مصاحبه مدیرعامل افق کوروش در حاشیه مجمع عمومی این شرکت

تقسیم سود 1400 میلیارد تومانی مهم‌ترین مصوبه مجمع عمومی/ افزایش پنج برابری سرمایه افق کوروش از محل تجدید دارایی‌ها/ رسیدن تعداد شعبات افق کوروش به 3500 شعبه در سال جاری/ ایجاد اشتغال برای 28 هزار نفر تا پایان امسال/

مصاحبه مدیرعامل افق کوروش در حاشیه مجمع عمومی این شرکت

مدیر عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت که روز دوشنبه 21 تیرماه برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

تقسیم سود 1400 میلیارد تومانی، مهم ترین مصوبه مجمع عمومی

حسین صبوری با اشاره به مصوبات مجمع عمومی این شرکت،  تقسیم سود 1400میلیارد تومانی را مهم ترین مصوبه مجمع دانست که موجب خوشحالی سهامداران شده است. وی گفت با پیشنهاد هیات مدیره و تصویب سهامدارن؛ به ازای هر سهم 4700 ریال سود در بین سهامدارن افق کوروش تقسیم خواهد شد.

افزایش پنج برابری سرمایه افق کوروش

مدیرعامل افق کوروش  با اشاره به این که تمرکز استراتژیک شرکت در سال ۹۹ بر روی توسعه کانال‌های فروش، پالایش سبد کالا و تقویت زنجیره تامین، تقویت زیرساخت‍‌های فناوری اطلاعات، مدیریت بحران کالا و سرعت در صورت رسیدن به توسعه بوده است گفت در سال 1400  از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش پنچ برابری سرمایه خواهیم داشت و سرمایه شرکت از مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

عملکرد موفق افق کوروش در سال 1399

حسین صبوری در مورد عملکرد افق کوروش در سال 1399 گفت  کسب عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور، رتبه نخست در شاخص فروش در گروه فروشگاه‌ها، عنوان شرکت پیشرو در بین شرکت‌های برتر و انتخاب به عنوان سی و پنجمین شرکت برتر ایران در بین ۱۰۰ شرکت برتر به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی، افزایش تعداد خرید روزانه و صدور بیش از 760 هزار فاکتور به صورت روزانه،  بهینه سازی تعداد اقلام کالایی در فروشگاه ها  و تنوع نزدیک به سه هزار قلم کالا ، حضور در ۴۶۰  شهر کشور از عملکرد افق کوروش در سال ۹۹ بوده است.

افتتاح 3500 شعبه  و ایحاد اشتغال برای 28 هزار نفر در سال جاری

مدیرعامل افق کوروش با بیان فاصله قابل توجه این شرکت با سایر رقبا  و اظهار امیدواری در خصوص به نتیجه رسیدن مطالعات انجام شده در  زمینه توسعه در عرصه های بین المللی،  به برنامه توسعه و افتتاح شعب افق کوروش در داخل  کشور اشاره کرد و گفت  در سال گذشته در حوزه تاسیس فروشگاه توسعه قابل توجه‌ای داشته‌ایم و امیدواریم در سال جاری نیز این روند ادامه یابد. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده،  در سال جاری تعداد شعبات فروشگاه‌های افق کوروش در سراسر کشور به 3500 شعبه خواهد رسید که از این طریق تعداد همکاران شرکت از 21 هزار  به عدد 28هزار همکار افزایش خواهد یافت.

تنوع کانال های فروش و ارتقای فروش اینترنتی افق کوروش

حسین صبوری در مورد فروش اینترنتی افق کوروش گفت: ما از دو جنبه به این مساله نگاه می‌کنیم. در ابتدا به تنوع کانال‌های فروش و دیگری توسعه‌ای که در دنیا(صنعت خرده فروشی) در حال رخ دادن است و برآورد ما این است باید بستر‌های فروش اینترنتی خود را هماهنگ با متد جهانی به روز و زیر ساخت‌ها را تقویت کنیم. وی در ادامه بیان داشت، در سال گذشته در این حوزه عملکرد مطلوبی داشتیم و توانستیم به 60هزار درخواست روزانه برسیم.

برنامه های سال ۱۴۰۰

مدیرعامل افق کوروش، در مورد برنامه های این شرکت در سال 1400 ، توسعه کانال های فروش، ارتقاء زیرساخت های فناوری اطلاعات، رشد توسعه در مقایسه با سال 1399 ، مکانیزاسیون در حوزه انبارها و ارتقای توان نیروی انسانی را از برنامه‌های افق کوروش  در سال ۱۴۰۰ برشمرد.

مطالب مشابه را ببینید!

بورس چیست؟ همه چیز در مورد بازار بورس و نکات مهم برای سرمایه گذاران همه چیز درباره نات کوین تلگرام (Notcoin) از نحوه معامله تا به دست آوردن آن کسب درآمد بدون سرمایه در ایران و 12 شغل که نیاز به سرمایه زیاد ندارند! دلیل انتقال تتر و بیت کوین به صورت محافظت شده در ایکس پی فرصتی طلایی برای افزایش درآمد کسب و کارهای نوپا با خرید عمده هارد باکس بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری؛ لیست به روز برترین ها بازار فارکس یا ارزدیجیتال؟ مقایسه کریپتو و بازارهای مالی پرسپولیس و رونمایی از اسپانسر جدید! اطلاعات درباره مالیات بر درآمد اتفاقی و نحوه محاسبه آن لیست بهترین موسسه های زبان در پایتخت