صاف کردن مو؛ چگونه موهای فر و وز خود را در خانه صاف کنیم

آیا شما هم موهایتان فر و وز است که از آن خسته شده اید؟ شاید شما جزو افرادی باشید که به دنبال راهی برای صاف کردن روزانه موی خود هستید. افرادی که موهای فر و مجعد و مخصوصاً موهایی با حالت وز دارند مدام بعد از هر بار استحمام به دنبال راهی برای صاف کردن هر چه سریعتر آن هستند. درواقع دو نوع روش صاف کردن مو داریم یکی به روش موقت در منزل و یکی به صورت دائمی و نیمه دائمی با روش کراتینه کردن و استفاده از مواد شیمیایی. ما در اینجا چند روش خانگی بی دردسر را برای صاف کردن موهایتان بیان کرده ایم. امیدواریم استفاده مطلوب را ببرید.

 صاف کردن مو

صاف کردن مو

 • اولین قدمی که برمیدارید در استحمام است. اگر قصد دارید موهای وز و مجعدتان را صاف کنید زمانی که در حال استحمام هستید موهایتان را بعد از شستشو با یک نرم کننده قوی که اگر حاوی روغن آرگان باشد بهتر است، بشورید. به این صورت که تمام موی سرتان را از نوک تا ریشه به خوبی با نرم کننده آغشته نموده و اجازه دهید 5 دقیقه بماند. سپس به خوبی آبکشی کنید.
 • دومین قدم این است که در همان حالت که خیس است به آرامی و خوب شانه زده تا صاف شود.
 • سومین قدم این است که اجازه دهید تا آب موهایتان به خوبی گرفته شده و فقط موهایتان مرطوب باشد سپس با بیگودی های با سایز بزرگ لایه های کمی از و را جدا کرده و محکم به دور بیگودی بپیچید.
 • در قدم چهارم موها را به خوبی خشک کنید. می توانید برای این کار از سشوار استفاده کنید و حرارت سشوار را روی بیگودی ها بگیرید تا موهایتان به طور کامل خشک شود.
 • در قدم پنجم وقتی که موهایتان به خوبی خشک شد خیلی آرام بیگودی ها را تک به تک باز کرده و آنها را با همان لایه های کم با یک موپیچ درشت یکبار از رو و یکبار از زیر صاف کنید و فقط نوک موهایتان را کمی حالت دهید. سشوار را مماس با موپیچ بگیرید و آرام پایین بیورید تا روی موها خورده جمع نشود و مواظب حرارت سشوار نیز باشید زیرا حرارت زیاد به موهایتان آسیب می رساند.

صاف کردن مو

 • قدم ششم این است که پس از اتمام کار و باز کردن تک تک بیگودیها و همزمان سشوار آن، کمی واکمس مو به نوک انگشتانتان زده و روی موها بکشید تا خورده هایی که روی مویتان وجود دارد بخوابند. دقت کنید که از واکس مو استفاده کنید نه از کرم مو.
 • قدم هفتم این است که شاینرهایی به صورت اسپری در بازار یافت می شوندن که موها را نرم و لخت و براق می کنند، شما می توانید بعد از اتمام کار صاف کردن موهایتان از این اسپری لا به لای موهایتان بزنید و دستتان را روی آن بکشید.
 • در قدم هشتمتان باید با موپیچ درشت خود به همین حالت و با سشوار داغ و ضرب زیاد روی موها را پس از زدن واکس یا شاینر خوب سشوار بکشید و نوک آنها را حالت دهید.دقت کنید برای لخت شدن موهای وز شاید نیاز به دو تا سه بار سشوار کشیدن باشد.

صاف کردن مو

 • بعد از آنکه موهایتان را سشوار کردید با باد سرد سشوار لا به لای موهایتان بزنید تا موهایتان خنک شود و برای جلوگیری از عرق کردند و برگشتن مو به حالت اولیه خودش می توانید با کلیپس دندانه دار درشت از زیر به بالا ببندید و برای آنکه موهایتان عرق نکند و صاف بماند فقط زمانی آن را صاف بگذارید که در یک فضای خنک قرار گرفته باشید.

صاف کردن مو

نکات مهم

 1. استفاده ی روزانه از سشوار و اتوی مو برای صاف کردن مو، سرانجام باعث آسیب مو می شود.
 2.  همیشه قبل از سشوار کشیدن از یک اسپری محافظت در برابر حرارت استفاده کنید.
 3. موهای ضخیم، دیرتر از موهای نازک خشک می شوند. در همچنین مواردی برای صرفه جویی در وقت، آرایش مویتان را در شب انجام دهید.
 4. برای اینکه سریع تر موهایتان خشک شود، قبل از پیچیدن بیگودی، ریشه ی موهایتان را به آرامی با نوک انگشتان بلند کنید.

مطالب مشابه را ببینید!

پیشگیری از پیری زودرس؛ دلایل پیری سلول های پوست و روش های جوانسازی آن درمان آکنه و جوش صورت؛ علل ایجاد، چگونه آکنه و روش های درمان مزایای پاکسازی عمیق پوست و انواع روش پاکسازی درخانه و مطب نحوه استفاده از پودر حجم دهنده مو و کارکرد آن با مزایای و معایبی که دارد پوستی جوان با ایربراش پوست؛ دلایل استفاده از ایربراش و نکات انتخاب آن همه چیز درباره کرم مرطوب کننده از مزایا تا عوارض و انواع این محصول علائم قارچ پوست سر و نکات مهم باری مراقبت از پوست سر خواص ماسک موی جینسینگ برای زیبایی و لطافت مو مشکل شکنندگی مو؛ عوامل و راه‌ حل‌ های آسان نرم کردن و رفع شکننده بودن مو آلفا لیپوئیک اسید برای زیبایی پوست و ترمیم آن