انرژی مثبت در خانه: ۵ رازی که باید بدانید!

۵ راز ایجاد انرژی مثبت در خانه

داشتن محیط خانه‌ای آرامش‌بخش، تاثیر مثبتی بر روحیه افراد خانواده می‌گذارد. از آن‌جایی که افراد تقریبا نیمی از زمان خود را در خانه می‌گذارند، ایجاد انرژی مثبت در خانه برای کاهش استرس‌های روزانه افراد به چالشی بزرگ تبدیل شده است. تغییر دکوراسیون منزل و مرتب کردن خانه، ۲ مورد از راههای جذب انرژی مثبت در خانه هستند. در این مطلب به بررسی ۵ راز مهم و ضروری، برای جذب انرژی مثبت در خانه می‌پردازیم.

۱. مرتب بودن خانه؛ مهم‌ترین نکته برای خلق انرژی مثبت‌ در منزل

مرتب بودن خانه راهکاری موثر برای کاهش استرس و آشفتگی ذهنی است. برای ایجاد انرژی مثبت در خانه باید محیط اتاق خواب، فضای پذیرایی و آشپزخانه را سازماندهی و تمیز کنید. هنگام مرتب کردن منزل، وسایل قدیمی که قابل‌استفاده نیستند را دور انداخته و فضای ذخیره‌سازی مناسبی را برای سایر وسیله‌های خود ایجاد کنید. به‌عنوان مثال حتما از کتابخانه‌ دیواری و کمدهای جادار و متناسب با ابعاد اتاق خود استفاده کنید.

برای منظم کردن فضای داخلی کمد از جالباسی و نظم‌دهنده‌ها استفاده کنید. همچنین استفاده از تخت‌باکس به دلیل داشتن فضای ذخیره‌سازی مناسب برای مرتب نگه‌داشتن اتاق‌هایی با ابعاد کوچک است. به‌علاوه، استفاده از شلف‌های دیواری برای جا دادن وسایل دکوراتیو اتاق، خصوصا اتاق‌هایی با متراژ کوچک راهکاری مناسب و موثر است. برای مرتب نگه‌داشتن راهرو ورودی منزل از پارتیشن‌ها به‌عنوان فضایی برای نگه‌داری کفش‌ها و لباس‌های بیرون استفاده کنید.

استفاده از کتابخانه دیواری جادار برای خلق انرژی مثبت در خانه

۲. تغییر دکوراسیون؛ راهکاری موثر برای تغییر روحیه افراد

یکی از جذاب‌ترین راههای جذب انرژی مثبت در خانه تغییر دکوراسیون داخلی خانه است. نکته مهمی که برای ایجاد انرژی مثبت در خانه با تغییر دکوراسیون داخلی باید درنظر داشت، دور ریختن اشیا و وسایل قدیمی است. به‌عنوان مثال صندلی کامپیوتر ارگونومی و طبی را جایگزین صندلی قدیمی خود کنید. وجود وسیله‌های شکسته، کهنه و جاگیر در منزل تاثیر منفی بر روحیه افراد می‌گذارد.

برای جذب انرژی مثبت در خانه از اصل مینیمالیسم استفاده کنید؛ هر وسیله‌ای که کاربردی ندارد را دور بریزید یا به افراد نیازمند ببخشید. به‌همین‌منظور وسیله‌ها و اشیایی که طی چندسال اخیر از آن‌ها استفاده نکردید را دور بریزید. قسمتی از منزل را به فضایی برای استراحت روزانه اختصاص دهید؛ برای این‌کار می‌توانید قسمتی از اتاق خواب را با کوسن های جدید و گل‌وگیاهان طبیعی دیزاین کنید.

۳. برای ایجاد انرژی مثبت، طبیعت را به خانه بیاورید

استفاده از گل‌ و گیاهان طبیعی یکی از بهترین راه‌های جذب انرژی مثبت در خانه است؛ چرا که وجود گیاهان طبیعی در خانه همواره با کاهش استرس و اضطراب همراه است. گل قاشقی، سانسوریا، پتوس و زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی زیبایی هستند که برای دیزاین خانه‌ای با انرژی مثبت از آن‌ها استفاده می‌شوند. برای ایجاد محیطی آرامش‌بخش و سرشار از انرژی مثبت می‌توانید گیاهان آپارتمانی خود را در شلف‌ها یا روی میز کنسول قرار دهید. همچنین برای جذب انرژی مثبت در خانه از طریق گیاهان از آن‌ها به‌خوبی مراقبت کرده تا پژمرده یا خشک نشوند.

۴. نورپردازی؛ روشی موثر در روحیه افراد

یکی از راههای جذب انرژی مثبت در خانه، بازنگه‌داشتن پنجره‌ها در طی روز برای ورود نور خورشید به محیط داخلی منزل است. اگر خانه‌تان نورگیر مناسبی ندارد از نورپردازی مصنوعی استفاده کنید. برای بسیاری از افراد استفاده از نورپردازی سفید به‌تنهایی، خسته‌کننده و آزاردهنده است؛ درنتیجه برای ایجاد انرژی مثبت در خانه بهتر است از ترکیب نورپردازی با رنگ زرد و سفید استفاده کنید. همچنین با قرار دادن آینه در محیط‌های مختلف منزل به ایجاد نورپردازی بیشتر کمک کنید؛ زیرا آینه‌ها با انعکاس نور، فضای خانه را روشن‌تر می‌کنند.

یکی از راههای جذب انرژی مثبت در خانه و ایجاد محیطی سرشار از آرامش از طریق نورپردازی، استفاده از نورپردازی محیطی در پذیرایی و اتاق‌خواب ها است. همچنین برای خلق انرژی مثبت در خانه می‌توانید از آباژورهای با نور ملایم در اتاق خواب و راه‌پله‌ها استفاده کنید. همچنین استفاده از لامپ‌های هالوژنی در پذیرایی و اتاق‌خواب نیز نور ملایمی به محیط می‌دهد.

به‌کاربردن نورپردازی ملایم در منزل از راههای جذب انرژی مثبت در خانه

۵. بازی با رنگ‌ها؛ روشی شگفت‌انگیز برای خلق روحیه خوشایند

هر رنگ احساس و انرژی خاصی را منتقل می‌کند. برای ایجاد محیطی هارمونیک و آرامش‌بخش در خانه باید در استفاده از رنگ‌ها از اصول خاصی پیروی کنید. به‌عنوان مثال برای ایجاد محیطی آرامش‌بخش از ترکیب رنگی خنثی مانند سفید و کرم و برای خلق فضایی چشم‌گیر از ترکیب رنگ‌های مکمل استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از رنگ‌های تیره در دکوراسیون منزل افراد را به‌مرور کسل می‌کند. برعکس استفاده از رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی بسیار انرژی‌بخش بوده و باعث ایجاد انرژی مثبت در خانه می‌شود. به‌علاوه، اگر به دنبال ایجاد محیطی سرشار از آرامش هستید از رنگ‌های سردی مانند آبی در دیزاین منزل استفاده کنید.

خرید وسیله‌های نو راهکاری موثر برای خلق انرژی مثبت در خانه است

برای داشتن محیط خانه‌ای آرامش‌بخش باید وسایل کهنه و قدیمی که دیگر کاربردی ندارند را دور بریزید تا فضا برای داشتن محیطی دنج و آرام مرتب شود. تغییر دادن سیستم نورپردازی و تغییر رنگ دیوارها و وسایل اتاق خواب، روش‌های دیگری برای ایجاد محیطی با انرژی مثبت است. برای خرید کمدها و شلف‌های جادار جدید به فروشگاه‌های معتبری که امکان خرید حضوری و پرداخت در محل دارند مانند فروشگاه بلج مراجعه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

با تیشرت مردانه چه شلواری ست کنیم؟ بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟ لق شدن دندان شیری کودک راهنمای خرید میز جلو مبلی ، میز عسلی جدید  تجهیزات تالار بهترین راه خرید خانه در قبرس شمالی یا جنوبی برای هر ایرانی مالزی یا تایلند: کدام مقصد گردشگری محبوب‌تر است؟ جادوی دکوراسیون با مبلمان و صندلی‌های کم جا نکات مهم در انتخاب و خرید فرش دستگاه تولید زغال و راه اندازی خط تولید زغال