چطور بیماری های ریوی بر قلب شما تاثیر میگذارند؟

چطور بیماری های ریوی بر قلب شما تاثیر میگذارند؟

شما با دریافت نوبت از دکتر آنلاین ریه از طریق وب‌سایت دکترتو می‌توانید به بررسی بیماری‌های مربوط به این ناحیه بپردازید که در مواقعی امکان دارد عدم‌توجه به آن‌ها باعث بروز مشکلات قلبی شود.

در مواقعی که به بیماری‌های ریوی در سطح خفیف یا شدید مبتلا باشید باید انجام تست‌های پزشکی برای بررسی علائم بیماری و تاثیر این مشکلات بر روی قلب را جدی بگیرید تا از بابت سلامت کلی خود اطمینان حاصل کنید.

ارتباط بیماری های ریوی با قلب

هنگامی که شما تنفس می‌کنید، ریه وظیفه دارد تا اکسیژن کافی برای اندام‌های داخلی بدن را ازطریق خون به قلب بفرستد تا از این ‌طریق پمپاژ خون و اکسیژن به دیگر اندام‌ها انجام شود.

حال به این مسئله توجه داشته باشید که اگر دکتر آنلاین ریه تشخیص دهد که ریه‌های شما دچار اختلالی شده‌اند که امکان دریافت و ارسال اکسیژن کافی را ندارند، قلب باید با شدت بیشتری فعالیت کند.

همین مسئله موجب می‌شود تا سیستم قلب و عروق هنگام تلاش برای پمپاژ بیشتر خون به نقاط مختلف بدن، به مرور زمان دچار مشکل شود و شما را با بیماری‌های خاصی مواجه کند.

با گذشت زمان که مشکل ریه شدیدتر می‌شود، صدمه‌های واردشده به قلب نیز افزایش پیدا می‌کند و در چنین موقعیتی ممکن است در مشاوره آنلاین متخصص ریه از شما خواسته شود تا به یک متخصص قلب مراجعه کنید.

برای کدام بیماری ها به دکتر آنلاین ریه مراجعه کنیم؟

اندام‌های قلب و ریه به یکدیگر متصل هستند و زمانی که مشکلی برای یکی از آن‌ها بروز می‌کند این احتمال وجود دارد که اندام دیگر نیز تحت‌تاثیر قرار بگیرد که به‌طور کلی با نام بیماری‌های قلبی ریوی شناخته می‌شوند.

تعدادی از بیماری‌های ریوی که در این دسته قرار می‌گیرند و می‌توانند به‌صورت مستقیم روی هر ۲ اندام تاثیر منفی بگذارند شامل موارد زیر هستند که باید علائم آن‌ها را جدی گرفت.

بیماری برونشیت مزمن

زمانی که مجراهای درون ریه دچار التهاب و تورم می‌شوند، مشکلاتی را برای تنفس فرد به ‌وجود می‌آورد که این بیماری با نام برونشیت مزمن معروف است و در چنین وضعیتی فرد باید از دکتر آنلاین ریه کمک بگیرد.

تب و لرز، خستگی، ناراحتی قفسه سینه، سرفه همراه با خلط و تنگی نفس ازجمله علائمی است که فرد درزمان ابتلا به این بیماری با آن‌ها مواجه می‌شود که شدت نشانه‌ها بستگی به میزان پیشرفت عارضه دارد.

ازآنجایی‌که در این حالت اکسیژن‌رسانی به قلب نیز با مشکلات زیادی همراه است، توانایی این اندام برای تامین نیاز بدن به خون پراکسیژن نیز کاهش پیدا می‌کند و در این حالت فرد باید هرچه سریع‌تر به دکتر قلب آنلاین مراجعه کند تا مانع از بروز حملات و آسیب‌های شدیدتر شود.

بیماری انسدادی مزمن ریه

یکی دیگر از انواع بیماری‌های ریوی که امکان دارد قلب را تحت‌تاثیر قرار دهد و باید توسط دکتر آنلاین ریه مورد بررسی قرار گیرد، با نام بیماری انسداد مزمن ریه شناخته می‌شود که جریان هوا را مسدو می‌کند و علائم مختلفی را نشان می‌دهد.

افرادی که بیشتر در معرض دود سیگار قرار دارند احتمال ابتلای آن‌ها به بیماری انسدادی مزمن ریه نیز افزایش پیدا می‌کند که در درازمدت امکان دارد عوارضی همچون سکته، آنوریسم، نارسایی و ایست قلبی را به ‌همراه داشته باشد.

چطور بیماری های ریوی بر قلب شما تاثیر میگذارند؟

بیماری ریوی آمفیزم

زمانی که هرگونه علائمی از بیماری آمفیزم را مشاهده می‌کنید بهترین کار این است که با دریافت نوبت از دکتر آنلاین ریه به تشخیص و درمان آن بپردازید تا از بروز آسیب برای قلب جلوگیری کنید.

کیسه‌های هوایی درون ریه ساختارهایی هستند که اکسیژن از طریق آن‌ها وارد خون می‌شود که در صورت ابتلای فرد به بیماری آمفیزم این نواحی آسیب می‌بینند و علائمی را بروز می‌دهند.

ازآنجایی‌که این بیماری به مرور زمان باعث می‌شود تا خاصیت ارتجاعی ریه از بین برود می‌توان گفت که با پیش‌روی سریع عارضه بروز مشکلات قلبی نیز اجتناب‌ناپذیر است و فرد باید برای معالجه زیرنظر دکتر قلب آنلاین باشد.

با توجه به این مسائل بهترین کار این است که با مشاهده هرگونه نشانه‌ای از بیماری‌های ریوی به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از بروز آسیب‌های احتمالی برای قلب جلوگیری شود.

علائم مشترک بین بیماری های ریوی و قلبی

می‌توان گفت که ارتباط نزدیکی بین بیماری‌های ریوی و قلبی وجود دارد به‌طوری‌که برخی از علائم مربوط به آن‌ها نیز تا حدودی با یکدیگر مشابه هستند. شما هنگام ابتلا به اختلالی همچون فشار خون ریوی در واقع برای پمپاژ خون از سوی قلب دچار مشکل می‌شوید.

یکی از علائم شایعی که امکان دارد به‌صورت مشترک در زمان بروز بیماری‌های ریوی و قلبی قابل مشاهده باشد، تنگی نفس است که می‌تواند از حالت خفیف تا شدید متغیر باشد.

دررابطه‌با بیماری‌های مختلف ریوی که امکان دارد موجب بروز تنگی نفس شود و نیازمند دریافت مشاوره از دکتر آنلاین ریه است باید به مواردی همچون آسم، سرطان، فشار خون ریوی، التهاب و ادم اشاره کرد.

البته تنگی نفس با برخی از مشکلات قلبی و عروقی نیز در ارتباط است که شامل آریتمی، سکته، پری‌کاردیت و نارسایی است که در این موقعیت دریافت مشاوره آنلاین دکتر قلب و عروق اهمیت زیادی دارد.

از دیگر علائمی که امکان دارد مربوط به بیماری‌های ریه و قلب باشد باید به موردی همچون سوزش قفسه سینه اشاره کرد که ممکن است در چنین موقعیتی فرد به آنرژین صدری، آسم یا آمبولی ریه مبتلا شده باشد.

با توجه به این مسائل درصورتی‌که تشخیص داده شود که اختلال ریوی می‌تواند روی قلب تاثیر زیادی داشته باشد باید فرد زیرنظر دکتر قلب آنلاین نیز قرار بگیرد تا درمان‌های لازم را دریافت کند.

اهمیت دریافت ویزیت آنلاین متخصص خون ابتلا به بیماری های قلبی

علاوه‌بر اینکه بیماری‌های ریوی می‌توانند روی قلب تاثیر مستقیم داشته باشند، برخی از بیماری‌های خونی نیز احتمال ابتلای افراد به عارضه‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهند که نیاز به بررسی دارد.

در این راستا باید بدانید که کم‌خونی از جمله مشکلاتی است که باعث می‌شود فرد با حملات قلبی مواجه شود و به همین خاطر باید این مورد توسط دکتر متخصص خون آنلاین مورد بررسی قرار گیرد.

در هنگام دریافت ویزیت آنلاین متخصص خون آزمایش‌هایی برای فرد تجویز می‌شود تا در صورت ابتلا به آنمی، درمان‌های مورد نیاز در اختیار او قرار گیرد تا از این ‌طریق از بروز حملات قلبی جلوگیری شود.

چطور بیماری های ریوی بر قلب شما تاثیر میگذارند؟

جمع‌بندی

ارتباط بین قلب و ریه باعث می‌شود تا این ۲ اندام تاثیرهای زیادی روی هم بگذارند، به همین خاطر امکان دارد فرد در زمان مراجعه به دکتر آنلاین ریه برای تشخیص بیماری‌هایی همچون آمفیزم، برونشیت و انسداد مزمن ریه، نیاز به انجام تست‌هایی برای بررسی مشکلات قلبی داشته باشد.

شما می‌توانید برای بررسی تمامی مشکلات خونی، قلبی و ریوی با کمک وب‌سایت دکترتو در سریع‌ترین زمان ممکن از بهترین متخصص‌ها نوبت خود را دریافت کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

بررسی کامل مضرات جوش شیرین برای زیر بغل (تهدید جدی سلامتی) صفر تا صد راه اندازی آشپزخانه صنعتی جدیدترین مدل کیف و کفش چرم زنانه و کاربرد آن‌ ساخت پروتئین وی خانگی با پودر سفیده تخم مرغ چگونه است؟ کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران