قرمزی در محل تزریق از علائم تزریق نادرست عضلانی است.

تزریقات در منزل شبانه روزی-خدمتی راحت ازنبض اول

تزریقات داخل جلدی

از این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌های پوست استفاده می‌شود. این نوع تزریق به منظور تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌شود. معمولاً سطح میانی ساعد، بالای بازو، کتف و بالای سینه برای تزریق داخل جلدی انتخاب می‌شوند. نکته مهم این است که محل تزریق داخل جلدی نباید مو داشته باشد و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.

ترزیق زیرجلدی

تزریق زیر جلدی روشی برای تجویز دارو است. در این نوع تزریق از یک سوزن کوتاه برای تزریق دارو به لایه بافتی بین پوست و عضله استفاده می شود. برای تزریق زیرجلدی می توان ازناحیه شکم، بازو، ران استفاده کرد. درد شدید، سرخی، ورم، ترشحات و گرما ازعوارض آن است.

تزریق وریدی

این روش از تزریقات از طریق ورود مستقیم دارو به رگ با جذب بالا انجام می‌شود که به منظور واکنش سریع بدن به دارو است. کبودی در محل ورود خط تزریق و التهاب سیاهرگ از عوارض تزریق وریدی است.

تزریقات در منزل شبانه روزی-خدمتی راحت ازنبض اول

تزریق داخل مفصلی

تزریق داخل مفصلی روشی است که در آن پزشک داروهای استروئید را به طور مستقیم در فضای مفصل تزریق می‌کند‌. تزریق برای کاهش درد ناشی از روماتیسم مفصلی، بورسیت و تاندونیت استفاده می‌شود. عوارض آن شامل عفونت یا درد بیشتر پس از تزریق است.

تزریق داخل صفاقی

تزریق داخل صفاقی (شکم‌شامه) معمولاً برای بیمارهای مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌درمانی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سونداژ

نوعی لوله (سوند) با انعطاف پذیری بالا است که برای خروج ادرار استفاده می شود. سوندهای ادراری به دو دسته دائم و موقت تقسیم می شوند.

منزل، بهتر از همه جا!

حال سوالی که پیش می‌آید این است: آیا برای تزریق آمپول، واکسن و یا سرم حتماً باید به مراکز درمانی مراجعه کنیم؟ پاسخ روشن است. خیر، به هیچ وجه! اتفاقاً برای تزریق منزل می‌تواند بهترین محل باشد.

اگر به هر دلیلی نمی توانید برای انجام تزریقات خود به مراکز درمانی مراجعه کنید، استفاده از سرویس تزریقات در منزل بهترین پیشنهاد برای شما است. با استفاده از خدمات تزریق در منزل از انتظار در سالن بیمارستان و مراکز درمانی پرخطر و پر استرس بی‌نیاز می‌شوید و همچنین از سختی جابه جایی های مداوم نجات پیدا می کنید. افزون بر این با عدم مراجعه به مراکز درمانی به میزان قابل ملاحظه‌ای می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

مراحل تزریق آمپول و واکسن در منزل

وظیفه پرستار این است که از وضعیت بیمار آگاهی پیدا کند تا بداند در چه شرایطی تزریق را انجام دهد. او براساس نوع دارو، جایگاه تزریق را ارزیابی می‌کند سپس ناحیه تزریق را ضدعفونی کرده و بعد ازآمادگی بیمار تزریق را انجام می دهد.

تزریقات در منزل شبانه روزی-خدمتی راحت ازنبض اول

مراحل سرم تراپی در منزل

از مهم ترین مراحل سرم تراپی، پیدا کردن رگ است. برای تزریق سرم بیمار باید در حالت خوابیده قرار بگیرد و تزریق سرم در ناحیه دست و ساعد انجام شود. پرستار محل تزریق سرم را ضد عفونی کرده و دستی که قرار است تزریق روی آن انجام شود را پایین تر از سطح قلب قرار می‌دهد. در حین تزریق سرم بیمار باید مشت خودرا باز وبسته کند. بعد از این که پرستار سوزن سرم را وارد رگ بیمار کرد، بیمار باید مشت خود را باز کند و پرستارهم باید سرم را به آنژیوکت وصل نماید.

تزریقات در منزل مناسب چه کسانی است؟

تزریقات در منزل برای تمام بیماران قابل اجراست اما استفاده از این خدمات باتوجه به هزینه آن برای افراد با شرایط ويژه مناسب تر است. برخی از آن‌ها عبارتند از:

افراد کهنسال

رفتن به مراکز درمانی برای افراد کهنسال بسیار دشوار است از این رو تزریقات در منزل می‌تواند از سختی آن بکاهد.

کودکان

برای کودکان تزریق آمپول و واکسن بسیار ترسناک است به همین علت ترزیق در منزل که محیطی امن برای آن‌ها است می‌تواند ترس آن‌ها را کاهش دهد.

بانوان

برخی از بانوان تمایل دارند خدمات تزریقاتی خود را توسط پرستار خانم انجام دهند به همین دلیل درخواست پرستار خانم از مراکز تزریقاتی در منزل را دارند.

ناتوانان جسمی

به علت ناتوانی جسمی و معمولیت مراجعه این اشخاص به مراکز درمانی بسیار سخت است.

راهنمایی از پزشک

 بعد از تحویل دارو از داروخانه ،توصیه ما این هستش که از هر راهی که برای شما آسانرتر است با پزشک خود ارتباط داشته باشید تا با چک کردن داروهایتان توسط پزشک خیالتان راحت شود که داروی اشتباهی دریافت نکرده اید و اینکه نوع داروها ،طریقه ی مصرف و نوع تزریق برای شما مشخص شود.

تزریقات در منزل و بانوان باردار

از آنجا که سیستم ایمنی خانم‌های باردار باتوجه به تغییرات هورمونی و فیزیولوژیکی ضعیف می‌شود. انجام تزریقات در منزل می تواند خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی را برای آن‌ها کاهش دهد

مزیت دیگر انجام تزریقات در منزل برای آن‌ها این است که خانم باردار می تواند از آرامش و راحتی بیشتری برخوردار باشند. تزریق در منزل می تواند برای خانم باردار استرس کمتری ایجاد کند و به او کمک کند تا احساس بهتری داشته باشد.

تزریقات نادرست و عوارض خطرناک آن

تزریقات باید توسط افراد حرفه ای و کاربلد و مرتبط با مراکز خدماتی معتبرانجام گیرد در غیر این صورت ممکن است با عوارضی چون درد و تورم، خون ریزی، آسیب های عضلانی وعفونت در محل تزریق روبرو شوید.

مزایای تزریقات در منزل

از مهم ترین مزایای دریافت خدمات تزریقات در منزل صرفه جویی در زمان است و ضمناً این کار از رفتن به مراکز خدماتی پرخطرجلوگیری می کند و احتمال ابتلا به بیماری های واگیردار را کاهش می‌دهد.

مواردی برای محاسبه هزینه تزریقات در منزل

هزینه این خدمات به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل حال بیمار، نوع داروی تزریقی، محل سکونت ونحوه‌ی انجام تزریق است. هزینه تزریقات در منزل در طی شبانه روز با مقداری تغییر محاسبه می‌شود.

معرفی ده مرکز خدماتی تزریقات درمنزل

مرکزخدمات پرستاری آبادیس، مرکزخدمات پرستاری ارسطو، مرکز تخصصی هوم ژانس،‌ مرکز آزمایش آنلاین،‌ مرکز خدمات در منزل سها، مرکز خدمات در منزل تیک طب، مرکز خدمات در منزل آسانیسم،‌ مرکزخدمات هوم سرویز،‌مرکز خدمات در منزل نبض اول ،مرکز همراه طب، مرکز خدمات در منزل پرستارها

مطالب مشابه را ببینید!

بررسی کامل مضرات جوش شیرین برای زیر بغل (تهدید جدی سلامتی) صفر تا صد راه اندازی آشپزخانه صنعتی جدیدترین مدل کیف و کفش چرم زنانه و کاربرد آن‌ ساخت پروتئین وی خانگی با پودر سفیده تخم مرغ چگونه است؟ کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران