اجاره ماشین عروس روش جدید کلاهبرداری

اجاره ماشین عروس یکی از روش‌های درآمدزایی در بیشتر شهرهای ایران است. بیشتر کسانی که خودروهای لاکچری و باکلاسی دارند، با اجاره ماشین‌های خود به تازه عروس و دامادها، درآمدزایی می‌کنند. شرکت‌هایی نیز در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که با اجاره انواع ماشین‌های مختلف، فرآیند اجاره خودرو عروس را راحت‌تر کرده‌اند.

در بازار اجاره خودرو، کلاهبردار و  شیاد ها نیز هستند که با روش‌های مختلفی قصد کلاهبرداری از مشتری‌ها را دارند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه خودرویی را اجاره کنید، از روش‌های کلاهبرداری اجاره‌دهنده‌های ماشین آگاه شوید. اطلاع از این روش‌ها کمکتان می‌کند تا در دام آنها نیفتید.

اجاره ماشین عروس روش جدید کلاهبرداری

راه‌های جلوگیری از کلاهبرداری اجاره ماشین

در ادامه روش‌ها و راهکارهایی را می‌گویم که با آگاهی از آنها دیگر در دام شیادها و کلاهبرداری اجاره‌دهنده ماشین نخواهد افتاد:

مجوزهای اجاره خودرو

در قدم اول باید مجوزهای شرکت اجاره‌دهنده خودرو را ببینید. شرکت‌های رنت‌کار برای فعالیت‌های قانونی نیاز به مجوزهایی از ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه دارند. با مشاهده این مجوزها می‌توانید اطمینان بیشتری به یک مجموعه کرده و با خیال راحت ماشین مورد نظرتان را از آنها اجاره کنید.

اطلاع از تمام بندهای قرارداد

از تمامی بندها و شرایطی ذکر شده در قرارداد مطلع شوید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اجاره ماشین حتما قرارداد را به‌طور کامل بخوانید تا از شروطی که اجاره‌دهنده ذکر کرده است، آگاهی پیدا کنید.

بسیاری از کلاهبردارها در بخش قرارداد بندهایی اضافه می‌کنند که کاملا به ضرر مشتری هستند. مشتری‌های ناآگاه با امضا قرارداد در دام این شیادها می‌افتند. بنابراین با خواندن متن قراردادها مانع این کار کلاهبرداران می‌شوید.

اجاره ماشین عروس روش جدید کلاهبرداری

دفتار رسمی و شرکت‌های ثابت

مجموعه‌های اجاره‌دهنده خودرو معمولا یک دفتر رسمی و فیزیکی دارند، پس می‌توانید به‌صورت حضوری به دفاتر آنها مراجعه کنید. این شرکت‌ها سیار نیستید و همواره در ساعات مشخصی از روز پاسخگوی نیاز مشتری‌های خود هستند.

بنابراین اگر قصد اجاره ماشین عروس را دارید، فقط به مراکزی بروید که صاحب دفاتر رسمی بوده و در ساعات مشخصی از روز امکان پاسخگویی به مشتریانشان را دارند.

اطلاع از صاحب اصلی خودرو

شرکت‌های اجاره‌دهنده ماشین عروس خودشان صاحب خودرو هستند و تمامی مدارک لازم برای جلب اطمینان مشتری‌ها را ارائه می‌دهند. این در حالی است که سودجویان به‌هیچ‌وجه مدرکی بابت اثبات ادعایشان بابت مالکیت خودرو ارائه داده و مشتری‌ها را با وعده‌های مختلف فریب می‌دهند.

قبل از اینکه خودرویی را اجاره کنید، مطمئن شوید که صاحب اصلی خودرو شرکت رنت‌کار است. در‌غیر‌این‌صورت از اجاره امتناع کنید، چون شاید خودرو سرقتی باشد و در آینده مشکلات مختلفی برایتان به‌وجود بیاید.

نداشتن خلافی خودرو

قبل از اجاره ماشین عروس حتما در مورد نداشتن خلافی آن اطمینان پیدا کنید. بعضی از اجاره‌دهنده‌های ماشین خودروهایی با خلافی زیاد را به مشتری‌هایشان کرایه می دهند. این خودروها به‌محض تردد در خیابان‌ها توسط پلیس توقیف می‌شوند و دردسرهای زیادی برایتان به‌وجود می‌آورند. بنابراین قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که خودروی مورد‌نظر هیچ‌گونه خلافی ندارد و در آینده هیچ مشکلی برایتان به‌وجود نخواهد آورد.

اجاره ماشین عروس روش جدید کلاهبرداری

توجه به ظاهر خودرو

قبل از اینکه خودرویی را اجاره کنید، حتما به ظاهر آن توجه داشته باشید. بهتر است قبل از اجاره حتی از خودرو فیلمبرداری کنید تا از تمام ویژگی‌های ظاهری آن فیلم داشته باشید.

بعضی از سودجوها هنگام تحویل خودرو توسط مشتری ادعا می‌کنند که در خودرو نقص ظاهری به‌وجود آورده‌اند؛ در‌صورتی‌که این نقص از قبل در خودرو وجود دارد. شما با ارائه فیلم می‌توانید این ادعا را رد کنید و در دام کلاهبردارها نیفتید.

تمام قوانین را مد نظر قرار دهید

از قبل تمام قوانین اجاره خودرو را در اینترنت بخوانید، سپس حین اجاره قوانینی را که در قرارداد ذکر نشده به مجموعه رنت‌کار گوشزد کنید. برخی مراکز غیرمعتبر با جا انداختن برخی قوانین در قراردادها، قصد در سودجویی دارند. شما باید با اطلاع کامل از مقررات، جلوی این کار را بگیرید و مانع از سودجویی آنها شوید.

نکته‌های مهم برای جلوگیری از کلاهبرداری اجاره خودرو

به چند نکته مهمی که در ادامه می‌گوییم، برای جلوگیری از کلاهبرداری در فرآیند اجاره خودرو توجه کنید:

  • فقط به‌سراغ مراکز معتبر بروید. افرادی که در اپلیکیشن‌های تبلیغات رایگان خودرو اجاره می‌دهند یا کنار خیابان‌ها می‌ایستند، گزینه مطمئنی برای اجاره ماشین نیستند.
  • قیمت‌های شرکت‌های رنت‌کار را با هم مقایسه کنید. سودجویان همیشه قیمت بیشتری نسبت‌به مجموعه‌های قانونی دریافت می‌کنند.
  • از افراد متخصص و حرفه‌ای در زمینه رنت ماشین کمک بگیرید. اگر آشنایانتان در این زمینه فعالیت دارند، قبل از اجاره حتما صحبتی با آنها داشته باشید.
اجاره ماشین عروس

جمع بندی

با اطلاع از روش‌های جلوگیری از اجاره خودرو و توجه به نکات مهمی که در طول مطلب گفتیم، کلاهبردارها و شیادها شانس کمتری برای فریب‌دادنتان دارند. اجاره ماشین عروس هر چند به شیک و مجلل‌تر برگزار‌شدن مراسم عروسی‌تان کمک می‌کند، اما در صورت نادیده گرفتن برخی نکات تبعات سنگینی برایتان در پی خواهد داشت. بنابراین برای جلوگیری از این تبعات حتما به قانونی‌بودن فرآیند اجاره خودرو توجه داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!

استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران فواید لیزر صورت ، 9 دلیل عالی برای انجام لیزر صورت کمپین “تابستانی سرد در راه است” با کولرهای گازی تی سی ال: انتخابی هوشمند برای هر آب و هوا فوت‌وفن آشپزی با روغن کمتر 6 تفاوت میسلار واتر و تونر و روش های آن اصول اساسی مدیریت ریسک در فارکس + آموزش حرفه‌ای