برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند؟

بیمه شخص ثالث خودرو یکی از مواردی است که داشتن آن برای هر وسیله نقلیه‌ای الزامی است و مالکین خودروها باید حتما نسبت به خرید این نوع پوشش بیمه برای وسیله نقلیه خود اقدام کنند. ما در این محتوا در مورد بدهی‌هایی که باید قبل از خرید بیمه تسویه شوند، با شما صحبت خواهیم کرد و در ادامه هم روش‌های مختلف تسویه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند؟

بدهی‌هایی که باید قبل از خرید بیمه خودرو تسویه شوند؟

در گذشته برای خرید بیمه شخص ثالث نیازی به تسویه بدهی‌های جاری وسیله نقلیه نبود و افراد بدون پرداخت بدهی‌های خودرو خود می‌توانستند برای خرید بیمه شخص ثالث اقدام کنند؛ ولی از تاریخ ۱۷/۴/۱۴۰۲ تسویه بدهی آزادراهی یکی از الزامات صدور کد یکتای بیمه شخص ثالث و خرید آن شده است.

با این وجود برای خرید بیمه شخص ثالث به جز تسویه عوارض آزادراهی، نیازی به پرداخت سایر بدهی‌های وسیله نقلیه مثل خلافی یا عوارض شهرداری خودرو نیست.

روش‌های مختلف پرداخت عوارض آزادراهی

همان‌طور که گفتیم، از سال ۱۴۰۲ پرداخت عوارض آزادراهی برای خرید بیمه شخص ثالث الزامی شده است؛ ولی پرسشی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید، این است که در سال ۱۴۰۳ چطور می‌توانیم نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنیم.

ما در ادامه این بخش در مورد سه روش کاربردی پرداخت عوارض آزادراهی که شامل مراجعه حضوری به مراکز پلیس + 10، پرداخت از طریق سامانه آنیرو و تسویه عوارض آزادراهی با سامانه آیتول است، صحبت خواهیم کرد.

مراجعه به دفاتر پلیس + 10

ساده‌ترین روش برای پرداخت عوارض آزادراهی مراجعه حضوری به مراکز پلیس + 10 است. برای این منظور باید با در دست داشتن مدارک وسیله نقلیه خود به این دفاتر مراجعه کنید و از کارمند بخش مربوطه بخواهید که پرینت برگه بدهی عوارض آزادراهی خودرو را به شما بدهد. در صورت نیاز می‌توانید در همین مراکز نسبت به پرداخت این بدهی‌ها اقدام کنید.

مراجعه حضوری به مراکز پلیس + 10 به دلیل تعداد بالای مراجعین به این مراکز بسیار زمان‌بر است و به همین دلیل هم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به‌صورت غیرحضوری نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند. در ادامه به دو روش غیرحضوری پرداخت عوارض آزادراهی اشاره خواهیم کرد.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق سامانه آنیرو

یکی از روش‌های غیرحضوری پرداخت عوارض آزادراهی، استفاده از سامانه آنی رو است. برای این منظور به سایت این سامانه به نشانی aaniri.ir مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات خودرو خود، پرداخت عوارض آزادراهی آن را انجام دهید.

برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند؟

با استفاده از این سامانه می‌توان به‌صورت آنلاین نسبت به پرداخت بدهی آزادراهی وسایل نقلیه اقدام کرد؛ با این وجود پرداخت عوارض آزادراهی آنی رو چالش‌ها و مشکلات خود را هم دارد؛ به‌طور مثال در برخی از مواقع این سامانه با اختلال و قطعی همراه است.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق سامانه آیتول

یکی از بهترین روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی استفاده از سامانه آیتول است. برای این منظور اپلیکیشن آیتول را نصب کنید یا ثبت‌نام خود را در سایت آن انجام دهید. سپس نسبت به وارد کردن اطلاعات خودرو خود و احراز هویت در آن اقدام کنید.

برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند؟

آیتول به‌عنوان یکی از سامانه‌های معتبر فعال در حوزه ارائه خدمات خودرویی، سرویس‌هایی کاربردی مثل استعلام بیمه شخص ثالث را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. استفاده از این سامانه معتبر مزایای بسیار جذابی دارد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آیتول دارای اپلیکیشن اختصاصی با رابط کاربری جذاب و ساده است. کاربران به راحتی می‌توانند با آن کار کرده و سرویس خودرویی مورد نظر خود را دریافت کنند.
  • برای استفاده از خدمات کاربردی آیتول نیازی به مراجعه حضوری نیست و همه این سرویس‌ها به‌صورت کاملا آنلاین انجام می‌شوند.
  • این سامانه برای ارائه خدمات کاربردی در حوزه خودرو، کمترین کارمزد را دریافت می‌کند و کاربران می‌توانند با حداقل هزینه، از سرویس‌های مورد نظر خود از طریق آیتول بهره‌مند شوند.
  • آیتول دارای پشتیبانی شبانه‌روزی آنلاین است و کاربران در صورت داشتن هر پرسش یا چالشی می‌توانند با بخش پشتیبانی آیتول ارتباط برقرار کنند و برای رفع مشکل خود کمک بگیرند.
  • سامانه آیتول برخلاف آنیرو کمتر دچار اختلال و قطعی می‌شود و کاربران در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند از این سامانه برای دسترسی به سرویس مورد نظر خود اقدام کنند.

با توجه به مزایای جذاب، استفاده از سامانه آیتول بهترین روش برای پرداخت عوارض آزادراهی محسوب می‌شود و افراد بعد از تسویه عوارض آزادراهی از طریق این سامانه می‌توانند به راحتی برای خرید بیمه شخص ثالث خودرو خود اقدام کنند.

سخن آخر

داشتن بیمه شخص ثالث برای هر وسیله نقلیه الزامی است تا در صورت بروز حوادث، خسارات وارده به سایرین از طریق این نوع بیمه پرداخت شود. ولی پرسشی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید، این است که برای خرید بیمه خودرو کدام بدهی‌ها باید تسویه شوند.

بر اساس قانون برای خرید بیمه شخص ثالث خودرو، تسویه عوارض آزادراهی آن الزامی است که ما در این محتوا سه روش مختلف پرداخت این نوع عوارض را بیان کردیم و مزایای استفاده از سامانه آیتول به‌عنوان بهترین روش تسویه بدهی‌های آزادراهی را برشمردیم.

مطالب مشابه را ببینید!

با تیشرت مردانه چه شلواری ست کنیم؟ بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟ لق شدن دندان شیری کودک راهنمای خرید میز جلو مبلی ، میز عسلی جدید  تجهیزات تالار بهترین راه خرید خانه در قبرس شمالی یا جنوبی برای هر ایرانی انرژی مثبت در خانه: ۵ رازی که باید بدانید! مالزی یا تایلند: کدام مقصد گردشگری محبوب‌تر است؟ جادوی دکوراسیون با مبلمان و صندلی‌های کم جا نکات مهم در انتخاب و خرید فرش