آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بسیاری از والدین دوست دارند به فرزندان کوچک خود زبان انگلیسی را آموزش دهند، اما این خواسته صرفا در حد میل و آرزو می‌ماند تا وقتی بچه‌ها بزرگ‌تر شوند و آن‌ها را در مدرسه یا آموزشگاه‌های زبان با زبان انگلیسی آشنا کنند. حال برای حل این مشکل، باید چکار کرد؟ می‌توانید پیشنهاد‌های ما را بخوانید تا هرچه سریع‌تر، آموزش زبان انگلیسی برای کودکان خود را آغاز کنید.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بهانه‌آوردن ممنوع

یکی از بهانه‌های والدین در کوتاهی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان، توانایی و تسلط کم خودشان به این زبان است. اما در واقع تسلط شما اصلا مهم نیست. مهم‌ترین نکته این است که شما مشتاق این امر باشید و  فرزندان خود را در این زمینه تشویق و تحسین کنید. انگیزه در اولین مرحله مهم‌ترین نکته است. فرزند شما اشتیاق شما در یادگیری این زبان را قطعا خواهد دید. اگر کودک شما بلافاصله یادگیری زبان انگلیسی را شروع نمی‌کند هم نگران نباشید. آن‌ها برای یادگیری به زمان نیاز دارند. پس صبور باشید، آن‌‌ها به موقع دل به یادگیری می‌دهند.

ایجاد روال عادی

برای یادگیری زبان انگلیسی توسط بچه‌ها، یک روال معمول ایجاد کنید. بهتر است با هماهنگی آموزشگاه یا مدرس، جلسات کوتاه و مکرری داشته باشید و از برقراری جلسات طولانی و کم (مثل هفته‌ای سه ساعت) خودداری کنید. برای کودکان خردسال، جلسه‌ای پانزده دقیقه هم کافی است. با افزایش سن و افزایش تمرکز کودک، می‌توانید جلسات را به تدریج طولانی کنید. برای جلب توجه کودک، فعالیت‌ها را کوتاه و متنوع نگه دارید.

سعی کنید فعالیت‌های خاصی را هر روز به طور همزمان انجام دهید. کودکان وقتی بدانند که از آن‌ها چه انتظاری دارید، احساس راحتی و اطمینان بیشتری می‌کنند. به عنوان مثال، می‌توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی به زبان انگلیسی انجام دهید، یا قبل از خواب با فرزندان خود یک داستان انگلیسی بخوانید. اگر در خانه فضایش را دارید، می‌توانید یک گوشه‌ی انگلیسی ایجاد کنید که در آن هر چیزی را که به انگلیسی متصل است، نگه دارید. به عنوان مثال کتاب، بازی، فیلم یا چیزهایی که به فرزندان شما تعلق دارد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

بازی کردن

کودکان با بازی و سرگرمی به طور طبیعی یاد می‌گیرند. فلش‌کارت‌ها یک راه عالی برای آموزش و تجدید نظر واژگان هستند. به طور کلی، بازی‌های مختلف زیادی وجود دارد که به کمک فلش‌کارت‌ها اجرا می‌شوند. برای مثال، بازی حافظه و … . برای تهیه‌ی فلش‌کارت می‌توانید از میدان انقلاب یا سایت‌های معتبر اقدام کنید، یا بر اساس علاقه، سلیقه و روحیات کودک خود، خودتان فلش‌کارت بسازید. البته می‌توانید به برخی از سایت‌های اینترنتی هم رجوع کرده و فلش‌کارت رایگان دانلود کنید. سپس آن‌ها را پرینت رنگی گرفته و با قیچی برش دهید.

به جز فلش‌کارت، انواع مختلفی از بازی‌ها وجود دارد که می‌توانید با فرزندان خود انجام دهید تا به آن‌ها به تمرین زبان انگلیسی کمک کنید. در ادامه چند نمونه از این بازی‌ها را ذکر خواهیم کرد:‌

  • بازی‌های اکشن – برای مثال اگر کودک بازیگوشی دارید، می‌توانید عبارات خاص انگلیسی را پیدا کرده و به جای قایم موشک، hide and sick‌ و … را به زبان انگلیسی بازی کنید.
  • بازی‌های رومیزی-می‌توانید بازی‌های فکری یا ساده‌تری چون منچ و مارپله را به زبان انگلیسی تهیه و با کودک خود بازی کنید.
  • بازی‌های کلمه‌ای-می‌توانید با کودک خود بیست‌سوالی یا اسم‌فامیل انگلیسی بازی کنید. گرچه باید در مراحل ساده‌ای اجرا شود.
  • بازی‌های آنلاین- کافی است سری به اینترنت بزنید و با چند جستجوی ساده، به طیف گسترده‌ای از بازی‌های آنلاین برسید.

ثبت‌نام در آموزشگاه زبان مناسب

برای اینکه بتوانید کودک خود را با روش‌های استاندارد و متنوعی به زبان انگلیسی عادت دهید، باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شاید با چند جستجو در اینترنت و تماشای فیلم‌های آموزشی تا حدی به آموزش مسلط شوید، ولی در واقع آموزش زبان انگلیسی یک تخصص پیچیده و حرفه‌ای است و بیخود نیست که برای آن، انواع و اقسام مدارک طراحی شده است. یکی از موسسه‌های مناسبی که می‌تواند کودک شما را به خوبی به زبان انگلیسی مسلط سازد، موسسه زبان ایرانمهر است. این موسسه با بیش از 16 سال سابقه‌ی تدریس زبان‌های بین‌المللی از جمله زبان انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی و ترکی استانبولی، مورد مناسبی در تدریس زبان به کودک شماست. این آموزشگاه با به کارگیری مدرسین و متخصص‌های حرفه‌ای برای تدریس زبان در همه‌ی گروه‌های سنی، سابقه‌ی طولانی خود در تدریس زبان‌های مختلف را درخشان کرده است. کافی است با پشتیبانی تماس بگیرید تا از شیوه‌ی برگزاری کلاس‌های زبان (چه آنلاین و چه حضوری) سردربیاورید.

این مطالب را هم ببینید