اطلاعات در مورد گالوانیک صورت (فوایدی که این روش زیبایی دارد)

گالوانیک صورت یکی از روش های لیفت صورت است که در آن از عمل جراحی استفاده نمی شود ولی بهتر است که قبل از استفاده از گالوانیک صورت اطلاعات مورد نیاز در مورد آن را داشته باشید.

روش های مختلفی برای کاهش چین و چروک و داشتن پوست جوان وجود دارد که یکی از آنها روش گالوانیک صورت می باشد که در میان خانم ها طرفداران زیادی را جذب خود کرده است و در ادامه مطلب شما را با هر چیزی که در مورد این روش باید بدانید آشنا می کنیم.

گالوانیک صورت و فوایدی که دارد

گالوانیک باعث تحریک پوست می شود و در نتیجه پوست را نرم می کند و کرم های ضد آفتاب و دارو را به عمق پوست می برد که در واقع باعث بهبود سطح گردش خون و آبرسانی می شود و در نتیجه درخشندگی پوست را چندین برابر می کند و دارای دو نوع هم می باشد که شامل:

 

لونتوفورسیس : در این روش بر روی پوست ژلی با بار مثبت زده می شود و یک الکترود منفی در نزدیکی شانه قرار می گیرد و یا از شما خواسته می شود که آن نگه دارید سپس یک جریان با بار مثبت از پوست شما عبور کرده و کمک می کند که مواد موثر وارد شده به پوست تان به عمق لایه های اپیدرمی وارد کند در نتیجه این روش سبب افزایش کارایی تمامی محصولات پوستی می شود که از این به بعد استفاده می کنید.
دسینکراشتیشن: در این روش از جریان گالوانیک به منظور امولسیون کراتین، سبوم موجود در فولیکول های مو و نرم کردن استفاده می شود و در واقع روشی جهت آماده سازی پوست برای برداشتن بدون درد و نرم است، در ادامه این روش از برداشتن دستی استفاده می شود که نرم کردن پوست و پاکسازی عمیق پوست در یک زمان انجام می شود.

استفاده کردن از این روش برای انواع پوست مناسب است و فواید زیادی دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

گالوانیک صورت

رفع تیرگی پوست

گاوانیک باعث از بین بردن ناخالصی ها از روی پوست و افزایش غلظت اکسیژن می شود و در نتیجه استفاده از این روش باعث پاکسازی عمقی، رفع تیرگی پوست و کاهش پیری چهره می شود.

 

بهبود خاصیت کشسانی پوست

بنا به بعضی از دلایل مانند استرس و مراقبت نکردن از پوست، خاصیت سفت بودن پوست هم از بین می رود که با انجام گالوانیک جریان برقی که در طول مدت درمان از پوست عبور می کند باعث سفت شدن پوست می شود و در نتیجه پوست سالخورده بهبود پیدا می کند.

 

کاهش خطوط چین و چروک

قرارگیری در معرض نور خورشید و پیری باعث ایجاد خطوط چین و چروک روی پوست می شود که گالوانیک باعث رفع چین و چروک پوست می شود و در نتیجه پوست شما را محکم می کند و از علائم پیری زودرس هم جلوگیری می کند.

 

افزابش جریان خون

گالوانیک باعث افزایش پیدا کردن سلول های تازه پوست و جایگزینی سلول های قدیمی می شود و همچنین باعث افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به پوست می شود و در نتیجه پوست شما شاداب و سفت تر می شود.

 

جلوگیری از بروز آکنه

استفاده از نوع دسینکراشتیشن گالوانیک باعث از بین بردن تمام ناخالصی ها در منافذ پوست می شود و در نتیجه باعث پاکسازی پوست و پیشگیری از آکنه می شود.

 

تعادل PH پوست

استفاده از این نوع لیفت صورت باعث تسکین بافت ها و ماهیچه های صورت می شود و در نتیجه باعث افزایش اکسیژن رسانی و خون بیشتر به سلول های پوست می شود و در نتیجه باعث نرم و صاف شدن پوست می شود.

 

درخشان شدن پوست

از دیگر فواید مهم این روش بهبود پیدا کردن رنگ پوست است به دلیل اینکه استفاده از این روش باعث پاکسازی صورت و از بین رفتن سموم مضر از پوست می شود و در نتیجه باعث روشن شدن رنگ پوست می شود.

 

هیدراته کردن پوست

تمام محصولات مرطوب کننده که استفاده می کنید به لایه های پوست نفوذ می کنند و در نتیجه فرد با خشکی پوست مواجه می شود. سلول های مرده پوست از نفوذ کرم های مرطوب کننده به لایه های پوست جلوگیری می کنند، در نتیجه پوست رطوبت خود را از دست می دهد و خشک می شود. با کمک گالوانیک صورت می توانید این مشکل را رفع کنید زیرا با این روش با حذف کردن سلول های مرده و احیای پوست باعث حفظ رطوبت پوست می شوید.

 

سم زدایی پوست

استفاده کردن از این روش علاوه بر ایجاد زیبایی در پوست و چهره شما و نیز حس آرامشی که به شما می دهد باعث تحریک و پاکسازی پوست از سموم مضر می شود. از طریق گالوانیک مواد مضر موجود در لایه های عمیق پوست خارج می شود و باعث شفافیت و درخشان شدن پوست می شود.

 

بهتر شدن رنگ پوست صورت

در روش گالوانیک یون های منفی باعث از بین رفتن سلول های مرده می شود و در نتیجه باعث پاکسازی پوست می شود، پس بعد از استفاده از این روش از پوست روشن و شفافی برخوردار می شود.

 

افزایش نفوذ مواد مغذی

یون های منفی در این روش به همراه یون های مثبت ژل درمانی باعث نفوذ مواد مغذی به لایه های عمیق پوست می شود و رادیکال های آزاد و مواد مضر پوست را از بین می برد.

 

 

افزایش لطافت و نرمی پوست

گالوانیک می تواند اکسیژن رسانی را افزایش دهد و باعث ایجاد تعادل در PHوست می شود، در نتیجه گردش خون بهبود پیدا می کند و پوست شما نرم و لطیف می شود.

نکته : جالب است بدانید که استفاده از روش گالوانیک  برای انواع پوست ها اعم از خشک، چرب، طبیعی و حساس مناسب می باشد، بنابراین به منظور جوانسازی پوست چهره تان می توانید از آن استفاده نمایید.

 

زمان و تعداد دفعات گالوانیک

زمان مورد نیاز برای انجام عمل گالوانیک در غلب موارد 45 دقیقه تا یک ساعت است و برای گرفتن نتیجه بهتر نیاز است که هفته ای دو یا سه بار گالوانیک را انجام دهید.

گالوانیک صورت

چه کسانی نمی توانند این روش را انجام دهند؟

  • بیماری قلبی دارند.
  • دستگاه ضربان ساز قلب دارند.
  • روی پوست بریدگی، زخم و خراش داشته باشند.
  • خانم های باردار
  • از داشتن دیابت رنج می برند.
  • مبتلا به فشار خون بالا هستند.
  • داروهای نازک کننده پوست استفاده می کنند.
  • به تازگی پیلینگ شیمیایی انجام داده اند.
  •  در بدن خود ایمپلنت های فلزی دارند.

 

عوارض جانبی این روش

گالوانیک به صورت گسترده ای برای درمان فلج بل و فلج صورت به کار می رود و به همین دلیل یک درمان بدون خطر است و میزان حساسیت به محرک، بسته به شرایط بدن در افراد متفاوت است و ممکن است بعضی از افراد نسبت به محرک های نرم هم حساس باشند و در صورت داشتن مواد پر کننده دندان پزشکی مانند تاج فلزی یا بریس فلزی در انجام این روش احتیاط کنند و فرد ممکن است در طول این درمان طعم فلز در دهان خود را تجربه کند و حتی ممکن است یک شوک الکتریک برای فرد ایجاد شود و باعث سردرد ملایم شود که با چند احتیاط می توانید از این روش استفاده کنید.

بنابراین به طور کلی گالوانیک فاقد هر گونه عوارض جانبی بوده و استفاده از این روش بدون درد می باشد، البته گاهی مواقع در برخی از افراد بعد از انجام گالوانیک، احساس درد، خارش و سوزش اندکی ایجاد خواهد شد.

 

روش استفاده از گالوانیک در منزل

تجهیزات گالوانیک صورت دستی و ژلش در بازار وجود دارند که طبق مراحل زیر می توانید از آن استفاده کنید:

در ابتدا صورت و گردن را با تمیز کننده به صورت کامل تمیز کنید و بعد از خشک کردن تونر مورد علاقه را اسپری کنید و سپس ژل درمانی را روی نیمی از صورت و گردن بمالید سپس در صورت نداشتن تایمر، تایمر آن را تنظیم کنید و دست ها را مرطوب کنید و دستگاه را نگه دارید سپس دکمه شروع را بزنید و انتهای دستگاه را روی پوست فشار دهید تا وقتی که ژل وجود دارد به اطراف حرکت دهید و در پایان تایمر این کار را متوقف کنید و همین مراحل را روی نیمه دیگر صورت و گردن خود انجام دهید و در نهایت ژل باقی مانده را با استفاده از یک حوله از روی صورت بردارید و یک مرطوب کننده یا سرم اعمال کنید.

توجه: در صورتی که در طول درمان ژل خشک شد می توانید کمی آب روی آن بزنید و مراحل را ادامه دهید.

مطالب مشابه را ببینید!

پیشگیری از پیری زودرس؛ دلایل پیری سلول های پوست و روش های جوانسازی آن درمان آکنه و جوش صورت؛ علل ایجاد، چگونه آکنه و روش های درمان مزایای پاکسازی عمیق پوست و انواع روش پاکسازی درخانه و مطب نحوه استفاده از پودر حجم دهنده مو و کارکرد آن با مزایای و معایبی که دارد پوستی جوان با ایربراش پوست؛ دلایل استفاده از ایربراش و نکات انتخاب آن همه چیز درباره کرم مرطوب کننده از مزایا تا عوارض و انواع این محصول علائم قارچ پوست سر و نکات مهم باری مراقبت از پوست سر خواص ماسک موی جینسینگ برای زیبایی و لطافت مو مشکل شکنندگی مو؛ عوامل و راه‌ حل‌ های آسان نرم کردن و رفع شکننده بودن مو آلفا لیپوئیک اسید برای زیبایی پوست و ترمیم آن