آکواریوم دبی؛ آشنایی با جهان زیر آب

آکواریوم دبی؛ آشنایی با جهان زیر آب

اگر می خواهید یکی از بزرگترین و جذاب‌ترین آکواریوم‌های جهان را کشف کنید، آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی را از دست ندهید که شامل بیش از 33000 حیوان آبزی و بزرگترین مجموعه کوسه ببرهای شنی و تنوع گونه‌های دریایی چشمگیر است. این آکواریوم که تا طبقه سوم دبی مال نیز ادامه دارد، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های دبی است که بزرگسالان و کودکان از بازدید و تجربه فعالیت‌های هیجان‌انگیز آن لذت می‌برند. آکواریوم دبی خانه بیش از صدها گونه حیات دریایی است و امکاناتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد تا بیشتر با دنیای زیر آب آشنا شوند. اگر شما نیز قصد رزرو تور دبی و سفر به این شهر توریستی و جذاب را دارید، بازدید از آکواریوم دبی را از دست ندهید!

آکواریوم دبی کجاست؟

آکواریوم دبی در طبقه همکف بزرگترین مرکز خرید دنیا یعنی دبی مال واقع شده و نمونه کوچکی از دریا و اقیانوس است که به شما این امکان را می‌دهد تا با جهان زیر آب و گونه‌های متنوع آبزی از نزدیک آشنا شوید. با دریافت ویزای دبی و سفر به این شهر توریستی می‌توانید تفریحات جذاب و هیجان انگیزی را تجربه کنید. در تونل آکواریوم قدم بزنید و زندگی زیر آب را ببینید، از مخزن غول پیکر 10 میلیون لیتری که بیش از 33000 حیوان آبزی و بزرگترین مجموعه کوسه ببرهای شنی جهان را در خود جای داده است دیدن کنید و پس از کاوش در تونل آکواریوم، به باغ وحش زیر آب بروید، که یک رویکرد تعاملی برای آموزش در مورد اکولوژی و پایداری حیات دریایی به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید از نزدیک با آن آشنا شوید.

با آکواریوم دبی بیشتر آشنا شوید!

آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان است. این آکواریوم در مخزن  10 میلیون لیتری خود، بیش از 33000 جانور آبزی از بیش از 200 گونه مانند کوسه‌ها و پرتوها را در خود جای داده است.

پانل اکریلیک این آکواریوم با وزن بیش از 2، 45000 کیلوگرم و ابعاد 32.8 متر در 8.3 متر در 750 میلی متر، به عنوان بزرگترین آکواریوم در نوع خود در جهان در کتاب رکوردهای جهانی گینس در نسخه 2010 معرفی شده است. آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب توسط یک شرکت معماری و طراحی داخلی مستقر در استرالیا به نام Peddle Thorp طراحی شده است و در حال حاضر توسط Emaar Entertainment مدیریت می‌شود و جوایز متعدد و همچنین گواهی برتری را در این زمینه کسب کرده است.

در سطح دوم مرکز خرید دبی مال، باغ وحش زیر آب این آکواریوم قرار دارد که کارکنان متخصص، اطلاعات ارزشمندی را در مورد انواع مختلف حیوانات دریایی، از جمله خرچنگ‌های عنکبوتی غول‌پیکر، اسب‌های دریایی، موش‌های دریایی، چتر دریایی، پنگوئن‌ها و کروکودیل‌ها در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. همچنین یک رویکرد تعاملی برای آموزش بازدیدکنندگان، به ویژه کودکان، در مورد پایداری حیات دریایی، با سه منطقه زیست محیطی منحصربه‌فرد آن یعنی جنگل بارانی، ساحل راکی ​​و اقیانوس زنده در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب باغ‌وحش زیر آب، نمایشگاه‌هایی است که به خزندگان اختصاص داده شده است و گونه‌های مختلفی از این حیوانات در آن نگهداری می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را از نزدیک ببینید. شما همچنین می‌توانید پنگوئن‌ها، پیراناها، خرچنگ‌ها، موش‌های آبی، اسب‌های دریایی، چتر دریایی و بسیاری از حیوانات دیگر را در اینجا ببینید.

تفریحات هیجان انگیز آکواریوم دبی

آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی بخش اصلی از مجموعه تفریحی باورنکردنی و متنوع دبی مال است. این آکواریوم در مرکز خرید دبی مال واقع شده و یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های دبی است. اگر عاشق طبیعت هستید و می‌خواهید گونه‌های متنوع آبزی را ببینید و یا به دنبال غواصی و ماجراجویی هستید،  آکواریوم دبی مقصد جذابی برای شما خواهد بود.

در واقع بازدید از این آکواریوم و باغ وحش زیر آب یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در دبی مال آن را تجربه کنید! اگر دبی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده‌اید و یا می‌خواهید به سایر کشورهای آسیایی جذاب سفر کنید، برای اطلاع از شرایط و نحوه صدور ویزای توریستی دبی، ویزای سنگاپور، روسیه، تایلند، ژاپن و … می‌توانید از تیم تخصصی مجموعه گردشگری توریک راهنمایی بخواهید.

– تجربه غواصی در آکواریوم دبی

آکواریوم دبی؛ آشنایی با جهان زیر آب

با تجربه غواصی در آکواریوم دبی، مجموعه‌ای باورنکردنی از آبزیان را کشف کنید! در آب‌های شفاف غواصی کنید و در کنار ماهی‌‌های رنگارنگ، پرتوهای غول پیکر و کوسه‌های صخره‌ای شنا کنید و گوشه‌های مخفی این مخزن وسیع را کشف کنید.

– غواصی با کوسه‌ها

این آکواریوم علاوه بر فراهم کردن فرصتی برای غواصی با کوسه‌ها برای عموم بازدیدکنندگان، برنامه‌های غواصی تخصصی را نیز برای بازدیدکنندگان دارای گواهینامه PADI ارائه می‌کند تا به آنها کمک کند با شگفتی‌های زندگی زیر آب بیشتر آشنا شوند.

– غواصی در قفس ( اسنورکلینگ )

برای مشاهده گونه‌های دریایی منحصربه‌فرد از فاصله نزدیکتر، این آکواریوم Cage Experience را ارائه می‌دهد که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند در یک قفس امن به همراه مربیان غواصی آکواریوم شیرجه بزنند و حدود 100 گونه از حیوانات دریایی مانند کوسه نوک سیاه، دلقک‌ ماهی و تمساح کیمن را تماشا کنند. بازدیدکنندگان در هر سنی می‌توانند از این فعالیت لذت ببرند.

– سواری در قایق‌های کف شیشه‌ای

سواری کردن در قایق‌هایی با کف شیشه‌ای، روش دیگری برای تماشای جانوران از نزدیک و همچنین تغذیه گونه‌های آبزی مورد علاقه شماست. قایق‌های کف شیشه‌ای با طراحی شگفت انگیز و با ظرفیت گنجایش 10 نفر شما را با شگفتی‌های این مخزن 10 میلیون لیتری آشنا می‌کند.

– غذا خوردن در رستوران آکواریوم دبی

یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز در دنیای زیر آب دبی مال، غذا خوردن در رستوران آکواریوم دبی است. در رستوران‌هایی که در نزدیکی این آکواریوم قرار وجود دارند، در اعماق دریا می‌توانید تجربه رویایی و تکرار نشدنی را از غذا خوردن در میان کوسه‌ها و ماهی‌ها تجربه کنید.

– تجربه VRZOO

در کنار فعالیت‌های ذکر شده در آکواریوم دبی برج خلیفه و باغ وحش زیر آب، می‌توانید از طریق تجربه منحصر به فرد VRZOO در دنیای هیجان انگیز برخی از شگفت انگیزترین حیوانات نیز غوطه ور شوید. شما می‌توانید نگاهی اجمالی به گوریل‌ها در اوگانداها داشته و شاهد قرار ملاقات بین کوسه‌ها و نهنگ‌ها در جزیره زیبای مالدیو، از همین جا در دبی باشید. VRZOO یکی از جاذبه‌های جدید در آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب است که پیشنهاد می‌کنیم آن را تجربه کنید.

– تماشای کینگ کروک

برای ملاقات با کینگ کروک در دبی به باغ وحش زیر آب بروید! وزن این خزنده 750 کیلوگرم و طول آن بیش از 5 متر است. در طول بازید خود از آکواریوم دبی، خود را برای کشف یکی از بزرگترین خزندگان جهان، King Croc که 750 کیلوگرم وزن دارد، آماده کنید. شما می‌توانید همزمان با تماشای این موجود باشکوه، هیجان، ماجراجویی و ترس را تجربه کنید!

– غذا دادن به کوسه‌ها

آکواریوم دبی؛ آشنایی با جهان زیر آب

در دنیای زیر آب آکواریوم دبی اکنون می‌توانید کوسه‌ها را از نزدیک ببینید و با غذا دادن به آن‌ها به این شکارچیان جذاب نزدیک شوید. در آکواریوم دبی می‌توانید غواصانی را تماشا کنید که کوسه‌ها را با سطل‌های پر از ماهی فریب می‌دهند. شما نیز می‌توانید به همراه غواصان آکواریوم در این ماجراجویی هیجان انگیز همراه شوید و با تغذیه کوسه‌های جوان با برنامه پرورش کوسه آکواریوم آشنا شوید.

– برنامه‌های اختصاصی برای کودکان

برنامه‌های بی شماری وجود دارد که به طور انحصاری برای سرگرمی و آموزش کودکان در گروه‌های سنی مختلف طراحی شده است، که جذاب‌ترین آنها برنامه‌های آکواریست جوان برای کودکان بین پنج تا هفت سال و برنامه آکواریست ارشد است که برای کودکان 8 سال به بالا طراحی شده است که به آن‌ها درباره جانوران آبزی، گونه‌های مختلف جاندران دریایی و نحوه زیست دریایی و غواصی در آب آموزش داده می‌شود.

مطالب مشابه را ببینید!

بررسی کامل مضرات جوش شیرین برای زیر بغل (تهدید جدی سلامتی) صفر تا صد راه اندازی آشپزخانه صنعتی جدیدترین مدل کیف و کفش چرم زنانه و کاربرد آن‌ ساخت پروتئین وی خانگی با پودر سفیده تخم مرغ چگونه است؟ کدام ساعت‌های هوشمند قابلیت مکالمه دارند؟ استانبول، شهری مقرون به صرفه: سفری با قیمتی مناسب دلایل اصلی کاهش فروش در کسب و کارها هر چیزی که باید درباره قرعه‌کشی 1 میلیارد ریالی راسان بدانید! آیا پیکر تراشی قابل برگشت است؟  راهنما اجاره ویلا در سفر به اطراف تهران