هزینه بلیچینگ دندان توسط بهترین ارائه دهندگان

بلیچینگ دندان یکی از محبوب‌ترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی است که روشی سریع، غیرتهاجمی و مقرون‌به‌صرفه برای زیبایی لبخند به ‌شمار می‌رود. درمان‌های بلیچینگ (سفیدکننده) برای مردان و زنان به ‌طور یکسان در دسترس قرار دارد. چه به‌صورت جلسات بلیچینگ حرفه‌ای یک‌ساعته در مطب دندانپزشکی یا اسپای زیبایی یا چه کیت‌های سفیدکننده خانگی خریداری ‌شده در داروخانه، راه‌حل‌های فراوانی بر اساس هزینه بلیچینگ دندان متناسب با بودجه شما وجود خواهد داشت.

هزینه بلیچینگ دندان توسط بهترین ارائه دهندگان

با بلیچینگ دندان آشنا شوید

تقریبا هر کسی که راه‌حل بلیچینگ دندان را انتخاب می‌کند، شاهد بهبود متوسط تا قابل‌توجهی در روشنایی و سفیدی لبخند خود است. گفته می‌شود، این یک راه‌حل دائمی برای تغییر رنگ نیست و برای اثر طولانی‌مدت نیاز به نگهداری یا تمدید مجدد دارد.

بلیچینگ دندان یک روش زیبایی درمانی است که با استفاده از مواد شیمیایی یا تکنولوژی‌های خاص، رنگ دندان‌ها را بهبود می‌بخشد و آن‌ها را سفیدتر می‌کند. این فرایند معمولا توسط دندانپزشکان یا با استفاده از کیت‌های بلیچینگ خانگی صورت می‌گیرد. در این روش، مواد حاوی ژل بلیچینگ بر روی سطح دندان قرار می‌گیرند و با کمک یک لامپ یا لیزر خاص، فرایند بلیچینگ آغاز می‌شود.

این روش به‌عنوان یک راهکار موثر برای بهبود رنگ دندان‌های زرد یا کدر شده شناخته شده است و به افرادی که به ‌دنبال بهبود ظاهر زیبایی دندان‌های خود هستند، توصیه می‌شود. هزینه بلیچینگ دندان از سایر روش‌های زیبایی مثل لمینت مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

معاینه مینای دندان برای انجام بلیچینگ

بسیاری از ما به ‌دلیل داشتن سطح مینای چینی مانند، با دندان‌های سفید درخشان زندگی خود شروع می‌کنیم. مینای دندان که از میله‌های کریستالی میکروسکوپی تشکیل شده است برای محافظت از دندان در برابر اثرات جویدن، دندان‌قروچه، ضربه و حملات اسیدی ناشی از قند طراحی شده است.

اما در طول سال‌ها مینای دندان فرسوده می‌شود، شفاف‌تر خواهد شد و اجازه می‌دهد رنگ زرد عاج (ماده اصلی دندان) خود را نشان دهد. در طول جویدن معمولی، عاج دست‌نخورده باقی می‌ماند درحالی‌که میلیون‌ها ریزترک در مینای دندان ایجاد می‌شود. این ترک‌ها و فضاهای بین میله‌های مینای کریستالی هستند که به‌تدریج پر از لکه‌ها و مواد غذایی می‌شوند.

بلیچینگ دندان لکه‌ها و مواد زائد را از بین می‌برد و ترک‌های مینای دندان را باز و در معرض دید قرار می‌دهد. برخی از ترک‌ها به‌سرعت توسط بزاق دوباره معدنی می‌شوند، درحالی‌که برخی دیگر دوباره با مواد آلی پر خواهند شد.

هزینه بلیچینگ دندان توسط بهترین ارائه دهندگان

گزینه‌های مختلف بلیچینگ

امروزه سه گزینه اصلی سفیدکردن دندان در دسترس است. هر سه متکی به غلظت‌های مختلف پراکسید و زمان‌های مختلف کاربرد هستند.

بلیچینگ در مطب

تغییر رنگ قابل‌توجه در مدت‌زمان کوتاه، مزیت اصلی بلیچینگ در مطب است. این پروتکل شامل استفاده دقیق و کنترل‌شده از یک ژل پراکسید با غلظت نسبتا بالا است که توسط دندانپزشک یا تکنسین آموزش‌دیده پس از محافظت از لثه با یک قاب لاستیکی رنگ اعمال می‌شود. به‌طورکلی، پراکسید برای چندین فواصل 15 تا 20 دقیقه‌ای روی دندان‌ها باقی می‌ماند که جمعا تا یک ساعت (حداکثر) می‌رسد.

احتمال دارد به افرادی که دارای لکه‌های سرسخت هستند توصیه شود که برای یک یا چند جلسه بلیچینگ اضافی مراجعه کنند یا از آنها خواسته شود که هوم بلیچینگ را ادامه دهند. هزینه بلیچینگ دندان در آفیس از 560 هزار تومان شروع می‌شود و بسته به تخصص دندانپزشک و مواد آن افزایش می‌یابد.

کیت‌های بلیچینگ در خانه

بسیاری از دندانپزشکان بر این عقیده هستند که کیت‌های سفیدکننده می‌توانند بهترین نتایج را در طولانی‌مدت داشته باشند. کیت‌های مخصوص خانه حاوی یک ژل پراکسید با غلظت پایین است که به‌راحتی قابل‌استفاده خواهد بود و برای یک ساعت یا بیشتر (گاهی در طول شب) روی دندان‌ها باقی می‌ماند. هر چه درصد پراکسید کمتر باشد، می‌تواند مدت بیشتری روی دندان باقی بماند.

این ژل با استفاده از قاب‌های بلیچینگ سفارشی که شبیه محافظ‌های دهان هستند، روی دندان‌ها اعمال می‌شود و هزینه بلیچینگ دندان با این کیت‌ها نسبت به درمان‌ در مطب کمتر است.

هزینه بلیچینگ دندان توسط بهترین ارائه دهندگان

محصولات بدون نسخه

ارزان‌ترین هزینه بلیچینگ دندان و راحت‌ترین گزینه‌های سفیدکننده دندان، بلیچینگ بدون نسخه شامل استفاده از کیت سفیدکننده‌ای است که از فروشگاه یا داروخانه‌ها خریداری می‌شود و حاوی ژل سفیدکننده با غلظت کمتر از سفیدکننده‌های حرفه‌ای هستند. ژل از طریق نوارها یا اعمال رنگ روی دندان‌ها اعمال خواهد شد. در بسیاری از موارد این کیت‌ها تنها می‌توانند تعدادی از دندان‌های جلویی را سفید کند، برخلاف کیت‌های سفارشی که کل دندان‌ها را زیبا و درخشان می‌سازند.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان از محصولی به محصول دیگر، روشی به روش دیگر کاملا متفاوت خواهد بود. سفیدکردن دندان‌های حرفه‌ای در مطب گران‌ترین گزینه در هر ویزیت است. بااین‌حال، این مزیت را دارد که توسط یک متخصص دندانپزشکی باتجربه انجام می‌شود و به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که نتایج موردنظر خود را دریافت می‌کنید.

در انتهای دیگر طیف هزینه بلیچینگ دندان، نوارهای بدون نسخه وجود دارد که می‌توانید از داروخانه خریداری کنید. بااین‌حال، مهم است که به‌خاطر داشته باشید که هنگام استفاده از این سفیدکننده‌های ارزان‌تر و کم غلظت پراکسید، نتایج به‌شدت متفاوت خواهد بود.

عوارض و خطرات

درمان‌های بلیچینگ زمانی که روش‌ها طبق دستورالعمل دنبال شوند، ایمن در نظر گرفته می‌شوند. بااین‌حال، خطرات خاصی در ارتباط با بلیچینگ وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

  • حساسیت: بلیچینگ باعث افزایش موقت حساسیت به دما، فشار و لمس می‌شود.
  • تحریک لثه: بیش از نیمی از افرادی که از سفیدکننده‌های پراکسید بهره می‌برند، درجاتی از تحریک لثه را تجربه می‌کنند که ناشی از غلظت سفیدکننده یا تماس با سینی است.
  • دندان‌های تکنیکالر: در ترمیم‌هایی مانند باندینگ، روکش‌های دندانی تحت تاثیر سفیدکننده قرار نمی‌گیرند و بنابراین رنگ پیش‌فرض خود را درحالی‌که دندان‌های اطراف سفید می‌شوند حفظ می‌کنند.
هزینه بلیچینگ دندان توسط بهترین ارائه دهندگان

حفظ نتایج خود بعد از دریافت بلیچینگ

برای افزایش طول عمر دندان‌های تازه سفید شده، دندانپزشکان به‌احتمال زیاد توصیه می‌کنند:

  • پیگیری ادامه درمان در خانه
  • حداقل یک هفته پس از بلیچینگ از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های تیره‌رنگ خودداری کنید.
  • مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان

جمع‌بندی

هزینه بلیچینگ دندان به عوامل متعددی مرتبط است که متغیرهایی چون نوع روش بلیچینگ، تجهیزات مورد استفاده، مکان و مهارت دندانپزشک در تعیین هزینه تاثیر دارند. این روش زیبایی، به‌عنوان یک گزینه موثر در بهبود رنگ و جلوه دندان‌ها به‌ کار گرفته می‌شود. با مشاوره با دندانپزشک و تعیین نیازهای فردی، هزینه مناسب باکیفیت مطلوب برآورده خواهد شد ‌و فرایند بلیچینگ دندان با اعتماد و اطمینان صورت می‌گیرد.

منبع:

https://doctoreto.com/offer

مطالب مشابه را ببینید!

دلیل بیرون زدن دندان اضافه کودک (دلایل ایجاد دندان اضافه و درمان آن) درآوردن دندان اضافه و درمان آن؛ مشکلات دندان اضافه و انواع آن درمان دندان خرگوشی، علت و راهکارهای سریع درمان آن پروتز دندان چیست؟ چطور انجام می شود و ماندگاری آن چقدر است؟ ایمپلنت دندان؛ اطلاعات در مورد جراحی و درد ایمپلنت، عوارض، قیمت آن روش های طبیعی سفید کردن دندان ها و دلایلی که باعث زردی رنگ دندان می شود کشیدن دندان عقل | ضرورت کشیدن این دندان | عوارض و مراقبت های پس از کشیدن اطلاعات درباره روکش دندان و انواع آن (انواع روکش و روش های مراقبت) دلیل ایجاد فاصله بین دندان و چطور بسته می شود؟ درمان عفونت ریشه دندان و روش های درمان خانگی و توسط پزشک