اقامت در یونان از طریق تمکن مالی

1 2 e1665041540706

آیا دوست دارید تا در مدت زمانی کوتاه، اقامت اروپا و حوزه شنگن را به همراه خانواده دریافت کنید و با داشتن آزادی سفر فوق‌العاده، بدون ویزا به تمامی کشورهای اروپایی شنگن سفر کنید؟ پس بد نیست تا در ادامه با جزئیات دو طرح جذاب اقامت یونان از طریق تمکن مالی و اقامت یونان از طریق خرید ملک آشنا شوید.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

برای شرکت در این روش اقامت اروپا و حوزه شنگن، شما نیاز به دریافت ویزای تایپ D شنگن و افتتاح حساب بانکی بین‌المللی در کشور یونان دارید.

در این روش سریع اقامت در یونان که بعضی از افراد از آن با نام طرح سرمایه‌گذاری بازنشستگی یاد می‌کنند، شما نیاز به حداقل بودجه 25 هزار یورویی برای افتتاح حساب بانکی در یونان و یک درآمد ثابت 4 تا 5 هزار یورویی ماهانه از منابع خارجی مثل اجاره ملک مسکونی و یا تجاری، سود سهام، حقوق بازنشستگی و غیره از خارج از کشور یونان دارید.

با شرکت در این طرح اقامت در یونان، اجازه کار قانونی در این کشور ندارید، اما در نقطه مقابل حساب بانکی شما معاف از مالیات است، الزامی به حضور دائمی شما نیست و استمرار شرایط تمکن مالی متقاضی اصلی می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم و حتی حق شهروندی و پاسپورت یونان برای کل اعضای خانواده شود.

اما در حالت پیش فرض و نرمال نیز با دریافت کارت اقامت موقتی و قابل تمدید یونان، شما این اجازه را دارید تا بدون نیاز به دریافت ویزای شنگن، به همه کشورهای حوزه شنگن از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا سفر کنید.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

در روش دوم اقامت در یونان، شما این امکان را دارید تا با خرید یک یا چند ملک واجد شرایط در این کشور اروپایی و خوش و آب و هوای حوزه شنگن، از کارت اقامت دائم این کشور برای خود و اعضای خانواده برخوردار شوید.

شرط اصلی شرکت در طرح خرید ملک و اقامت در یونان داشتن حداقل بودجه 250 هزار یورویی برای خرید یک یا مجموع چند ملک در این کشور است.

با سرمایه‌گذاری و خرید ملک واجد شرایط در یونان، کارت اقامت یونان 5 ساله (دائمی) برای شما و اعضای خانواده صادر می‌شود که به صورت نامحدود قابل تمدید بوده و می‌توان آن را به کارت اقامت سایر کشورهای حوزه شنگن و یا در نهایت پاسپورت ارزشمند یونان تبدیل کرد.

شما این امکان را تا علاوه بر دریافت کارت اقامت دائمی در یونان، ملک مورد نظر را اجاره دهید و از این طریق کسب درآمد ارزی کنید.

تفاوت اصلی این 2 روش اقامت در یونان در این است که در روش تمکن مالی شما به بودجه کمتری نیاز دارید، اما وجود یک منبع درآمد موجه از خارج از یونان برای شما موردنیاز بوده و بدون توانایی کافی پوشش هزینه‌های زندگی در یونان (بدون نیاز به فعالیت تجاری در بازار کار این کشور)، استفاده از این طرح برای شما میسر نخواهد بود.

اما در روش اقامت در یونان از طریق خرید ملک، شما به نوعی در بخش املاک و مستغلات این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اید و مقدار بودجه شما موجب می‌شود تا از همان ابتدا موفق به دریافت کارت اقامت دائم اروپا و حوزه شنگن برای کل اعضای خانواده و حتی والدین متقاضی اصلی و همسر شوید و بعد از گذشت 3 تا 5 سال از زمان اپلای کارت اقامت اروپا، مجاز به فروش و یا تعویض ملک خریداری شده در یونان خواهید بود.

به طور کلی، به غیر از تبدیل کارت اقامت دائم به حق شهروندی و پاسپورت یونان که نیاز به حضور مستمر شما در این کشور دارد، شما الزامی به زندگی دائمی در کشور یونان ندارید، بودجه صرف شده توسط شما قابل تبدیل بوده و در ازای پرداخت هزینه‌ای معقول، از آزادی سفر فوق‌العاده‌ای برای حضور بدون ویزا در کشورهای معتبر حوزه شنگن برخوردار خواهید شد.

2 2 e1665041554844

مزایای اقامت در یونان

به طور خلاصه، مزایای اقامت در یونان برای شما شامل موارد زیر می‌شود:

 • دریافت کارت اقامت یونان برای متقاضی اصلی و اعضای خانواده در یک بازه زمانی کوتاه
 • افتتاح حساب بانکی و دریافت ویزاکارت و مسترکارت بین‌المللی
 • شرایط تحصیل رایگان فرزندان در مدارس یونان
 • امکان کسب درآمد ارزی
 • امکان ثبت شرکت تجاری
 • شرایط تبدیل کارت اقامت موقتی یونان به دائمی اروپا
 • شرایط تبدیل کارت اقامت دائم به پاسپورت و حق شهروندی یونان
 • امکان سفر آزادانه (بدون ویزا) و زندگی در سایر کشورهای حوزه شنگن
 • نزدیکی فاصله یونان با ایران
 • شرایط آب و هوایی مناسب و ایده‌‎آل در یونان
 • هزینه مناسب و منطقی اقامت در یونان
 • نزدیکی فرهنگی
 • نبود الزام به حضور دائمی در کشور یونان
 • ارزیابی سریع پرونده‌های اقامت در یونان
 • هزینه‌های مناسب زندگی در کشور یونان
 • سادگی روند دریافت کارت اقامت اروپا

عموماً به دلیل نداشتن تجربه و اطلاعات کافی در مورد امور اداری و اجرایی شرکت در هر یک از طرح‌های اقامت در یونان، متقاضیان ایرانی با مشکلات نسبتاً زیادی در مورد روش تمکن مالی و یا خرید ملک در یونان روبرو می‌شوند.

برهمین اساس، شما این امکان را دارید تا در صورت تمایل از مشاوره و خدمات تخصصی نیلگام برای پیگیری امور ویزا و کارت اقامت شنگن خود استفاده کنید و در مدت زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه و اقامت در یونان دست یابید.

 

مطالب مشابه را ببینید!

با تیشرت مردانه چه شلواری ست کنیم؟ بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟ لق شدن دندان شیری کودک راهنمای خرید میز جلو مبلی ، میز عسلی جدید  تجهیزات تالار بهترین راه خرید خانه در قبرس شمالی یا جنوبی برای هر ایرانی انرژی مثبت در خانه: ۵ رازی که باید بدانید! مالزی یا تایلند: کدام مقصد گردشگری محبوب‌تر است؟ جادوی دکوراسیون با مبلمان و صندلی‌های کم جا نکات مهم در انتخاب و خرید فرش