نوسان گیری ارز دیجیتال چیست ؟

بازارهای مالی مخصوصا بازار ارز دیجیتال از حرکت چرخه‌ای برخوردارند و به‌صورت مداوم در حال نوسان هستند. تریدرها می‌توانند از این نوسانات به‌عنوان یک فرصت مناسب استفاده کرده و کسب درآمد کنند. برخی از سرمایه‌گذاران به نوسانات کم در حد چند ثانیه تا چند ساعت توجه کرده و عده‌ای نیز برای کسب سود سعی می‌کنند به این روند تغییرات در طولانی مدت توجه کنند و چند ماه تا چند سال را در نظر می‌گیرند. برخی از تریدرها نیز حد وسط این نوسانات را برای انجام معاملات مورد توجه قرار می‌دهند.

اگر شما نیز تصمیم دارید نوسانات میان مدت و حد واسط بازار کریپتو برای معاملات خود در نظر بگیرید، توصیه می‌کنیم درمورد نوسان‌گیری ارز دیجیتال تحقیقات لازم را انجام داده و اطلاعات خود را افزایش دهید. با توجه به اهمیت این موضوع قصد داریم این مقاله را به نوسان گیری ارز دیجیتال چیست ؟ اختصاص دهیم و درمورد روش‌های این استراتژی و نحوه نوسان‌گیری با شما صحبت کنیم. در ادامه مطلب به توضیح جامعی از اهمیت قیمت روز ارز دیجیتال و نحوه ترید پرداخته‌ایم.

نوسان گیری ارز دیجیتال چیست ؟

نوسان گیری چیست ؟

نوسان‌ گیری در واقع به حفظ موقعیت‌های معامله از چند ساعت تا چند هفته گفته می‌شود. این کار برای کسب سود بیشتر از نوسانات کوتاه مدت و میان مدت، توسط تریدر انجام می‌شود. در نوسان گیری ارز دیجیتال، تریدرها کف قیمت و سقف آن را در تایم فریم‌های مختلف شناسایی می‌کنند تا بهترین نقاط را برای ورود و خروج از بازار پیدا کنند. این تایم‌فریم‌ها ممکن است از یک روز تا چند هفته متغیر باشند.

برخی از استراتژی‌ها زمان کوتاه‌تری از روش نوسان‌گیری دارند که در لیست اسکالپینگ و ترید روزانه قرار دارند، در حالی که تحلیل‌های بلندمدت‌تر از نوسانگیری، به روش موقعیت‌گیری و هودل مربوط می‌شوند. اگر قصد دارید برای خرید ارز دیجیتال اقدام کنید و یا از تریدرهای این بازار هستید، صرافی اکسکوینو با حضوری طولانی در این اکوسیستم می‌تواند بهترین مکان برای انجام معاملات شما باشد و بهترین و اصولی‌ترین راهنمایی‌ها را به شما ارائه دهد.

نحوه نوسان گیری ارز دیجیتال

همان‌طور که در بخش نوسان‌ گیری چیست ؟ ذکر کردیم که این کار برای شناسایی بهترین زمان ورود و خروج از بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک با به‌کارگیری نمودارهای ۴ تا ۲۴ ساعته برای شناسایی این نقاط و روند قیمت انجام می‌شود. نمودارهای بلند مدت و کوتاه مدت در برخی موارد تحلیل بهتری را از بازار رمزارزها به معامله‌گران ارائه می‌دهند. تایم ‌فریم‌های پایین‌تر قابلیت این را دارند که فعالیت‌های بازار را برجسته‌تر نمایش دهند و نمودارهای هفته‌ای نیز تصویر واضح‌تری از روند کلی بازار کریپتو را نشان خواهند داد.

در تکنیک نوسان‌گیری اگر اطلاعات بیشتری از بازار رمزارزها داشته باشیم، معاملات بهتر و موفقیت‌آمیزی را تجربه می‌کنیم. بر این اساس طیف گسترده‌ای از اندیکاتورهای تکنیکال و همچنین اخبار و اطلاعات فاندامنتال در ارزیابی و تحلیل صحیح روند بازار می‌توانند تاثیر به ‌سزایی داشته باشند و در نوسان گیری کمک شایانی به تریدرها خواهند کرد.

بهترین زمان نوسان گیری

بازار ارزهای دیجیتال بر خلاف سایر بازارها در تمام روزهای هفته به‌صورت ۲۴ ساعته فعال است. ماهیت سراسری ارزهای دیجیتال که یک تجارت بی‌وقفه را پایه‌ریزی کرده‌اند باعث ایجاد چالش‌های زیادی برای تریدرها شده است که یکی از این دغدغه‌ها پیدا کردن بهترین زمان نوسان گیری در معاملات است.

آن دسته از سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی که قصد دارند سفارشات خریدوفروش قابل توجهی را انجام دهند، باید بتوانند رمان‌هایی را که نقدینگی به حداکثر رسیده و طرف دیگر معامله در دسترس است و همچنین حجم معاملات را شناسایی کنند.

یکی از روش‌های ترید در بازار ارز دیجیتال، نوسان‌گیری از رمزارزها است که تریدرها با تشخیص کف و سقف نسبی، معاملات خود را بر اساس آن انجام می‌دهند. در روش نوسان گیری، معامله‌گر نیاز ندارد؛ مانند تریدرهای روزانه ساعت‌های زیادی را به بررسی نمودار بپردازد و معاملاتی که باز می‌کند در حدود چند روز تا چند هفته ممکن است طول بکشد.

برای اینکه نوسان گیری کنید به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نیاز است تا بتوانید رمزارز مورد نظر را از نظر نوسانات احتمالی مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. تشخیص صحیح بهترین زمان نوسان گیری یک راهکار ایده‌آل برای فعالان بازار کریپتو محسوب می‌شود تا بتوانند از طریق آن به معاملات پرسودی بپردازند و میزان ضرر خود را کاهش دهند.

این روش یک استراتژی محبوب در بین سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال به ‌شمار می‌آید که تازه‌کاران این بازار در زمان آزمایش آن موفقیت قابل توجهی را به دست می‌آورند و افراد باتجربه با بینشی تازه و تحلیلی صحیح، به سود خوبی می‌رسند.

بهترین زمان نوسان گیری

بهترین تایم فریم برای نوسان گیری ارز دیجیتال

این تایم فریم ممکن است از نظر هر سرمایه‌گذاری متفاوت باشد و هر شخص باتوجه به شرایط خود یک تایم فریم مشخص را برای انجام معاملات انتخاب می‌کند. به‌عنوان مثال در یک بازه زمانی یک ساعته، تریدرها می‌توانند در ظرف چند ساعت نتیجه نوسان گیری خود را دریافت کنند. این بازه زمانی به اندازه مشخصی از ریسک برخوردار خواهد بود.

این درحالی است که در تایم‌فریم ۱۵ دقیقه‌ای امکان اینکه شما در طول یک ساعت به نتیجه دلخواه برسید وجود دارد. البته این نکته را هم باید ذکر کنیم در این تایم ۱۵ دقیقه‌ای، ریسک بیشتر خواهد بود؛ هرچند زمان رسیدن به نتیجه کوتاه است. پس اگر تصمیم دارید در معاملات خود از نوسان‌گیری استفاده کنید، حتما این نکات را مد نظر قرار دهید.

۱- توجه به روحیات و احساسات شخصی

۲- در نظر داشتن هدف نوسان گیری

۳- میزان سود مد نظر

در واقع تایم فریم‌های متداول شامل، ۱۵ دقیقه‌ای، ۴ ساعته و یا روزانه می‌شوند. از دلایل انتخاب این بازه‌های زمانی، وجود میزان بالای داده در هر تایم‌فریم است که کمک بسزایی به نوسان‌گیرها کرده تا بتوانند یک تحلیل دقیق و راحت داشته باشند.

بهترین تایم فریم برای نوسان گیری ارز دیجیتال

ساده ترین روش نوسان گیری

پس از این‌که یکی از بهترین تایم‌فریم‌ها را برای نوسان‌گیری انتخاب کردید، نوبت به آن می‌رسد که روشی مناسب نیز برای این کار در نظر بگیرید. ما در ادامه این بخش ساده ترین روش نوسان گیری را ذکر کرده و سعی می‌کنیم شامل را با این روش‌ها بیشتر آشنا کنیم.

  • استفاده از موقعیت‌های خنثی: موقعیت‌های خنثی در روند قیمت، یعنی هنگامی که روند قیمت به‌صورت افقی پیش می‌رود نوسان‌گیرهای باتجربه در محدوده‌ای که به سطح حمایت نزدیک است سفارش خرید می‌دهند و در مجاورت سطح مقاومت اقدام به ثبت سفارش فروش می‌کنند.
  • استفاده از میانگین متحرک : کمک گرفتن از شاخص میانگین متحرک، در ایجاد یک بازه حمایتی و مقاومتی نقش مهمی را ایفا می‌کند. این کار موجب می‌شود که جلوی ورود به یک روند نزولی پس از قرار گرفتن در روند صعودی گرفته شود.
  • استفاده از اندیکاتورها: ساده‌ترین روش نوسان‌گیری استفاده از اندیکاتورها یا به‌عبارتی نوسان‌گیرها است. این ابزارها قادر هستند بازه متحرک و همچنین در حال تغییر را همراه با تغییر روند قیمتی مشخص کنند. اندیکاتورها برای این کار یک سطح حمایت و مقاومت تعیین می‌کنند.
  • تحلیل فاندامنتال : اخبار فاندامنتال نیز یکی از ساده ترین روش‌های نوسان‌گیری محسوب می‌شود. اخبار معتبر همیشه در صدر تمام ابزارها و تکنیک‌ها خواهد بود؛ بنابراین توجه به این خبرها از منابع رسمی، یک اقدام عاقلانه خواهد بود.

در پاسخ به سوال نوسان گیری چیست ؟ ذکر کردیم که این روش یک استراتژی معاملاتی در بازار کریپتو محسوب می‌شود که اساس کار آن، کسب سود از نوسانات قیمت یک رمز ارز، در بازه زمانی مشخص است. ساده ترین روش نوسان گیری را نیز در این بخش ذکر کردیم. تمام مطالب فوق تنها برای دقت بیشتر شما تریدر فعال ذکر شده و قطعا این روش‌ها تنها راهکار اصولی برای موفقیت شما در بازار رمز ارزها نخواهد بود و باید همیشه اطلاعات خود را به‌روز نگه دارید و در جهت موفقیت خود تصمیمات مالی هوشمندانه اتخاذ کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

تجربه‌ای متفاوت از معاملات فارکس با بروکر IFC Markets تحلیل قیمت نات کوین: پیش ‌بینی قیمت و چشم ‌انداز بازار تبلیغات در گوگل چیست؟ راهنمای گوگل ادز و مزایای استفاده از آن ۶ راهکار سریع فروختن ماشین کارکرده نحوه استفاده از بتونه سنگی در منزل + بهترین برندهای بازار! ساده‌ترین روش ثبت شرکت در دبی در ۲۰۲۴ مختص ایرانی‌ها بورس چیست؟ همه چیز در مورد بازار بورس و نکات مهم برای سرمایه گذاران همه چیز درباره نات کوین تلگرام (Notcoin) از نحوه معامله تا به دست آوردن آن کسب درآمد بدون سرمایه در ایران و 12 شغل که نیاز به سرمایه زیاد ندارند! دلیل انتقال تتر و بیت کوین به صورت محافظت شده در ایکس پی