فایده استفاده از سرم مو؛ سرم مو چیست و چه کاربردی دارد؟

حتی نام سرم مو را شنیده اید. اما شاید با کاربرد آن آشنایی نداشته باشید و ندانید که موهای شما هم به سرم مو نیاز دارد یا خیر؟ سرم مو را بیشتر برای ترمیم موهای آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد اما کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه مطلب از سایت روزانه بدان خواهیم پرداخت.

فواید استفاده از سرم مو

سرم مو چیست؟

همانگونه که محصولات مراقبت از پوست داریم، محصولات مراقبت از مو نیز داریم که سرم مو جز دسته دوم می باشد. این سرم می تواند به صورت مایع و یا حتی جامد باشد. ماده اصلی تشکیل دهنده سرم مو سیلیکون می باشد. سیلیکون نیز یک ترکیب فوق العاده عالی برای مو می باشد که باعث درخشندگی، لطافت و نرمی در مو شده و از خشکی و وز شدن موها جلوگیری می کند.

مهم ترین کاربرد سرم مو برای موهای آسیب دیده است که در مراقبت از مو محصولی فوق العاده عالی می باشد.

 

فایده سرم مو

برخی عوامل در تضعیف درخشندگی و لطافت موهای شما تأثیر منفی دارند مثلاً: اشغه خورشید، رطوبت مو، رنگ کردن مداوم، آلودگی هوا، کثیفی و غبار محیط، سشوار، اتوی مو و … سرم مو یک محصولی مناسب برای مقابله با این مشکلات مو می باشد.

اگر پس از هر بار استحمام از سرم مو استفاده کنید باعث درخشندگی و براق شدن موهایتان شده و همچنین می توانید پس از استفاده از سرم مو، موهایتان را حالت دهید.

سرم مو، مناسب برای موهای وز و خشن و آسیب دیده می باشد و به موهایتان نرمی و لطافت می بخشد.

برای موهای خشک، استفاده از سرم‌ مو می‌تواند مانند یک ضرورت باشد زیرا به راحتی باعث رطوبت تارهای مو و در نتیجه عدم ریزش و شکستگی آن‌ها خواهد شد.

زمانی که شما از سرم مو استفاده می کنید، مانند یک لایه محافظ روی موهایتان قرار می گیرد و از آنها مراقبت می کند.

سرم مو، دارای سیلیکون می باشد و این سیلیکون به موهایتان درخشندگی و لطافت می بخشد.

با نرم کردن موهایتان باعث راحت تر شانه کردن آنها می شود.

از خشک شدن و ریزش موهایتان جلوگیری می کند.

اگر برای موهای مجعد و وز از سرم مو استفاده کنید، خیلی سریع موهایتان را نرم و لطیف خواهد کرد.

استفاده از سرم مو قبل از سشوار کردن سبب پیشگیری از جریان الکتریسیته روی موهایتان می گردد.

بسیار مناسب برای موهای چرب می باشد زیرا موهایتان را چرب نکرده و فقط آنها را نرم و لطیف می کند و برخلاف ژل خاصیت چسبندگی ندارد.

فواید استفاده از سرم مو

روش استفاده از سرم مو

استفاده از آن بسیار آسان و راحت می باشد. کافی است که موهایتان را با یک شامپوی مناسب شسته و سپس کمی از سرم مو را در کف دست خود بریزید. آنگاه به تمام موهای خود بمالید. توجه داشته باشید که سرم مو را به پوست سرتان نزنید زیرا این کار باعث می شود که موهایتان چرب به نظر برسد. زمانی که از سرم مو استفاده می کنید تا استحمام بعدی به شستشو نیاز ندارید.

 

 

 

همچنین بخوانید:

درمان فوری شوره سر

صاف کردن مو

جلوگیری از سفید شدن موها

کاشت مو

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن مفید برای صورت؛ 15 روغن مفید برای زیبایی چهره مزایای لیزر صورت و موهای زائد؛ انواع دستگاه لیزر، نکات ایمنی و عوارض آن انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید